• Ново
Pixco EMF БОЛЕСТ Потврди Адаптер Одговараат за B4 2/3 Fujinon Објективот на Канон (D)SLR Камера 7D Mark II 5D Mark III 5D Mark II 5D 7D 70D

Pixco EMF БОЛЕСТ Потврди Адаптер Одговараат за B4 2/3 Fujinon Објективот на Канон (D)SLR Камера 7D Mark II 5D Mark III 5D Mark II 5D 7D 70D

Оценка на клиентот:
DEN 6074.40
DEN 5042.00 -17 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Бренд Име:
Pixco
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
020238

Производи во категоријата

T2-LR Адаптер прстен T2 T Објективот на За Leicao Р Камера

234.72 -8 % DEN 216.00

Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција врвот на линијата квалитет, луксуз Направен од алуминиум (камера тело планината) црна елоксирани, и месинг (леќа планината) chromed сребро...

10pcs 1/4 да 3/8 Конвертирај Завртка Адаптер за Tripod бесплатен превозот

78.72 -17 % DEN 65.00

Вовед : Адаптер осветленост 1 / 4" да 3 / 8" завртка на камери, tripods, monopods, направи добар натпревар за различни tripod нозе и глава.Spectification : Конвертирање 1 / 4" да 3 / 8" завртка адаптер за заеднички Tripod / MonopodМатеријал : МеталАдаптер ГОЛЕМИНА на(mm) : 11.8(дијаметар)x7.0(висина)Боја : сребренаПакет : 10 компјутери 1 / 4" да 3 / 8" Конвертирај Завртка Адаптер

Трговија на големо 52 -42MM 52 MM - 42MM 52 42 Чекор Надолу Прстен Филтер Адаптер за адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 52mmЖенски навој : 42mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 52mm да 42mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Pixco Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка за да Одговараат за Nikon 1 Планината J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 S1 V1 V2

704.64 -27 % DEN 515.00

НИ 14.68 / парче НАС 104.53 / парче НАС 71.8 / парче НАС 51.72 / парче НАС 43.12 / парче НАС 33.15 / парче НАС 29.99 / парче НАС 29.76 / парче НАС 27.66 / парче НАС 18.95 / парчеЛеќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Одговараат заОдговараат за M42 Планината ЛеќаОдговараат за Nikon 1 КамериОдговараат за J5 J4 S2 V3 AW1 J3 J2 J1 V2 S1 V1Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината Леќа за да Одговараат за Nikon 1 КамераНИ 262.12 / парче НАС 249 / парче НАС 221.31 / парче НАС 204.92 / парче НАС 160.29 / парче НАС 137.96 / парче НАС 135.65 / парче НАС 118.09 / парче НАС 109.11 / парче НАС 104 / парче

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка 17mm да 31mm + Леќа Адаптер Одговараат За M42/C Планината Објективот на Fuji FX Камера

1285.92 -14 % DEN 1106.00

M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 17mm да 31mmНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен...

Amopofo НП-NEX Навалите Леќа Адаптер за Олимп НП Леќа Планината Објективот на За Sony E A5100 A6000 A3000 5T 3 5N VG10

DEN 1919.52

Amopofo НПNEX Навалите Леќа Адаптер за Олимп НП Леќа Планината Објективот на За Sony E A5100 A6000 A3000 5 T 3 5 N VG10 Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

YONGNUO Teleconverter YN-2.0 Х III ПРО 2x Teleconverter Extender Авто Фокус Планината Леќа на камерата Леќи на Камерата за Canon EOS Објектив EF

DEN 8400.00

11178 Топла производОпис : На YN2.0 Х III е ажурирана верзија на YN2.0 XII.Оптички дизајн и стакло слој се крена нивото на teleconverter...

Трговија на големо 60 -62MM 60MM - 62MM 60 до 62 Чекор До Филтер Прстен Адаптер, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

152.64 -8 % DEN 141.00

Вовед : Машки навој : 60mmЖенски навој : 62mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 60mm да 62mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

T2-NEX Telephoto Огледало Леќа Адаптер Прстен за Sony NEX E-Монтирање на камери за да прикачите T2/T планината леќа

287.04 -7 % DEN 267.00

Вовед : Висок Квалитет!! Сосема Нов!!!Опис : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Карактеристики : Оваа планината адаптер е за Sony NEX EМонтирање на камери за да прикачите T2 / T планината леќа.Целосно рачна контрола, прирачник се фокусира и прирачник за изложеност.Не постои електрична конекција на кружниот така дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Лесно и непречено да го инсталирате, отстрани и да работат на леќа.Тоа може да се фокусира кон бесконечност.Со мини хексадецимален копче за да помогне да се стегне или олабавување на завртка.Направени од висококвалитетен материјал, трајни производи за долго време се користи.Спецификации : Материјал : МеталБоја : ЦрнаКомпатибилен Леќа : за T2 / T планината леќаКомпатибилен Камера : за Sony NEX EМонтирање на камериПакет Тежина : Околу.95g / 3.3 озПакет Големина : Прибл.7 * 7 * 4.5 cm / 2.7 * 2.7 * 1.8 воAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме бидете сигурни дека адаптер прстен одговара за вашата камера пред да конкурираат на овој објект.Пакетот вклучува : 1 x Адаптер Прстен

FOTGA за Leica Р Објективот на Panasonic и Олимп M4/3 Адаптер GX7 GF6 GH3 G6 EP5 E-PL3/5

528.00 -19 % DEN 428.00

FOTGA за Leica Р Објективот на Panasonic за Олимп M4 / 3 Адаптер GX7 GF6 GH3 G6 EP5 EPL3 / 5Fotga планината Адаптер за Leica Р Објективот на Canon EOS M EFM mirrorless камера Опис Висок Квалитет на Сосема Нов!! Оваа FOTGA Бренд Адаптер Прстен Овозможува LERICA Р Планината Објектив за Олимп за Panasonic Микро 4 / 3 Планината Камера Тело...

pixco Прилагодливи Макро Фокусирање кон Бесконечност Адаптер Одговараат за M42 Објективот На Canon М М2 Helicoid Цевка

1842.72 -14 % DEN 1585.00

Прилагодливи Макро за Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За M42 Планината да Canon EOS M КамераНајновиот дизајн на производ, леќа адаптер комбинираат helicoid макро цевка...

Pixco Фокусна Редуктор Брзина Бустер Леќа Адаптер Одговараат За Canon EOS Објективот на за Sony E Планината Камера NEX +Леќа Капа U-Клип+ Ремени

4214.88 -9 % DEN 3836.00

Брзина Бустер Фокусна Редуктор Леќа Адаптер Одговараат За canon EF Леќа за да одговараат за sony E Планината NEX КамераЗошто треба да се користи брзина бустер / фокусни редуктор адаптер?Таа го претвора fullframe леќи во APSC леќи...

Amopofo CY-EF Адаптер,Contax Yashica КИП C/Y Леќа за да EOS EF EF-S Планината 700D 60D 6D 5D Адаптер

DEN 417.12

Amopofo CYEF Адаптер,Contax Yashica КИП C / Y Објективот на за Canon EOS EF EFS Планината 700 D 60 D 6 D 5 D Адаптер за подетални информации Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

Црна/Sliver 25мм F/1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7R A7S A7RII A7SII A6300 A6000 NEX-7

DEN 3359.52

Црна / Sliver 25мм F / 1.8 HD MC Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E NEX Планината Камера О7 A7 R A7 S A7 RII A7 SII A6300 A6000 NEX7 Опис : А класична и убава леќа, Достоен на вашата колекција! Висока Дефиниција...

58mm Макро Обратна Адаптер Прстен за Pentax K PK планината бесплатен превозот

96.00 -16 % DEN 81.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,опис : Овој објектив планината адаптер им овозможува на секој 58mm леќа стане Марко објективот на Pentax K PK камера тело.Затоа, не треба да се купи било Марко леќа...

Meike Авто Фокус Метал БОЛЕСТ Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon D7100 D7000 D5100 D5300 D3100 D800 D750 D600 D90 D80 dslr фото Камера

2303.04 -5 % DEN 2188.00

Meike Макро Продолжување Цевка Поставена за Nikon КамериВовед : Овој нов Макро Продолжување Цевка Сет за филмот & Дигитални SLR вклучува 3 продолжување цевки 12mm, 20mm, 36mm адаптери и машки & женски адаптер...

Макро автоматски Фокус Продолжување Цевка Метал Планината Прстен за Nikon D800 D600 D300s D300 D90 D80 Дигитални SLR фото Апарати

2639.52 -25 % DEN 1980.00

Таа се движи на леќа подалеку од филмот или дигитален сензор На подалеку објективот е, поблиску фокус, поголемо зголемување Оваа екстензија цевка не влијае на квалитетот на сликата како што не постои оптика внатре...

Трговија на големо 58 -49MM 58MM - 49MM 58 до 49 Чекор Надолу Филтер Прстен адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 58mmЖенски навој : 49mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 58mm да 49mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Црна Алуминиум ПИ-55мм ПИ-55 mm АИ да 55мм ПИ до 55 mm Макро Обратна Леќа Прстен Адаптер Прстен За Nikon ПИ Планината

DEN 94.08

Драги Пријатели, ви Благодариме за вашата интересна во моите производи Ако сакате да нарачате повеќе, само да ги додадете во количката потоа исходот на последен...

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 49-52mm 49mm-52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото Додатоци

DEN 37.44

Блек Метал Леќа Адаптер Чекор До Прстен 4952mm 49mm52mm 49 до 52 dslr фото Објективот Филтер Повлекува Адаптер Камера dslr фото ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.2.Поради разликата помеѓу различни монитори,постојат боја разлики,pls преземе вистински производ како стандард!ОписЗамена 49mm да 52mm Чекор До ѕвони за вашиот камери, може да се качи за да 52mm леќи на камерата.Удобен и лесен за користење, 49mm придава на страната на камерата и 52mm на страната на објективотПристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натамуПосебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок...

Леќи на камерата Адаптер Макро Леќа Обратна Заштита Прстен за Sony a200 a290 a350 a500 a550 a580 Планината 58mm УВ CPL Филтер Леќа Капа

DEN 335.52

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Ние го користите обратна прстен макро шут, затоа што леќата е во ред шут (УВ леќа монтира на камерата прекинат, оригиналот на камерата леќи на планината од надвор крајот на снимањето на филмот), па леќа е лесно да се добие во прашина, вода, и несигурност, таа, исто така била ние не ми се допаѓа да го користите обратна прстен причина, и ова сега е обратно прстен за заштита на интерфејс дизајниран специјално за овие прашања во моментов е само еден трансфер еколошки устата, монтирани на леќата може да се реинсталира на 58mm УВ / MC УВ / CPL ND Филтер и 58mm леќа ззп / леќи на хаубата , пуштање заштитна улога на објективот...

НОВ Метал 25mm-46mm 25-46 mm 25 до 46 Чекор До Филтер Прстен Адаптер за sony канон nikon dslr фото камера

64.32 -18 % DEN 53.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

Commlite Електронски Авто Фокус Леќа Планината Адаптер за Олимп НП 4/3 Објективот на Микро 4/3 M4/3 Камера GH4 GH5 GF6 GX7 EM5 EM1 OM-D

2593.44 -13 % DEN 2256.00

Commlite FTMFT Леќа Планината Адаптер за Олимп НП Zuiko 4 / 3 (НП 4 / 3) Објективот на Микро 4 / 3 (MFT) Камерата Тело со АвтоИзложеност & АвтоФокус за Олимп PEN EP1 & за Panasonic Lumix DMCG1 / DMCGH1 / DMCGF1Опис : Commlite FTMFT е специјално дизајниран за M4 / 3 серија dslr фото' S адаптер прстен кој се однесува на 4 / 3 леќа...

Pixco Фокус Бесконечност 6 Завртка Шест Завртка Макро БОЛЕСТ Потврди Адаптер Одговараат за Leica Р Објективот на Sony Алфа Minolta МА Адаптер A900

DEN 990.24

1.ПревозотНие брод во светот.Објекти обично се испраќаат надвор во рок од 24 часа во текот на работни дена по плаќање е примена.НИ Пратки во 48 Држави ќе вклучуваат Испорака Потврда Број или Следење на Број.Ние брод на Светот, а Прибл...

Трговија на големо 55-67MM 55ММ - 67MM 55 67 Чекор До Филтер Прстен Адаптер адаптери , ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе...

DEN 129.12

Вовед : Машки навој : 55ммЖенски навој : 67mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 55мм да 67mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден За : филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.