• Ново
Новиот Мини Џеб 8x20 HD Агол Оптички Monocular Телескоп Окуларот за Надворешна Модерен дизајн 2017

Новиот Мини Џеб 8x20 HD Агол Оптички Monocular Телескоп Окуларот за Надворешна Модерен дизајн 2017

Оценка на клиентот:
DEN 238.56
DEN 179.00 -25 %

Износ
Залиха


Новиот Мини Џеб 8x20 HD Агол Оптички Monocular Телескоп Окуларот за Надворешна Модерен дизајн 2016 година
Функција 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Мала, но совршено формиран, фокусирајќи се, обложување и други функции лесно достапни. Обложување : цел и сина филм Светлина филтрирање и намалување на зрачење, зголемување на набљудува светлината, времето во темнината на животната средина може да се види јасно со набљудување на предмети Погодни за : Научни птица-гледање, пустината експедиција, патување, отворено спортска опрема, види играта во живо, перформанси, авантура внимавајте на терен и да уживате во сценографијата, итн. Спецификација : Зголемување : 7 X Поле : 96m/1000m Калибар : 18mm Блиску Фокус : 5m Око Првенство : Виткање Слој : мулти-слој на кожата (сина филм) Призмата Материјал : Bak7 Излез Ученик, Дијаметар (mm) : 2.1 Излез ученик растојание (mm) : 9.8 Релативната осветленост : 6.8 Пакет се Вклучени : 1 x Телескоп

Карактеристики

Бренд Име:
Hewolf
Големина:
Exit Pupil Diameter (mm)
Употреба:
Посочувајќи Упатство
Со Noctilucent се Прикаже или да Не:
Yes
Shockproof или Не:
No
Dial Екранот:
Двоен Дисплеј
Вршење На Режимот:
Рачни Тип
Отворено Активност:
Камп
Број На Модел На:
Monocular телескоп
Водоотпорен / Водоотпорен:
No
Случај Материјал:
xx

Производи во категоријата

4 во 1 Компас Барометар Термометар Со Carabiner Кампување Пешачење

1130.88 -15 % DEN 961.00

Опрема мултифункционален со компас, барометар, altimeter и термометар 4 Во 1, најдобриот избор за вашата надворешна патување!Боја : жолта и сиваГолемина : 85 x 68 x 28 mmСфера димензии : дијаметар : 60mmОпсег на мерење : Висина : 05000 m / Притисок : 5801040 Pa / Температура : 30 ? ~ 50 ?Резолуција : 20 mОпсег на мерење на emperature : 30 ? ~ 50 ?Услови на чување : Температура опсег : 30 ? ~ 65 ?, влажност : помалку од 90%Производот Се Користи : За mountaineering, маратон, пешачење, скијање и други активности на отворен спортски1 x барометар1 x компас1 x термометар1 x кука1 x наставаВо оригиналниот пакет

Водоотпорен FR500 Мултифункционален LCD Дигитален Altimeter Барометар Компас Преносни Отворено Кампување Пешачење Качување Altimeter Алатки

1918.08 -43 % DEN 1093.00

Карактеристики : Усвојување на суперточност сензор од Швајцарската.Височина на вкупната добивка / загуба, 24 часа височина рекорд и табелата.Max / min висина, температура, huminity рекорд.24 часа воздушен притисок тренд на табелата.Вклучува altimeter, барометар, компас функции, итн.Термометар, hygrometer, време, датум, часовник со аларм, LED светилка.Вграденво rechargable battery.LCD позадинско осветлување.IPX 4 водоотпорен.Спецификации : Altimeter : Altimeter опсег(700 да 9000m / 2296 да 29500ft)Резолуција од 1 метар / нозеМакс. / Мин...

NaruteHike Отворено Професионални Мултифункционален Прозрачна Транспарентен NH Компас Кампување Пешачење Компас Пад на Превозот

DEN 531.36

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет! Отворено Мултифункционален компас Позитивни индикации за dial скала транспарентност,јасно печатење Dial спротивниот перспектива ефект, парична казна изработка Спецификации : Материјал : ABS Функција : компас,кои се движат Боја : транспарентна Големина : 110x65x20mm Пакет големина : 115x65x25mm Пакет се вклучени : 1 x Компас

200pcs/лот 3 in1 Свирче Компас Термометар За Надворешна Пешачење Итни Опрема Кампување Опстанок АБС Материјал Compasses Зелена

DEN 3984.00

200pcs / лот 3 in1 Свирче Компас Термометар За Надворешна Пешачење Итни ОпремаКампување Опстанок АБС Материјал Compasses ЗеленаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Compassesбоја : Army GreenМатеријал : ABSПакет големина : 8*10*12cmТежина : 4 KGКарактеристики : 1, свирче (нуклеарна дизајн, во голема мера се зголеми јачина на свирче, најлон lanyard)2, Северна (Јужна) игла (прецизен и јасно)3, hygrometer (собна температура неколку срца)Оваа мала свирче, исто така, има компас, термометар функција, други со lanyard, лесно да се носат...

2017 Професионална Армија за Употреба на Отворено Воена Геологијата Џеб Prismatic Компас + Торбичка 1 КОМПЈУТЕР Отворено

475.68 -24 % DEN 361.00

SE K4580 Military Lensatic / Prismatic Sighting Компас со ТорбичкаОпис На ПроизводотSE со гордост ја претставува оваа Воена Lensatic / Prismatic Sighting Компас—крајната насока пронаоѓач.КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : 85*63*30мм(укината) / 162*63* 60mm(opended)• Термоеластична течностисполнет капсула со варијабилна dial• Ротирачки рамки прстен• Владетел единици на страни мерење инчи & сантиметри• Изграденаво балон ниво• Виткање палецот прстен• Tripod завртка дупка на база• Прилагодлива диоптрија sighting леќа• Sighting линии на маска• Конверзија на табелата за агол, од тебе & растојание на задниот плоча• Тешкидолжност дигитални маскирна печати маска• 36" Lanyard• Водоотпорен најлон торбичкаЗа Пратката 1) ПРЕВОЗОТ во СВЕТОТ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.