• Ново
Rocketek Читач на картички 2.0 Micro SD ТФ USB Меморија OTG SD за Мобилен Телефон, Таблет КОМПЈУТЕР, Мобилен телефон полнење, компјутер пренос

Rocketek Читач на картички 2.0 Micro SD ТФ USB Меморија OTG SD за Мобилен Телефон, Таблет КОМПЈУТЕР, Мобилен телефон полнење, компјутер пренос

Оценка на клиентот:
DEN 239.04
DEN 191.00 -20 %

Износ
Залиха


1. Две Слот Читач на картички со USB 2.0 OTG - Поддршка SD , SDHC , SDXC , MMC / Micro SD(HC/XC) , T-Flash до 256 GB
2. OTG со Мозок - Поврзете се на било кој мобилен уред што го поддржуваат USB On-The-Go (USB OTG), поправи Микро USB приклучок во штекер да го штити уредот од оштетувања.
3. Поддршка Уред - стандардниот USB 2.0 приклучок (тип А) и микро USB приклучок (тип Б) комбинација, компатибилен со сите КОМПЈУТЕР и Андроид smartphones/таблети кои OTG поддршка функција.
4. Plug and Play - Без возачи потребни за Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1/10(32/64-bit), Mac OS X 10.x и Андроид 4.0/над ажурирање.
Карактеристики На Производот :
- Sopport Микро USB и USB 2.0 конектори, SD, SDHC , SDXC , MMC / Micro SD(HC/XC) , T-Flash [Црна], 1x SD/MMC слот, 1x Micro SD/ТФ слот.
- Компатибилен со Micro USB andriod мобилни decives со USB On-The-Go (USB OTG)
- На driverless plug & play решение го прави за лесен за инсталација и без возач CD-то е потребно.
*Google Nexus 5/6/7/9/10 со помош на трети лица стан како "nexus USB OTG file manager, ова е датотека explorer, Nexus медиуми увозникот'. Не За Nexus 7 2013 издание!*
-Можете да го користите телефонот да ја полните
-Компјутер за да префрлувате податоци.
Услови :
Windows XP/Vista//7/8/8.1/10
Mac OS X v10.3.9 или понова верзија
Достапните USB порт или преку микро-USB порт
Answer : ___________________________ NOTE :
- Не користете ги двете конекции истовремено!
- Не се компатибилни со i Phone протокол бр, и не може да го полните вашиот уред!
- Ако веќе коренот на вашиот Андроид smartphone, ве молиме бидете сигурни дека вашиот Андроид системот за поддршка OTG funtion!
По продажба на Услуги :
Ако имате било какви прашања откако ќе зедов предмети, ве молиме да бидат слободни да контакт нашата По продажба на Услуги Тим.
Rocketek цел да се молам на нашите секој клиент и ќе се потрудиме да ги реши сите прашања.

Карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
SD Картичка,Микро SD
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
OTG03
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Тип:
читач на картички
Функција:
читач за мемориска картичка
боја:
Црна
function1:
OTG читач на картички
function3:
тф-картичка читач

Производи во категоријата

MFi Молња Micro SD/ТФ OTG Вртливата Читач на картички USB 2.0 Меморија Мини Cardreader за iPhone 6/6s 7Plus iPod, iPad OTG Читач на картички

1343.52 -38 % DEN 833.00

Ingelon MFi Молња Micro SD / ТФ OTG Вртливата Читач на картички USB 2.0 Меморија Мини Cardreader за i Phone 6 / 6s 7 Pli Pod, i Pad OTG Читач на картичкиИнструкцииМодел: IngelonR005Верзија: V1.0Производи Детали: За епл, Андроид мобилен производи проширување, трансфер на податоциСТАН изграденаво media player, лесна за употребаПоддршка на сите мејнстрим медиумите формати, plug and playИме:Ротација мини iphone ТФ ReaderКапацитет:ТФКартичка 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GB / 256 GBГолемина:43mm * 17.2 мм * 8.2 mmБоја:Сребро.Нето Тежина:12gБатеријата:НеТемпература На Чување:10℃ 70℃Работна температура:0℃ 45℃Интерфејс:USB2.0 / МолњаМатеријал:Легури На МеталФајл Системот:FAT32,ex FATСистем Платформа:i OS9~i OS10 ; OS X ; WindowsСофтвер:i USB про Go to APP Store Free DownloadБрзината на трансфер на:USB2.0:Прочитајте≥15 MB / s,Напишете≥10 MB / s; Молња:Прочитајте≥15 MB / s,Напишете≥10 MB / sФормат За Документи:Видео:.mov .mpg .vob .wmv .rmvb .avi .mp4 .mkv .flv .mpg .рм .3gp.ектМузика:.mp3 .wav .станковиќ .m4a .m4r.Слика:.jpg .gif .tif .png .bmp .jpeg...

ДМ CR009 OTG Читач на картички Micro SD/ТФ Мулти Читач за Мемориска Картичка за Andriods паметен телефон со Микро USB интерфејс

480.00 -50 % DEN 240.00

Материјал : Цинк Легура Тежина : 4.8 g на Бруто Тежина : 10g Поддршка капацитет : Maxumum 256 G Пакет тежина : 0.043 кг Производ Големина(L x W x H) : 4.2 x 1.50 x 0.60 cm / 1.65 x 0.59 x 0.23 инчи Пакет Големина(L x W x H) : 8.90 x 5.60 x 0.80 cm / 3.50 x2.20 x 0.31 инчи Пакет Содржина : 1 x ДМ OTGТФкартичка читателот Забелешка : читач на картички само, не вклучувајќи micro sd card / TFcard

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.