• Ново
Amopofo ПИ-NX Адаптер,за Nikon F Објективот на Samsung NX1100 NX30 NX1 NX3000 NX5

Amopofo ПИ-NX Адаптер,за Nikon F Објективот на Samsung NX1100 NX30 NX1 NX3000 NX5

Оценка на клиентот:
DEN 383.52

Износ
Залиха

Amopofo ПИ-NX Адаптер,за Nikon F Објективот на Samsung NX1100 NX30 NX1 NX3000 NX5 подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција. врвот на линијата квалитет, луксуз. Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро. (не пластични) Адаптер за Користење на ултра прецизност ЦПУ машина алатки, софистицирани материјал, висок интензитет, добра работа стабилност Amopofo објективот адаптер ви овозможува да се качи за Nikon F Објективот на за Samsung NX камера . Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни камера платформи, леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. кој ќе ви овозможи да ги користат За Nikon F Објективот на Samsung NX камера. Не постојат електрични контакти во адаптерот прстен. Експозицијата и фокусот треба да се прилагоди рачно ве Молиме инсталирање / деинсталирање на адаптер по исклучување на камерата. Тоа може да се фокусира кон бесконечност. Автоматскиот фокус (AF) не е достапна . Погоден за : Леќа : За Nikon F планината Леќи на Камерата : За Samsung NX систем (NX-5, NX-10, NX-11, NX-20, NX-30, NX-100, NX-200, NX-210, NX-300, NX-1000, NX-1100, NX-2000, NX-3000, NX-1 Галакси NX, ..) Пакетот Вклучува : 1 x Нов Објектив Адаптер Подесувањата : 1. Стави црвено знаци на адаптер и леќа јака заедно. 2. Пак на адаптер anticlockwise до фиксатор кликнете. 3. Најчесто тоа ќе го користи Рачно или AV режим. Напомена : 1. Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било која друга функција нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. 2. Во овој случај "Стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата apeture контролирани од страна на камерата тело. 3. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата. Превозот и Пакет : Ние ќе брод вашата превозот адреса. Сите предмети ќе се испраќаат преку Кинески Пост или Хонг Конг Пост Пакет Услуги. може да потрае околу 7 - 10 работни дена, со следење на број. Контакт : Ако има било какви прашања,ве молиме да бидат слободни да контакт со нас преку aliexpress.ние ќе ви одговори што во рок од 24-48 часа,освен празник. Кои сме Ние : · Ние сме manufacurer за камерата леќи на камерата адаптер ,ние сме добредојдени и мало и трговија на големо клиенти,ако треба со големо количество и други modles,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас за да добиете подобра цена. Ви благодариме за купувањето !ние ќе ви покаже нашиот најдобар производ и услуга!!!

Карактеристики

Компатибилен Бренд:
NIKON,Samsung
Број На Модел На:
ПИ-NX
Бренд Име:
Amopofo

Производи во категоријата

Pixco Фокус Бесконечност 6 Завртка Шест Завртка Макро БОЛЕСТ Потврди Адаптер Одговараат за Leica Р Објективот на Sony Алфа Minolta МА Адаптер A900

DEN 990.24

1.ПревозотНие брод во светот.Објекти обично се испраќаат надвор во рок од 24 часа во текот на работни дена по плаќање е примена.НИ Пратки во 48 Држави ќе вклучуваат Испорака Потврда Број или Следење на Број.Ние брод на Светот, а Прибл...

Црна Алуминиум ПИ-62mm ПИ-62 мм АИ да 62mm ПИ до 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 101.28

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ62mm 62 мм Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ62mm 62mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Answer : ___________________________ NOTE : НИКОЈ следење на Број...

10pcs 1/4 да 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod бесплатен превозот

78.72 -17 % DEN 65.00

Вовед : Адаптер осветленост 1 / 4" да 3 / 8" завртка на камери, tripods, monopods, направи добар натпревар за различни tripod нозе и глава.Spectification : Конвертирање 1 / 4" да 3 / 8" завртка адаптер за заеднички Tripod / MonopodМатеријал : МеталАдаптер ГОЛЕМИНА на(mm) : 11.8(дијаметар)x7.0(висина)Боја : сребренаПакет : 10 компјутери 1 / 4" да 3 / 8" Конвертирај Завртка Адаптер

2 парчиња трговија на Големо 49-52MM 49 ММ - 52MM 49 до 52 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 143.04

Вовед : Машки навој : 49mmЖенски навој : 52mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 49mm да 52mm Филтер Прстен Адаптер x2Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Pixco 5 Компјутери Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)

843.84 -12 % DEN 743.00

НИ 110.1 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 41.65 / парче НАС 110.1 / парче НАС 99.9 / парче НАС 79.9 / парче НАС 77.85 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)На ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаОдговараат заОдговараат за M42 ЛеќаОдговараат за Canon EOS dslr фото АпаратиОдговараат за Canon EOS 5 D Mark IV, 80 D, 1300 D, 1 DX Марк [II / I], 760 D, 750 D, 5 DS(R), 5 D Mark III, 5 D Mark II, 1 Ds Mark [IV / III / II / I ], 1 D Mark [III / II N / II / I], 6 D, 5 D, 7 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 100 D, 760 D,750 D,700 D, 650 D, 600 D, 550 D, 500 D, 450 D, 400 D, 350 D, 300 D, 1200 D, 1100 D, 1000 DПакетот Вклучува : 5 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Леќа за да Одговараат за Canon EOS Камера (Црна)НИ 113.37 / парче НАС 135.72 / парче НАС 59.34 / парче НАС 59.34 / парче НАС 47.37 / парче НАС 44.38 / парче НАС 43.7 / парче НАС 24.6 / парче НАС 21.9 / парче НАС 10.6 / парче

T2-NEX Telephoto Огледало Леќа Адаптер Прстен за Sony NEX E-Монтирање на камери за да прикачите T2/T планината леќа

287.04 -7 % DEN 267.00

Вовед : Висок Квалитет!! Сосема Нов!!!Опис : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Карактеристики : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Целосно рачна контрола, прирачник се фокусира и прирачник за изложеност.Не постои електрична конекција на кружниот така дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Лесно и непречено да го инсталирате, отстрани и да работат на леќа.Тоа може да се фокусира кон бесконечност.Со мини хексадецимален копче за да помогне да се стегне или олабавување на завртка.Направени од висококвалитетен материјал, трајни производи за долго време се користи.Спецификации : Материјал : МеталБоја : ЦрнаКомпатибилен Леќа : за T2 / T планината леќаКомпатибилен Камера : за Sony NEX EМонтирање на камериПакет Тежина : Околу.95g / 3.3 озПакет Големина : Прибл.7 * 7 * 4.5 cm / 2.7 * 2.7 * 1.8 воAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме бидете сигурни дека адаптер прстен одговара за вашата камера пред да конкурираат на овој објект.Пакетот вклучува : 1 x Адаптер Прстен

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 49-52mm 49mm-52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото Додатоци

DEN 37.44

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 4952mm 49mm52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.2.Поради разликата помеѓу различни монитори,постојат боја разлики,pls преземе вистински производ како стандард!ОписЗамена 49mm да 52mm Чекор До ѕвони за вашиот камери, може да се качи за да 52mm леќи на камерата.Удобен и лесен за користење, 49mm придава на страната на камерата и 52mm на страната на објективотПристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натамуПосебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

НОВ Метал 25mm-46mm 25-46 mm 25 до 46 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за sony канон nikon dslr фото камера

64.32 -18 % DEN 53.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

T2-Nikon Т Планината Прстен Адаптер за Nikon ПИ D750 D7200 D7100 D5500 D5300 D3300 D90 D610

DEN 232.80

T2Nikon Т Планината Прстен Адаптер за Nikon ПИ D750 D7200 D7100 D5500 D5300 D3300 D90 D610 Вовед : 100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!! Карактеристики : Да се направи на метал (без пластика).Ве молиме инсталирање / деинсталирање на адаптер по исклучување на камерата.Тоа може да се фокусира кон бесконечност.Автоматскиот фокус (AF) не е достапна .M42*0.75 завртка за двоен прстен дизајн Погоден за : Леќи на камерата : сите T / T2 планината уред, на пример Микроскоп / Телескоп / T планината леќа / Лизгачот Копир..Камери : за Nikon dslr фото D4 S D4 Df Д3 D3 X D3 S D810 D800 D750 D700 D610 D600 D300 S D300 D200 D100 D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D90 D80 D60 итн...

FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Nikon да БОЛЕСТ S Објективот на Олимп Panasonic Микро 4/3 M4/3

1199.52 -7 % DEN 1116.00

FOTGA Навалите Адаптер Прстен за Nikon да БОЛЕСТ S Објективот на Олимп Panasonic Микро 4 / 3 M4 / 3Вовед : Вие не може да знаат што навалите леќи изгледа, но веројатно сте виделе нивните ефекти...

pixco Прилагодливи Макро Фокусирање кон Бесконечност Адаптер Одговараат за M42 Објективот На Canon М М2 Helicoid Цевка

1842.72 -14 % DEN 1585.00

Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината да Canon EOS M КамераНајновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка...

58 mm филтер планината Леќа Адаптер Цевка Прстен за Samsung EX1 ЕКС-1 TL-500

352.32 -15 % DEN 300.00

Филтер тема : 58mmМатеријал : алуминиумВклучени : 1 x леќа адаптер цевкаБренд нови и некористениВовед(Трети Лица) Леќа адаптер произведени за SAMSUNG EX / 1 TL500;Работи со 58mm УВ филтер, CPL филтер, на Камерата Леќи на Аспираторот и Капа, да се затвори до леќа или широк агол прилог;Бренд нови, никогаш не се користи;Направен од метал (не пластика);боја : црнаПогоден ЗаSAMSUNG EX / 1 TL500Спецификации : 1.Материјал : металПакет Се Вклучени : Адаптер x1 Цевка

40mm за C-CS Mount Леќа Адаптер Конверзија Прстен Продолжување Цевка За CS Камера за видео надзор

315.84 -8 % DEN 290.00

Подетални ИнформацииОва е "C" да "КС" mount леќа црноалуминиум адаптер за сите типови на системи за видео надзор камера.На 10мм Адаптер Прстен придава помеѓу објективот и камерата и претвора CПланината Објектив за употреба на CSПланината Камера.Ако имате CS mount на вашиот апарат и мора леќа со В гората, ќе ви треба адаптер за да се стави помеѓу објективот и камера.Спецификација : Материјал : АлуминиумГолемина : 40mmКомпатибилен со : CS mount видео надзор за Безбедност на КамераПакет Се Вклучени : 1x 40mm CCS Mount Леќа Адаптер Прстен Продолжување Цевка за видео надзор Безбедносни Камери

Алуминиум ПИ-58mm ПИ-58 мм АИ да 58mm ПИ на 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 120.00

Драги Пријатели,Ви благодариме за вашиот интересно во моите производи.Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен.ОБЈЕКТОТ СПЕЦИФИКИ : Е ПРИЛАГОДЕНО : ДАМЕСТО НА ORIGN : КИНАКомпатибилен Бренд : NIKONкалибар : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаБрој на модел : ПИ58mm 58 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер за Nikon ПИ ПланинатаОпис На ПроизводотИздржливи структура, мала тежина и лесен за употреба.100% Сосема нов и висок квалитет.Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на NIKON SLR камера тело...

Леќи на камерата Адаптер Макро Леќа Обратна Заштита Прстен за Sony a200 a290 a350 a500 a550 a580 Планината 58mm УВ CPL Филтер Леќа Капа

DEN 335.52

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Ние го користите обратна прстен макро шут, затоа што леќата е во ред шут (УВ леќа монтира на камерата прекинат, оригиналот на камерата леќи на планината од надвор крајот на снимањето на филмот), па леќа е лесно да се добие во прашина, вода, и несигурност, таа, исто така била ние не ми се допаѓа да го користите обратна прстен причина, и ова сега е обратно прстен за заштита на интерфејс дизајниран специјално за овие прашања во моментов е само еден трансфер еколошки устата, монтирани на леќата може да се реинсталира на 58mm УВ / MC УВ / CPL ND Филтер и 58mm леќа ззп / леќи на хаубата , пуштање заштитна улога на објективот...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.