• Ново
Qualited DC да AC Чиста синусен облик Соларна Енергија Инвертер 500W DC12V да AC220V /Автомобил Напонски Трансформатор со USB приклучок и Приклучок

Qualited DC да AC Чиста синусен облик Соларна Енергија Инвертер 500W DC12V да AC220V /Автомобил Напонски Трансформатор со USB приклучок и Приклучок

Оценка на клиентот:
DEN 3804.00
DEN 3043.00 -20 %

Износ
Залиха


Qualited DC да AC Чиста синусен облик Соларна Енергија Инвертер 500 W DC12 V да AC220 V /Автомобил Напонски Трансформатор со USB приклучок и Приклучок
Главни Карактеристики : 1. Висока реализација ефикасност, паметни меки почеток функција. 2. Повеќе безбедно заштита 3. Влез и излез се целосно независни 4. Smart, светлина,и преносливо,наменета за домашна употреба. 5. Универзален приклучок, погоден за сите видови на приклучоци 6. Чиста синусна излез waveform 7. Применливи за resistive/чувствителни товари 8. Високо-procision напон стабилност технологија 9. Aerospace-одделение тишина технологија 10. Кулер на фан и работниот статус се интелектуално контролирани од страна на MCU, кои најчесто го продолжува неговиот животен век и им помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија 11. Доби CE,CTA,ISO,Ro SH сертификати загарантирана. 12.26 години работно искуство во почетниот напојување индустрија 13. 100% чиста синусен облик излез waveform : дизајнирани за чувствителни товари 14.Со технологија на ПРОЦЕСОР централизирана контрола и SMD внатре. 15. Точно синусен облик излез (Вкупно Хармонично Нарушување(THD) Техничка Спецификација : Modee : FPC-500 A Номинална моќност : 500 W Врв моќност : 1000 W Waveform : Чиста синусна бранови со Фреквенција : 50 HZ Текст напојување : 12 V Излезна моќност : 220+/-10% Не-оптоварување тековната : помалку од 0,3 На Effcieny : Max 94% Сертификација : ISO,CTA,CE Производ големина : 230*100*60mm Нето тежина : 0.95 kg Заштита Карактеристики : 1 : заштита од преоптоварување 2 : overvoltage заштита 3 : низок напон за заштита на 4 : висока температура заштита 5 : излез краток спој заштита 6 : батеријата обратна заштита на Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ако имате било каков проблем во врска со плаќањето, ве молиме контактирајте ме веднаш Гаранција и Гаранција : Ние високо го вреднуваат долгорочни деловни односи. Купи со доверба! Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори веднаш штом е можно Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.

Карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
FPC-500A
Тип:
DC/AC Инвертори
Излезна Моќност:
401 - 500W
Големина:
230*100*60mm
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
50Hz
Тежина:
0.95kg
Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
AC 220-240V
Фрекфенција:
50Hz
Ефикасноста На Инверторот:
94%
Излез Продолжение Моќ:
500W
Врв моќ:
1000W
Бран тип:
чиста синусен облик
USB напон:
DC 5V/1A

Производи во категоријата

AC фреквенција инвертер VFD VVVF вози 1.5 KW 220V Една фаза на текст и 220v 3 фаза излез

4703.52 -5 % DEN 4468.00

AC фреквенција инвертер VFD VVVF вози 1.5 KW 220 V Една фаза на текст и 220v 3 фаза излез1.Излезна Моќност : 1.5 kw2.Номинална струја : 7 A2.Номинална Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz4.Влезниот Напон Спектар : слободен фаза (1 фаза) 220 V±15%5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0220 V±15%6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V / F контрола7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz / 150%( SVC)8...

Нова Променлива Фреквенција 400Hz VFD 2.2 Kw 3HP Преоптоварен Вектор Мотор VFD 3Phase 380V 9A Појавување на Универзал за струг Мотор

DEN 7824.00

Променлива Фреквенција 400 Hz VFD 2.2 Kw 3 HP Преоптоварен Вектор Мотор VFD 3 Phase 380 V 9 A Појавување на Универзал за струг МоторПакување : 1 парче фреквенција инвертер; 1 парче англиски Оперативен ПрирачникVFD V84 T2 R2 ZB Panameter Спецификација Модел V84 T2 R2 ZB Моќност 2.2 kw превозникот фреквенција на 0,5 KHz16 KHz; Инсталација големина 125 * 215mm Влезен Напон 3phase 380 V Излезниот Напон 3phase 0380 V Фрекфенција 50 / 60 Hz Фреквенција 0~400 Hz Номинална излезна струја 9 A Инсталација отворот 6mm Производ Големина(L*W*H) 228* 138 * 154mm Контрола на владата V / F контрола / вектор за контрола / дигитален поставување / аналогни прилагодување на Фреквенција режим сериска комуникација поставување / ПИД поставување / забавување stop / DC кочница Други функции автоматско ресетирање се рестартира, / PLC програмата контрола / freewheel запре Заштитна funtion прекуструјна / текот температура / overvoltage / фаза на тежината / преоптоварување / undervoltage Работна Температура 10~40 степен centigrade Влажност 095% Релативна Влажност(без dew) Гаранција 12 месецОваа AC VFD 1.5 kw е главната апликација за појавување на мотор се користи за компресор пумпа струг мешајќи текстилни лифтови и така натаму.1.Излезна Моќност : 2.2 kw2.Номинална струја : 9 A2.Номинална Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ3.Фрекфенција Опсег : 0~400 Hz4.Влезниот Напон Спектар : 3 фаза 0380 V5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0380 V6.Контрола начин : V / F контрола вектор за контрола7.Дигитален Дисплеј / Статус ldicator : Приказ requency.брзина на струја.напон ,напред / назад,грешка итн8.Мала големина, едноставна операција.Големина : 228mm*138mm*154mmОсновната Функција : ПИД поставување контрола на брзината / автоматско ресетирање рестартирајте / PLC програмата за контрола наОсновната функција : Контрола и прилагодете ја брзината на ac моторниМодул инверторот се користи во најголемиот светски IGBT модул производителот во Германија е Infineon и Јапонија Fuji моторни модул Чип главната чип е најголем во светот GSP производител Texas instruments производителот Capacitance EPCOS, NCC, Nichicon е меѓународен мејнстрим capacitor производителот...

2000W моќ инвертер DC 12V на AC напон 220v 230V 240V изменета синусен облик инверторот со далечински контролер

DEN 6340.32

Ве молиме да се напомене дека сите предмети испратени од Кина Според правилата на меѓународната трговија, оваа цел може да биде обвинет за увоз тарифите од страна на вашиот локалните обичаи...

соларни инверторот 12v 2000w чиста синусен облик инверторот 2000w исклучување мрежа инверторот 12v 240v

9696.00 -10 % DEN 8726.00

Соларни Исклучување Мрежа Инверторот 12 V 240 V, Чиста синусен облик Микро Инверторот 2000 WПроизвод Карактеристики1.Услужни почеток : мазна startup на апарати2.Чиста синусен облик излез waveform3.DC / AC Изолиран4.Универзална Заштита Коло : во Текотнапон,термичка заштита,земјата грешка заштита,заштита од преоптоварување,лилјак.Обратна поларитетот заштита,низок напон за заштита на5.Ниските пречки Технологија6.Со моќ / ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот и на Два боја LED индикатор : Моќ,Вина7.На пренапони моќ два пати како номинална моќност8.Термички Методи : ладење фанови,30% оптоварување auto.на9.1 години гаранцијаПроизвод Апликации1...

Конвертор 12V Чекор Надолу за Да 3V 3А 15W Напојување на Модулот на DC/DC Нови H02

DEN 104.16

Опис : Количеството : 1pc на Текст опсег : 8~23v Излезен напон : 3 V Излезна струја / моќност : 3А Ефикасност : 96% Големина (Dxšxv) : 26 X 36 X 21(mm) / 1.02"Х 1.41"X 0.82"Пакет inclu де : 1 x PC 12 V Чекор Надолу за Да 3 V 3А 15 W Напојување на Модулот

1.5 KW 220V 2HP 7А ПРОМЕНЛИВА ФРЕКВЕНЦИЈА ИНВЕРТЕР ДИСК VFD CNC ТОПЛА ПРОИЗВОД

DEN 6857.28

Променлива Фреквенција Инвертер Диск VFD НОВИ2 HP 1.5 KW 220 V250 VОваа VFD може да се користи за константен вртежен момент товари(како што е хард почеток : Воздух conpressor,HVAC единици) и променлива вртежен момент товари(како на пример, пумпи,вентилатори и др.), Тоа може да се користи како мотор за контрола на брзината и фаза конвертор.На inpute за оваа VFD е 1 фаза.Можете да контролирате различни брзина кога го користите овој VFD.Повеќето од нашите клиенти купиле овој VFD од нас да се користи за : Стругови,Мелница,автомобил Дигалки,Пумпи&транспортери,итн.Оваа точка се користи синусен облик PWN(SPWM) за систем за контрола и performace одлично.Технички Paramerters : 1.Inpute напон : 220 V±15%(ние, исто така, акции 110 V и 380 V+ / 15%,ве молиме контактирајте со нас за објектот парк)2.Излезен напон : 208240 VAC(аналогно на влезен напон)3.Текст Фреквенција : 4863 HZ4.Outpute Фреквенција : 0400 HZ5.Inpute фаза : фаза 16.Outpute фаза : 3phase7.гаранција : 1 година(ние, исто така, акции 4 KW 7А, 2.2 KW 10 A 220250 V, 3 KW 220250 V и 380 V modol, ве молиме контактирајте со нас за акции )Основни Врска Дијаграм : Детали Параметар : Лесно САЛАДИН функција може да се реализира 16 нозете на брзина и инверторот контрола функција;RS485 комуникацијата пристаниште , усвојување стандардна меѓународна MODBглавната коло контрола;Со исклучително силна антипритискање способностНиска излезна ratting torque0.5 HZ150%, ниска брзина работи способност;Превозникот прилагодливи од 16 KHZ, целосно е бесшумна работна средина;Широк напон работна површинаАвтоматски напонот пропис (AVR) техника, за обезбедување на инверторот оптоварување способност;Разни контрола техника од страна на двете синхронизација и несинхронизација, динамички се реализира брзо стартување без промена на сопирачки;Со совршен грешка заштита и краток спој почнувајќи заштита способност;ПОМИНЕ квалитет ISO9001 сертификација, што значи дека оваа точка е врвот quanlity објектГаранција : Ние нудиме еден години гаранција...

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3G3JZ-AB002 AC200-240V 0.2 KW

DEN 7968.00

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3 G3 JZAB002 AC200240 V 0.2 KWПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

1200W мрежа тај микро инверторот со комуникација, 22-50V DC да AC 80-160V водоотпорен микро инверторот за 36V 1200W PV систем

DEN 12096.00

1200 W мрежа тај микро инверторот со комуникација, 2250 V DC да AC 80160 V водоотпорен микро инверторот за 36 V 1200 W PV системОпис На ПроизводотWVC1200 Микро Инверторот користење јас P65 водоотпорен насочат дизајн, Може ефикасно да се спречи површински на површинска ерозија, Изграденаво високоперформанси Максимална Моќност Точка Следење () Функција,Подобро можат да се следат промените во сончевиот луминозноста и контрола на различни излезна енергија, Ефикасно да се фати и да се соберат сончева светлина...

чиста синусен облик инверторот 3500w 24v DC AC напон 220v 230v 7000w врв соларна енергија инвертер

DEN 15221.28

Точно Чиста синусен облик (Не е Изменета синусен облик) Input Нисконапонски Заштита,заштита од преоптоварување,во текот температура заштита обратна поларитетот Мекапроектот Функција Автоматски Напонот Пропис(AVR) Интелигентна Енергија за Управување (IPM) Интелигентна Фан Контрола (ИФЦ) Input Нисконапонски Заштита, заштита од преоптоварување,во текот температура заштита Ние тест секој објект повторно пред превозот!Модел Број 3500 W24 V Континуирана Излезна Моќност 3500 W Максимална Излезна Моќност 7000 W DC Влезниот Напон DC 24 V AC Излезен Напон 210230 V AC(за 210 V / 220 V / 230 V) Фреквенција 50 hz±2 Hz Ефикасност 85% Не Оптоварување тековната влечење Излез Бран Форма Чиста синусен облик Инверзија Ефикасност >90% Температура Заштита (75±5) на Текст Низок Напон за Заштита на YES Текст Обратна Поларитетот ДА Излез Краток Спој Заштита ДА Заштита од Преоптоварување ДА Нето тежина 4.9 kg Големина 430*165*85mm

1000W Грид Тај Инвертер MPPT Функција Чиста синусен облик 110V или 220V Излезен 20V-45VDC Текст За 30V/36V 60/72 Клетки Соларни Панели

DEN 5256.00

1000 W Грид Тај Инвертер MPPT Функција Чиста синусен облик 110 V или 220 V Излезен 20 V45 VDC Текст За 30 V / 36 V 60 / 72 Клетки Соларни ПанелиSmart Grid Вратоврска инверторот е компактна единица,која директно се претвора еднонасочна струја во наизменични струја за напојување апарати и / или канцеларија опрема и поврзување на комунални мрежа.AC излез од Smart Микро инверторот е синхронизиран и во фаза со комуналната мрежа.Тоа е клучна уред на електрична енергија системи како PV енергија систем.Smart Микро инверторот специјално дизајн оптимизиран за работа со modularization на DC напојување кој ги вклучува главните соларни модули, 24 V(60 клетки) и 36 V (72cells) Moncrystal и / или поликристални соларни панели и батерии.Smart Микро инвертери се stabliation,сигурен и високо конверзија ефикасност на објектите.Тоа е најдобар избор за PV енергија систем.Smart Микро инверторот лесно можат да бидат сместени и во прилог на рек под на PV модул.Нема потреба sapces за самостојна инсталација и низок напон DC wre се поврзува од PV модул за паметни Микро инверторот може да се елиминира ризикот од висок DC напон.Дистрибуирани modularization дизајн факултет за паметни микро инверторот insures на productiveness на целиот систем и нема да влијае од страна на еден единствен момент на слабост.Секој Паметен Микро инверторот е индивидуално поврзани со секоја PV модул во низа.Овој уникатен configuation значи дека поединецот Максимално Врв Power Point Tracker(MPPT) го контролира секој PV модули во низа која може да бидат погодени од сенчење,soiling,ориентација или неусогласеност,итн.Smart Микро инверторот insures врвни перформанси за максимизирање на производство на енергија од целиот PV систем и добива поврат на инвестиции во помалку времеМоќност 1000 W Соларни панели ≥1000 W DC MAX текст 1200 W Напонот на Исти соларен панел Вмп : 1821 V, Voc : 2024 V Вмп : 2630 V, Voc : 3438 V Вмп : 3539 V, Voc : 4246 V DC влез спектар 10.528 V 2040 V 2250 V MPPT Напон 1523 VDC 2434 VDC 2636 VDC DC MAX тековната 80 A 60 A 50 A AC MAX излез 1100 W AC излез спектар 120 VAC(90140 VAC) или 230 VAC(190260 VAC) Фреквентен опсег 50 Hz / 60 Hz Фактор на Моќ >97.5% THD Фаза Shift Врв Ефикасност / 110 V 82% 87% 87% Стабилна Ефикасност / 110 V 79% 84% 85% Врв Ефикасност / 220 V 82% 87% 89% Стабилна Ефикасност / 220 V 80% 85% 85% Заштита Islanding; Краток спој; разговараат врска; Низок Напон; Над Напон; во Текот температура Заштита на Работа Температура '25°C80°C Работа Влажност 0%~90%RH некондензирање Одделение од Водоотпорен Внатрешен дизајн Show 1 Црвена и 1 Зелена Вентилаторот за Ладење Стендбај Моќ 23 W EMC EN6100063 : 2007 EN6100061 : 2007 Мрежа Нарушување EN 50178+EN 621091+VDE0126112 Мрежа за Откривање на DIN VDE 1026 UL1741 Сертификат CE Нето Weigtht 2.0 килограми / pc Бруто Тежина 2.7 килограми / pc Внатрешен Кутија (Dxšxv) 31x16.5х5.3cm Картон (Dxšxv) 42x40.5x24.2cm1...

1000W/1500W DC12V да 230V AC Соларни Континуирано Инверторот Конвертор USB Излез Стабилен

1870.56 -20 % DEN 1497.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : Сребро Технички карактеристики : Димензии : 17 * 9.5 * 5.5 cm / 6.7 * 3.7 * 2.2 инчен Патот топологија која како рбет : pushpull, Апликација : Мини електрични брусилки, Мини електрични алатки, Мини машини за шиење, DVD, VCD,ТВ, компјутери, телевизии, Видеорекордери, фанови, осветлување и така натаму...

3000w 6000w моќ инвертер DC 12V на AC напон 220v 230V изменета синусен облик инвертер

DEN 8611.68

Изменета синусен облик Input нисконапонски заштита, заштита од преоптоварување, во текот температура заштита обратна поларитетот Мекапроектот функција Автоматски напонот пропис(AVR) Интелигентна енергија за управување (IPM) Интелигентна фан контрола (ИФЦ) Input нисконапонски заштита, заштита од преоптоварување,во текот температура заштита Ние тест секој објект повторно пред превозотМодел Бр.3000 W12 VКонтинуирана Излезна Моќност3000 WМаксимална Излезна Моќност6000 WDC Влезниот НапонDC 12 VAC Излезен Напон210240 V AC(за 210 V / 230 V / 240 V)Фреквенција50 Hz±2 HzЕфикасност85%Не Оптоварување тековната влечењеИзлез Бран ФормаИзменета Синусен ОбликИнверзија Ефикасност>90%Температурна Заштита(75±5)Input Нисконапонски ЗаштитаYESТекст Обратна ПоларитетотYESИзлез Краток Спој ЗаштитаYESЗаштита Од ПреоптоварувањеYESНето тежина4.0 kgГолемина350*155*120 MM​За Индуктивен ТоварАко се поврзувате со индуктивен товари (на пр...

4000W чиста синусен облик соларна енергија инвертер DC 12V 24V 48V на AC 110V 220V дигитален дисплеј

DEN 21888.00

Ве молиме Имајте во предвид : Сите предмети испратени од Кина Според правилата на меѓународната трговија, можеби Ќе треба да се платат увозните тарифи...

600w грид тај инвертер 600 w мрежа тај сончевиот dc инвертер 10.8-28v на ac 100v инверторот сончевиот

3792.00 -10 % DEN 3413.00

600w грид тај инвертер 600 w мрежа тај сончевиот dc инвертер 10.828v на ac 100v инверторот сончевиотСпецификација : 600w мрежа тај сончевиот моќ ИнвертерМрежаинверторот Тип600 WСе препорачува Максимален PV МоќPpv=720 WpDC Максимална влезна МоќностPDC.max=700 WDC Максимален НапонVpv DC30.2 VDCPV MPPT DC Напон СпектарVpv 10.5 V~28 VDCВрв Ефикасноста На Инверторотмакс>94%MPPT ЕфикасностВо 99%PV Максимална Текст ТековнатаIpv.max40 AAC Оценка Излезна Моќност600 W ACМаксимална AC Излезна Моќност600 W ACОбратна Поларитетот ЗаштитаОсигурачAC Нормален Напон Спектар90 V140 / 180~260 VACФреквенција AC45 Hz~53 Hz / 55 Hz~63 HzИнвертер Излезна Струја Вкупно Хармонично НарушувањеTHDIACPhaseshiftОстровот Ефект ЗаштитаVAC;f ACИнвертер Излезна Shorting ЗаштитаТековната ОграничувањеDisaplayLEDРежим На Потрошувачката На ЕнергијаНоќно Потрошувачка На ЕнергијаТемпературата Опсег25 0 C~60 0 CАмбиентниот Влажност0~99%(Затворен Тип Дизајн)ВодоотпоренЗатворен Тип ДизајнEelectromagnetic КомпатибилностEN50081.part1 EN50082.part1Моќта На Мрежата Нарушување НаEN6100032Моќта На Мрежата ОткривањеDIN VDE 126Детали : Кориснички Прирачник : Систем Во Функцијадиректно поврзан со соларни панели (не треба за да се поврзете на батеријата)Користејќи прецизен MPPT функција, APL функции, инверторот автоматски прилагодете го соларни панели на максимална излезна моќност,едноставно поврзете на соларен панел на мрежата инвертери...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.