• Ново
HD 1080P 16G Полицијата Телото Камера Lapel Носи Видео Камера DVR Рекордер IR Ноќ Визија

HD 1080P 16G Полицијата Телото Камера Lapel Носи Видео Камера DVR Рекордер IR Ноќ Визија

Оценка на клиентот:
DEN 4511.52
DEN 4286.00 -5 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
IR Растојание(м):
10m
Број На Модел На:
D900
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Технологија:
Инфраред
Димензии (L x W x D)(mm):
93x61x31mm
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 8,Windows XP,Windows 7,Windows Vista
Сензор:
CMOS
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Агол На Гледање (Степен):
140°
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Тип:
Аналогна Камера
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Бренд Име:
WANGLU
Конективност:
USB
Леќа (mm):
F2.5
Видео Формат:
1920x1080 30FPS
Леќа:
широк 140 степен f2.5
Главниот клип:
novatek 96650
меморија:
16GB
Ноќ визија:
IR 10 метри
LCD големина:
2 екран 16
IR CUT AWB :
Поддршка
водоотпорен и LED:
Поддршка
Фото Формат:
JPG
батеријата 2800mah:
Батерија

Производи во категоријата

Vstarcam C38S FHD 1080P Безжичен Wi-fi Home Security Дигитални ONVIF IP Камера Wifi P2P IR-Намалување на Hemispherical H. 264 видео надзор IP Камера

4394.88 -5 % DEN 4175.00

VStarcam C38 S 1080p IP Камера од бонбониПроизвод Апстракт : VStarcam C38 S 1080p IP Камера, висока интероперабилност,1 / 3inch 1080p Прогресивно скенирање CMOS сензор

Водоотпорен 20 МИЛИОНИ 5.5 мм USB Инспекција Камера Endoscope Borescope Змија Обемот 6LED

DEN 1247.52

Водоотпорен 20 МИЛИОНИ 5.5 мм USB Инспекција Камера Endoscope Borescope Змија Обемот 6 LED· Спецификации : · Карактеристики : · Водоотпорен жица дизајн, особено на флексибилна цевка и леќа, Тоа може да се користи за долго време.· Со 1 / 9 CMOS VGA камера, со резолуција може да дојде до 640 x 480.· Прилагодлив леснотија, 6 LED ниска лукс светлост светла можат да работат подобро кога светлото е многу темни· Тоа може да правите фотографии и да снимате видеа, и исто така да ја зачувате слики / видеа во КОМПЈУТЕРОТ.· Точно plug & play без возачот инсталација, XP систем може да се види на видео директно без да го инсталирате софтверот, на Vista или Победа 7 треба да се инсталира софтвер кој е во ЦДто.· Резолуција : 640 x 480 / 352 x 288 / 320 x 240 / 176 x 144 / 160 x 120· Опсег на Употреба : · Истражување е тешко да се постигне област.· Дијагностицирање скршен дел,заварување точка и машинска опрема.· Медицински третман· Карактеристики : · Пиксели : 1 / 9 VGA CMOS (640 x 480) пиксели, 300k· Боја : Црна· Осветленост : Автоматски· Изложени Контрола : Автоматски· LED Прекинувач : Прилагодливи леснотија се префрлите· USB Кабел Должина : 20 МИЛИОНИ (Над сите должина)· Камера Домување Дијаметар : 5.5 мм· Фокусно Растојание : 8cm ~ Бесконечна· Погледнете Агол : 67 степен· Интерфејс : USB 2.0 / 1.1· Работа Системи : Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 и Windows / Mac 10.43 / 10.49 или последната· Производ Тежина : 637g· Пакет Тежина : 699g· Пакет Димензии(L x W x H) : 175 x 140 x 50mm· По Продажбата На Услугата : 1 Година Гаранција· Пакет Вклучува : · 1 x Endoscope· 1 x CD· 1 x УпатствоНИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

Vstarcam C38S Onvif 1080P FULL HD Безжични IP Камера Home Security видео надзор И Поддршка 128G IR Ноќ Верзија Вистински Видите IP Камери

4242.72 -5 % DEN 4031.00

VStarcam C38 S 1080p IP Камера од бонбониПроизвод Апстракт : VStarcam C38 S 1080p IP Камера, висока интероперабилност,1 / 3inch 1080p Прогресивно скенирање CMOS сензор

700TVL Аналогни видео надзор на Модулот на Камерата сензор за движење безбедносен видео надзор на камерата мини CVBS DIY систем за безбедност 38*38 32*32

398.40 -19 % DEN 323.00

dianxiaobao_1700 TVL плоча DSP 8510+V01DIY Вашите Сопствени видео надзор Камера, Не е невозможно повеќе.700 TVL Аналогни видео надзор на Модулот на Камерата сензор за движење безбедносен видео надзор на камерата мини CVBS DIY систем за безбедност 38*38 32*32dianxiaobao_3dianxiaobao_4

Нови пристигнување HD H. 265/H. 264 4MP 4 мегапиксели 20X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола

14400.00 -20 % DEN 11520.00

Aokwe Нови пристигнување HD H 265 / H 264 4 MP 4 мегапиксели 20 X зум 120m IR ноќ визија отворено водоотпорен ptz ip камера со висока брзина купола 7 инчен Метално тело изградба, IP66 го оценувате заштита 1 / 3" CMOS, 4.0 Мегапиксели, 20 X оптички зум HDIP дигитален интерфејс излез, 4.0 ПРАТЕНИК high definition слика PWM функција, интелигентни IR осветлување & потрошувачка на енергија е променлива, зависни од промената на зумот IR растојание 120 M Поддршка на P2 P функција на OSD мени се достапни ONVIF 2.4 компатибилен Компатибилен со DAHUA , HIKVISION , XMСпецификацииКамератаСензор1 / 3" 4.0 M OV4689 CMOSВкупно пиксели4.0 МегапикселиИзлез Пиксели[email protected]@[email protected]@[email protected]ЛеќаЛеќаf=4.794mmЗум20x Оптички зумИрисФ1.6~F2.8Мин...

Full HD 1080P ПИР Сензор за Движење Трага Камера со Висока Чувствителни на Човечка Топлина Сензор & 940nm Инфраред LED Светло & Батеријата Изградена-во

4560.00 -28 % DEN 3283.00

Карактеристики На Производот : Во светот firt човековите топлински сензор за движење откривање на камерата, изградена во ниска потрошувачка на енергија MCU и сензор за движење,кога се откриени човечкото тело топлина, тоа ќе се разбудите камерата систем прво да се слика и за снимање на видео(може да се изменуваат),и кога не го детектира активира ќе оди на standby режимот; времето За одговор на разбудам време може да бидат 0.7~1.2 второ,со овој краток одговор време им овозможи на камерата систем за фотографирање слика веднаш, тоа ќе го изгуби сите важни докази; Поддршка 3~5 месеци на мирување со изграден во 2200mah батеријата(на јавно место може да кратко време во мирување), за поддршка да се поврзете со напојување или се прошири моќта банка да се направи daul сила на системот за да се обезбеди сигурност, исто така, се прошири на времето на мирување се до 24 месеци или повеќе; Изградена на високи чувствителни германија направени од човечка топлина сензор може да се фати агол од 120 степен и 15 метри опсег, изградена во автоматско топлина мониторинг систем за да се обезбеди секој предизвикани се ефикасни, изграден во 4 парче (1 вати по единица) 940nm инфраред LED светло, поддршка го осветлуваат 40 метри квадратни простор во темно состојба, или 12 метри далечина во отворен простор; Вистински FULL HD 1080 P(1920*1080)резолуција со h.264 кодек, за да се обезбеди јасна слика и видео, моќен ноќ визија систем може да биде застрелан јасна слика или видео до 12 метри, нема мрежна конекција не пробиени; Спецификација Seet : Чипсети Novatek Леќа 1 / 3inch леќа,f=3.1 mm, F=2.0 / 5 P Стаклена Леќа Видите Агол Дијагонала НАРУШУВАЊЕ 123 / Хоризонтална НАРУШУВАЊЕ 105 степен Фиксен фокус 1.5 М Сензор 1 / 3" Прогресивно Скенирање CMOS Чувствителност 0.1 Лукс / F3.1(боја) / 0.02 Лукс / F2.0(Бела&Црна) Day / Night Mode Да Резолуција на Видео 1920*1080 / 1080*720 / 720*480 Рамка го Оценувате 30fps Видео Формат MP4 Видео Код H...

Место трговија на големо автомобил возење следење на раководител на-табла камера hemispherical бенд инфраред водоотпорен опрема за следење

756.00 -5 % DEN 718.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Долги 16mm КС ЛЕЌА 50M 720P 1080P IP Модулот на Камерата Одбор Аудио Влез Со Надворешни Пикап Микрофон ONVIF P2P Безбедност

743.52 -10 % DEN 669.00

Пакет Се Вклучени1 Pc IP Камера ModuelЗабелешка : За напојување не е вклучен Ако ви е потребна за напојување, ве молиме цел како овој линк : Како да им се Овозможи на Аудио Функција преку СМС :

Индивидуализира pinhole камера со висока дефиниција возило надзор камера следење на фабрика за директна продажба

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Минијатурни натабла камера(LSZA335 C)Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Evolylcam Безжична HD 720P 1MP/ 960P 1.3 MP/ 1080P 2MP Micro SD/ТФ-Картичка Слот Аудио Wifi IP Camera Onvif P2P Безбедносна Камера за видео надзор

1679.52 -20 % DEN 1344.00

720 P / 960 P / 1080 P HD Аудио Безжични IP Камера Со Микро SD картичка слот за Поддршка на IE, Firefox, Google пребарувачот, iphone, Android паметен телефон, КОМПЈУТЕР, Таблет Поддршка на P2 P, Onvif, Движење Откривање, Ноќ визија, email пораката на алармот, FTP испратите 3.6 мм леќа стандардно на оваа камера.можете да изберете 2.8 mm 6mm 8мм со иста цена Вклучувајќи и софтвер, но не вклучувајќи го адаптер и МИКРОФОНОТ и SDкартичка ,ако сакате ,ве молиме кликнете на сликата подолу​Напомена : 720 P / 960 P / 1080 P значи три видови на камери,ниту еден камера со три вида на одлуки, може да се купи според вашите барањаСофтвер Вовед : WIFI Поставување : Пребарување : 1) за Внесување на Камерата IPАдреса2) Внесување корисничко Име и Лозинка, корисничко Име:администраторска Лозинка:adminПоддршка IE / Chrome / Firefox(IE11 треба Компатибилност на Владата)P2 P UID : P2 P На PC : 1) Инсталирате Hi P2 P Клиент софтвер 2) Кликнете на Конфигурационата копчето и се најавите,лозинка е празно.(нема лозинка за најава директно) 3) Додадете некоја Област и Текст UID.Назад за Преглед,изберете камера која сте додале,ќе го видите видео клипот на екранот на P2 P На Паметни Мобилни телефони : 1) да Инсталирате АПЛИКАЦИЈА "Cam Hi",поддржуваат Android и Iphone 2) Додадете Камера и Текст UID,на лозинката е "admin" ве Молиме преземете од APP store за iphone ве Молиме да ја инсталирате на СТАН во ЦДто за android телефон Како да се добие IP адреса : Инсталирате софтверот"Search Tool" Во CD Тоа ќе додели IP за камерата автоматски Можете исто така да го ревидира IP рачно,Лесно да пристапите до Аудио систем Безжична Микро SD картичка IP Камера*1 Антена*1 CD*1 Завртка пакет*1Напомена : Оваа камера не вклучувајќи адаптер и МИКРОФОНОТ и ТФкартичка,ве молиме контактирајте со нас ,ако сакате тоа.

Smar Дома Надзор Отворено Wi-Fi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ Визија

2111.04 -20 % DEN 1689.00

Smar Дома Надзор Отворено WiFi Камера 1.3 М IP Камера Панорамски 360 Безжична SD Картичка за Чување на Безбедносни Камери Ноќ ВизијаСупер Широк Приказ Агол : HD 960 P Видео формат : 1280*960(1.3 MP) Резолуција со вистинска боја со H...

МИНИ видео надзор 700TVL Куршум Камера 1/3 Sony Effio Отворено Безбедност 8IR Ноќ Визија

DEN 1919.52

МИНИ видео надзор 700 TVL Куршум Камера 1 / 3" Sony Effio Отворено Безбедност 8 IR Ноќ ВизијаНИЕ ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ !!! Најдобар избор на најдобрите попусти,ви Благодарам за вашите сопствени!

Место трговија на големо 600 линија HD пиксели автомобил камера дожд доказ сеизмички бенд инфраред следење сега ослободен

756.00 -5 % DEN 718.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Системи за видео надзор 1/3 Sony CCD 1000TVL 3.6 мм поширок агол 6pcs IR LED D/N 90degree широк Објектив Мини HD Безбедност Надзор Камера

DEN 671.52

Функција : Сензор : 1 / 3" Sony CCDРезолуција : 1000 TVLСигнал Систем : PAL / NTSCВидео Од Композитни излез 1.0 Vpp во 75 ohmЛеќи на камерата : 3.6 милиметри широк аголНапојување : 12 V DCГама Корекција 0.45Боја : ЦрнаСпецификации : Image Sensor 1 / 3" Sony Боја CCD Хоризонтална Резолуција 1000 ТВ Линии Ефективни Пиксели PAL / NTSC Леќа Планината 3.6 милиметри широк агол Скенирање Систем 2 : 1 Interlace Инфрацрвено Зрачење Далечина Не Инфрацрвена Синхронизацијата Системот за Внатрешна Синхронизација S / N Сооднос >48d B Гама 0.45 Авто се Здобијат со Контрола Изграден во Водоотпорна Без Операција Температура 0 F ~ 120 F Напојување 12 V DC Назад Светлина Надомест Авто Видео Од 1.0 pp 75 O BNC Авто Ирис Видео / DC

имитација КУПОЛА видео надзор Камера Лажни и атарот на камерата за заплашување против thefting одбивајќи видео надзор куче Симулација Камера

DEN 639.36

Продажба точка на производот : 1 Колку ќе ти си дозволат да платат за инсталирање на еден сет на камера за видео надзор ; 2...

Ip Камера wifi hd Аудио 720p видео надзор Системи за Безжичен МИКРОФОН P2P Затворен Купола Kamera Инфраред Мини Onvif H. 264 IR Ноќ Визија Cam

2443.20 -40 % DEN 1466.00

HD wifi ip camera аудио 720p видео надзор системи за безжичен МИКРОФОН P2 P затворен купола kamera инфраред мини Onvif H...

Автомобил следење сонда фабрика директни серија водоотпорен инфраред воздух главата автомобил специјална камера директна продажба

1692.00 -5 % DEN 1608.00

Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ ED263 A1)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

Smar Супер видео надзор HD 2560*1440 4MP AHD Камера Отворено Водоотпорен Безбедносен Видео Надзор на Камерата 4 IR Спектар Инфраред Метал Случај

1528.32 -22 % DEN 1192.00

Smar Супер видео надзор HD 2560*1440 4 MP AHD Камера Отворено Водоотпорен Безбедносен Видео Надзор на Камерата 4 IR Спектар Инфраред Метал Случај1.1 / 3 инчи OV4689 CMOS Сензор За 4 MP.2...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.