• Ново
Ласерски Лента Мерка UT393B+ Меур Ниво Rangefinder Спектар Пронаоѓач Лента Мерка Ангел/Површина/Јачина на Дигитални Ласерски Метар Далечина

Ласерски Лента Мерка UT393B+ Меур Ниво Rangefinder Спектар Пронаоѓач Лента Мерка Ангел/Површина/Јачина на Дигитални Ласерски Метар Далечина

Оценка на клиентот:
DEN 4795.20

Износ
Залиха


Опсег на 100 m рачен ласерски спектар пронаоѓач rangefinder дигитални ласерски спектар наоѓачот може да го тестира површина/јачина на звук/Агол тестирање на алатката

Карактеристики

боја:
Црвена
Големина:
113mm*50mm*25mm
Точност На Мерење На:
±2mm
Мерен Опсег:
100
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Број На Модел На:
UT393+

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот 3 Во 1 Мулти-функција ултразвучно растојание метар/флексибилна лента/ласерски обележувач STCP-3001

DEN 822.72

3 Во 1 Мултифункција растојание метар / флексибилна лента / ласерски обележувач STCP3001Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетСо ласерски покажувач и 1 метар лента меркаНога / Метар display optionsМерен Опсег : 0.5 m за 18 милиониГолем LCD екран со LED заднинско осветлувањеАвтоматско исклучување по 15 секунди без притискање на било кое копчеКорекција на грешки : "Грешка" се прикажува кога вистинската оддалеченост опаѓа на мерен опсегНапојување : 2 x 1.5 V AAA батерии (Не се вклучени)Спецификација : Точност : + / 0.5%Ултразвучно Фреквенција : 40 k HzРаботна температура : 0 C ~ 43 CДимензии (HPl) : 70 x 40 x 40mmТежина (без батерија) : 60gЛасерски зрак : Wattage 1m W (m W =milliwatt)Бранова должина : 650nm (nm =нанометри)Пакетот вклучува : 1 x Ултразвучно метар далечина1 x Упатството заПолитика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days...

Ниво мерни инструменти Дигиталните ласерски designator LCD ултразвучно rangefinder електронски лента мерка

664.80 -5 % DEN 632.00

Бесплатен превозот!! Ниво мерни инструменти Дигиталните ласерски designator LCD ултразвучно rangefinder електронски лента меркаБоја : Жолта Со ласерски покажувач и ниво на водата во Подножјето / Метар display options Мерен Опсег : 0.91 м за да 18 милиони Голем LCD екран со LED светлото Автоматско исклучување по 15 секунди без притискање на било кое копче Корекција на грешки : "Грешка" се прикажува кога вистинската оддалеченост паѓа надвор од мерен опсег Напојување : 2 x 1.5 V AAA батерии (Не се вклучени) Точност : + / 0.5% Ултразвучно Фреквенција : 40 k Hz Работна температура : 0 целзиусови степени степен ~ 43 целзиусови степени степен Димензии (HPl) : 70 x 40 x 40mm Тежина (без батерија) : 60g Ласерски зрак : Wattage 1m W (m W =milliwatt) бранова Должина : 650nm (nm =нанометри) Пакетот вклучува : 1 x Ултразвучно растојание метар 1 x Упатството 1) руски БЕЗ данок...

ласерски растојание метар мерка лента ласерски trena де medir ласерски спектар пронаоѓач

1771.20 -5 % DEN 1683.00

LDM60 H,LDM80 H,LDM100 H Ласерски Rangefinder Ласерски Растојание Метар ДигиталниЛасерски Спектар Пронаоѓач LDMH Ласерски Растојание Метри, Дизајниран со разновидни функции и особено за потребите за високо прецизни мерења на растојание; Лесен и многу едноставна, инстант, веродостојно да се измери, алатка која ја добиете вашата работа значително полесно; Извонредна точност и брзо мерење на брзината; Ласерски интензитет индикација; Иновативни ергономски структура дизајн; Smart волумен и површина пресметки врз основа на мери Должина, ширина и висина, нема потреба од рачна работа има повеќе...

Меур Ниво Мини Rangefinder LCD Ласерски Растојание Метар CP-100S Laserworks100m (131ft) Лов Мерен Инструмент Бесплатен Превозот

2236.32 -8 % DEN 2057.00

Меур Ниво Мини Rangefinder LCD Ласерски Растојание Метар CP100 S Laserworks100m (131ft) Лов Мерен Инструмент Бесплатен ПревозотЛасерски Растојание Метар со мерен опсег од 0.05100 Со или Без Вода Ниво Боја : Црна+Сина, Црна+Жолта(може да се прилагоди) 1.6" LCD дисплеј Pythagoras функција за далечинско мерење на висината или должината на Додавање / Одземање пресметка позадинско осветлување приказ покажува повеќе читања коишто се слушаат аларм Прашина заштитени & поздравниот доказ за IP54 оценка Авто ласерски исклучете по 30 дик е Автоматско Исклучување по 30 дик е никаква активност Мерење растојание : 0.05100 Точност : ±1.5 mm / ±0.06 во Мерни единици : m / во / ft Ласерски Тип : Црвениот ласерски, 635nm, Работа температура : 040'C,(32104'C) Напојува со 2 x AAA батерии ( не се вклучени) Димензии : 119.4 мм*50mm*29mm Тежина : 135gИспорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

Топла Продажба на Оригинални CP3000 Ултразвучно Мерење Растојание Метар Measurer Ласерски Покажувач Спектар Пронаоѓач Нови Пристигнување

782.40 -29 % DEN 555.00

Професионални Ултразвучно Мерење Растојание Метар Measurer Ласерски Po меѓу Ласерски спектар пронаоѓачКарактеристики : Големина : 15 * 5 * 3 cm / 5.90 * 1.97 * 1.18 во Напојување : 9 V мерна Единица : m / ft Грешка : ±0.5%mm, Резолуција : 1 cm Батерија : 1 * 9 V 6 LR61 батеријата Оперативни Фреквенција : 40k Hz Дисплеј : LED Дисплеј со Светлина Оперативни Температура : 0 ° C ~ 43 ° C Мерен Опсег : 0.5 18 m / 1.64 59.05 ft Мерна Функција : Прилог, Одземање,Множење Забелешка : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.