• Ново
LIJIAN 3 во 1 Мултифункционален Кабел Жица Stripper Crimping plier Електронски Ножици Машина Мрежна Алатка

LIJIAN 3 во 1 Мултифункционален Кабел Жица Stripper Crimping plier Електронски Ножици Машина Мрежна Алатка

Оценка на клиентот:
DEN 870.24
DEN 609.00 -30 %

Износ
Залиха


LIJIAN 3 во 1 Мултифункционален Кабел Жица Stripper Crimping plier Електронски Ножици Машина Мрежна Алатка
100% Сосема Нов
1 Мултифункционален Plier = Електронски Ножици + Жица Stripper + Crimping plier

Карактеристики

Бренд Име:
LIJIAN
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Комбинација Клешти
Примена:
Мулти Функционални
Број На Модел На:
LJK13007B
Материјал:
Хром Vanadium
is_customized:
Yes
Карактеристики:
Мултифункционален
Се Справи Со Стил:
Директно
Plier Стил:
Европски
Сечилото Материјал:
CR-V
Рачка Материјал:
Гума
Целата Должина:
180mm / 7 Инчи
Должина На Ножот:
45mm / 1.77 Инчи
Се Справи Со Должина:
100mm / 4 Инчи
Нето тежина:
0.21 Kg
Производ Во Боја:
Жолта + црна

Производи во категоријата

LS03C-5D3 Crimping Алатка Комбинација Алатка Поставува, терминал crimping алатка со заменливи умира алатница

DEN 1032.48

LS03 C5 D3 Crimping Алатка Комбинација Алатка ПоставуваLS03 C5 D3 crimping алатка сет содржи : 1 LS03 C рака crimping алатка со 03 C умре во собата за предизолирани терминали, 0.56mm22...

мини LS-S501A кабел stripper за соголување RG кабел utp/stp жица from3.2mm-9mm max лесно жица stripper

DEN 73.92

мини LSS501 A кабел stripper за соголување RG кабел utp / stp жица from3.2mm9mm max лесно жица stripperОпис На Производот1.Детали за Опис на Производот Име : рамни кабел stripper Модел : LSS501 A Материјал : Челични,Пластични Примена : За сечење и одземање utp / stp жици и multiconductor кабел Strippping опсег : 3.2 мм9mm AWG : Должина на : 122mm Тежина : 0.3 kg2.Слика на LSS501 A Кабел stripper

Се справи со Алатка за Заклучување Мултифункционален 22-30 AWG Кабел Жица Линкови Stripper Машина Клешти Crimping Терминал ХС-1043 0.25-0.65mm2

DEN 494.40

Име на производ Жица Stripper Машина Материјал Челични, Пластични Боја Портокалова, Црна Сече Жица Големина AWG22, 24, 26, 28, 30 Сече Жица Големина mm 0.65, 0.6, 0.4, 0.32, 0.25 Вкупната Големина(Cloded) 168 x 55 x13mm / 6.6" x 2.2" x 0.5"(L*W*H)

FASEN FEK-120Y Висок Квалитет на Пневматски Тип Crimping Машина Воздух Crimper за Различни Терминали Кабел алатки Жица Crimp Алатка

DEN 26628.00

6287 Повеќе1749 Можеби Ќе Треба На Овие! парче парче парче парче ДОЛАРИ, 15.89 / парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Економија UTP RJ45 Stripper и 110 Стил Удар Надолу Алатка Универзална Жица Клешти Кабел Stripper Жолта Коаксијален Кабел Машина Алатка

DEN 49.92

Опис : се Комбинираат два чести операции со овој ефтин и корисна Кабел Stripper алатка Ленти извртени пар UTP / STP податоци кабли и жици и завршува жици во 110 блокови...

ЛСД Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Кабел Вратоврска пиштол зацврсти tensioning алатка LS-600R

DEN 1278.24

ЛСД Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Кабел Вратоврска пиштол зацврсти tensioning алатка LS600 RКлучни Спецификации / Специјални Функции1...

Преносни Само-прилагодување SN-02C Мултифункционален Алатка Притиснете Линија Клешти За Ладно Притискање на Терминал Притисок Жица Менгеме Електричар

672.00 -18 % DEN 551.00

SN02 C Жица Ferrule Crimp Алатка е ново дизајнирани crimping алатка за жица ferrules.Тоа е идеален за crimping изолирани и noninsulated жица ferrules.На SN02 C обезбедува висок crimping силите со ниска рака, грчевито држејќи се за моќ, води кон помалку замор кога се користи постојано.Карактеристики Компоненти на ratchet crimping алатки се изработени од специјален челик.Дизајнирани според човечките фактори инженеринг,тоа може да го спаси 50% енергија кога crimping.Прецизни crimping умре поставува и интегрален брава со себе ослободување механизам се обезбеди висок квалитет crimping ефект по crimping постојано.Точни корекции пред екс работа испорака.Поради најдобро да се справи со алчни позиција,лесна и компактна структура и да се справи со дизајн обезбеди perfact crimping ефект.Стоковните ЕкранотКомбинација е поудобноЗа УслугатаСпоред Пекинг време, нашите услуги на клиентите претставници онлајн 8 : 005 : 00 часот во работни денови...

Метал-апарат TK-1 Одговара Max 13mm-апарат TK-2 18mm Пластика-апарат TK-3 12mm Цевка со Дијаметар од Мека Цевка Цевка Цевка Сечење Заклучување Plier Машина Црна

DEN 333.60

Име на производ Цевка Машинаапарат TK1 Главната Боја Црна Отклучен Големина 15 x 10.3 x 1.3 см / 5.9" x 4.1" x 0.5" (L*W*T) за Цевка со Дијаметар од 13mm / 0.5" (макс.) Материјал Метал & ПластикаИмаме тип : TK1апарат TK2апарат TK3Го изберат правото оној што треба.Количина : 1pcs

Продолжување Отстранување На Влакна Клешти Микро Прстен Клешти Микро Мушка Алатка За Полнење Коса Екстензија Алатки

376.32 -7 % DEN 350.00

Продолжување Отстранување На Влакна Клешти Микро Прстен Клешти Микро Мушка Алатка За Полнење Коса Екстензија Алатки

Мини Crimping алатка L-0725 crimping не-изолирани plug терминали 0.5-2.5mm2 crimper

DEN 495.84

L0725 Crimping АлаткаRatchet Crimp АлаткаCrimperМини crimp алатка Ratchet со безбедноста пуштање во согласност резултати За неизолирани приклучоци / крај / конектори Crimping опсег : 0.51.5 м 1.52.5,mm2 / 2214 AWG Должина : 190 mmПакување : Wenzhou Li Si Da Алатки Co., Ltd.Благодатта

Година Нови Сива Пластика Универзална Кабел Жица StripPer Соголување Алатка

DEN 107.52

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*Сива Пластика Универзална Кабел Жица Strip Per Соголување АлаткаDuratool Универзална Соголување Алатка за 3мм до 9mm КаблиБоја : сиваМатеријал : Челик + ПластикаТип : Соголување алаткаЗа соголување круг кабел (UTP & STP), рамна жица, заробени жица, мултидиригент кабел, и неправилни надвор форма кабел форма 3.2 mm~9.5 mm Рамен жица Stripper за телефонски канап, спогодба и звучник каблиКруг кабел stripper за флексибилен кабел, multicore и вмрежување каблиПроизведени од трајни шок доказ пластикаПогодна за тешки каблиПогоден за кабли со дијаметар помеѓу 3мм и 9mmПримена : Соголување алаткаПакување lis : 1 x Соголување алатка "Duratool Универзална Соголување Алатка за 3мм до 9mm Кабли Боја : сиваМатеријал : Челик + ПластикаТип : Соголување алаткаЗа соголување круг кабел (UTP & STP), рамна жица, заробени жица, мултидиригент кабел, и неправилни надвор форма кабел форма 3.2 mm~9.5 mm

Батерија Хидраулични Plier/ Електрични Crimping Алатка/ Battery Powered Жица Crimper со 16-400mm2 Crimping Спектар ХЛ-400

DEN 41952.00

Батерија Хидраулични Plier / Електрични и Хидраулични Crimping Алатка / Battery Powered Жица Crimper со 16400mm2 Crimping Спектар ХЛ400Производ Покажат : ОписModle : ХЛ400Излезна сила : 120 KNCrimping Опсег : бакар(16400mm2) алуминиум(10300mm2)Crimping растојание : 42mmХидраулично масло : 15# ниско замрзнување антиносат хидраулично маслоEnvironmen температура : 1040°CБатерија : DC 18 V 3 AHCrimping период : 1015s во секое време(според жица со дијаметар)Сатурација напон crimping грофот : околу 110(Cu 150)Полнење извор : AC100240 V 5060 HzВреме на полнење : 1 часПовеќе параметри може да се најде во упатството

A0510 Умре Поставува за ХС FSE СУМ-10 EM-6B1 EM-6B2 CRIMPING PILER Crimping машина еден сет изработени од Жица машина за сечење алатка вилици

DEN 700.80

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

евтини ferramentas LS-04WF 1-6mm2 ferrules crimper

DEN 245.76

евтини ferramentas LS04 WF 16mm2 ferrules crimperОпис На Производот1.Детали decriptionТочка Бр : LS04 WFLcrimping за жицакрај ferrulesжицакрај ferrules crimping алаткиCrimping опсег : 1.0~6 mm2AWG : 17~10 AWGДолжина : 230mmТежина : 0.6 kg2.Слики од LS04 WF рака crimping алатки

жица stripper LY25-6 за дијаметар од 8-28mm круг ПВЦ/силикони//PTFE/гума Кабел Соголување Алатка добар квалитет жица соголување plier

DEN 98.40

жица stripper LY256 за дијаметар од 828mm круг ПВЦ / силикони / / PTFE / гума Кабел Соголување Алатка добар квалитет жица соголување plierОпис На Производот1.Детали За ОписLY256Погоден за сите 8.028.00 мм дијаметар на обичните круг кабел...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.