• Ново
700TVL видео надзор Камера Sony Effio-E 4140+811 OSD Мени 8мм Леќа Безбедносна Камера Надворешна Употреба.КИП-L102F

700TVL видео надзор Камера Sony Effio-E 4140+811 OSD Мени 8мм Леќа Безбедносна Камера Надворешна Употреба.КИП-L102F

Оценка на клиентот:
DEN 811.20

Износ
Залиха


Слика Сензор : 1/3" Sony Effio-e(4140+811) Сигнал систем : NTSC / PAL Назад Светлина Надомест Авто Авто Ирис Видео / DC Гама 0.45 S/N Сооднос : 48db (AGC-OFF) Скенирање на Системот : 2 : 1 Внатрешни Синхронизација Систем : Внатрешни Синхронизација Shutter Speed : 1/60-1/15000 (втор) Видео Излез : 1.0 Vp-p, 75 OHM Напојување : 12 V DC (се Продава одделно) Операција Температура -10 C ~ 50 C / 0 F ~ 110 F
Професионални Леќа Знаење :

Карактеристики

Хоризонтална Резолуција:
700TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Бренд Име:
QNTSQ
Висока Дефиниција:
480P(SD)
Димензии (L x W x D)(mm):
32mmX32mm
Технологија:
Инфраред
Тип:
Аналогна Камера
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 Лукс / Ф1.2 , Б/W
Сензор Бренд:
SONY
Леќа (mm):
8мм
IR Растојание(м):
on
Сензор:
ccd
Напојување(V):
DV12V
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
КИП-L102F
Поддржани Оперативни Системи:
Windows XP
Стил:
CCD Одбор+osd
Бродови Од:
шенжен
димензија:
32mmX32mm
Агол На Гледање (Степен):
42°

Производи во категоријата

Мини VR IP Камера Безжична 960P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Видео Надзор

2681.28 -40 % DEN 1609.00

Најновите Мини VR IP Камера Безжична 960 P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Надзор​Овој објект не вклучува CD Картичка, ако треба, ние може да се препорача 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB CD Картичка за вас, ве молиме кликнете подолу на сликата : 1...

МИНИ видео надзор 700TVL Куршум Камера 1/3 Sony Effio Отворено Безбедност 8IR Ноќ Визија

DEN 1919.52

МИНИ видео надзор 700 TVL Куршум Камера 1 / 3" Sony Effio Отворено Безбедност 8 IR Ноќ ВизијаНИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

FGHGF 960P IP Камера Wi-Fi Безжичен Home Security Камера Надзор wifi ip Camera 1080P Ден/Ноќ Визија видео надзор Аларм IP Камера

2090.40 -38 % DEN 1296.00

FGHGF 960 P IP Камера WiFi Безжичен Home Security Камера Надзор wifi ip Camera 1080 P Ден / Ноќ Визија видео надзор Аларм IP КамераФункција : ★ 360 степени Приказ + Ноќно : 360° панорамски поглед агол со fisheye Леќа, нема слепи област, видете целата соба во одлична HD видео квалитетот во текот на денот или во текот на ноќта.★ Motion Detection : Кога некои сомнителни активности се случи, оваа камера ќе ве извести преку АПЛИКАЦИЈА веднаш.★ Одличен квалитет на Сликата : 960 P(1280*960) квалитет на сликата ќе ви овозможи да го видите на сликата јасно се преку вашиот паметен телефон.★ Лесен за користење : Брз Wi Fi setup преку IOS или Android паметен Телефон со користење обезбеден СТАН, далечински пристап до камерата на паметен Телефон,видете ја сликата преку видео надзор мрежна камера.★ Лесно да се инсталира : камерата ќе биде инсталиран на ceilling или на ѕидот,сите додатоци ќе дојде со производите,нема потреба да купат дополнителни заградата да се качи тоаPakcage Се Вклучени : 1pc* 360 степени Панорамски IP Камера1pc x Напојување (Ние ќе ја испорача адаптер според примањето на земјата.)1pc x USB кабел1pc x Инструкции1pc x L клуч2 парчиња x Завртки1.Ние брод во светот од страна на aliexpress стандард превозот methord, Ali Express Премиум Превозот итн.2.Сите производи се во парк, ве молиме да се чувствуваат слободни да ги купите било кој објект...

JCWHCAM HD 720P OTG Андроид USB Endoscope 8мм Камера 5M 3.5 M 2M 1M 10M Флексибилни Змија USB Цевка Инспекција Borescope

683.04 -30 % DEN 478.00

Спецификации : Висока резолуција со 1 / 9 CMOS камера Вграден 6 LED светло (со Светлината и да ги преземат Фото Контрола) Водоотпорен жица endoscope...

Ip Камера wifi hd Аудио 720p видео надзор Системи за Безжичен МИКРОФОН P2P Затворен Купола Kamera Инфраред Мини Onvif H. 264 IR Ноќ Визија Cam

2443.20 -40 % DEN 1466.00

HD wifi ip camera аудио 720p видео надзор системи за безжичен МИКРОФОН P2 P затворен купола kamera инфраред мини Onvif H...

720P 25FPS 1CH AHD DVR со 4kinds на снимање на видео режим. Движење откривање Од asmile

3647.52 -5 % DEN 3465.00

720 P 25 FPS 1 CH AHD DVR со 4kinds на снимање на видео на режим на Движење откривање Од AsmileМЕГАКУТИЈА HD Видео Рекордер, со AHD(Аналогни High Definition) технологија, има за цел да се најмалите во големина, но највисок во видео резолуција меѓу Мини DVRs на пазарот...

Широк агол видео надзор 1300tvl водоотпорен отворен безбедно guard Купола Безбедносна Камера

DEN 959.52

Широк агол видео надзор 1300tvl водоотпорен отворен безбедно guard Купола Безбедносна Камера Главни Карактеристики : 1 / 3"CMOS Боја на Сликата Сензор 1300 ТВ Линии, Хоризонтална Стандардно е стандарден 2.8 mm објектив,и 3,6 mm,6mm,8mm е за вашиот изборен ( случаен е 3.6 мм) копче за Приклучок : РКА 12 V DC IR Зрачење Растојание : 25 M Сигнал : NTSC / PAL(само изберете една) На најновите антистареењето жица, со ниска отпорност,долг живот и други карактеристики Операција Температура : 0 F ~ 120 F (18 C50 C)НИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

Автоматскиот Автомобил Копија Задните Видите Обратно Паркинг 8 LED Инфраред Ноќно гледање HD Камера

DEN 623.52

Автоматскиот Автомобил Копија Задните Видите Обратно Паркинг 8 LED Инфраред Ноќно гледање HD Камера Како да го инсталиратеОпис На Производот & Технички Детали : 100% Сосема НовВодоотпорен, Може да се користи и во автомобили и дома170° широк агол на гледање Инфраред Ноќ ВизијаСе применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итнМоже да помогне да се избегнат инциденти и несреќи абразија иИнсталирајте : Професионална помош се препорачува (Дупчење задолжително)Спецификации : Слика сензор : Боја 1 / 3" CCD СензорПоддржува NTSC или PAL Видео Систем,Резолуција : 712(H)×486(V) ПикселиХоризонтална резолуција : 480 TVLАвтоматски Баланс На Белата БојаАвтоматско осветлување надоместМинимална осветлување 0.2 лукс самоРКА видео излез Vpp / 75 OhmРаботат на 12 V DC / ca...

YiiSPO 2MP 1080P HD РОЕ IP Камера инфраред безбедносна камера IR-НАМАЛУВАЊЕ на многу добра Ноќ Визија P2P onvif водоотпорен iphone видите

1920.00 -52 % DEN 922.00

Плаќање : • Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена кога цел поставени.• Ако имате проблем со плаќање,ве молиме контактирајте со нас или на услуга за клиентите на Aliexpress.Превозот : •Ние ќе брод пакет во 23 работни дена по плаќање јасно...

AHWVSE Висока Резолуција на Х. 264 1080P 960P IP CCTV на модулот на камерата одбор 2.8-12mm Леќа со LAN кабел безбедносна камера ONVIF P2P

921.60 -15 % DEN 783.00

Пакет Се ВклучениПакет Се ВклучениIP 720 P = 1 Pc 720 P IP Камера ModuelIP 960 P = 1 Pc 960 P IP Модулот на КамератаIP 1080 P = 1 Pc 1080 P IP Модулот на КамератаЗабелешка : За напојување не е вклучен...

ZOSI 1/3 HD CMOS 1500TVL видео надзор Дома Надзор Водоотпорна 3.6 мм со IR-Намалување Куршум Безбедносна Камера - 42PCS Инфраред LED диоди

DEN 1919.52

1 Мегапиксели 720 P AHD Безбедносна камера, САМО Компатибилни AHD DVR 2 Мегапикселна 3.6 мм Леќа,42 компјутери, 5mm IR Led диоди со IR CUT.120ft IR Ноќ Визија,IP67 Weatheproof камера 3...

1080P full HD полицијата телото камера со 2,7 инчи висока резолуција мини dvr комплет 16X дигитален зум тело рекордер Движење Откривање cam

DEN 19199.52

КамератаDVRРезолуција На Видео1920*1080Екранот2.7" 960 x 240 TFT LCDПиксели Големина1.4 um(H)*1.4 um(V)Видео ВлезNTSC / PAL АвтоОткривање NTSC / PAL од UI поставувањеДигитална Слика РезолуцијаМАКС 16МСнимање На Видео РежимСтандард / Motion Detection / Распоред / ПредНастан / Видео СистемотNTSC и PALПредДвижење / Countinue Шут / ПредСнимање / Текот На Пишување / CMOS на Модулот на КамератаВремето ПечатВграденво сликата на сензорПрогресивна 1 / 4 Инчи CMOSРезолуција На Чекање640x480 да Max 1920x1080 Реално ВремеОсветлување Чувствителност0.03 Лукс / F2.0 (50 IRE)Max...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.