• Ново
FOTGA 62mm УВ-IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер

FOTGA 62mm УВ-IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер

Оценка на клиентот:
DEN 527.52
DEN 396.00 -25 %

Износ
Залиха


62mm Оптичко Стакло Инфраред Ултравиолетови УВ-IR Cut Блокирање Филтер Објект Информации на Оваа УВ/IR Исклучување филтер блокови се непожелни на ултравиолетови и инфрацрвени зраци, кои може да се меша со добивање на најдобра слика е можно со дигитален сензор. Овој филтер доведува до острилка и појасни слики, намалување на духот слики предизвикани од IR зрачење и високата чувствителност на камерата сензори за овој спектар на светлина која има негативно влијание на острината на сликата. Користејќи го овој филтер ќе значи поголема детали, повеќе природни бои и пофини боја градација. Таа, исто така служи како постојан леќа заштитник. УВ IR-намалување на филтер за е ефект е многу повеќе очигледна кога се користи во отворено или во сонце, да се направи слики појасно и да созд многу посилно чувство на длабочина. Тоа е задолжително за сите дигитални слики со Дигитални Камери, CCD Камери и модифицирани веб-камери. Пакет вклучувајќи : 62mm УВ-IR-Намалување на филтер x 1

Карактеристики

Бренд Име:
FOTGA
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
УВ-IR
Тип:
УВ-IR
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
62mm

Производи во категоријата

ПОРАСТ велика БРИТАНИЈА 49mm Адаптер прстен МЕТАЛ + Филтер Држач за Cokin P серија бесплатен превозот

104.16 -16 % DEN 87.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Вовед(Трети Лица) адаптер и филтер држач, се користат за поставување на филтри на камерата...

NiSi 82mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon nikon 24-70/2.8 VR

DEN 1824.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

14in1 на камерата Леќи на Камерата Филтер за Полнење 49mm 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm Адаптер Прстен Носителот Тебе Сива ND Филтер Кеса Кутија

DEN 719.52

Топло прашува за купувачите : за да ви даде подобра цена и да заштедите пари, можете да изберете превозот без следење, Ако избран превозот од "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про" "Кралската Пошта Економија" "Correos Економија" На следење на информации не е достапна во вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена...

Nisi 39mm MC УВ DUS Ултра Тенок Професионални MC УВ Филтер 67mm 72mm 77mm 95mm 105mm Двојно Страни 12 Слоеви Мулти Слој Филтер

DEN 383.52

Nisi е MC УВ серија ултратенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано, мултислој, леќа вработува висок квалитет Јапонски оптичко стакло, кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија...

2 ПАРЧИЊА Постепено зајдисонце жолт квадрат Боја Конверзија Филтер за Cokin P Серија Бесплатен Превозот Со Следење на Број

206.40 -8 % DEN 190.00

Спецификации : Дигитални камери филтри се дизајнирани за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во боја2) Боја камери филтер е направен во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во слика3) Леќите На камерата филтер дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предмет4) леќи на Камера филтер е компатибилен со Cokin P серија5) Леќа филтер доаѓа во трајни кристал пластична кутија6) Ова е оригинален производКако да го Користите : Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив, а потоа лизгајте филтер држач за полнење прстен додека не легне на место, на последниот слајд филтер во еден од филтер држач слотовиГолемина : 95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)Detals : СпецификацииСостојбаНовиТипФилтер Во БојаГолемина95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)КомпатибилностCokin P СеријаМатеријалPlexiglassКарактеристикиКарактеристикиДизајниран за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во бојаБоја филтри се направени во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во сликаЛеќа филтри дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предметЛеќи на камерата филтер е компатибилен со Cokin P серијаПакет Се Вклучени2 x Боја Филтер за Cokin P Серија

WTIANYA 55мм GND4 Мека Дипломирал ND4 0.6 GC-СИВА Обалата на Работ Неутрален Густина Филтер 55 mm

DEN 479.52

Опис на производот На WTIANYA 55мм Обалата на Работ Дипломирал Неутрален Густина 0.6 Филтер помага да се потемни специфични области на слика, како што се светло небо, истовремено овозможувајќи за нормален, без изложеност во други региони на сликата...

2 ПАРЧИЊА квадратни Зелена Боја Конверзија Филтер за Cokin P Серија Бесплатен Превозот Со Следење на Број

191.04 -8 % DEN 176.00

Спецификации : Дигитални камери филтри се дизајнирани за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во боја2) Боја камери филтер е направен во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во слика3) Леќите На камерата филтер дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предмет4) леќи на Камера филтер е компатибилен со Cokin P серија5) Леќа филтер доаѓа во трајни кристал пластична кутија6) Ова е оригинален производКако да го Користите : Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив, а потоа лизгајте филтер држач за полнење прстен додека не легне на место, на последниот слајд филтер во еден од филтер држач слотовиГолемина : 95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)Detals : СпецификацииСостојбаНовиТипФилтер Во БојаГолемина95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)КомпатибилностCokin P СеријаМатеријалPlexiglassКарактеристикиКарактеристикиДизајниран за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во бојаБоја филтри се направени во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во сликаЛеќа филтри дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предметЛеќи на камерата филтер е компатибилен со Cokin P серијаПакет Се Вклучени2 x Боја Филтер за Cokin P Серија

2 ПАРЧИЊА Постепено жолт квадрат Боја Конверзија Филтер за Cokin P Серија Бесплатен Превозот Со Следење на Број

216.00 -8 % DEN 199.00

Спецификации : Дигитални камери филтри се дизајнирани за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во боја2) Боја камери филтер е направен во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во слика3) Леќите На камерата филтер дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предмет4) леќи на Камера филтер е компатибилен со Cokin P серија5) Леќа филтер доаѓа во трајни кристал пластична кутија6) Ова е оригинален производКако да го Користите : Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив, а потоа лизгајте филтер држач за полнење прстен додека не легне на место, на последниот слајд филтер во еден од филтер држач слотовиГолемина : 95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)Detals : СпецификацииСостојбаНовиТипФилтер Во БојаГолемина95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)КомпатибилностCokin P СеријаМатеријалPlexiglassКарактеристикиКарактеристикиДизајниран за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во бојаБоја филтри се направени во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во сликаЛеќа филтри дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предметЛеќи на камерата филтер е компатибилен со Cokin P серијаПакет Се Вклучени2 x Боја Филтер за Cokin P Серија

За Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за GoPro HERO5 леќа Додатоци

931.20 -15 % DEN 792.00

ОписЗа Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за Go Pro HERO5 леќа Додатоци1...

TIANYA 46mm CPL Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата за sony микро еден

DEN 248.64

Пријателски СоветиЗа ОписЗа производ материјал, пакување, иста,само различен калибар, ние покажуваат фотографијата е 67mm големина како Примерок CPL Филтри (Кружни Polarizer) се одлични за отстранување на несаканите одблесоци од неметални површини, како што се стакло или вода...

2 ПАРЧИЊА Постепено Розова плоштадот Боја Конверзија Филтер за Cokin P Серија Бесплатен Превозот Со Следење на Број

216.00 -8 % DEN 199.00

Спецификации : Дигитални камери филтри се дизајнирани за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во боја2) Боја камери филтер е направен во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во слика3) Леќите На камерата филтер дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предмет4) леќи на Камера филтер е компатибилен со Cokin P серија5) Леќа филтер доаѓа во трајни кристал пластична кутија6) Ова е оригинален производКако да го Користите : Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив, а потоа лизгајте филтер држач за полнење прстен додека не легне на место, на последниот слајд филтер во еден од филтер држач слотовиГолемина : 95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)Detals : СпецификацииСостојбаНовиТипФилтер Во БојаГолемина95 х 84 х 1mm / 3.7 x 3.3 x 0.04 во(L x W x H)КомпатибилностCokin P СеријаМатеријалPlexiglassКарактеристикиКарактеристикиДизајниран за боја, произлезе од напредокот во фотографијата во бојаБоја филтри се направени во широк спектар на сложени бои, кои се вклопуваат хармонично во сликаЛеќа филтри дозвола селективна боја додаток или промена без промена на предметЛеќи на камерата филтер е компатибилен со Cokin P серијаПакет Се Вклучени2 x Боја Филтер за Cokin P Серија

Леќи на камерата Филтер Поставени Дипломирал ND2 4 8 Филтер + 1 Buc Адаптер Прстен + Филтер Држач За Cokin P Серија Бесплатен Превозот

239.52 -25 % DEN 180.00

Леќи на камерата Филтер Поставени Дипломирал ND2 4 8 Филтер + 1 Buc Адаптер Прстен + Филтер Држач За Cokin P Серија Бесплатен ПревозотЗа 3pcs Филтер Поставени(Трети Лица) Компатибилен со Cokin P серија.Постепено филтер е задолжително за дигитални корисници, бидејќи дигитален сензор за разлика од филмот има многу ниска изложеност на толеранција.Детали ќе бидат изгубени на двете ниска и висока светлина област...

62mm УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет+Леќа Капа+Цвет Леќа Хауба За Sony О7 A7II A7R A7S A7RII A7SII A9 Со FE 90mm f/2.8 Леќа

719.52 -30 % DEN 504.00

62mm УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет+Леќа Капа+Цвет Леќа Хауба За Sony О7 A7 II A7 R A7 S A7 RII A7 SII A9 Со FE 90mm f / 2.8 ЛеќаFLD : Отстранува груби жолтозелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под природна светлина Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа...

NiSi 67mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon 7D 70D 60D 760D 650D nikon 18-105 18-135

DEN 1200.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

NiSi 40mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за sony микро еден a6300a6000a5100a5000 NEX5t

DEN 720.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

Професионални Напредни Леќи на Камерата Филтер Дипломирал боја филтер Сива За DJI Фантом 3

DEN 479.52

Сива Дипломирал Боја на камерата Леќи на Камерата Филтер за DJI Фантом 3 Леќи на Камерата+СлучајОпис : 100% Сосема Нов Висок Квалитет!Оваа Дипломирал Боја филтер specifical се користат за DJI Фантом 3 Антенски Беспилотни воздушни возила на камерата Леќи на Камерата...

2 парчиња/многу Леќи на Камерата Филтер Кеса Случај за 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67mm cpl mc ув ND Инфраред сива Филтер

209.76 -8 % DEN 193.00

Технички параметри : 100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1 Нуди безбеден и удобен лесен пристап метод за вршење филтри во поле, или заштита на нив додека во чување на Уникатен случај содржи две филтер џебови Штити од прашина, влага и влијание Придава лесно да се различни опрема / опрема или облека со предвремените кука најдобар избор за чување на УВ филтер CPL филтер и така натаму Може да се сместат двајца УВ или CPL огледало Компатибилен со 40.567mm УВ MCUV CPL Пакет се вклучени : Леќи на камерата филтер кеса случај X2 (филтер не се вклучени)

NiSi 72mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon nikon18-200 24-85/2.8-4D AF-S 24-120

DEN 1344.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.