• Ново
filigree дизајн свадба партија покана картички,ласерски сече свадба покана картички со панделка

filigree дизајн свадба партија покана картички,ласерски сече свадба покана картички со панделка

Оценка на клиентот:
DEN 2664.00

Износ
Залиха


filigree дизајн свадба партија покана картички,ласерски сече свадба покана картички со панделка
Забелешка : ве Молиме да ни кажете што бои ќе ви се допаѓа на нашите боја картичка за надвор покана картичка?Ако треба да се печати услуга на бисер хартија,лента и тока,ве молиме контактирајте со нас директно за дополнителни трошоци.Ако ви требаат посебни големина и потреби,ве молиме да ни кажете пред ставање ред!Ви благодарам многу!Ние ќе услуга за вас.
Спецификација :
Точка име
Покана картички : стандардот на еден сет е покана картичка,120g off-бела вметнете празно хартија на покана картички и 120g off-бела коверти и плик заптивки. Дополнителни Трошоци 250g бисер хартија вметнете картичката со печатење и 250g бисер хартија плик, тока, лента NIELSEN картичка со печатење, треба дополнителни трошоци
големина
12.8×19cm, големина може да се прилагоди
материјал
250g бисер хартија(повеќе различни видови на хартија можат да бидат понудени според вашите барања)
Technic
ласерско сечење
пакување
25 компјутери/oppbag, се спакуваат сите opp кеси во стандардна извоз krabičkách.
ОЕМ
Да се обезбеди. Сите производи се дизајнирани и направени од страна на самите себе. Секако, ние го поздравуваме вашиот дизајн! Големини, бои и материјали можат да се менуваат, како на вашите барања.
Логото
Бесплатни дизајн, Корисниците логоа се достапни.
MOQ
50sets/item
Боја
Бела, златна, сребрена, жолта, црвена, розева, виолетова, езерото сина, светло сина, портокалова, беж, сива, зелена, кафена,темно црвена,итн.
Палета на производи
Имаме разни видови на ласерски сече хартија кутија, cupcake wrappers, Божиќ украси, и така натаму. И ние обезбеди обработка на услуги.
време на испорака
Брза испорака, тоа ќе биде направен по точно цел количество.
Печатени услуга за вметнување хартија на покана картичка
NIELSEN КАРТИЧКА
Различни бои за референца
Плик и плик фоки
Нашите Услуги
1.Прилагодено дизајн и големина е на располагање.
2.ОЕМ
3.Имаме лента и тока на покана картички;коверти,вметнете хартија на покана картички и плик заптивки итн додатоци.
Ве молиме контактирајте со нас вашите посебни потреби,ние ќе ви одговори да што побрзо и услуга за вас. Пакување & Испорака
Ние обично го користите стандардното извезуваат картон случај за пакување, и, исто така, може да пакет acording на клиентите барања.
нашите води време е 2-5 работни дена по приемот на вашата исплата.На detialed доведе време зависи од цел количини!
Ние соработуваме со ЕМС,DHL,TNT,FEDEX,UPS-от и сл многу internation international express corporation.
Q &A
П : Дали сте производител?
A : Да, ние имаме свои фабрика, со прифатлива цена ,добар квалитет, најдобра услуга.
П : Дали ви обезбеди прилагодите услуга?
A : се разбира, ние сме професионални дизајнери, тие може да дизајн за вас според вашиот дизајн за цртање и слики.
П : Дали вие, исто така, направи печатење ако ние им обезбедуваме на текстот?
A : да,ние го правиме.Вие само треба да ни понудат на текстот во PDF датотеки.
П : Може ли да изберете само нешто што е потребно?
A : да,можете да изберете да се купи покана карта, покана инсерти, плик, лента или тока.

Карактеристики

празник:
Број На Модел На:
INC144
Музика:
No
Бренд Име:
UOIUO
Стил:
Сценско
Шема:
Виткање Тип
боја:
црвена,бела,златна,зелена,сина,црна,розова,виолетова,крем, кафе,итн
Материјал:
250g бисер хартија
Technic :
ласерски сече
Употреба:
партија, свадба, подарок, прослава, промоција
MOQ:
50sets
испорака:
воздухот express
ОЕМ:
прифатете
Место на Потекло:
Shandong, Кина (Копно)
Големина:
12.8*19CM
Настан & Партија Ставка Type:
Покана Картичка

Производи во категоријата

100pcs/многу Свадба Покани Ласерски Сече Покана Картичка за Свадба Партија Златна Хартија Шупливи Покана за Роденден Картички CW519_WH

5664.00 -6 % DEN 5324.00

Секоја Покана Картичка вклучуваат под 4 дела : 1pcs покана картичка 1pcs Внатрешна страница 1pcs плик 1pcs плик печат Печатење со себе : Овие картички се некој од било печатари, кои може да се постави paper size ( Ласерски печатач или инкџет печатач)...

Guilin Сценографијата патна карта/3D kirigami картичка/ рачно изработени честитки подарок за мажите Бесплатен превозот

DEN 479.52

ПРЕДМЕТИ ДЕТАЛИ15cm x15cm укината картичка Содржи 100% рециклиран, појавување на ковертотпокривање : 250gsm тешки карта на акции / Внатре : 210gsm Виножито хартијаПразни внатре за ваша лична поракаПРИЛАГОДЕТЕ Печатење детали во внатрешноста 3 D popup функција Laserсечење на надворешниот поклопец Картичка боиАко треба да ги персонализирате тоновите, ве молиме convo мене да знаете повеќе деталиПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Со СТАНДАРДНИ ПРЕВОЗОТ Обично околу 34weeks Може да трае подолго поради доцнење во сопствени или поштата ефикасност Што е надвор од нашата контролаЗА ДА СЕ СКРАТИ ПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Ве молиме да го НАДГРАДИТЕ вашиот превозот да се ИЗРАЗАТ ако контактирате со нас Г ХЛ / UPS / ТНТ / ФЕДЕКС се достапни ВАЖНО : Обработка време нема да се промени, без оглед на вашата избрана за испорака методИСПОРАКА ДЕТАЛИ Ние брод од Кина преку Кина, Воздухот Mail Пост со следење (препорачана Пошта) Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса предвидено е точно & завршиПлаќање Western Union / Paypal / трансфер / T H A N K ...

свадба партија и декорација hanmade ласерски сече паун место картичка седиште картичка евтини свадба корист табела картичка направени во кина

DEN 720.00

Описсвадба партија и декорација hanmade ласерски сече паун место картичка седиште картичка евтини свадба корист табела картичка направени во кинаГолемина : 7.6*8.9 см , L x W x Hобичај големина се достапни Бои : Бела,беж,Розова,ве молиме видете на боја картичка ве Молиме имајте на ум ми боја откако ќе го поставите цел Материјал : Бисерна Хартија ПримерокПлаќањеНие прифаќа Paypal, T / T, Aliexpress, Запад Унија Политика за НаплатаНашата продавница понуда на пари Назад гаранција За сите предметикои се неискористени и се врати во 14 дена прима...

Xi 'на камбанаријата патна карта /3D kirigami картичка/ рачно изработени честитки подарок за мажите Бесплатен превозот

DEN 431.52

ПРЕДМЕТИ ДЕТАЛИ15cm x15cm укината картичка Содржи 100% рециклиран, појавување на ковертотпокривање : 250gsm тешки карта на акции / Внатре : 210gsm Виножито хартијаПразни внатре за ваша лична поракаПРИЛАГОДЕТЕ Печатење детали во внатрешноста 3 D popup функција Laserсечење на надворешниот поклопец Картичка боиАко треба да ги персонализирате тоновите, ве молиме convo мене да знаете повеќе деталиПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Со СТАНДАРДНИ ПРЕВОЗОТ Обично околу 34weeks Може да трае подолго поради доцнење во сопствени или поштата ефикасност Што е надвор од нашата контролаЗА ДА СЕ СКРАТИ ПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Ве молиме да го НАДГРАДИТЕ вашиот превозот да се ИЗРАЗАТ ако контактирате со нас Г ХЛ / UPS / ТНТ / ФЕДЕКС се достапни ВАЖНО : Обработка време нема да се промени, без оглед на вашата избрана за испорака методИСПОРАКА ДЕТАЛИ Ние брод од Кина преку Кина, Воздухот Mail Пост со следење (препорачана Пошта) Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса предвидено е точно & завршиПлаќање Western Union / Paypal / трансфер / T H A N K ...

Нов Стил Г-дин и Г-ѓа Ласерско сечење Свадба покана картички, Персонализирате & Прилагодите Слободни, Некој

2304.00 -5 % DEN 2189.00

Опис : За Поканитематеријал : 250gsm Холандија Уметност картонГолемина : 127x186mmБоја : Црвена Или БелаЗа Внатрешна КартичкиМатеријал : 200g текстура уметноста на хартијаКартичка Формати : Една страница КартичкаБоја : розеваГолемина : 180x120mmПрилагодено Дизајн : Слободен(Совети : Ако треба да се печати,ве молиме да ги доставите на содржината.ако не, контактирајте со нас или да ја означите во вашата нарачка,ние ќе ја испрати на празни картички за вас,тогаш ќе печатите содржини од себе,благодарение)Прилагодено Печатење : Црна печатење е Слободен.Вклучувајќи : 50x Покана Опфаќа50x Внатрешна картички50x Коверти50 x Печат НалепнициДеталите Покажува : Печатење На Примерокот Покаже : ПРЕВОЗОТ Совети : Бесплатни shippng стоката се испраќа преку пост воздухопловната со следење на број, Обично се потребни околу 1530 дена, да повеќето земји...

10pcs 3D Велосипед Љубовници рачно изработени Kirigami Оригами Свадба Партија Покана Картички Greeding Роденден Картичка Разгледница

959.52 -20 % DEN 768.00

Карактеристики Сосема Нов и висок квалитет Тоа е многу популарна за свадба,партија или роденден Можете да го додадете вашиот зборови на картичката...

Топла продаде розова роденден декорација гроздобер чипка фенси свадба покана картички модели со плик,свадба честитки

DEN 2544.00

ОписГолемина : 5" *7.5" (прибл 12.8 cm x 19cm) L x W Бои : Бела,беж,Розова,и така натаму. ве Молиме имајте на ум ми боја откако ќе го поставите цел Материјал : Бисерна Хартија Пакет : 15pcs / set 50sets=50cards+50blank исклучување бела вметнете хартија+50off бел плик+50seals ПримерокПлаќањеНие прифаќа Paypal, T / T, Aliexpress, Запад УнијаПолитика За НаплатаНашата продавница понуда на пари Назад гаранција За сите предметикои се неискористени и се врати во 14 дена прима.ПревозотСтоките ќе бидат испорачани во рок од 4 работни дена по дизајн е потврдено и со вас.Ние можеме да брод во светот...

Висок Квалитет на Свадба Покана Картичка 185*125mm Pearly Хартија Ласерски Модел Со Злато Бронзирање Вклучувајќи Плик И Печат

DEN 2203.20

Висок Квалитет на Свадба Покана Картичка 185*125mm Pearly Хартија Ласерски Модел Со Злато Бронзирање Вклучувајќи Плик И Печат...

DIY Картичка Полнење Деца Поздрав Картичка Колекции 15 Картички Scrapbooking Гроздобер Cardmaking Материјали

719.52 -15 % DEN 612.00

Добредојдовте на Најдобри Поздрав Продавница !DIY Картичка Полнење Деца Поздрав Картичка Колекции 15 Картички Scrapbooking Гроздобер Cardmaking Материјали****КУПИ ПОВЕЌЕ КАРТИЧКИ ,ЌЕ ЗАШТЕДИТЕ ПОВЕЌЕ *******АКО ТИ ТРЕБА КУПИ НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ЦЕЛ PLS ИСПИТУВАЊЕ СО НАС ПРЕКУ EMAIL***Производ : DIY Картичка ПолнењеПакет Големина : 290 x 210 mmКартичка Големина : 115 mm x 170mmПлик со Големина : 127 мм x 180mmМатеријал : Cardstock,разубавувањето комплетЗанает : Печатење,Топол печатНето Тежина : 0.45 кг по пакетДетали за полнење; **Слични картички x 15 (5 бои х 3)**Хартија ленти x 1 **Embellishments x 6**Лента x 2**Бела Коверти x 15**Decoupages x 5Таа е толку лесно за вас да се направи фантастичен картичка за некој speacial,комплет ќе ви овозможи да се изразуваат слободно...

Традиционалните морски сина гроздобер свадба покана картичка pop-up картичка покана картички продавачот со дрво облик дизајн

DEN 2472.00

ОписТрадиционалните морски сина гроздобер свадба покана картичка popup картичка покана картички продавачот со дрво облик дизајнголемина : 12.8 cm x 19cm(L x W), прилагодите големина е во ред Бои : Бела,беж,Розова,и така натаму....

20pcs Луксузни Плик Стил Покани Бизнис Housewarming Покани Годишен Состанок Покана Картичка Настан Страна на Добавувачите

858.24 -9 % DEN 781.00

Стил : Свадба,Роденден,Божиќ,Бизнис,ЈубилејПрилагодено : НикојВнатрешна страница : Празно, Вклучувајќи : 20pcs / многуПразно внатрешна страница,можете да ги печатите или се пишува.

Најновите glittler хартија свадба покана картички елегантен чипка ласерски сече прилагодите свадба покана за печатење во било кој јазик

DEN 3168.00

ОписНајновите glittler хартија свадба покана картички елегантен чипка ласерски сече прилагодите свадба покана за печатење во било кој јазикголемина : 12.8 cm x 19cm(L x W), прилагодите големина е во ред Бои : Бела,беж,Розова,и така натаму....

3pcs/многу рачно изработени 3D Зголеми Pop-up Подарок Среќен Роденден Честитки Гроздобер Валентин Разгледници Љубов Тема Ви Благодариме Картички

642.24 -5 % DEN 610.00

3pcs / многу рачно изработени 3 D Зголеми Popup Подарок Среќен Роденден Честитки Гроздобер Валентин Разгледници Љубов Тема Ви Благодариме КартичкиБоја : како на слика покажуваГолемина : 15cm*15cmТежина : околу 32g / парчињаПратката вклучуваат : 3* роуз картичкаAnswer : ___________________________ Note : Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.Поради рака мерење, има големина грешка за 0.51cm.

3D Pop-up Картички Среќен Божиќ Оригами Хартија Ласерски Сече Разгледници Подарок Честитки Празни рачно изработени Шарени Божиќ Дрво

208.80 -25 % DEN 156.00

До сите драги клиенти : ◆ Сите наши картички ќе дојде со коверт Вие не треба да купат плик одделно.◆ Ние може да ви помогне да напишете некои слатки зборови за вашиот љубовник или семејство или пријатели или било какви други кои што го сакате.◆ Вашата цел ќе биде слободен користи заштитна пакување за да се заштити вашите картички.◆ Сите наши производи се произведени од материјали од врвен квалитет.◆ Бидејќи нашата услуга по продажбата е најдобар...

Бесплатен Превозот Персоналните NIELSEN Картичка со Слободни Плик за Свадба / Партија,50 компјутери/многу,R17

DEN 955.20

NIELSEN Картичка за СвадбаМатеријал : 250gsm Бел КартонГолемина : 11cm*7.5 cmПерсоналните Детали : Можете да ни испратите порака за текстот што сакате да ја печатите во картичката.И, исто така, бојата што сакате.Ако не изберете боја,ние ќе ги печатите во боја како што е прикажано на сликата.Ние дури и може да ви помогне да дизајн свој стил да се направи вашата свадба совршен...

100Pcs/многу 22x11cm Гроздобер Стил Ancien Подарок Плик Пакет Office Училиште Снабдување Kraft Хартија, Пликови Број 5 европа стил

1366.08 -12 % DEN 1202.00

100 Pcs / Многу 11*22cm Нови Гроздобер Стил Ancien Подарок Плик Пакет Office Училиште Снабдување Kraft Хартија за Писма, ПликовиГолемина : 22x11cm,Употреба : Може да се користи со свадба партија покана картичка, дебитни картички, ВИП картичка, поздрав картичка, подарок пакување, итн.Материјал : Висок квалитет на хартија kraft10 Бои на Располагање за да изберете, покажува како слики;Ве молиме изберете боја слика да се купи, благодарам,

Бесплатен превозот Свадба прилично флорални цвет тема персоналните Гости GB021V

DEN 1199.52

Гости Големина 18.5*24.5 cmГости Страници 50 СтранициСтандардно е само покритие да биде персонализирана, не вклучувајќи ги вметнете, тоа е до тешкотијата како сакате вметнете да биде персонализирана, цената може да се различни врз основа на барања...

60pcs Бебе Шише Сакаат Картичка Украси Виси Ознаки Роденден Декорација Подарок Картички Крштевањето Партија Сувенири Декорација Материјали

527.52 -15 % DEN 448.00

60pcs Бебе Шише Сакаат Картичка Украси Виси Ознаки Роденден Декорација Подарок Картички Крштевањето Партија Сувенири Декорација МатеријалиТип : Партија ДекорацииTechnic : Ласерски СечеМатеријал : 220g Бисер ХартијаПакување : 60pcs / Торба +Случаен ЛентаГолемина : За 60x70mmПрилагодено Дизајн ( ако треба да се печати, ве молиме да обезбеди содржина(PDF датотека)).Прилагодено Печатење : Црна печатење​Известување : Поради Разликата Помеѓу Различни Монитори,Сликата Може да Не Ги Одразуваат Фактичката Боја на Објектот,и Сите димензии се мерени рачно,може со отстапување,ви благодариме!а)...

Spider разгледница /3D цртан филм kirigami картичка/ рачно изработени честитки подарок за мажите Бесплатен превозот

DEN 431.52

Spiderman разгледница / 3 D цртан филм kirigami картичка / рачно изработени честитки подарок за мажите Бесплатен превозотПРЕДМЕТИ ДЕТАЛИ15cm x15cm укината картичка Содржи 100% рециклиран, појавување на ковертотпокривање : 250gsm тешки карта на акции / Внатре : 210gsm Виножито хартијаПразни внатре за ваша лична поракаПРИЛАГОДЕТЕ Печатење детали во внатрешноста 3 D popup функција Laserсечење на надворешниот поклопец Картичка боиАко треба да ги персонализирате тоновите, ве молиме convo мене да знаете повеќе деталиПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Со СТАНДАРДНИ ПРЕВОЗОТ Обично околу 34weeks Може да трае подолго поради доцнење во сопствени или поштата ефикасност Што е надвор од нашата контролаЗА ДА СЕ СКРАТИ ПРЕВОЗОТ ВРЕМЕ Ве молиме да го НАДГРАДИТЕ вашиот превозот да се ИЗРАЗАТ ако контактирате со нас Г ХЛ / UPS / ТНТ / ФЕДЕКС се достапни ВАЖНО : Обработка време нема да се промени, без оглед на вашата избрана за испорака методИСПОРАКА ДЕТАЛИ Ние брод од Кина преку Кина, Воздухот Mail Пост со следење (препорачана Пошта) Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса предвидено е точно & завршиПлаќање Western Union / Paypal / трансфер / T H A N K ...

Празнична цртан филм поздрав картичка партија свадба покана за мини картички со плик Роденден Велигден Годишнината Мајки Ден ви Благодариме

2208.00 -5 % DEN 2098.00

Повод : Било Прилики Адаптер : пријател , Љубовник , Деца Карактеристики ве Молиме да подарок скапоцени рачно изработени картички за најблиски картичката се стави на транспарентна пластика маска за да се спречи контаминација Можете да го напишете вашиот благослови и им даде на тоа да некој се грижи за тебе...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.