• Ново
Индустриски & Лабораториска Опрема ,30L Експлозија Доказ Стакло Реактор w Мулти-Вратот на Стакло Капак промешајте/мешавина/Реакција/Дестилација

Индустриски & Лабораториска Опрема ,30L Експлозија Доказ Стакло Реактор w Мулти-Вратот на Стакло Капак промешајте/мешавина/Реакција/Дестилација

Оценка на клиентот:
DEN 164880.00

Износ
Залиха


Xingyang Kori Инструмент Фабрика Лабораториска Опрема Производителот продава Стакло Реактор со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L
10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L се опционални за Експлозија Доказ .
Тоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки. Материјалот може да се празнат од штекер вентил на дното на реактор по реагирање. Тоа е лесно да се работи. Реакторот е идеален инструмент за експеримент на модерната хемија, биохемиски, фармацијата и напредни синтетички.
Функција :
1. Целокупната Нерѓосувачки челик (SS304)рамка и завртка со силна поддршка и цврстина
2. GG17 (3.3) висока borosilicate стакло со единствен дебелина и голема чаша устата дизајн на јасни погодно .
3. Двојно серпентина цевка внатре Кондензаторот
4. PTFE механички компонента запечатување без било какво истекување и отпорност на корозија
5. Фреквенцијата, контрола, AC индукција на моторни, брзина на дигитален дисплеј постојана, brushless, ниту искра, безбедна и стабилна;
6. Casters со кочница фиксна, тоа е погодно и стабилен
7. Мешајќи Роб е направен од нерѓосувачки челик внатре и надвор PTFE
8. Страната е заштитена голема чаша устата
9. Екс-доказ мотор е задолжително за 10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L
10. Палета е направен од цврст нерѓосувачки челик за поддршка на стакло бања
200 L Двоен Слој Стакло Реактор со Експлозија Доказ Мотор

Карактеристики

Класификација:
Лабораторија Thermostatic Уреди
Бренд Име:
KRYQCN
Број На Модел На:
SF-30LEX
Стакло:
Висок Borosilicate GG3.3
јачина:
30L
Промешајте Моќ:
180W Експлозија Доказ Мотор
Мешање на брзина:
60-1000RPM
Промешајте гребло:
Нерѓосувачки Челик PTFE Слој
Вакуум Степен:
-0.098 Mpa
Пакет:
дрвена кутија
Напон 1:
220V50Hz
Напон 2:
110V60Hz

Производи во категоријата

лабораторија Транспарентен Nessler Цевка Рек Огледува Акрилик Тест Цевка Рек Кол 23mm x 6 дупки --Еден

DEN 475.20

Ние поддршка на М К П ЦЕЛ : минимум цел количина за секоја точка е на 1 компјутер.чекор 1) Испрати списокот на ставки со количина за нас.чекор 2) ние ви испратиме линк за микс цел.чекор 3) ве молам поставете го вашиот микс цел под линк ( ве молиме забелешка јасно за цел detal, на пример, : item & количина, )чекор 4) ние се прилагоди на вкупната цена.чекор 5) на Крај,ве молиме да обрнете за moeny да Зачувам.Испорака : 1...

SF-10L Borosilicate Стакло Наредени Реактор флеш Дното вентил со PTFE Печат/Хемиски Стакло Реактор за Лабораториски&Пилот Постројка Опрема

DEN 119760.00

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Стакло Реактор со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 LТоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки...

SF-10L Вакуум Стакло Реактор со кондензаторот намалувањето колба Тефлон Лабораторија& пилот постројка Опрема /Двоен ѕид Стакло реактор систем

DEN 119760.00

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Стакло Реактор со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 LТоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки...

10L Лабораторија Индустриски Стакло Реактор jacketed / Двојно ѕидови Jacketed стакло реакција мешање на сад (Експлозија доказ факултативна)

DEN 119760.00

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Стакло Реактор со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 LТоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.