• Ново
49mm УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет За Sony NEX-F3 NEX-6 NEX-7 И NEX-5R NEX-5T A6500 A6300 A5100 A6000 Со E 55-210mm или E 18-55мм

49mm УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет За Sony NEX-F3 NEX-6 NEX-7 И NEX-5R NEX-5T A6500 A6300 A5100 A6000 Со E 55-210mm или E 18-55мм

Оценка на клиентот:
DEN 479.52
DEN 384.00 -20 %

Износ
Залиха


49mm УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет За Sony NEX-6 NEX-7 И NEX-5 R A5100 A6000 55-210mm
FLD : Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под природна светлина Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. CPL : ги Отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло и отсјај од сонцето Зголемува боја сатурација, создавање на длабок, богат сценски слики Помага да се намали количината на светлина запишување на леќа,Особено корисен во мисловните или скитници светлина. УВ : Намали магла и подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на ултравиолетова светлина. - Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance Пакет се Вклучени : 1 x УВ+CPL+FLD-49mm Филтер Поставите Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа. Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.

Карактеристики

Број На Модел На:
49mm
Тип:
УВ Филтер
Пакет:
No
Бренд Име:
WINOTAR

Производи во категоријата

За Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за GoPro HERO5 леќа Додатоци

931.20 -15 % DEN 792.00

ОписЗа Gopro Hero5 Филтер Спорт Камера Професионални 58mm Жолто Црвено Виолетова Нуркање Леќа Филтер за Go Pro HERO5 леќа Додатоци1...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) Нови Професионални 62mm ND2 ND4 ND8 Филтер за полнење МАКРО за canon nikon, sony pentax слободен брод

587.04 -16 % DEN 493.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

Deerekin 67mm Кружни Polarizer Поларизирана CPL Филтер за Canon EOS 70D 80D 760D Бунтовнички T6s 18-135mm STM, Nikon 18-140 18-105mm

DEN 335.52

Опис на производот Deerekin 67mm Кружни Polarizer Филтри Светлосни зраци што се одразува стане поларизирана Поларизирана филтри се користат за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата...

GODOX 62mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

397.92 -5 % DEN 378.00

W шапка гледате е 62mm Макро Блиску До +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера, за да направите појасни слики, овој макро леќа филтер е мора да има за вас!На крупен филтер леќа одговара за дигитална камера, SLR камера, видео камера DV со 62mm дијаметар на леќата...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 46mm Макро Close-Up +10 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 46MM ЛЕЌА

144.00 -16 % DEN 121.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings,доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

NiSi 49mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за Sony NEX-7 5T 5R C3 sony E18-55

DEN 864.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

GODOX 55мм Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера Филтер за Дигитална Камера

335.52 -5 % DEN 319.00

Т хенкс за посетата! Дали сте во потрага за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитални макро Леќи на Камерата на Филтерот за да се исполнат висока резолуција барања од денес, дигитални камери.Блиски До Филтер Леќа леќа, што е едноставно поставена во предниот дел од нашата нормална преземање на леќа, овозможува преземање на фотографии одблизу и, исто така, прави можно фотографијата на детали што би било невозможно без користење на крупен леќа...

GODOX 67mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

445.92 -5 % DEN 424.00

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) Нови Професионални 77mm ND2 ND4 ND8 Филтер за полнење МАКРО за canon nikon, sony pentax слободен брод

694.08 -16 % DEN 583.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

GODOX 77mm Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

546.72 -5 % DEN 519.00

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

Snap на Дипломирал на Филтер за 4-Pack Сина, сива црвен портокал за DJI Фантом 4

656.64 -8 % DEN 604.00

Snap на Дипломирал на Филтер за 4Пакет за DJI Фантом 4Оваа ND филтер поставите емора да има алатки за сите Фантомски пилот кои сакаат да пука професионални и квалитетни движење на слики и видео...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm Макро Close-Up +4 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 52MM ЛЕЌА

111.36 -16 % DEN 94.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

KENKO Дигитални Филтри 72mm CPL ЦИРА-PL Тенок Прстен Polarizer Дигитален Филтер Леќа ProtectorFor канон 85 1.2 35 1.4nikon24-85 16-80

DEN 1768.80

Пријателски Совети За Опис : За производот материјал, пакување, иста,само различен калибар, ние покажуваат фотографијата е 62mm големина како Примерок...

NiSi 67mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon 7D 70D 60D 760D 650D nikon 18-105 18-135

DEN 1200.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

GODOX Protable 49mm Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера

DEN 335.52

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 40.5 mm Макро Close-Up +10 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 40.5 ММ ЛЕЌА

144.00 -16 % DEN 121.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings,доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

55мм УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 D3100 D750 Со AF-СТР DX 18-55мм Леќа

479.52 -20 % DEN 384.00

55мм УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5500 D5300 D3300 D750 AFСТР DX 1855ммFLD : Отстранува груби жолтозелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под природна светлина Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа...

Мини видео камера Камерата на Филтерот за Нуркање Филтер за Gopro Херој 3+ 4 Домување Случај Подводни Црвена/Жолта/Виолетова/Сива

105.12 -0 % DEN 105.00

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Погоден за : За Gopro ХЕРОЈ 3+ 4 Камера Домување Случај Пакетот Вклучува : • 1 (парче) x Филтер ИНФОРМАЦИИ : други додатоци (Камера Домување Случај) прикажан на слика, не вклучуваат ! ! !

GODOX 58mm Макро Блиску До +2 Леќа Филтер за Дигитална Камера

DEN 335.52

Повторно сте во потрага по таква дигитална камера филтер? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на оваа дигитална камера филтерот за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

FOTGA 62mm УВ-IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер

527.52 -25 % DEN 396.00

62mm Оптичко Стакло Инфраред Ултравиолетови УВIR Cut Блокирање Филтер Објект Информации на Оваа УВ / IR Исклучување филтер блокови се непожелни на ултравиолетови и инфрацрвени зраци, кои може да се меша со добивање на најдобра слика е можно со дигитален сензор...

GODOX 55мм Макро CloseUp +1 Филтер Леќа за Дигитална Камера

349.92 -5 % DEN 333.00

Повторно ќе се бараат за таков објект? Висок квалитет на оптичко стакло се користи во производството на овие дигитални микро филтри за да се задоволат висока резолуција барања од денес, дигитални камери...

NiSi 82mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon nikon 24-70/2.8 VR

DEN 1824.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

NiSi 72mm CPL Ултра Тенок Филтер Кружни Polarizer на камерата Леќи на Камерата Бесплатен Превозот за canon nikon18-200 24-85/2.8-4D AF-S 24-120

DEN 1344.00

2 Ако груб поштата предизвика парцела оштетени, купувачот треба да се праша за поштата плати изгубени, ние не преземе целосна одговорност...

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 67mm Макро Close-Up +10 Блиску До Филтер за Сите дигитални dslr фото апарати 67MM ЛЕЌА

244.80 -16 % DEN 205.00

ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings,доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.