• Ново
Yuyang Кралот YKZ7250JG за qs 800-1000w Brushless Мотор Контролер

Yuyang Кралот YKZ7250JG за qs 800-1000w Brushless Мотор Контролер

Оценка на клиентот:
DEN 3264.00

Износ
Залиха

QSYK7250 JG, 42 V-72 V 80 A Квадратен Бран BRUSHLESS МОТОР КОНТРОЛЕР
Тоа е специјален дизајн за QS brushless мотор контролер за Конверзија Колекции, која може да одговара со QS ЦЕНТАР МОТОРНИ Номинална Моќност 500 W~1000 W Клучни Карактеристики
1). Многу Лесно поврзување
2). Може да одговара со скоро brushless DC мотор
3). Услужни почеток може да се прилагоди
4). Програмабилни со bluetooth Забележите Пред Цел (за Производство на време/Гаранција/Пакет/Сертификација итн.)
Pls. кликнете на линкот подолу на сликата.
1. Генерално СПЕЦИФИКАЦИИ 1. напојување : 48 V-72 V, Limitied струја : 50 A , Max фаза на струјата : 150 A 2. Производ Големина : 280mmx117mmx60mm 3. Нето Тежина : 1.16 kg 4. Тестирање начин : Сала сензор 5. Вклучувајќи : 1pc контролер + 1pc Функција подигнат P. S. : За Софтвер & Упатство, ве молиме контактирајте со нас слободно. Тоа поддржуваат Bluetooth Функцијата со Bluetooth Адаптер. 2 . Yuyang Кралот АПЛИКАЦИЈА Интерфејс
Тука се јасни и лесно прилагодување АПЛИКАЦИЈА интерфејс.
3. YKZ7250 JG контролер цртање
Тука е цртеж на нашата нормална YKZ7250 JG контролер, 280mmx117mmx60mm
4. Pin Дефиниција(TBD)
Pls. контактирајте со продажбата на првите, ако не знаат како да се поврзете на контролорот со моторни и други делови.
5. Прашања пред цел
1). Ако сакате да се купи на контролорот посебно, ве молиме, известете нè на параметрите на вашиот појавување на мотор?
Како што се Моторни Напон, Wattage, Брзина..
2). Ако ви треба било други специјални функции за овој контролер, ве молиме слободно контактирајте со нас. Ви благодариме!
6. Други Моторни Колекции и повеќе контролер модели
Ако сте заинтересирани за некој модел на контролорот, pls. се однесуваат на подолу податоци на состојба, и кликнете на линкот на сликата.

Карактеристики

Специјални Функции:
Контролор
Земја/Регион на Производство:
Кина
Производителот Дел Број:
a
Другиот Дел Број:
a
Поставување на Возило:
Задните
Осветленост Дел Број:
a
Објектот Ширина:
12
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Должина:
28
Објектот Тежина:
2
Објектот Висина:
6
Бренд Име:
Кели

Производи во категоријата

Кели контролер KHB12801,24-120V,800A,Opto BLDC Контролер за електрична во воланот центар мотор

DEN 38832.00

Кели контролер KHB12801,24120 V,800 A,Opto BLDC Контролер за електрична во воланот центар моторТоа е специјален дизајн за QS brushless мотор контролер за Конверзија Колекции, која може да одговара со QS ЦЕНТАР МОТОРНИ Номинална Моќност 8000 W.Клучни Карактеристики1)...

2000w Моторни Контролер Sabvoton SVMC72100 контролер за Електричен Велосипед Мотор со bluetooth адаптер

DEN 10224.00

Sabvoton SVMC72100 контролер за Електричен Скутер Велосипед Мотор, Brushless DC Контролер, погоден за 2000w3000w центар мотор со bluetooth адаптерSabvoton контролер само за дизајн синусен облик тип контролер досега, тоа е brushless DC контролер, 120 степен фаза агол...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.