• Ново
BC238B BC238B BC238 50PCS/МНОГУ NPN Транзистори Диоди Транзистори ke-92 НОВИ и оригинални во парк Highc квалитет ic ц1 ...

BC238B BC238B BC238 50PCS/МНОГУ NPN Транзистори Диоди Транзистори ke-92 НОВИ и оригинални во парк Highc квалитет ic ц1 ...

Оценка на клиентот:
DEN 228.00
DEN 182.00 -20 %

Износ
Залиха


Бесплатен Превозот BC238 B BC238 50 PCS/МНОГУ NPN Транзистори Диоди Транзистори ke-92 НОВИ и оригинални во парк Highc квалитет

Карактеристики

Бренд Име:
YOUBINA
Број На Модел На:
BC238B
Температурата На Работа:
.
Напон:
.
Моќ Дисипација:
.
Состојба:
Нови
Примена:
.
Тип:
.

Производи во категоријата

10PCS FMH23N50E ДА-3P FMH23N50 ДА-247 23N50E

DEN 354.72

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

1PCS НОВИ R46C 5388 G5388 G5388K11U QFN32

260.16 -5 % DEN 247.00

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

Оригиналниот 10PCS LNK304PN LNK304 НАТОПИ-7

DEN 187.20

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насГАРАНЦИЈА : ОБЈЕКТОТ доаѓа со 180 дена гаранција; да се Потврди модел компатибилност пред наддавање; Ако производот го добиле не е како што е ОПИШАНО, замена ќе биде издадено;FEEBACK : Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата...

Оригиналниот 200pcs/многу BC559B BC559 ДА-92 IC ...

190.56 -20 % DEN 153.00

Добредојдовте на нашата Продавница Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате! Ви благодариме! Опис На Производот : Пратката .Ние Брод на Светот, освен APO / FPO ...

10PCS IRF7319TRPBF СОП-8 IRF7319TR СОП IRF7319 F7319 SMD

DEN 95.52

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

10PCS DM0265R DIP8 DM0265 НАТОПИ

DEN 108.00

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

100PCS/МНОГУ 1N4764A 100V 1W Zener Диоди НЕ-41

576.00 -6 % DEN 541.00

Стареењето Нормално : 1635 дена да стигнат до одредиштето во Посебни околности : 3560 дена за да стигне до дестинацијата, посебни околности вклучуваат : празници, посебно времето, промени во политиката, и други оддалечени места Ако на платформата е прилагоден за прием на стареење, места платформа објавен од страна на стареење преовладуваат Царинската поради виша сила или причините надвор од ограничувањата пошта испорака, логистика на услуги не е одговорен Логистика Информации Анкетна 1...

10pcs/многу INA195AIDBVR INA195 SOT23-5

DEN 1407.36

Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството PMIC Тековната Регулатива / Управување со Серија Функција Тековната Следи уреди со покажувач на Метод ВисокоСтрана Точност ±3% Напон Текст 16 V ~ 80 V Тековната Излез Оперативни температури 40°C ~ 125°C Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај SC74 A, SOT753 Снабдувач Уред Пакет SOT235

НОВО! keyestudio PM2.5 Штит за Arduino УНО Р3

DEN 600.00

1 ВоведПрашина Сензор врз основа на Остри оптика работи и во откривање на многу деликатна честички, како и чадот од цигарите, е најчесто се користи систем на прочистувач на воздух.Овој уред содржи IR LED и photoeletric транзистори...

10PCS/МНОГУ MPX5100AP MPX5100A MPX5100 СЕНЗОР ABS ПРИТИСНЕТЕ 16.68 PSI MAX

DEN 6523.20

MPX5100 AP MPX5100 A MPX5100 СЕНЗОР ABS ПРИТИСНЕТЕ 16.68 PSI MAXНа MPX5100 серија piezoresistive трансдуцерот е stateoftheart монолитна силикон притисок сензор наменета за широк спектар на апликации, но, особено со оние кои се слични еден микроконтролор или микропроцесори со A / D влезови.Оваа патентирана, еден елемент трансдуцерот е комбинација напредни micromachining техники, thinfilm metallization, и биполарно обработка за да се обезбеди точна, високо ниво аналоген излезен сигнал кој е пропорционален на применуваат притисок.Карактеристики 2.5% Максимум Грешка над 0° до 85°C Идеално одговара за Микропроцесори или Microcontroller Based Системи Патентиран Силикон Стриже Стрес Вирус Мерач на Располагање во Апсолутно, Диференцијално и Мерач Конфигурации Трајни Епоксидна Unibody Елемент Easyto Use Чип Превозникот ОпцијаАпликации За Следење На Пациентите За Контрола На Процесот Пумпа / Моторна Контрола Притисок Префрлување

10PCS IRF7313TRPBF SOP8 IRF7313TR СОП IRF7313 F7313 SMD

DEN 95.52

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

5PCS EPCS16SI8N SOP8 EPCS16N СОП EPCS16SI8 SMD

DEN 204.00

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

Бесплатни shippping 10PCS/МНОГУ BFP405F E6327 ТРАНС RF NPN 4.5 V 25MA SOT343

DEN 757.44

BFP405 F E6327 ТРАНС RF NPN 4.5 V 25 MA SOT343Транзисторски Тип NPN Напон Колектор Emitter Дефект (Макс) 5 V Фреквенција Транзиција 25 GHz Бучава Слика (d B Typ @ f) 1.25 d B @ 1.8 GHz Стекнат 23d B Моќ Max 75m W DC Тековната Добивка (h FE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5m A, 4 V Тековната Собирач (Ic) (Макс) 25m A Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај SC82 A, SOT343 Снабдувач Уред Пакет SOT343

1 lot = 10pcs 1x40 Pin 2.54 mm Еден Ред Женски + 10pcs 1x40 Машки Pin Насловот конектор Интегрирани Кола

DEN 48.96

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Answer : ___________________________ Note : 1 lot = 10pcs 1x40 Pin 2.54 mm Еден Ред Женски +10pcs 1x40 Машки Pin Насловот конекторДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насГАРАНЦИЈА : ОБЈЕКТОТ доаѓа со 180 дена гаранција; да се Потврди модел компатибилност пред наддавање; Ако производот го добиле не е како што е ОПИШАНО, замена ќе биде издадено;FEEBACK : Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата...

100PCS IRLR2905 ДА-252 IRLR2905TRPBF TO252 SMD бесплатен превозот

DEN 623.52

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.