• Ново
Smar Супер видео надзор HD 2560*1440 4MP AHD Камера Отворено Водоотпорен Безбедносен Видео Надзор на Камерата 4 IR Спектар Инфраред Метал Случај

Smar Супер видео надзор HD 2560*1440 4MP AHD Камера Отворено Водоотпорен Безбедносен Видео Надзор на Камерата 4 IR Спектар Инфраред Метал Случај

Оценка на клиентот:
DEN 1528.32
DEN 1192.00 -22 %

Износ
Залиха


Smar Супер видео надзор HD 2560*1440 4 MP AHD Камера Отворено Водоотпорен Безбедносен Видео Надзор на Камерата 4 IR Спектар Инфраред Метал Случај
1.1/3 инчи OV4689 CMOS Сензор За 4 MP.
2. 4 MP 2560(H)*1440(V)
3. 4 PCS Низа IR LED диоди со 15-20 МИЛИОНИ IR Растојание
4. Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на Филтер, Денот & Ноќ Визија
5. Висок Квалитет на Метал Случај, што се Користи за Внатрешна/Надворешна, Водоотпорен IP67
6. Стандарден објектив : HD 3.6 мм Леќа (2.8 mm/6mm/8мм леќа опционално), ако ти треба друго леќи, ве молиме оставете порака за нас во вашата нарачка.
7. AHD (Аналогни Висока Дефиниција), нова видео формат за зголемена CVBS (КОМЕТАТА*) & HD видео пренос.
8. HD AHD камерата е над-коаксијален кабел аналогни HD видео пренос стандард, дозволувајќи им на долги HD пренос по пониска цена да се исполнат барањата за комплексен и голем инсталација.
9. Најчесто се користи Коаксијален Кабел, SYV-75-5 кабел може да префрлувате видео над 500meters.
10. МОРА да се работи со 4 MP AHD DVR!
11. Најдобар избор за проектот за реконструкција.
12. Можете да ја надградите стар аналоген систем за безбедност да 2.0 ПРАТЕНИК HD камери без промена кабел правци.
Камерата Модел SAE60-AX3 CV4001 A Image Sensor 1/3 инчен OV4689 CMOS DSP 8538 Сигнал Системот PAL/NTSC Мин Осветлување Боја : 0.1 Лукс/Ф1.2 Б/W : 0.01 Лукс/Ф1.2 IR-НА : 0 Lux S/N Сооднос >58d B(AGC ИСКЛУЧЕН) Видео Излез 1 CH AHD HD/CVBS Стандард Singal Излез(Switchable) Max Пренос на Далечина со Текот на 500m преку 75-3 коаксијален кабел(Не користите инфериорни кабли) Инфраред LED 4pcs Низа IR Led IR Растојание 15-20 Метри (разликата на сцена средина ќе доведе до разлики на МО далечина) Day&Night IR-намалување на филтер со автоматско префрлување Леќа Default 3.6 mm (2.8 mm,6mm,8mm изборен) Слика Max Резолуција 2560(H)*1440(V) Слика Процес AE, AWB, ABF, ABLC 2 DNR/3 DNR Поддршка(Авто) Интерфејс за Комуникација Интерфејс 1 Vp-p Композитен Излез(75Ω/BNC) Моќ порт 1*DC12 V(5.5 мм/2.1 mm) Општата Сигурност Сеопфатна молња заштита,во согласност со националните и меѓународните standarda;7*24 часа 65 ℃ висока температура стабилен и сигурен тестирање (камера одбор тестирање) Опкружување при работа -10°~60°,влажност 90% или помалку (не-кондензирање) Напојување DC12 V ± 10% Потрошувачка на Енергија Max.6 W Заградата Сите Ориентирана Заградата Домување Материјал Метал Водоотпорен IP66 Тежина 0.34 kg(за)
Answer : ___________________________ Note : Оваа IP Камера Стандардните HD 3.6 ММ Леќа, Ако треба други Леќа, ве Молиме оставете порака за да нè на вашата нарачка страница. Подолу е Објективот Фокус, Леќа Видите Ангел, Леќа Растојание Споредба Табела. (За вашиот референца)
Пакување Листа :
1 * 3 MP/4 MP Отворено AHD Камера
1* Упатство
НАПОМЕНА :
Нашата Камера не вклучува адаптер.
Ако имате потреба од тоа, Ние може да се препорача за вас, ве Молиме љубезно кликнете на фотографијата како што е подолу, да Го Додадете во вашата Нарачка Листа, Благодарение ! (ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД/AU Опционално)
ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА :
1. Овој објект е AHD 4 MP камера, AHD еден не е на аналогни еден.AHD 4 MP камерата мора да работат со 4 MP еден. Вашиот DVR мора да ги имате локалните AHD 4 MP еден, а Потоа ќе се работи.
2. AHD 4 MP не значи NVR 4 MP, NVR 4 MP е само за IP камера 4 MP. AHD 4 MP е за AHD 4 MP.
3. Оваа камера може да не работат со ТВ или на друг монитор.

Карактеристики

Сензор Големина:
4MP AHD
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Технологија:
Инфраред
Минимална Осветлување(Лукс):
Боја
Висока Дефиниција:
4.0 Мегапиксели
Димензии (L x W x D)(mm):
15-20 милиони
Број На Модел На:
SAE60-AX3CV4001A
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
боја:
Бела
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
No
Напојување:
Нормално
Складирање:
Никој
Мрежен Интерфејс:
Никој
Напојување(V):
DC12V
Агол На Гледање (Степен):
75°
Бренд Име:
smar
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
IR Растојание(м):
15-20 милиони
Инсталација:
страна
Тип:
AHD Камера
Стил:
Куршум Камера
тф-картичка:
Никој
Леќа (mm):
3.6 mm
Аудио Излез:
Не Аудио Излез
сензор на слика:
1/3 инчен OV4689 CMOS
Резолуција:
4MP 2560(H)*1440(V)
ir-намалување на филтер:
Да,Денот & Ноќ Визија
инфрацрвена led:
4PCS Низа IR LED диоди со 15-20 МИЛИОНИ IR Растојание
Леќа:
Стандардните HD 3.6 mm (2.8 mm,6mm,8mm опционално)
работа:
Со 4MP AHD DVR
Домување Материјал:
Висок Квалитет На Метал Случај, Што Се Користи За Внатрешна/Надворешна
Водоотпорен:
Да, IP67
Адаптер:
DC12V 1А или 2A(Не се вклучуваат)

Производи во категоријата

Место трговија на големо 600 линија HD пиксели автомобил камера дожд доказ сеизмички бенд инфраред следење сега ослободен

756.00 -5 % DEN 718.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Индивидуализира pinhole камера со висока дефиниција возило надзор камера следење на фабрика за директна продажба

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Минијатурни натабла камера(LSZA335 C)Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Експлозија Доказ 700TVL Совршена Ноќ Визија видео надзор Камера Вандалот-доказ Експлозија-доказ за Безбедност Камера КУТИЈА бесплатен превозот

11138.40 -15 % DEN 9468.00

'1) Вандалот доказ ниво CT6, Водадоказ ниво IP682) 4 PCS висока ефикасност низа Led диоди, подобрување ноќ визија и да го продолжат животниот век3) Користење на нерѓосувачки челик материјал за да се исполнат барањата на различни средина4) Користење на калено рамно стакло за да бидете сигурни дека тоа е силен, издржлив и, исто така, обезбеди квалитет на сликата5) Со две дупки на дното, разновидна и лесен за инсталација : електронски пан / навалите база,полуфиксни пан / навалите база или монтажа заградата.6) Работен stably под 20 C да 60 C7) Напојува со напон 220 V AC или 12 V DC

Ip Камера wifi hd Аудио 720p видео надзор Системи за Безжичен МИКРОФОН P2P Затворен Купола Kamera Инфраред Мини Onvif H. 264 IR Ноќ Визија Cam

2443.20 -40 % DEN 1466.00

HD wifi ip camera аудио 720p видео надзор системи за безжичен МИКРОФОН P2 P затворен купола kamera инфраред мини Onvif H 264 IR Ноќ Визија CAM Onvif HD Wifi IP Camera Безжична P2 P Plug Игра IR Cut Ноќ Визија Купола камера Затворен 1280720 P 1 MP Вграден Wi Fi модул Вграден микрофон Висока моќност 24 LED Функција : WiFi / 802.11 / b / g / n , Слободни Фабрика DDNS Поддршка Протокол : TCP, UDP, IP, HTTP, SMTP, DHCP, DNS,ARP, ICMP, POP3, NTP, IPSec Upn P, RTP, и RTCP Двојна поток кодирање / H...

Широк агол видео надзор 1300tvl водоотпорен отворен безбедно guard Купола Безбедносна Камера

DEN 959.52

Широк агол видео надзор 1300tvl водоотпорен отворен безбедно guard Купола Безбедносна Камера Главни Карактеристики : 1 / 3"CMOS Боја на Сликата Сензор 1300 ТВ Линии, Хоризонтална Стандардно е стандарден 2.8 mm објектив,и 3,6 mm,6mm,8mm е за вашиот изборен ( случаен е 3.6 мм) копче за Приклучок : РКА 12 V DC IR Зрачење Растојание : 25 M Сигнал : NTSC / PAL(само изберете една) На најновите антистареењето жица, со ниска отпорност,долг живот и други карактеристики Операција Температура : 0 F ~ 120 F (18 C50 C)НИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

Автомобил следење сонда фабрика директни серија водоотпорен инфраред воздух главата автомобил специјална камера директна продажба

1692.00 -5 % DEN 1608.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Smar Дома Надзор Отворено Wi-Fi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ Визија

2111.04 -20 % DEN 1689.00

Smar Дома Надзор Отворено WiFi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ ВизијаСупер Широк Приказ Агол : HD 960 P Видео формат : 1280*960(1.3 MP) Резолуција со вистинска боја со H...

32CHs 5.8 Ghz Мини Безжична FPV Камера со Детелина Антена 120 Степен Широк Агол Најмалата Камера

2880.00 -5 % DEN 2736.00

Ние сме директно од производителот!Ако ви треба голема количина, ние може да обезбеди најдобра цена за вас!Вовед : КПTE93 е совршен 5.8 Ghz 32 Chs FPV камера со Детелина антена...

ZOSI 1/3 HD CMOS 1500TVL видео надзор Дома Надзор Водоотпорна 3.6 мм со IR-Намалување Куршум Безбедносна Камера - 42PCS Инфраред LED диоди

DEN 1919.52

1 Мегапиксели 720 P AHD Безбедносна камера, САМО Компатибилни AHD DVR 2 Мегапикселна 3.6 мм Леќа,42 компјутери, 5mm IR Led диоди со IR CUT.120ft IR Ноќ Визија,IP67 Weatheproof камера 3...

Нови пристигнување HD H. 265/H. 264 4MP 4 мегапиксели 20X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола

14400.00 -20 % DEN 11520.00

Aokwe Нови пристигнување HD H 265 / H 264 4 MP 4 мегапиксели 20 X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола 7 инчен Метално тело изградба, IP66 го оценувате заштита 1 / 3" CMOS, 4.0 Мегапиксели, 20 X оптички зум HDIP дигитален интерфејс излез, 4.0 ПРАТЕНИК high definition слика PWM функција, интелигентни IR осветлување & потрошувачка на енергија е променлива, зависни од промената на зумот IR растојание 120 M Поддршка на P2 P функција на OSD мени се достапни ONVIF 2.4 компатибилен Компатибилен со DAHUA , HIKVISION , XMСпецификацииКамератаСензор1 / 3" 4.0 M OV4689 CMOSВкупно пиксели4.0 МегапикселиИзлез Пиксели[email protected]@[email protected]@[email protected]ЛеќаЛеќаf=4.794mmЗум20x Оптички зумИрисФ1.6~F2.8Мин...

AHWVSE Висока Резолуција на Х. 264 1080P 960P IP CCTV на модулот на камерата одбор 2.8-12mm Леќа со LAN кабел безбедносна камера ONVIF P2P

921.60 -15 % DEN 783.00

Пакет Се ВклучениПакет Се ВклучениIP 720 P = 1 Pc 720 P IP Камера ModuelIP 960 P = 1 Pc 960 P IP Модулот на КамератаIP 1080 P = 1 Pc 1080 P IP Модулот на КамератаЗабелешка : За напојување не е вклучен...

Smar Full HD 2.8-12MM Зум IP Камера H. 265 HI3516CV300 Onvif 8 Нано IR LED диоди Ноќ Визија Водоотпорен Отворен Куршум 1080P Камера

2624.16 -15 % DEN 2231.00

Smar Full HD 2.812 MM Зум IP Камера H 265 HI3516 CV300 Onvif 8 Нано IR LED диоди Ноќ Визија Водоотпорен Отворен Куршум 1080 P Камера1.Овој модул се користи Huawei Hass HI3516 CV300 како јадро, Висока Резолуција 2.0 Мегапикселна 1 / 2.7" AR0237 ниско осветлување CMOS сензор.2...

HD 2.0 ПРАТЕНИК 1080P Купола Безбедносна Камера Ден Ноќ Визија 24 IR Led диоди Водоотпорен Отворен/Затворен Широк Агол 3.6 mm Објектив За Систем за видео надзор

1358.40 -19 % DEN 1100.00

Широк Агол Јасни Сликата : 1 / 2.7инчен CMOS сензор & Мегапикселна Објектив за кристално јасна слика со 90 степениПодобрена Ноќ Визија : Најновите технолошки антиодраз црна филм панел, IR филтер и надгради поведе со 65100 нозе IR спектар за супериорен слика во текот на ноќта.IP66 Водоотпорна : Цврстата алуминиумска камера конструкција со IP66 оценка за било кој временски услови.Компактен Дизајн : Компактна големина за лесна инсталација внатрешна и надворешна.Напојување, коаксијален видео кабел и DVR НЕ се ОПФАТЕНИ, но се бараОвој компактен камерата е совршено погодна за разни надзор апликации...

720P 25FPS 1CH AHD DVR со 4kinds на снимање на видео режим. Движење откривање Од asmile

3647.52 -5 % DEN 3465.00

720 P 25 FPS 1 CH AHD DVR со 4kinds на снимање на видео на режим на Движење откривање Од AsmileМЕГАКУТИЈА HD Видео Рекордер, со AHD(Аналогни High Definition) технологија, има за цел да се најмалите во големина, но највисок во видео резолуција меѓу Мини DVRs на пазарот...

Дијаметар 10мм WIFI Endoscope Камера Рачни Endoscope Поддршка За Андроид Apple Таблет КОМПЈУТЕР

4224.00 -5 % DEN 4013.00

Дијаметар 10мм WIFI Endoscope Камера Рачни Endoscope Поддршка За Андроид Apple Таблет КОМПЈУТЕРWIFI се справи со endoscope Прво, производот параметри : WIFI верзија : 2.0 пиксели камера : 300,000 Резолуција : 640 × 480 (VGA) / 25 WIFI Фреквенција : 2.400 ~ 2.4835 GHz Леќа агол : 54 степени Вметнување цевка со дијаметар : 14 mm Производ Должина : 97cm Вметнување цевка должина : 77cm 4 кои би можеле да бидат прилагодливи бела LED светла во Близина на производот (SF) хоризонтот : 6cm бесконечност Сигнал за пренос на далечина : 50 M капацитетот на Батеријата : 750 мр Работно време : 1.5 часа Работни платформи : Android, ЗА Apple телефон или таблет системи камера / видео формати : JPG / MOV Леќа Водоотпорен : IP67 Работна температура : 1050 степен Производ тежина : 0.60 кг пакување : 310 × 165 × 45 mm Вториот, опис на производот : Ултраниски цени првиот highdefinition квалитет WIFI wireless endoscope ново на пазарот! Компатибилен со Android,за Apple,IPHONE, ИПО...

12V Напојување AC100~240V Да 12V LED Драјвер 1А 2А 3А 5A 6A 8A 10A Ниско Напонски Трансформатор За видео надзор камера 5.5x2.1MM

336.00 -51 % DEN 165.00

Напомена : Цел Износ АКО Умот, ве Молиме да се купи Претпазливо!!! Следење информации на Пост Обичните Мали Пакети може да се провери овде : www.17track.net / en Преглед : Овој 12 V Универзален Адаптер (со LED индикатор) е погодна за многу електронски уреди вклучуваат видео надзор Камера, Рутери, Мрежа за прекинувачи, Центри, Компјутерските звучници и HDMI конвертори..итн Стандард 2.1 x 5.5 mm конектор е многу честа кај електронски уреди...

FGHGF 1080P IP Камера Безжична Домашна Безбедност IP Камера Надзор Камера Wifi Ноќно видео надзор 2MP Wifi Камера

2470.56 -49 % DEN 1260.00

FGHGF 1080 P IP Камера Безжична Домашна Безбедност IP Камера Надзор Камера Wifi Ноќно видео надзор 2 MP Wifi КамераФункција:➤СУПЕРИОРЕН 360° 3 D VR ПАНОРАМСКИ ГЛЕДАЊЕ : 360 степени целосен приказ агол, дава Панорамски поглед без слепи област...

YiiSPO 2MP 1080P HD РОЕ IP Камера инфраред безбедносна камера IR-НАМАЛУВАЊЕ на многу добра Ноќ Визија P2P onvif водоотпорен iphone видите

1920.00 -52 % DEN 922.00

Плаќање : • Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена кога цел поставени.• Ако имате проблем со плаќање,ве молиме контактирајте со нас или на услуга за клиентите на Aliexpress.Превозот : •Ние ќе брод пакет во 23 работни дена по плаќање јасно...

(1 сет) HD 600TVL Светла Контролира Подводна Камера 7 TFT LCD Риболов Камера Риба Пронаоѓач Со 12 LED Светло, на 20 милиони Кабел

15008.64 -8 % DEN 13808.00

Следи спецификација : 1 7" Колор монитор2 следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(V)3 следи напојување : DC 12 V4 на osd јазици : англиски (10 јазици достапни)5...

Vstarcam C38S FHD 1080P Безжичен Wi-fi Home Security Дигитални ONVIF IP Камера Wifi P2P IR-Намалување на Hemispherical H. 264 видео надзор IP Камера

4394.88 -5 % DEN 4175.00

VStarcam C38 S 1080p IP Камера од бонбониПроизвод Апстракт : VStarcam C38 S 1080p IP Камера, висока интероперабилност,1 / 3inch 1080p Прогресивно скенирање CMOS сензор

HQCAM 960P мини WIFI Камерата Движење Детектор Микрофон мини ip камера wifi ONVIF Пир Стил Ip Камера мини ПИР IP Камери мали дојде

1680.00 -10 % DEN 1512.00

Карактеристики : H 264 Главниот Профил на ниво1.0 / 1.3 / 2 Мегапикселна 1280720 / 1280960 / 19201080 P Резолуција Може да биде факултативнаПовеќе модели pls проверете нашата продавницаDual H...

3.5 Инчен 15 МИЛИОНИ подводна камера, риболов камера AV Рачни Endoscope

9552.00 -22 % DEN 7451.00

Единица Картон големина : 267*70*222mm (15 милиони) Бруто тежина : 1.2 килограми / pcКлучни зборови : подводна камера, риболов камерата,Водоотпорен камера, риба, пронаоѓач,Подводни риболов камераНуркање камераСледи спецификација : 1...

Бесплатен Превозот ѕид монтирани Атарот на Камерата use in home анти кражба видео надзор IR Симулација Камера Лажни надзор Батеријата не вклучуваат

660.48 -5 % DEN 627.00

Главни Карактеристики : 100 проценти блиску сличност со вистински видео надзор камерата движење откривање сензор Моторните пан движење Целосно отпорни на временските за внатрешна / надворешна употреба за Да се подобри безбедноста во голема мера, ги одвраќа burglaries, насилни инвазии, вандализам, итн...

Мини VR IP Камера Безжична 960P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Видео Надзор

2681.28 -40 % DEN 1609.00

Најновите Мини VR IP Камера Безжична 960 P HD Smart 360 степени Панорамски Мрежа за видео надзор Безбедносна Камера Дома Заштита Надзор​Овој објект не вклучува CD Картичка, ако треба, ние може да се препорача 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB CD Картичка за вас, ве молиме кликнете подолу на сликата : 1...

1080P full HD полицијата телото камера со 2,7 инчи висока резолуција мини dvr комплет 16X дигитален зум тело рекордер Движење Откривање cam

DEN 19199.52

КамератаDVRРезолуција На Видео1920*1080Екранот2.7" 960 x 240 TFT LCDПиксели Големина1.4 um(H)*1.4 um(V)Видео ВлезNTSC / PAL АвтоОткривање NTSC / PAL од UI поставувањеДигитална Слика РезолуцијаМАКС 16МСнимање На Видео РежимСтандард / Motion Detection / Распоред / ПредНастан / Видео СистемотNTSC и PALПредДвижење / Countinue Шут / ПредСнимање / Текот На Пишување / CMOS на Модулот на КамератаВремето ПечатВграденво сликата на сензорПрогресивна 1 / 4 Инчи CMOSРезолуција На Чекање640x480 да Max 1920x1080 Реално ВремеОсветлување Чувствителност0.03 Лукс / F2.0 (50 IRE)Max...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.