• Ново
Ново!! 6valuesX10=60pcs SMD 1117 Серија Линеарна Регулатор на Напон LDO IC ДА-223 AMS1117 1.2 1.8 V V 2.5 3.3 V V V 5.0 ADJ

Ново!! 6valuesX10=60pcs SMD 1117 Серија Линеарна Регулатор на Напон LDO IC ДА-223 AMS1117 1.2 1.8 V V 2.5 3.3 V V V 5.0 ADJ

Оценка на клиентот:
DEN 213.60

Износ
Залиха


Добредојдовте на нашата Продавница !!!
6values X10=60pcs SMD 1117 Серија Линеарна Модератор
Напон LDO IC ДА-223 AMS1117 1.2 1.8 V V 2.5 3.3 V V V 5.0 ADJ
Спецификации, како што следува :
AMS1117-1.2
AMS1117-1.8
AMS1117-2.5
AMS1117-3.3
AMS1117-5.0
AMS1117-ADJ
Секоја вредност 10 компјутери , сите 6 вредности во еден пакет.

Карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Моќ Дисипација:
Други
Број На Модел На:
Други
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
Други
Напон:
Други
Состојба:
Нови

Производи во категоријата

10pcs/многу INA195AIDBVR INA195 SOT23-5

DEN 1407.36

Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството PMIC Тековната Регулатива / Управување со Серија Функција Тековната Следи уреди со покажувач на Метод ВисокоСтрана Точност ±3% Напон Текст 16 V ~ 80 V Тековната Излез Оперативни температури 40°C ~ 125°C Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај SC74 A, SOT753 Снабдувач Уред Пакет SOT235

5PCS IRGS14C40L ДА-263 IRGS14C40 TO263 GS14C40L SMD

DEN 162.24

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

10PCS/МНОГУ ESP8266 сериски порт WIFI безжичен модул WIF transceiver безжичен модул ESP-01

1455.84 -6 % DEN 1368.00

Entrega : por padr?О, Кина пост correio e o mais lento, se темпо n?О recebi OS produtos, por корист deixe uma mensagem став, на сос служ vamos дар lhe став estender о темпо DOS bens!Se voce necessidade urgente, escolha ДЕ outros DHL, ems..Entrega expressa!Bem vindo ао comprar!Pode diretamente fazer о pedido pagamento e, vamos providenciar на transferencia став voce assim que possivel, por padr?О usamos Кина пост тра, precisa mais rapido recebido како mercadorias, escolha ДЕ outros DE empresa Курир...

1 lot = 10pcs 1x40 Pin 2.54 mm Еден Ред Женски + 10pcs 1x40 Машки Pin Насловот конектор Интегрирани Кола

DEN 48.96

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Answer : ___________________________ Note : 1 lot = 10pcs 1x40 Pin 2.54 mm Еден Ред Женски +10pcs 1x40 Машки Pin Насловот конекторДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насГАРАНЦИЈА : ОБЈЕКТОТ доаѓа со 180 дена гаранција; да се Потврди модел компатибилност пред наддавање; Ако производот го добиле не е како што е ОПИШАНО, замена ќе биде издадено;FEEBACK : Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата...

10PCS/МНОГУ MPX5100AP MPX5100A MPX5100 СЕНЗОР ABS ПРИТИСНЕТЕ 16.68 PSI MAX

DEN 6523.20

MPX5100 AP MPX5100 A MPX5100 СЕНЗОР ABS ПРИТИСНЕТЕ 16.68 PSI MAXНа MPX5100 серија piezoresistive трансдуцерот е stateoftheart монолитна силикон притисок сензор наменета за широк спектар на апликации, но, особено со оние кои се слични еден микроконтролор или микропроцесори со A / D влезови.Оваа патентирана, еден елемент трансдуцерот е комбинација напредни micromachining техники, thinfilm metallization, и биполарно обработка за да се обезбеди точна, високо ниво аналоген излезен сигнал кој е пропорционален на применуваат притисок.Карактеристики 2.5% Максимум Грешка над 0° до 85°C Идеално одговара за Микропроцесори или Microcontroller Based Системи Патентиран Силикон Стриже Стрес Вирус Мерач на Располагање во Апсолутно, Диференцијално и Мерач Конфигурации Трајни Епоксидна Unibody Елемент Easyto Use Чип Превозникот ОпцијаАпликации За Следење На Пациентите За Контрола На Процесот Пумпа / Моторна Контрола Притисок Префрлување

Оригиналниот 200pcs/многу BC559B BC559 ДА-92 IC ...

190.56 -20 % DEN 153.00

Добредојдовте на нашата Продавница Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате! Ви благодариме! Опис На Производот : Пратката .Ние Брод на Светот, освен APO / FPO ...

10PCS FMH23N50E ДА-3P FMH23N50 ДА-247 23N50E

DEN 354.72

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

10pcs/многу AD648JRZ AD648JR AD648J AD648 СОП-8 Двојна Прецизност, Ниска Моќност BiFET Op Amp

DEN 422.40

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

1PCS НОВИ R46C 5388 G5388 G5388K11U QFN32

260.16 -5 % DEN 247.00

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.