• Ново
H265 1080P 2MP Отворено Водоотпорен IR IP камера HD Мега Пиксели нивната Мрежна IP-HD Камера 20М

H265 1080P 2MP Отворено Водоотпорен IR IP камера HD Мега Пиксели нивната Мрежна IP-HD Камера 20М

Оценка на клиентот:
DEN 1464.00
DEN 1391.00 -5 %

Износ
Залиха


Карактеристики : HI3516 CV300 + F22 H. 265 Видео Компресија Висока Резолуција 2.0 Megapixe 1/2.7" CMOS Сензор 1920*1080 P резолуција 25 fps реално време HD 3.0 ПРАТЕНИК 4mm Леќа ,3.6 mm/6mm Опционална Поддршка IE, Firefox, Google пребарувачот во облак XMEYE.NET 48 PCS IR LED Со 20 милиони IR Растојание Поддршка iphone, Android паметен телефон xmeye P2 P Облак Функција на Поддршка Движење detectio Day & Night vision Нето weght : 0.5 KG ABS пластика школка ,Внатрешна Инсталација
Спецификации :
Систем структура : Вградени RTOS,dual-core 32bit DSP(Hi3516 CV300),чиста тешко компресија ,да се види куче
Сензор : 2.0 М 1/2.7" F22 CMOS сензор ,боја 0.1 Лукс&Ф1.2,црна/бела 0.01 Лукс&Ф1.2
Видео компресија : H. 265/Х. 264,поддршка двојна поток,AVI;0.1 M~8 Mpbs променлива;1~30f/s променлива
Слика излез : Main stream : 1920*1080&25fps,1280*720&25fps; под-крак : 704*576&25fps;
Shutter : 1/50(1/60)s за да 1/10,000 s
Редукција на шум : Поддршка 2 D/3 D
Широк динамички : Поддршка дигитални
Мрежен интерфејс : 1*RJ45 10/100 адаптивни Ethernet порта;support RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPn P итн
Друга функција : Поддршка за ВЕБ,OSD,на видео во живо пренос,движење откривање и IO алармот,пред крајот на складирање/репродукција/download, и центар потсетник и слика врски,подршка за JPEG фати;обединетите далечински клиентот за следење sofaware、MYEYE;совршени ПАКЕТИ;
ONVIF : Поддршка
Мобилни следење : Поддршка на повеќе мобилни следење(i OS,Андроид)
Моќност : DC12 V/2 A на текст
Ако овој производ е дека треба итно, ве молиме изберете локација за подигнување на "Федекс" ЕМС Aramex. DHL Fedex ЕМС Aramex такси ние се качил преку точна пресметка, ние ви препорачуваме да ги одберете.
ПРЕВОЗОТ :
1.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 3-5 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.
2.Нашиот бесплатен превозот само се вклучени Кина пост воздух mail ,и тежина треба да биде во рамките на 2 KG. Ве молиме да забележите на Кина пост воздух mail полека.
3.Ако сакате да го испратите со ЕМС.DHL и ПРОЗОРЦИ, ќе треба да плаќаат за превозот цена.
4.Кога ние испрати стоката , ние ќе се одговорни за проблем во Кина Царинските и купувачот треба да се одговорни за проблемот во купувачот е земја на Царинската управа.
5.Ќе трага на стока на интернет по испраќањето на стоката 1-2 работни дена.
6.Ве молиме проверете ја вашата стока со превозот на компанијата лице во лице кога ќе ја прими стоката.
7.Ако најдете камерата е изгубена или оштетена на начин. Ве молиме да ги споделите превозот компанија ви даде докаже. Потоа ние ќе ви помогнат нека шпедиција компензира вас.
Гаранција :
1. Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот.
2. Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во една година и ние ќе го поправи тоа бесплатно. На враќање превозот треба да биде платена од страна на клиентот.
3. Вашето задоволство на нашите производи е гаранција. Ако не сте задоволни со производот, може да се врати на стоки за размена, туку ве молиме да комуницирам со нас пред да се врати. Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping.
4. Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба.

Карактеристики

Сензор Големина:
2MP 1080P, 3MP, 4MP
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Фокус:
3.6 мм, 6mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Висока Дефиниција:
2.0 Мегапиксели
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm,3.6 mm
Бренд Име:
NVSIP
Складирање:
Никој
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
Аудио Излез:
Никој
боја:
Црна
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид,Windows Mobile
Број На Модел На:
JA-C1080-H
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Напојување:
Нормално
Сензор Бренд:
SONY
Тип:
ip камера
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Инсталација:
страна
Стил:
Куршум Камера
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот

Производи во категоријата

(1 сет) HD 600TVL Светла Контролира Подводна Камера 7 TFT LCD Риболов Камера Риба Пронаоѓач Со 12 LED Светло, на 20 милиони Кабел

15008.64 -8 % DEN 13808.00

Следи спецификација : 1 7" Колор монитор2 следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(V)3 следи напојување : DC 12 V4 на osd јазици : англиски (10 јазици достапни)5...

4.3 Инчен 4 Во 1 HD видео надзор Тестер Следи AHD CVI TVI CVBS Аналогни Камери Тестер 5MP 4MP 1080P 720P Аудио 12V

3647.52 -8 % DEN 3356.00

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.сад{соочилево : 20px;соочиправо : 20px;width : авто}}@медиуми (minширина : 1020px){.

Место трговија на големо 600 линија HD пиксели автомобил камера дожд доказ сеизмички бенд инфраред следење сега ослободен

756.00 -5 % DEN 718.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

700TVL Аналогни видео надзор на Модулот на Камерата сензор за движење безбедносен видео надзор на камерата мини CVBS DIY систем за безбедност 38*38 32*32

398.40 -19 % DEN 323.00

dianxiaobao_1700 TVL плоча DSP 8510+V01DIY Вашите Сопствени видео надзор Камера, Не е невозможно повеќе.700 TVL Аналогни видео надзор на Модулот на Камерата сензор за движење безбедносен видео надзор на камерата мини CVBS DIY систем за безбедност 38*38 32*32dianxiaobao_3dianxiaobao_4

YiiSPO 2MP 1080P HD РОЕ IP Камера инфраред безбедносна камера IR-НАМАЛУВАЊЕ на многу добра Ноќ Визија P2P onvif водоотпорен iphone видите

1920.00 -52 % DEN 922.00

Плаќање : • Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена кога цел поставени.• Ако имате проблем со плаќање,ве молиме контактирајте со нас или на услуга за клиентите на Aliexpress.Превозот : •Ние ќе брод пакет во 23 работни дена по плаќање јасно...

Evolylcam Безжична HD 720P 1MP/ 960P 1.3 MP/ 1080P 2MP Micro SD/ТФ-Картичка Слот Аудио Wifi IP Camera Onvif P2P Безбедносна Камера за видео надзор

1679.52 -20 % DEN 1344.00

720 P / 960 P / 1080 P HD Аудио Безжични IP Камера Со Микро SD картичка слот за Поддршка на IE, Firefox, Google пребарувачот, iphone, Android паметен телефон, КОМПЈУТЕР, Таблет Поддршка на P2 P, Onvif, Движење Откривање, Ноќ визија, email пораката на алармот, FTP испратите 3.6 мм леќа стандардно на оваа камера.можете да изберете 2.8 mm 6mm 8мм со иста цена Вклучувајќи и софтвер, но не вклучувајќи го адаптер и МИКРОФОНОТ и SDкартичка ,ако сакате ,ве молиме кликнете на сликата подолу​Напомена : 720 P / 960 P / 1080 P значи три видови на камери,ниту еден камера со три вида на одлуки, може да се купи според вашите барањаСофтвер Вовед : WIFI Поставување : Пребарување : 1) за Внесување на Камерата IPАдреса2) Внесување корисничко Име и Лозинка, корисничко Име:администраторска Лозинка:adminПоддршка IE / Chrome / Firefox(IE11 треба Компатибилност на Владата)P2 P UID : P2 P На PC : 1) Инсталирате Hi P2 P Клиент софтвер 2) Кликнете на Конфигурационата копчето и се најавите,лозинка е празно.(нема лозинка за најава директно) 3) Додадете некоја Област и Текст UID.Назад за Преглед,изберете камера која сте додале,ќе го видите видео клипот на екранот на P2 P На Паметни Мобилни телефони : 1) да Инсталирате АПЛИКАЦИЈА "Cam Hi",поддржуваат Android и Iphone 2) Додадете Камера и Текст UID,на лозинката е "admin" ве Молиме преземете од APP store за iphone ве Молиме да ја инсталирате на СТАН во ЦДто за android телефон Како да се добие IP адреса : Инсталирате софтверот"Search Tool" Во CD Тоа ќе додели IP за камерата автоматски Можете исто така да го ревидира IP рачно,Лесно да пристапите до Аудио систем Безжична Микро SD картичка IP Камера*1 Антена*1 CD*1 Завртка пакет*1Напомена : Оваа камера не вклучувајќи адаптер и МИКРОФОНОТ и ТФкартичка,ве молиме контактирајте со нас ,ако сакате тоа.

3.5 Инчен 15 МИЛИОНИ подводна камера, риболов камера AV Рачни Endoscope

9552.00 -22 % DEN 7451.00

Единица Картон големина : 267*70*222mm (15 милиони) Бруто тежина : 1.2 килограми / pcКлучни зборови : подводна камера, риболов камерата,Водоотпорен камера, риба, пронаоѓач,Подводни риболов камераНуркање камераСледи спецификација : 1...

700TVL видео надзор Камера Sony Effio-E 4140+811 OSD Мени 8мм Леќа Безбедносна Камера Надворешна Употреба.КИП-L102F

DEN 811.20

Слика Сензор : 1 / 3" Sony Effioe(4140+811) Сигнал систем : NTSC / PAL Назад Светлина Надомест Авто Авто Ирис Видео / DC Гама 0.45 S / N Сооднос : 48db (AGCOFF) Скенирање на Системот : 2 : 1 Внатрешни Синхронизација Систем : Внатрешни Синхронизација Shutter Speed : 1 / 601 / 15000 (втор) Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 OHM Напојување : 12 V DC (се Продава одделно) Операција Температура 10 C ~ 50 C / 0 F ~ 110 FПрофесионални Леќа Знаење :

ZOSI 1/3 HD CMOS 1500TVL видео надзор Дома Надзор Водоотпорна 3.6 мм со IR-Намалување Куршум Безбедносна Камера - 42PCS Инфраред LED диоди

DEN 1919.52

1 Мегапиксели 720 P AHD Безбедносна камера, САМО Компатибилни AHD DVR 2 Мегапикселна 3.6 мм Леќа,42 компјутери, 5mm IR Led диоди со IR CUT.120ft IR Ноќ Визија,IP67 Weatheproof камера 3...

Нови пристигнување HD H. 265/H. 264 4MP 4 мегапиксели 20X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола

14400.00 -20 % DEN 11520.00

Aokwe Нови пристигнување HD H 265 / H 264 4 MP 4 мегапиксели 20 X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола 7 инчен Метално тело изградба, IP66 го оценувате заштита 1 / 3" CMOS, 4.0 Мегапиксели, 20 X оптички зум HDIP дигитален интерфејс излез, 4.0 ПРАТЕНИК high definition слика PWM функција, интелигентни IR осветлување & потрошувачка на енергија е променлива, зависни од промената на зумот IR растојание 120 M Поддршка на P2 P функција на OSD мени се достапни ONVIF 2.4 компатибилен Компатибилен со DAHUA , HIKVISION , XMСпецификацииКамератаСензор1 / 3" 4.0 M OV4689 CMOSВкупно пиксели4.0 МегапикселиИзлез Пиксели[email protected]@[email protected]@[email protected]ЛеќаЛеќаf=4.794mmЗум20x Оптички зумИрисФ1.6~F2.8Мин...

Smar Дома Надзор Отворено Wi-Fi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ Визија

2111.04 -20 % DEN 1689.00

Smar Дома Надзор Отворено WiFi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ ВизијаСупер Широк Приказ Агол : HD 960 P Видео формат : 1280*960(1.3 MP) Резолуција со вистинска боја со H...

AHWVSE Висока Резолуција на Х. 264 1080P 960P IP CCTV на модулот на камерата одбор 2.8-12mm Леќа со LAN кабел безбедносна камера ONVIF P2P

921.60 -15 % DEN 783.00

Пакет Се ВклучениПакет Се ВклучениIP 720 P = 1 Pc 720 P IP Камера ModuelIP 960 P = 1 Pc 960 P IP Модулот на КамератаIP 1080 P = 1 Pc 1080 P IP Модулот на КамератаЗабелешка : За напојување не е вклучен...

Долги 16mm КС ЛЕЌА 50M 720P 1080P IP Модулот на Камерата Одбор Аудио Влез Со Надворешни Пикап Микрофон ONVIF P2P Безбедност

743.52 -10 % DEN 669.00

Пакет Се Вклучени1 Pc IP Камера ModuelЗабелешка : За напојување не е вклучен Ако ви е потребна за напојување, ве молиме цел како овој линк : Како да им се Овозможи на Аудио Функција преку СМС :

1080P full HD полицијата телото камера со 2,7 инчи висока резолуција мини dvr комплет 16X дигитален зум тело рекордер Движење Откривање cam

DEN 19199.52

КамератаDVRРезолуција На Видео1920*1080Екранот2.7" 960 x 240 TFT LCDПиксели Големина1.4 um(H)*1.4 um(V)Видео ВлезNTSC / PAL АвтоОткривање NTSC / PAL од UI поставувањеДигитална Слика РезолуцијаМАКС 16МСнимање На Видео РежимСтандард / Motion Detection / Распоред / ПредНастан / Видео СистемотNTSC и PALПредДвижење / Countinue Шут / ПредСнимање / Текот На Пишување / CMOS на Модулот на КамератаВремето ПечатВграденво сликата на сензорПрогресивна 1 / 4 Инчи CMOSРезолуција На Чекање640x480 да Max 1920x1080 Реално ВремеОсветлување Чувствителност0.03 Лукс / F2.0 (50 IRE)Max...

HD 2.0 ПРАТЕНИК 1080P Купола Безбедносна Камера Ден Ноќ Визија 24 IR Led диоди Водоотпорен Отворен/Затворен Широк Агол 3.6 mm Објектив За Систем за видео надзор

1358.40 -19 % DEN 1100.00

Широк Агол Јасни Сликата : 1 / 2.7инчен CMOS сензор & Мегапикселна Објектив за кристално јасна слика со 90 степениПодобрена Ноќ Визија : Најновите технолошки антиодраз црна филм панел, IR филтер и надгради поведе со 65100 нозе IR спектар за супериорен слика во текот на ноќта.IP66 Водоотпорна : Цврстата алуминиумска камера конструкција со IP66 оценка за било кој временски услови.Компактен Дизајн : Компактна големина за лесна инсталација внатрешна и надворешна.Напојување, коаксијален видео кабел и DVR НЕ се ОПФАТЕНИ, но се бараОвој компактен камерата е совршено погодна за разни надзор апликации...

Мини VR IP Камера Безжична 960P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Видео Надзор

2681.28 -40 % DEN 1609.00

Најновите Мини VR IP Камера Безжична 960 P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Надзор​Овој објект не вклучува CD Картичка, ако треба, ние може да се препорача 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB CD Картичка за вас, ве молиме кликнете подолу на сликата : 1...

Експлозија Доказ 700TVL Совршена Ноќ Визија видео надзор Камера Вандалот-доказ Експлозија-доказ за Безбедност Камера КУТИЈА бесплатен превозот

11138.40 -15 % DEN 9468.00

'1) Вандалот доказ ниво CT6, Водадоказ ниво IP682) 4 PCS висока ефикасност низа Led диоди, подобрување ноќ визија и да го продолжат животниот век3) Користење на нерѓосувачки челик материјал за да се исполнат барањата на различни средина4) Користење на калено рамно стакло за да бидете сигурни дека тоа е силен, издржлив и, исто така, обезбеди квалитет на сликата5) Со две дупки на дното, разновидна и лесен за инсталација : електронски пан / навалите база,полуфиксни пан / навалите база или монтажа заградата.6) Работен stably под 20 C да 60 C7) Напојува со напон 220 V AC или 12 V DC

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.