• Ново
Amopofo MD-NX Адаптер,за Minolta MD MC Објективот на Samsung NX5 NX10 NX11-апарат nx200 NX300 NX1000

Amopofo MD-NX Адаптер,за Minolta MD MC Објективот на Samsung NX5 NX10 NX11-апарат nx200 NX300 NX1000

Оценка на клиентот:
DEN 383.52

Износ
Залиха

Amopofo MD-NX Адаптер,за Minolta MD MC Објективот на Samsung NX5 NX10 NX11-апарат nx200 NX300 NX1000 подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција. врвот на линијата квалитет, луксуз. Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро. (не пластични) Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност Amopofo објективот адаптер ви овозможува да се качи за Minolta MD MC Објективот на за Samsung NX камера . Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. кој ќе ви овозможи да ги користат За Minolta MD MC Објективот на Samsung NX камера. Не постојат електрични контакти во адаптерот прстен. Експозицијата и фокусот треба да се прилагоди рачно ве Молиме инсталирање / деинсталирање на адаптер по исклучување на камерата. Тоа може да се фокусира кон бесконечност. Автоматскиот фокус (AF) не е достапна . Погоден за : Леќа : За Minolta MD MC Леќи на Камерата : За Samsung NX систем (NX-5, NX-10, NX-11, NX-20, NX-30, NX-100, NX-200, NX-210, NX-300, NX-1000, NX-1100, NX-2000, NX-3000, NX-1 Галакси NX, ..) Пакетот Вклучува : 1 x Нов Објектив Адаптер Подесувањата : 1. Стави црвено знаци на адаптер и леќа јака заедно. 2. Пак на адаптер anticlockwise до фиксатор кликнете. 3. Најчесто тоа ќе го користи Рачно или AV режим. Напомена : 1. Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било која друга функција нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. 2. Во овој случај "Стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата apeture контролирани од страна на камерата тело. 3. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата. Превозот и Пакет : Ние ќе брод вашата превозот адреса. Сите предмети ќе се испраќаат преку Кинески Пост или Хонг Конг Пост Пакет Услуги. може да потрае околу 7 - 10 работни дена, со следење на број. Контакт : Ако има било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку aliexpress.ние ќе ви одговори што во рок од 24-48 часа,освен празник. Кои сме Ние : · Ние сме manufacurer за камерата леќи на камерата адаптер ,ние сме добредојдени и мало и трговија на големо клиенти,ако треба со големо количество и други modles,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобра цена. Ви благодариме за купувањето !ние ќе ви покаже нашиот најдобар производ и услуга!!!

Карактеристики

Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta,Samsung
Бренд Име:
Amopofo
Број На Модел На:
MD-NX

Производи во категоријата

Pixco Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка за да Одговараат за Nikon 1 Планината J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 S1 V1 V2

704.64 -27 % DEN 515.00

НИ 14.68 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 33.15 / парче НАС 29.99 / парче НАС 29.76 / парче НАС 27.66 / парче НАС 18.95 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Одговараат заОдговараат за M42 Планината ЛеќаОдговараат за Nikon 1 КамериОдговараат за J5 J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 V2 S1 V1Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНИ 262.12 / парче НАС 249 / парче НАС 221.31 / парче НАС 204.92 / парче НАС 160.29 / парче НАС 137.96 / парче НАС 135.65 / парче НАС 118.09 / парче НАС 109.11 / парче НАС 104 / парче

Amopofo За EOS-EOSM/M Адаптер За Canon EF Објективот на За Canon EF М EF-M Планината Адаптер Макро Фокусирање Helicoid

DEN 2207.52

Amopofo За EOSEOSM / M Адаптер За Canon EF Објективот на За Canon EF М EFM Планината Адаптер Макро Фокусирање Helicoid Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

Трговија на големо 58 -49MM 58MM - 49MM 58 до 49 Чекор Надолу Филтер Прстен адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 58mmЖенски навој : 49mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 58mm да 49mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 17mm да 31mm + Леќа Адаптер Одговараат За M42/C Планината Објективот на Fuji FX Камера

1285.92 -14 % DEN 1106.00

M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 17mm да 31mmНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен...

9pcs 37-82mm Леќа Чекор До Филтер Прстен Адаптер Сет 37 49 52 55 58 62 67 72 77 82 мм Комплет

405.12 -19 % DEN 328.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,37495255586267727782Посебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

Pixco 5 Компјутери Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)

843.84 -12 % DEN 743.00

НИ 110.1 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 41.65 / парче НАС 110.1 / парче НАС 99.9 / парче НАС 79.9 / парче НАС 77.85 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаОдговараат заОдговараат за M42 ЛеќаОдговараат за Canon EOS dslr фото АпаратиОдговараат за Canon EOS 5 D Mark IV, 80 D, 1300 D, 1 DX Марк [II / I], 760 D, 750 D, 5 DS(R), 5 D Mark III, 5 D Mark II, 1 Ds Mark [IV / III / II / I ], 1 D Mark [III / II N / II / I], 6 D, 5 D, 7 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 100 D, 760 D,750 D,700 D, 650 D, 600 D, 550 D, 500 D, 450 D, 400 D, 350 D, 300 D, 1200 D, 1100 D, 1000 DПакетот Вклучува : 5 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)НИ 113.37 / парче НАС 135.72 / парче НАС 59.34 / парче НАС 59.34 / парче НАС 47.37 / парче НАС 44.38 / парче НАС 43.7 / парче НАС 24.6 / парче НАС 21.9 / парче НАС 10.6 / парче

pixco Прилагодливи Макро Фокусирање кон Бесконечност Адаптер Одговараат за M42 Објективот На Canon М М2 Helicoid Цевка

1842.72 -14 % DEN 1585.00

Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината да Canon EOS M КамераНајновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка...

блек Метал беа 25,5 мм-37mm беа 25,5-37 мм беа 25,5 до 37 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за sony канон nikon dslr фото камера

58.56 -18 % DEN 48.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 49-52mm 49mm-52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото Додатоци

DEN 37.44

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 4952mm 49mm52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.2.Поради разликата помеѓу различни монитори,постојат боја разлики,pls преземе вистински производ како стандард!ОписЗамена 49mm да 52mm Чекор До ѕвони за вашиот камери, може да се качи за да 52mm леќи на камерата.Удобен и лесен за користење, 49mm придава на страната на камерата и 52mm на страната на објективотПристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натамуПосебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

Црна Алуминиум ПИ-55мм ПИ-55 mm АИ да 55мм ПИ до 55 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 94.08

Драги Пријатели, ви Благодариме за вашата интересна во моите производи Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен...

Трговија на големо 55-67MM 55ММ - 67MM 55 67 Чекор До Филтер Прстен Адаптер адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 67mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 55мм да 67mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Алуминиум ПИ-58mm ПИ-58 мм АИ да 58mm ПИ на 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 120.00

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

Commlite Електронски Авто Фокус Леќа Планината Адаптер за Олимп НП 4/3 Објективот на Микро 4/3 M4/3 Камера GH4 GH5 GF6 GX7 EM5 EM1 OM-D

2593.44 -13 % DEN 2256.00

Commlite FTMFT Леќа Планината Адаптер за Олимп НП Zuiko 4 / 3 (НП 4 / 3) Објективот на Микро 4 / 3 (MFT) Камерата Тело со АвтоИзложеност & АвтоФокус за Олимп PEN EP1 & за Panasonic Lumix DMCG1 / DMCGH1 / DMCGF1Опис : Commlite FTMFT е специјално дизајниран за M4 / 3 серија dslr фото' S адаптер прстен кој се однесува на 4 / 3 леќа...

T2-NEX Telephoto Огледало Леќа Адаптер Прстен за Sony NEX E-Монтирање на камери за да прикачите T2/T планината леќа

287.04 -7 % DEN 267.00

Вовед : Висок Квалитет!! Сосема Нов!!!Опис : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Карактеристики : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Целосно рачна контрола, прирачник се фокусира и прирачник за изложеност.Не постои електрична конекција на кружниот така дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Лесно и непречено да го инсталирате, отстрани и да работат на леќа.Тоа може да се фокусира кон бесконечност.Со мини хексадецимален копче за да помогне да се стегне или олабавување на завртка.Направени од висококвалитетен материјал, трајни производи за долго време се користи.Спецификации : Материјал : МеталБоја : ЦрнаКомпатибилен Леќа : за T2 / T планината леќаКомпатибилен Камера : за Sony NEX EМонтирање на камериПакет Тежина : Околу.95g / 3.3 озПакет Големина : Прибл.7 * 7 * 4.5 cm / 2.7 * 2.7 * 1.8 воAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме бидете сигурни дека адаптер прстен одговара за вашата камера пред да конкурираат на овој објект.Пакетот вклучува : 1 x Адаптер Прстен

Црна Алуминиум ПИ-62mm ПИ-62 мм АИ да 62mm ПИ до 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 101.28

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ62mm 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ62mm 62mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Answer : ___________________________ NOTE : НИКОЈ следење на Број...

FD-EF Гората Без Стакло на камерата Леќи на Камерата Адаптер за Canon FD Објективот на за Canon EOS EF 7D 5D 50D 60D 70D dslr фото Микро Рачен Фокус

DEN 458.88

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена...

Pixco Фокус Бесконечност 6 Завртка Шест Завртка Макро БОЛЕСТ Потврди Адаптер Одговараат за Leica Р Објективот на Sony Алфа Minolta МА Адаптер A900

DEN 990.24

1.ПревозотНие брод во светот.Објекти обично се испраќаат надвор во рок од 24 часа во текот на работни дена по плаќање е примена.НИ Пратки во 48 Држави ќе вклучуваат Испорака Потврда Број или Следење на Број.Ние брод на Светот, а Прибл...

10pcs 1/4 да 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod бесплатен превозот

78.72 -17 % DEN 65.00

Вовед : Адаптер осветленост 1 / 4" да 3 / 8" завртка на камери, tripods, monopods, направи добар натпревар за различни tripod нозе и глава.Spectification : Конвертирање 1 / 4" да 3 / 8" завртка адаптер за заеднички Tripod / MonopodМатеријал : МеталАдаптер ГОЛЕМИНА на(mm) : 11.8(дијаметар)x7.0(висина)Боја : сребренаПакет : 10 компјутери 1 / 4" да 3 / 8" Конвертирај Завртка Адаптер

Meike Авто Фокус Метал БОЛЕСТ Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon D7100 D7000 D5100 D5300 D3100 D800 D750 D600 D90 D80 dslr фото Камера

2303.04 -5 % DEN 2188.00

Meike Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon КамериВовед : Овој нов Макро Продолжување Цевка Сет за филмот & Дигитални SLR вклучува 3 продолжување цевки 12mm, 20mm, 36mm адаптери и машки & женски адаптер...

Amopofo CY-EF Адаптер,Contax Yashica КИП C/Y Леќа за да EOS EF EF-S Планината 700D 60D 6D 5D Адаптер

DEN 417.12

Amopofo CYEF Адаптер,Contax Yashica КИП C / Y Објективот на за Canon EOS EF EFS Планината 700 D 60 D 6 D 5 D Адаптер за подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

Алуминиум ПИ-62mm ПИ-62 мм АИ да 62mm ПИ до 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 110.40

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ62mm 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ62mm 62mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 62mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Nikon да БОЛЕСТ S Објективот на Олимп Panasonic Микро 4/3 M4/3

1199.52 -7 % DEN 1116.00

FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Nikon да БОЛЕСТ S Објективот на Олимп Panasonic Микро 4 / 3 M4 / 3Вовед : Вие не може да знаат што навалите леќи изгледа, но веројатно сте виделе нивните ефекти...

НОВ Метал 25mm-46mm 25-46 mm 25 до 46 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за sony канон nikon dslr фото камера

64.32 -18 % DEN 53.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

2 парчиња трговија на Големо 49-52MM 49 ММ - 52MM 49 до 52 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 143.04

Вовед : Машки навој : 49mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 49mm да 52mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.