• Ново
1000w мрежа тај pv инвертери, соларни 12v 24v dc ac напон 220v 230v 240v 100v 110v 120v конвертор

1000w мрежа тај pv инвертери, соларни 12v 24v dc ac напон 220v 230v 240v 100v 110v 120v конвертор

Оценка на клиентот:
DEN 7488.00
DEN 6440.00 -14 %

Износ
Залиха


Поврзани производи
1000w мрежа тај pv инвертери, соларни 12v 24v dc ac напон 220v 230v 240v 100v 110v 120v конвертор
1000w мрежа тај сончевиот моќ инвертер
Мрежа-серија модели
TEG-1000 W
Се препорачува употреба соларни панели
1250 W
DC Максимална влезна Моќност
1200 W
DC Максимална Текст Тековната
65 A
Максимална AC Излезна Моќност
1000watt
DC максимална текст работен напон спектар
10.8~28v DC
Максимална излезна моќност фактор
0.99
DC Анти-напон за заштита на
Осигурач
AC стандарден напон спектар
(120 V тип : 90~130 VAC) (230 V тип : 190~260 VAC)
AC опсег на фреквенција
45 Hz-63 Hz
Излезна струја вкупно
хармонично нарушување
THDIAC
Фаза
Islanding заштита
VAC; f AC
Излез краток спој заштита
Тековната ограничување
Show
LED дисплеј за моќ индикација, за напон индикација, и AC фреквенција индикација
Режим На Моќ
Ноќта Моќ
Температурата опсег
-25 C~50 C
Влажност
0~99%(Затворен Тип Дизајн)
Водоотпорен
Затворен Тип Дизајн
Електромагнетна Компатибилност
EN50081.part1 EN50082.part1
Енергетски Систем Нарушување На
EN61000-3-2 EN62109
Мрежа тест
DIN VDE 1026
Сертификат
CE
Нето тежина
2.1 kg
G тежина
За 2,8 kg
Големина (L x W x H)
31*16.5*6cm
Пакување(L*W*H) CM
Внатрешниот : 40*21*12/компјутери
Надворешниот : 43*41*60/4pcs
Систем Во Функција
директно поврзан со соларни панели (не треба за да се поврзете на батеријата)
Користејќи прецизен MPPT функција, APL функции, инверторот автоматски прилагодете го соларни панели на максимална излезна моќност,едноставно поврзете на соларен панел на мрежата инвертери. Не треба за да се поврзете на батеријата.
AC 0 агол со висока прецизност авто-откривање
AC фаза агол од 0 до изолација засилувач потоа внесување на MCU за висока прецизност детекција и анализа. Фазата shift стапка е помалку од 1%, на тој начин се постигне со висока прецизност со фаза модулација AC излез заедно.
Синхрони Висока фреквенција Модулација
Во процесот на мрежа, обично се прилагодат на истата фаза агол во паралела. (на пример, Кога две-фаза наизменични тековната вкупно е еднаков на 0.Користете ја апликацијата phone switch за да комбинација на две AC фузија) и производот е коригирана AC половина фреквенција AC да 100 Hz прво, потоа машината користење на висока фреквенција струја во колото и полу-100 Hz фреквенција наизменични тековната генерирани комбинација, за да се постигне висока фреквенција модулација.
Чиста Синусен Облик Излез
Користете SPWM директно да се направи чиста синусен облик излез.
Автоматски Уреди Со Покажувач На Функцијата Соларни Луминозноста
Употреба на најновите луминозноста перцепција операција технологија. Различни го осветлуваат агол и интензитетот на соларен панел ќе произведува различни тековната излез. Користете напредно ПРОЦЕСОР за да работат на различни illuminance и податоците може да бидат директно прикажани на LCD. Тогаш ќе визуелно може да се види смисла на силата на сонцето единица. Се користат повеќе погодно.
Моќ Автоматски се Заклучени (APL)
Во различни актуелни флуктуации, ние треба да ги користите MPPT функција. Кога MPPT функција, прилагодени за максимална моќност точка, производот автоматски сили заклучени во максимална моќност точка, а потоа направи излезна моќност постабилна.

Карактеристики

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
31*16.5*6cm
Влезен Напон:
10.8-28V
Излезна Струја:
0-10A
Излезниот Напон:
90-130V/190-260V
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Тежина:
2.1kg
Број На Модел На:
TEG-1000W
Излезна Моќност:
0-1000W
DC максимален напон:
VpvDC 30.2 VDC
Анти-напон за заштита на:
Осигурач
Islanding заштита:
VAC;f AC
боја:
Сребро.
DC Влезниот Напон:
10.8-28V
Гаранција:
1 година
Тип На Производ:
соларни 12v 24v dc ac напон 220v 230v 240v 100v 110v 120v конвертор
Сертификати:
CE&ROHS
максимална ac излезна моќност:
1000w мрежа тај pv инвертери

Производи во категоријата

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3G3JZ-A4015 3-фаза AC380-480V 1.5 KW

DEN 9648.00

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3 G3 JZA4015 3фаза AC380480 V 1.5 KWПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

1000W/1500W DC12V да 230V AC Соларни Континуирано Инверторот Конвертор USB Излез Стабилен

1870.56 -20 % DEN 1497.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : Сребро Технички карактеристики : Димензии : 17 * 9.5 * 5.5 cm / 6.7 * 3.7 * 2.2 инчен Патот топологија која како рбет : pushpull, Апликација : Мини електрични брусилки, Мини електрични алатки, Мини машини за шиење, DVD, VCD,ТВ, компјутери, телевизии, Видеорекордери, фанови, осветлување и така натаму...

1000W Грид Тај Инвертер MPPT Функција Чиста синусен облик 110V или 220V Излезен 20V-45VDC Текст За 30V/36V 60/72 Клетки Соларни Панели

DEN 5256.00

1000 W Грид Тај Инвертер MPPT Функција Чиста синусен облик 110 V или 220 V Излезен 20 V45 VDC Текст За 30 V / 36 V 60 / 72 Клетки Соларни ПанелиSmart Grid Вратоврска инверторот е компактна единица,која директно се претвора еднонасочна струја во наизменични струја за напојување апарати и / или канцеларија опрема и поврзување на комунални мрежа.AC излез од Smart Микро инверторот е синхронизиран и во фаза со комуналната мрежа.Тоа е клучна уред на електрична енергија системи како PV енергија систем.Smart Микро инверторот специјално дизајн оптимизиран за работа со modularization на DC напојување кој ги вклучува главните соларни модули, 24 V(60 клетки) и 36 V (72cells) Moncrystal и / или поликристални соларни панели и батерии.Smart Микро инвертери се stabliation,сигурен и високо конверзија ефикасност на објектите.Тоа е најдобар избор за PV енергија систем.Smart Микро инверторот лесно можат да бидат сместени и во прилог на рек под на PV модул.Нема потреба sapces за самостојна инсталација и низок напон DC wre се поврзува од PV модул за паметни Микро инверторот може да се елиминира ризикот од висок DC напон.Дистрибуирани modularization дизајн факултет за паметни микро инверторот insures на productiveness на целиот систем и нема да влијае од страна на еден единствен момент на слабост.Секој Паметен Микро инверторот е индивидуално поврзани со секоја PV модул во низа.Овој уникатен configuation значи дека поединецот Максимално Врв Power Point Tracker(MPPT) го контролира секој PV модули во низа која може да бидат погодени од сенчење,soiling,ориентација или неусогласеност,итн.Smart Микро инверторот insures врвни перформанси за максимизирање на производство на енергија од целиот PV систем и добива поврат на инвестиции во помалку времеМоќност 1000 W Соларни панели ≥1000 W DC MAX текст 1200 W Напонот на Исти соларен панел Вмп : 1821 V, Voc : 2024 V Вмп : 2630 V, Voc : 3438 V Вмп : 3539 V, Voc : 4246 V DC влез спектар 10.528 V 2040 V 2250 V MPPT Напон 1523 VDC 2434 VDC 2636 VDC DC MAX тековната 80 A 60 A 50 A AC MAX излез 1100 W AC излез спектар 120 VAC(90140 VAC) или 230 VAC(190260 VAC) Фреквентен опсег 50 Hz / 60 Hz Фактор на Моќ >97.5% THD Фаза Shift Врв Ефикасност / 110 V 82% 87% 87% Стабилна Ефикасност / 110 V 79% 84% 85% Врв Ефикасност / 220 V 82% 87% 89% Стабилна Ефикасност / 220 V 80% 85% 85% Заштита Islanding; Краток спој; разговараат врска; Низок Напон; Над Напон; во Текот температура Заштита на Работа Температура '25°C80°C Работа Влажност 0%~90%RH некондензирање Одделение од Водоотпорен Внатрешен дизајн Show 1 Црвена и 1 Зелена Вентилаторот за Ладење Стендбај Моќ 23 W EMC EN6100063 : 2007 EN6100061 : 2007 Мрежа Нарушување EN 50178+EN 621091+VDE0126112 Мрежа за Откривање на DIN VDE 1026 UL1741 Сертификат CE Нето Weigtht 2.0 килограми / pc Бруто Тежина 2.7 килограми / pc Внатрешен Кутија (Dxšxv) 31x16.5х5.3cm Картон (Dxšxv) 42x40.5x24.2cm1...

1.5 KW 220V 2HP 7А ПРОМЕНЛИВА ФРЕКВЕНЦИЈА ИНВЕРТЕР ДИСК VFD CNC ТОПЛА ПРОИЗВОД

DEN 6857.28

Променлива Фреквенција Инвертер Диск VFD НОВИ2 HP 1.5 KW 220 V250 VОваа VFD може да се користи за константен вртежен момент товари(како што е хард почеток : Воздух conpressor,HVAC единици) и променлива вртежен момент товари(како на пример, пумпи,вентилатори и др.), Тоа може да се користи како мотор за контрола на брзината и фаза конвертор.На inpute за оваа VFD е 1 фаза.Можете да контролирате различни брзина кога го користите овој VFD.Повеќето од нашите клиенти купиле овој VFD од нас да се користи за : Стругови,Мелница,автомобил Дигалки,Пумпи&транспортери,итн.Оваа точка се користи синусен облик PWN(SPWM) за систем за контрола и performace одлично.Технички Paramerters : 1.Inpute напон : 220 V±15%(ние, исто така, акции 110 V и 380 V+ / 15%,ве молиме контактирајте со нас за објектот парк)2.Излезен напон : 208240 VAC(аналогно на влезен напон)3.Текст Фреквенција : 4863 HZ4.Outpute Фреквенција : 0400 HZ5.Inpute фаза : фаза 16.Outpute фаза : 3phase7.гаранција : 1 година(ние, исто така, акции 4 KW 7А, 2.2 KW 10 A 220250 V, 3 KW 220250 V и 380 V modol, ве молиме контактирајте со нас за акции )Основни Врска Дијаграм : Детали Параметар : Лесно САЛАДИН функција може да се реализира 16 нозете на брзина и инверторот контрола функција;RS485 комуникацијата пристаниште , усвојување стандардна меѓународна MODBглавната коло контрола;Со исклучително силна антипритискање способностНиска излезна ratting torque0.5 HZ150%, ниска брзина работи способност;Превозникот прилагодливи од 16 KHZ, целосно е бесшумна работна средина;Широк напон работна површинаАвтоматски напонот пропис (AVR) техника, за обезбедување на инверторот оптоварување способност;Разни контрола техника од страна на двете синхронизација и несинхронизација, динамички се реализира брзо стартување без промена на сопирачки;Со совршен грешка заштита и краток спој почнувајќи заштита способност;ПОМИНЕ квалитет ISO9001 сертификација, што значи дека оваа точка е врвот quanlity објектГаранција : Ние нудиме еден години гаранција...

1000W Исклучување Мрежа Инверторот 48V DC да AC 100/110/120VAC или 220/230/240V Чиста синусен облик Излез Соларни Правец на Инверторот 1000W 48V

6971.52 -10 % DEN 6275.00

1000 W Исклучување Мрежа Инверторот 48 V DC да AC 100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 V Чиста синусен облик Излез Соларни Правец на Инверторот 1000 W 48 VШирок Опсег На Примена1...

Соларни Мрежа 3000W Инвертор за Напојување 12V 24V Dc на Ac напон 220V 240V Чиста Синусна Бран Соларни Моќ 3000W Инверторот Сигурен Генератор

16272.00 -20 % DEN 13018.00

DC да AC Конвертор Трансформатор LED Дисплеј Исклучување Мрежа 3000 W Континуирано 6000w Врв Чиста Синусна Бран Соларни Моќ ИнвертерЗа avantage на нашите инверторот : 1.Висок квалитет на трансформатор.Како основни компоненти, пренос на DC моќност за НАИЗМЕНИЧНА струја, ние ги користиме на висока фреквенција трансформатор, да се обезбеди стабилен и целосна AC излез, ниту неуспехот.2.Увезени capacitorПрилагодени на увезени capacitor, големи електрична енергија, подобри перформанси, подолг живот, побезбедно користење.3.Точно бакар inductanceВисок квалитет на вистински бакар inductance, филтер бран форма, обезбеди вистинско чиста синусен облик AC излез, заштита на вашата опрема.4.EMC тестираниНе електромагнетни пречки на вашиот опрема, како што се без шум за ТВ, FM радио, Аудио.5.Зрачи прирабницаСо голема зрачи прирабница, подобро ладење перформанси, обезбеди најдобри инверторот работна состојба.6.Голема mosfetСите големи mosfet, поголем капацитет, стабилна инверторот учинок, набавка на континуирана AC излез.7.Земјата линија врскаEarthe конекција за двете PCB одбор и на производството, поголема безбедно за товарот и употреба.8.PCB дебелинаНа PCB дебелина од 2,00 mm, подебели од најпознатите инвертери на пазарот, им овозможи на посилниот тековната лебдат на колото, се зголеми капацитет.Апликации за Нашите Клиенти : Производ Детали Параметри : DC Напон 12 V или 24 V или 36 V или 48 V или 72 V или 110 V Напон Спектар 1015 VDC или 2130 VDC или 4260 VDC или 100120 VDC НЕ Оптоварување Тековната влечење Ефикасност >90% DC Конектор Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер AC Напон 100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VAC Континуирана Моќ Пренапони Моќ 3000 W 6000 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 HZ или 60 HZ AC Регулатива 3% Нисконапонски Аларм 10 DC±0.5 V или 20.5 DC±1 V или 44 VDC±1 V или 100 VDC±1 V Низок Напон Затвори 9.5 DC±0.5 V или 19.5 DC±1 V или 42 VDC±1 V или 96 VDC±5 V во Текот Вчитај Исклучи Излез Напон Над Затвори 15.5 V или 30.5 V или 61.2 V или 120 V Текот Топлинска Исклучи Излез Автоматски Осигурувачи Краток Спој Работна Температура Меѓу 10centi и +50centi Работна Влажност од 20%~90%RH некондензирање Температура на Чување Меѓу 30centi и +70centi Започнете со Меки Почеток Ладење Начини Вентилаторот за Ладење Вкупно Хармонично Нарушување THD Машина Големина(mm) 360*205*90 Пакување Големина(mm) 530*350*210 Нето Тежина(килограми) 5.2 КГ Бруто Тежина(килограми) 7.5 КГ Пакување Картон Пакување ТипДетали за производот : (Горната фотографија е 3000 W инверторот, Само за вашиот референца)Системи за заштита : Термо заштита и механичка заштита, заштита од Преоптоварување, во Текот Напон заштита, Под Напон заштита, Низок Напон заштита аларм...

1200W puhdas aalto invertteri од врата ДО ВРАТА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 48V DC да AC Соларни Инверторот 1200W Чиста синусен облик моќ инвертер

8409.60 -6 % DEN 7905.00

Топла Продаде Висока Ефикасност 2400 W Врв 12 00 W DC12 V / 24 V / 48 V Чиста синусен облик Инверторот , Соларна Енергија Инвертер​Спецификација : МоделЧиста синусен облик Инверторот 1200 WНа текстDC Напон12 V / 24 V / 48 VDCНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност 80%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување1200 WПренапони Моќ2400 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.1200 w континуирано производство3.2400 W Врв моќ4.Макс ефикасност80%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон аларм1...

1.5 KW 220V 1 фаза на текст и 220v 3 фаза излез од 1,5 KW(1500W) фреквенција инвертер,220V Променлива Фреквенција Дискови

4703.52 -5 % DEN 4468.00

1.5 KW 220 V 1 фаза на текст и 220v 3 фаза излез од 1,5 KW(1500 W) фреквенција инвертер,220 V Променлива Фреквенција Дискови1.Излезна Моќност : 1.5 kw2.Номинална струја : 7 A2.Номинална Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz4.Влезниот Напон Спектар : слободен фаза (1 фаза) 220 V±15%5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0220 V±15%6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V / F контрола7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz / 150%( SVC)8...

DC 12V 24V 40V да 5V Чекор Надолу USB Чекор надолу Моќ Модул MP3 IPAD ТЕЛЕФОН

DEN 383.52

Опис : Влез : 9 40 v Излез : 5 V, во рамките на текст опсег(9 V~40 V) Струја : 5 A (longterm стабилна работа) Максимална струја : 8 A Ефикасност : 94% Големина : 4.8 x 3.8 x 2,2 см Основни компоненти : ким055 L пакување, tps40057 чип Со висока фреквенција низок отпор electrolytic кондензатори, издржи висок напон, висока стабилност На целиот заварување со машина Со удвојување PCB одбор, Зголемување на линија ширина на одборот за да се обезбеди прилив повеќе непречено Еден од четири USB интерфејси се резервираат на divider отпор за вашиот DIY Цел : Сите 5 V опрема, под 25 W електрична опрема како што се MP3, MP4, MP5, mobilephone, рампа, GPS, автомобилот податоци рекордер и bluetooth уред, може да се користи во исто време или може да се користи LED напојување Предупредување 1 : Кога ја користите позиционирање дупка, се должи на главата и лоша страна на PCB одбор напон е различен, избегнување на бакар лист заедно да предизвика краток спој...

чиста синусен облик инверторот 3500w 24v DC AC напон 220v 230v 7000w врв соларна енергија инвертер

DEN 15221.28

Точно Чиста синусен облик (Не е Изменета синусен облик) Input Нисконапонски Заштита,заштита од преоптоварување,во текот температура заштита обратна поларитетот Мекапроектот Функција Автоматски Напонот Пропис(AVR) Интелигентна Енергија за Управување (IPM) Интелигентна Фан Контрола (ИФЦ) Input Нисконапонски Заштита, заштита од преоптоварување,во текот температура заштита Ние тест секој објект повторно пред превозот!Модел Број 3500 W24 V Континуирана Излезна Моќност 3500 W Максимална Излезна Моќност 7000 W DC Влезниот Напон DC 24 V AC Излезен Напон 210230 V AC(за 210 V / 220 V / 230 V) Фреквенција 50 hz±2 Hz Ефикасност 85% Не Оптоварување тековната влечење Излез Бран Форма Чиста синусен облик Инверзија Ефикасност >90% Температура Заштита (75±5) на Текст Низок Напон за Заштита на YES Текст Обратна Поларитетот ДА Излез Краток Спој Заштита ДА Заштита од Преоптоварување ДА Нето тежина 4.9 kg Големина 430*165*85mm

VFD Инверторот Бесплатен Превозот JFD 1500W 380v фреквенција конвертор CoolClassic Бренд вентилација фан вајарство машина

5136.00 -5 % DEN 4879.00

Овој производ е високаперформанси диск, силата на 1.5 KW, Влезот е 3фаза 380 V / 50 HZ или 60 HZ ,Излезен е трифаза 380 V / 0400 HZ, Излезна струја на 4А ...

MAYLAR 2000W Правец на Грид Тај Инвертер Чиста синусен облик Изградена-во Депонија Оптоварување Контролер За 3 Фаза 48V (AC Ветерната Турбина) 180-260VAC

22560.00 -15 % DEN 19176.00

2000 W правец на грид тај инвертер , Нема потреба контролер и батеријата , текст 4590 V, излез 180260 VAC Се користи за 48 V (AC ветерната турбина)Параметар ТабелаЗа AC Излез на Ветерната ТурбинаСе Изгради Во Депонија Оптоварување КонтролерСе Изгради Во Брзината На ЗаштитаСе изгради Во LCD ДисплејСе Изгради Во Електричен Сопирачки, Систем ПредговорНа мрежавратоврска инверторот може да префрлувате ветерна енергија од ветерни генератори директно во домашна мрежа со користење без дополнителна опрема...

Исклучување Мрежа Микро Соларна Енергија Инвертер, 3000W 12V 240V Чиста синусен облик Инвертер

14640.00 -10 % DEN 13176.00

Исклучување Мрежа Микро Соларна Енергија Инвертер, 3000 W 12 V 240 V Чиста синусен облик ИнвертерПроизвод Карактеристики1.Услужни почеток : мазна startup на апарати2.Чиста синусен облик излез waveform3.DC / AC Изолиран4.Универзална Заштита Коло : во Текотнапон,термичка заштита,земјата грешка заштита,заштита од преоптоварување,лилјак.Обратна поларитетот заштита,низок напон за заштита на5.Ниските пречки Технологија6.Со моќ / ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот и на Два боја LED индикатор : Моќ,Вина7.На пренапони моќ два пати како номинална моќност8.Термички Методи : ладење фанови,30% оптоварување auto.на9.1 години гаранцијаПроизвод Апликации1...

MKP2500-121R чиста синусен облик универзална употреба 12vdc 120vac 2500 вати моќ инвертер за слободен фаза мотори цени

13155.84 -9 % DEN 11972.00

Се внимание, ве молиме : Pleae leave messages за приклучок стил ви треба кога ставање ред.(Фото е подобро)Или ќе организира универзален приклучок за вас како што е подолу...

чиста синусен облик инверторот dc-ac 12v да 220v inversor мрежа тај напонски трансформатор конвертор фреквенција мрежа тај powerr снабдување евтини

DEN 1919.52

Се внимание, ве молиме : Pleae leave messages за приклучок стил ви треба кога ставање ред.(Фото е подобро)Или ќе организира универзален приклучок за вас како што е подолу...

Нови Водоотпорен DC Моќност Конвертор 12V 24V да 6V 15A 90W Напојување на Модулот

671.04 -6 % DEN 631.00

Нови Водоотпорен DC Моќност Конвертор 12 V 24 V да 6 V 15 A90 W Напојување на МодулотСите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Неизолирани Висока ефикасност : >96%; Сигурен, ниска топлина дисипација max.65 ; Со преоптоварување / надструја / над / низок напон заштита, стабилни перформанси...

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3G3JZ-AB002 AC200-240V 0.2 KW

DEN 7968.00

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3 G3 JZAB002 AC200240 V 0.2 KWПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

AC фреквенција инвертер VFD VVVF вози 1.5 KW 220V Една фаза на текст и 220v 3 фаза излез

4703.52 -5 % DEN 4468.00

AC фреквенција инвертер VFD VVVF вози 1.5 KW 220 V Една фаза на текст и 220v 3 фаза излез1.Излезна Моќност : 1.5 kw2.Номинална струја : 7 A2.Номинална Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ3.Фрекфенција Опсег : 0~300 Hz4.Влезниот Напон Спектар : слободен фаза (1 фаза) 220 V±15%5.Излезен Напон Спектар : 3 фаза 0220 V±15%6.Контрола начин : Отворете јамка вектор за контрола(SVC) V / F контрола7.Почнувајќи вртежен момент : G тип машина : 0.5 Hz / 150%( SVC)8...

DC-DC Конвертор Модул 12V/8-50V Да DC5V 3А 15W USB Излез Адаптер Нови H02

DEN 189.12

Опис : Влезен напон : DC 12 V(12 V Да 5v) (Влезен Напон мора да се Повисоки од 3 V Излезниот Напон) Излезниот напон : 5 V Излез Тековната : 3А Моќ : 15w Конверзија ефикасност : 92% Големина : 46mm X 30мм X 18mm / 1.81"X1.18"X0.71" Количина : 1 PCПакет inclu де : 1 x DC / DC Конвертор Модул

2000W моќ инвертер DC 12V на AC напон 220v 230V 240V изменета синусен облик инверторот со далечински контролер

DEN 6340.32

Ве молиме да се напомене дека сите предмети испратени од Кина Според правилата на меѓународната трговија, оваа цел може да биде обвинет за увоз тарифите од страна на вашиот локалните обичаи...

48 Volt 2500 Вати Чиста синусен облик Микро Соларни Инверторот 240V

16704.00 -10 % DEN 15034.00

48 Volt 2500 Вати Чиста синусен облик Микро Соларни Инверторот 240 VПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP2500481 TEP2500482 Номинална Моќност 2500 W 2500 W Врв Моќ 5000 W 5000 W DC влезниот напон 48 V 48 V AC излезен напон 100 V / 110 V / 120 V НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V / 230 V / 240 V AC Неоптоварување тековната 0.28 НА 0.28 AC излезна фреквенција 50 Hz / 60 HZ AC излез waveform Чиста синусен облик Waveform Изобличување THD Ефикасност >92% >92% DC влезниот напон спектар 4060 V 4060 V Низок Напон Аларм 42+ / 0.3 42 V+ / 0.3 V Нисконапонски Исклучување 40+ / 0.3 40 V+ / 0.3 V Текот Напон Заштита 62+ / 2 V 62+ / 2 V Низок Напон Обновување 48+ / 2 V 48+ / 2 V Над Напон Обновување 59 V 59 V Заштитна Функција Ниска / Над напон : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот вчитај : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот температура : LED Црвено светло, автоматско обновување Краток спој : LED Црвено светло, автоматско обновување на Текст обратна врска : Осигурач изгори надвор Работа Темп...

2500W чиста синусен облик соларна енергија инвертер DC 12V 24V на AC напон 220V 230V со далечински контролер исклучување мрежа инвертер

DEN 11364.00

Со жичана далечински управувач ( ON / OFF, два метри) Точно Чиста синусен облик (Не е Изменета синусен облик) Input Нисконапонски Заштита,заштита од преоптоварување,во текот температура заштита обратна поларитетот Мекапроектот Функција Автоматски Напонот Пропис(AVR) Интелигентна Енергија за Управување (IPM) Интелигентна Фан Контрола (ИФЦ) Input Нисконапонски Заштита, заштита од преоптоварување,во текот температура заштита Ние тест секој објект повторно пред превозот!Модел Бр.2500 W12 VКонтинуирана Излезна Моќност2500 WМаксимална Излезна Моќност5000 WDC Влезниот НапонDC 12 VAC Излезен Напон210240 V AC(за 210 V / 230 V / 240 V)Фреквенција50 Hz±2 HzЕфикасност85%Не Оптоварување тековната влечењеИзлез Бран ФормаЧиста Синусен ОбликИнверзија Ефикасност90%Температурна Заштита(75±5)Input Нисконапонски ЗаштитаYESТекст Обратна ПоларитетотYESИзлез Краток Спој ЗаштитаYESЗаштита Од ПреоптоварувањеYESНето тежина3.6 kgГолемина32516585 MM За Индуктивен ТоварАко се поврзувате со индуктивен товари (на пр...

10PCS PFM Контрола на DC-DC Конвертор Чекор До Зголемување Модул 600MA USB Полнач за 0.9 V-5V да 5V Напојување на Модулот

DEN 222.24

боја : зелена Влезен напон : 0.9 V ~ 5 V Излезен напон : 5 V Излезна Струја : 600m A PCB големина : 25*18mmcolor : зеленаВлезен напон : 0.9 V ~ 5 VИзлезен напон : 5 VИзлезна Струја : 600m APCB големина : 25*18mm1...

MKP1200-241R исклучување мрежа тип чиста синусен облик 1200 вати моќ инвертер 24v да 110v преносни инвертери,24v моќ на електрична енергија

5721.60 -9 % DEN 5207.00

Се внимание, ве молиме : Pleae leave messages за приклучок стил ви треба кога ставање ред.(Фото е подобро)Или ќе организира универзален приклучок за вас како што е подолу...

3000w 6000w моќ инвертер DC 12V на AC напон 220v 230V изменета синусен облик инвертер

DEN 8611.68

Изменета синусен облик Input нисконапонски заштита, заштита од преоптоварување, во текот температура заштита обратна поларитетот Мекапроектот функција Автоматски напонот пропис(AVR) Интелигентна енергија за управување (IPM) Интелигентна фан контрола (ИФЦ) Input нисконапонски заштита, заштита од преоптоварување,во текот температура заштита Ние тест секој објект повторно пред превозотМодел Бр.3000 W12 VКонтинуирана Излезна Моќност3000 WМаксимална Излезна Моќност6000 WDC Влезниот НапонDC 12 VAC Излезен Напон210240 V AC(за 210 V / 230 V / 240 V)Фреквенција50 Hz±2 HzЕфикасност85%Не Оптоварување тековната влечењеИзлез Бран ФормаИзменета Синусен ОбликИнверзија Ефикасност>90%Температурна Заштита(75±5)Input Нисконапонски ЗаштитаYESТекст Обратна ПоларитетотYESИзлез Краток Спој ЗаштитаYESЗаштита Од ПреоптоварувањеYESНето тежина4.0 kgГолемина350*155*120 MM​За Индуктивен ТоварАко се поврзувате со индуктивен товари (на пр...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.