• Ново
55мм УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 D3100 D750 Со AF-СТР DX 18-55мм Леќа

55мм УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 D3100 D750 Со AF-СТР DX 18-55мм Леќа

Оценка на клиентот:
DEN 479.52
DEN 384.00 -20 %

Износ
Залиха


55мм УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5500 D5300 D3300 D750 AF-СТР DX 18-55мм
FLD : Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под природна светлина Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. CPL : ги Отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло и отсјај од сонцето Зголемува боја сатурација, создавање на длабок, богат сценски слики Помага да се намали количината на светлина запишување на леќа,Особено корисен во мисловните или скитници светлина. УВ : Намали магла и подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на ултравиолетова светлина. - Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance Пакет се Вклучени : 1 x УВ+CPL+FLD-55мм Филтер Поставите Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа. Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.

Карактеристики

Тип:
УВ Филтер
Пакет:
No
Бренд Име:
WINOTAR
Број На Модел На:
55мм

Производи во категоријата

NiSi 49mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за Sony NEX-7 5T 5R C3 sony E18-55

DEN 864.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

Мини видео камера Камерата на Филтерот за Нуркање Филтер за Gopro Херој 3+ 4 Домување Случај Подводни Црвена/Жолта/Виолетова/Сива

105.12 -0 % DEN 105.00

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Погоден за : За Gopro ХЕРОЈ 3+ 4 Камера Домување Случај Пакетот Вклучува : • 1 (парче) x Филтер ИНФОРМАЦИИ : други додатоци (Камера Домување Случај) прикажан на слика, не вклучуваат ! ! !

GODOX Protable 49mm Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера

DEN 335.52

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) Нови Професионални 62mm ND2 ND4 ND8 Филтер за полнење МАКРО за canon nikon, sony pentax слободен брод

587.04 -16 % DEN 493.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

GODOX 72mm Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера

479.52 -5 % DEN 456.00

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за добар Блиску До Филтер Леќа, сега вашиот сон ќе се оствари Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Блиску До Објективот на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

GODOX 72mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

431.52 -5 % DEN 410.00

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

NiSi 67mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon 7D 70D 60D 760D 650D nikon 18-105 18-135

DEN 1200.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

ПОРАСТ велика БРИТАНИЈА 62mm Адаптер прстен МЕТАЛ + Филтер Држач за Cokin P серија висок квалитет

138.72 -16 % DEN 117.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Вовед(Трети Лица) адаптер и филтер држач, се користат за поставување на филтри на камерата...

Леќи на камерата Филтер Поставени Дипломирал ND2 4 8 Филтер + 1 Buc Адаптер Прстен + Филтер Држач За Cokin P Серија Бесплатен Превозот

239.52 -25 % DEN 180.00

Леќи на камерата Филтер Поставени Дипломирал ND2 4 8 Филтер + 1 Buc Адаптер Прстен + Филтер Држач За Cokin P Серија Бесплатен ПревозотЗа 3pcs Филтер Поставени(Трети Лица) Компатибилен со Cokin P серија.Постепено филтер е задолжително за дигитални корисници, бидејќи дигитален сензор за разлика од филмот има многу ниска изложеност на толеранција.Детали ќе бидат изгубени на двете ниска и висока светлина област...

GODOX 62mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

397.92 -5 % DEN 378.00

W шапка гледате е 62mm Макро Блиску До +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера, за да направите појасни слики, овој макро леќа филтер е мора да има за вас!На крупен филтер леќа одговара за дигитална камера, SLR камера, видео камера DV со 62mm дијаметар на леќата...

NiSi 72mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon nikon18-200 24-85/2.8-4D AF-S 24-120

DEN 1344.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

GODOX 52mm Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера

DEN 335.52

Т тој крупен на камерата леќи на камерата филтер обезбедува макро фотографија повеќе кристално јасни и остри! Ако сте en ентузијаст на макро фотографија која CloseUp +2 леќи на камерата филтер е совршен избор за вас!Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални макро камери филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm Макро Close-Up +4 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 52MM ЛЕЌА

111.36 -16 % DEN 94.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

GODOX 58mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

DEN 354.72

Повторно сте во потрага по таква макро леќа филтер што е издржлив и сигурен? Ако тоа 58mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера може да ги исполни вашите целокупната треба!Со овој крупен филтер леќа, можете да дојдете поблиску до вашиот објект, без всушност да се приближува до целта, и можете да уживате во најблиску можно слика на вашиот избор...

KENKO 82mm REALPRO Заштитни очила Тенок Филтер Леќа Заштитник За Canon Nikon 24-105 24-70 70-200 Водоотпорен и масло доказ

DEN 2466.72

KENKO 82mm KENKO REALPRO Заштитни очила Водоотпорен и масло доказВистинската слика на продавница на сопственикот, за купувачите референца : Официјалниот фото :

НОВИ Пристигнување Филтер Леќа Комплет MCUV CPL ND4 ND8 ND16 ND32 за DJI MAVIC PRO & PLATINUM & WHITE Леќа/Камера Филтер Бесплатен Превозот

DEN 959.52

НОВИ Пристигнување Филтер Леќа Комплет MCUV CPL ND4 ND8 ND16 ND32 за DJI MAVIC PRO & PLATINUM & WHITE Леќа / Камера Филтер Бесплатен ПревозотКарактеристики На Производот : Сосема нов дизајн, лесен и брз инсталација Нема't влијае на gimbal автоинспекција Погоден за MAVIC PRO & PLATINUM & БЕЛО Користење на висок квалитет на оптички леќи од стакло, со стабилна оптички својства и високи оптички хомогеност Мултислој на кожата филмови, можат да се филтрираат ултравиолетовите и разно светлина, и се присутни повеќе реална слика ефект Висока дефиниција & висок transmittance, ниско ниво на рефлексивноста, и да се намали негативно влијание на фотографии предизвикување од страна на рефлексија и рефракција Украсениот рамка со точна големина, ултрасветлина, ултратенки, не темен агол Црна неми рамка, ефикасно да се избегне разно светлина Домот пакет, мала големина, преносни да се носатПостојат 2 вида на 4pcs филтер поставени : Тип 1 : ND4 + ND8 + ND16 + ND32Тип 2 : MCUV + CPL + ND4 + ND83pcs Филтер Поставени Вклучувајќи : MCUV + CPL + ND86pcs Филтер Поставени Вклучувајќи : MCUV + CPL + ND4 + ND8 + ND16 + ND32'

2017 Нови Жолта & Црвена боја polarizer УВ филтер леќа за GoPro херој 3+ Херој 4 мини видео камера додатоци

DEN 167.52

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Овој филтер е дизајниран за нуркање фанови кои сакаат преземање на слики и видео записи под вода...

ПОРАСТ велика БРИТАНИЈА 49mm Адаптер прстен МЕТАЛ + Филтер Држач за Cokin P серија бесплатен превозот

104.16 -16 % DEN 87.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Вовед(Трети Лица) адаптер и филтер држач, се користат за поставување на филтри на камерата...

GODOX 55мм Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера Филтер за Дигитална Камера

335.52 -5 % DEN 319.00

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Леќи на Камерата на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.Блиски До Филтер Леќа леќа, што е едноставно поставена во предниот дел од нашата нормална преземање на леќа, овозможува преземање на фотографии одблизу и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

FOTGA 62mm УВ-IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер

527.52 -25 % DEN 396.00

62mm Оптичко Стакло Инфраред Ултравиолетови УВIR Cut Блокирање Филтер Објект Информации на Оваа УВ / IR Исклучување филтер блокови се непожелни на ултравиолетови и инфрацрвени зраци, кои може да се меша со добивање на најдобра слика е можно со дигитален сензор...

Nisi 39mm MC УВ DUS Ултра Тенок Професионални MC УВ Филтер 67mm 72mm 77mm 95mm 105mm Двојно Страни 12 Слоеви Мулти Слој Филтер

DEN 383.52

Nisi е MC УВ серија ултратенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано, мултислој, леќа вработува висок квалитет Јапонски оптичко стакло, кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 40.5 mm Макро Close-Up +10 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 40.5 ММ ЛЕЌА

144.00 -16 % DEN 121.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings,доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

KENKO Дигитални Филтри 72mm CPL ЦИРА-PL Тенок Прстен Polarizer Дигитален Филтер Леќа ProtectorFor канон 85 1.2 35 1.4nikon24-85 16-80

DEN 1768.80

Пријателски Совети За Опис : За производот материјал, пакување, иста,само различен калибар, ние покажуваат фотографијата е 62mm големина како Примерок...

За Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за GoPro HERO5 леќа Додатоци

931.20 -15 % DEN 792.00

ОписЗа Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за Go Pro HERO5 леќа Додатоци1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.