• Ново
TM005 TS002 PT100 -20+300 термометар voltmeter часовник температура метар за пдд велосипед АТВ мотокрос мотокар камион со приколка морски

TM005 TS002 PT100 -20+300 термометар voltmeter часовник температура метар за пдд велосипед АТВ мотокрос мотокар камион со приколка морски

Оценка на клиентот:
DEN 2877.60
DEN 2129.00 -26 %

Износ
Залиха


Runleader се горди да го претстави новиот РЛ-TM005 TP100 temp сензор Дигитални Светлото Temp Volt 3 во 1 метар .
Тоа може да работи на повеќето уред или машини.Тоа е моќен Temp систем , volt систем, часовникот, како и некои други единствена функција дизајн.
Temp Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја температура, MAX Темп и поставување на над температура предупредување функција,
температурата единица екранот може да биде поставен од страна на корисникот, тип на сензор на температура може да биде одберете од страна на корисникот, итн
Мерење на напон Систем, Вклучувајќи : мерење на напон, струја батеријата, overvoltage и undervoltage потсетник итн.
Систем на часовник, Вклучувајќи : clock (часовник)
Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно се инсталира,заменливи CR2032 батеријата & надворешна сила,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,зелени осветлување голем LCD дизајн,итн.
Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација. Тоа има патент и во Кина и во сад .
На метар покажува моменталната температура на тест точка.
По точен врска, температура ќе се измери директно и refresh стапка од 8 секунди кога поврзани со внатрешната батерија, 1s, кога е поврзан со надворешна сила.Температурата мерење грешки е ±1% .
Оваа метар рекорд MAX Temp која може да се видите и да го ресетирате со притискање на копчето од страна на корисникот.Ова им помогне на корисникот да знаат температурата на тест точка добро.
Како висока температура ќе се оштети работи врз основа на материјалот таму. Различен момент, различно се ограничени температура.
Висока температура ќе се направи работите оштетени. Како што е важно е да се потсети висока температура ! Во текот температура сигнализација може да бидат поставени од страна на корисниците.
Оваа метар има 2 температура единици во системот кој може да се постави од страна на корисникот. И тоа, исто така, има 2 избор на сензор на температура.
Една е PT100 temp сензор, темп опсег -20- +300 целзиусови степени степен.
Ние, исто така, има РЛ-TM005 со други temp сензор како подолу.
Ние исто така снабдување temp сензор соодветно. Кликнете на следниот линк за да се купи.
Оваа tach час метар не бара дополнителни напојување. Тоа е внатрешна батеријата и батеријата може да биде заменет.
Податоците ќе бидат автоматски зачувани при замена на батеријата. Тој има подолг животен век отколку на tach час метар која батеријата не може да биде заменет.
линк
За Купување
1. Можете да го купите директно со кликнување на платформа.
2. Попуст продажни промоции ќе се одржи нерегуларни на платформа. Можете да додадете нашата продавница за Моите Омилени Продавници.
3. Ако ви требаат информации во однапред или да ве потсетам на тој ден, за промотивни активности, ве молиме да ни остават порака. Ние ќе ве информираме во периодот на промотивни активности.
4. Доколку купите повеќе од едно парче во исто време, можете да изберете соодветен производ линк или контактирајте со нашиот Сервисен Центар. Попуст ќе биде даден многу наскоро.
5. Ако сте трговец, можете да ни испратите порака или контактирајте со нашиот Сервисен Центар, добра цена и нови производи предлози ќе бидат дадени.

Карактеристики

Објектот Висина:
1.76cm
Објектот Тежина:
126g
Специјални Функции:
термометар voltmeter
Бренд Име:
runleader
Име На Модел:
РЛ-TM005
Објектот Должина:
6.71cm
Објектот Ширина:
3.5cm
Материјал Тип:
ABS
Напојување:
внатрешна батерија + надворешна сила
Тип На Батерија:
CR2032
3 in1:
термометар voltmeter часовник

Производи во категоријата

Мотоцикл 4 Брзинометар 2 Мерач Пукна Рамки Комплет се поставува За Харли Електра Стрит Глајд 1996-2013

2024.16 -8 % DEN 1862.00

КАРАКТЕРИСТИКИ : Состојба : Резервни 100% Сосема НовСупериорен квалитет и ИздржливМатеријал : АлуминиумБоја : Црна&Сребро.FITMENT : Се вклопува во '96'13 Електра Глајд, Стрит Глајд, Роуд Глајд и Trike модели.ПАКЕТ СЕ ВКЛУЧЕНИ : Пукна Мерач Рамки Комплет(Како Слика Се Прикажани)

Водоотпорен се Држат Во РЛ-HM008A Дигитални LCD AC Час Метар AC 86-230V за фарма машина АТВ dirt bike дизел бензин дневник splitter

787.20 -23 % DEN 606.00

напон : AC 86230 VНАПОМЕНА : Оваа метар е AC 86230 V Ако ви треба DC 4.560 V ,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.Runleader се горди да го претстави новиот Водоотпорен РЛHM008 A LCD Час метар...

РЛ-HM028A TS001 PT100 -20 +300 Индуктивен Температура Термометар Tachometer ЧАС МЕТАР за АТВ приколка мелница трактор генератор

2879.52 -25 % DEN 2160.00

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM028 A PT100 temp сензор Дигитални Светлото Мултифункционален Temp Tach / Час метар.Тоа може да работи на било 2 или 4 удар гас на моторот до 8 цилиндри...

DWCX Мотоцикл 2 52mm 12V Гориво Ниво Мерач Метар E-1/2-F Покажувачот на Авто Мерач Метар Полнење на Универзал за Хонда Харли Suzuki Јамаха

853.92 -24 % DEN 649.00

Мотоцикл 2" 52mm 12 V Гориво Ниво Мерач Метар E1 / 2F Покажувачот на Состојба : 100% нов Случај Боја : Црна светла Боја : Портокал & Црвена Материјал : метал & пластични Метар Лице : Црна и гласи : E1 / 2F Напон : 12 V Дијаметар : 52mm / 2" Внатре Дијаметар на Екран : 43mm / 1.7" надворешен Дијаметар на Екран : 56mm / 2.2" Надворешниот Дијаметар : 56mm Висина (вклучуваат Студ) : 62mm Кабел Должина : околу...

HM028A TS003 PT100 -20 +300 Температура Термометар TACHOMETER Час Метар за мотокар камион со приколка АТВ морски брод cultivator

2879.52 -25 % DEN 2160.00

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM028 A PT100 temp сензор Дигитални Светлото Мултифункционален Temp Tach / Час метар.Тоа може да работи на било 2 или 4 удар гас на моторот до 8 цилиндри...

Пукна Мерач Рамки Комплет Одговара За Харли Дејвидсон Туринг Електра Улица Роуд Глајд Класичен Три Глајд Ултра FLTRX FLHX

2255.52 -7 % DEN 2098.00

Повеќе Приказ, Кликнете На : Пукна Мерач Рамки Комплет Одговара За Харли Дејвидсон Туринг Електра Улица Роуд Глајд Класичен Три Глајд Ултра FLTRX FLHXВе молиме Осигурајте се дека Вашиот Мотор е во нашите компатибилност.КАРАКТЕРИСТИКИ : Состојба : Резервни 100% Сосема НовСупериорен квалитет и ИздржливМатеријал : АлуминиумБоја : Црна&Сребро.FITMENT : 2017Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUУлтра Ограничен FLHTKУлтра Ниски Ограничена FLHTKLCVO Ограничен FLHTKSEСтрит Глајд FLHXСтрит Глајд Посебни FLHXSCVO Стрит Глајд FLHXSEРоуд Глајд Ултра FLTRUРоуд Глајд FLTRXРоуд Глајд Посебни FLTRXSТри Глајд Ултра FLHTCUTG2016 годинаЕлектра Глајд Ултра Класик FLHTCUЕлектра Глајд Ултра Класик Ниска FLHTCULУлтра Ограничен FLHTKУлтра Ниски Ограничена FLHTKLCVO Ограничен FLHTKSEСтрит Глајд FLHXСтрит Глајд Посебни FLHXSCVO Стрит Глајд FLHXSEРоуд Глајд Ултра FLTRUРоуд Глајд FLTRXРоуд Глајд Посебни FLTRXSТри Глајд Ултра FLHTCUTGДо 2015Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUЕлектра Глајд Ултра Класик Ниска FLHTCULУлтра Ограничен FLHTKУлтра Ниски Ограничена FLHTKLCVO Ограничен FLHTKSEСтрит Глајд FLHXСтрит Глајд Посебни FLHXSCVO Стрит Глајд FLHXSEТри Глајд Ултра FLHTCUTG2014Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUУлтра Ограничен FLHTKCVO Ограничен FLHTKSEСтрит Глајд FLHXСтрит Глајд Посебни FLHXSТри Глајд Ултра FLHTCUTGПАКЕТ СЕ ВКЛУЧЕНИ : Пукна Мерач Рамки Комплет(Како Слика Се Прикажани)Меѓународни Купувачи – ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Мотоцикл Гас Кабел Педалот за гас Контрола Жица Carburetor Линија За ХОНДА CBR250 NC19 NC22 CBR400 NC23 NC29

768.00 -10 % DEN 691.00

898Пригушување Кабел100% Сосема НовБоја : Како на сликатаПогодни За : CBR250 NC19 NC22 CBR400 NC23 NC291.Не го купите, ако не ги потврди можете да ги користите, само прашајте нè за подетални цртање за да проверите ако тие се вклопуваат...

Мотоцикл LCD Електроника 6 Брзина 1-6 Ниво на Опрема Индикатор Дигитална Опрема Метар За Хонда NC750S NC750X 2014- NC750 S/X VT400

2993.76 -13 % DEN 2604.00

Ако тоа е погодно, ве молиме да се соберат нашата продавница, со цел подобро да се добиваат нови информации за производот и промотивни информации~~ Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Црна светла Боја : Црвена / Сино / Зелено 16 Опрема екранот ABS верзија не бара употреба на приклучок; Само четири на производи поврзан со линија, можете исто така да го користите нормалноFitment : Хонда CBF250 F 2015 година Хонда CBF300 F 20152016 Хонда CB400 SF 20082014 Хонда CB400 X 20132016 Хонда CB500 F 20132016 Хонда CB600 F 20072013 Хонда CB650 F 20142016 Хонда CB1000 R 20082016 Хонда CB1300 SF 20032015 Хонда NC700 XS / X 2017 Хонда VFR800 X 20112014 Хонда NC750 S / X 20142016 Хонда CBR400 R 20132015 Хонда CBF600 20042012 Хонда CBF1000 20062015 Хонда Statellne 20102016 Хонда CBR300 R 20152016 Хонда CBR500 R 20132016 Хонда CBR600 RR 20032016 Хонда CBR250 2015 година Хонда CBR600 F 20112013 Хонда CBR650 F 20142016 Хонда CBR1000 RR 20042016 Хонда Crossrunner 20112014 Хонда CTX700 20142016 Хонда NC400 X 20132015 Хонда, NC700 S / X 20122016 Хонда NT700 V 20062015 Хонда VTX1800 20052012 Хонда VFR800 20062015 Хонда VT400 20092014 Хонда VT750 C 20072016 Хонда VT1300 20102016 Хонда VT750 S 20072009 Хонда XL125 V 20072014 Хонда XL700 V 20082014 Хонда XL1000 V 20032012 Хонда CB500 X 20132017 Хонда CB400 F 20132015 Хонда CRF250 Сите Години Хонда CB1100 20102013Напомена : Еки приклучок во директна планината, нема потреба да се направи ремонтирам, само треба да го поставите тоа со брзина на промена на степен на пренос индикатор за progamming право опрема број...

Мотоцикл StreetBike Брзинометар Мерач Метар Tachometer Мерачи За ZXR400 750 1100 1200 1998-2008

4320.00 -10 % DEN 3888.00

Лесна инсталацијаВисок КвалитетСостојба : 100% Сосема НовБоја : ЦрнаМатеријал : ПластикаПогодни За : ZXR400 750 1100 1200 19982008Не го Купите, Ако Не ги Потврди Можете Да Ги Користите, Само Прашајте Нè За Подетални Цртање за Да Проверите Дали Тие Се Вклучите.Вие Ќе Примите Објект Исто Како И Сликите...

Дигитални Бензин Час Метар Tachometer за рударски машини мешалка генератор Багер ролери јарболот кран РЛ-HM012C

6172.80 -23 % DEN 4753.00

Пред купување, ве молиме проверете ја инсталацијата внимателно Овој производ одговараат на специфичните моторот.Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM012 C Дигитални LCD Магнетни Активира Tach / Час метар...

Мотоцикл LCD Електроника 6 Брзина 1-6 Ниво на Опрема Индикатор Дигитална Опрема Метар За Хонда, NC700X NC700S NC700XS NC700 2012-2017

2993.76 -13 % DEN 2604.00

Ако тоа е погодно, ве молиме да се соберат нашата продавница, со цел подобро да се добиваат нови информации за производот и промотивни информации~~ Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Црна светла Боја : Црвена / Сино / Зелено 16 Опрема екранот ABS верзија не бара употреба на приклучок; Само четири на производи поврзан со линија, можете исто така да го користите нормалноFitment : Хонда CBF250 F 2015 година Хонда CBF300 F 20152016 Хонда CB400 SF 20082014 Хонда CB400 X 20132016 Хонда CB500 F 20132016 Хонда CB600 F 20072013 Хонда CB650 F 20142016 Хонда CB1000 R 20082016 Хонда CB1300 SF 20032015 Хонда NC700 XS / X 2017 Хонда VFR800 X 20112014 Хонда NC750 S / X 20142016 Хонда CBR400 R 20132015 Хонда CBF600 20042012 Хонда CBF1000 20062015 Хонда Statellne 20102016 Хонда CBR300 R 20152016 Хонда CBR500 R 20132016 Хонда CBR600 RR 20032016 Хонда CBR250 2015 година Хонда CBR600 F 20112013 Хонда CBR650 F 20142016 Хонда CBR1000 RR 20042016 Хонда Crossrunner 20112014 Хонда CTX700 20142016 Хонда NC400 X 20132015 Хонда, NC700 S / X 20122016 Хонда NT700 V 20062015 Хонда VTX1800 20052012 Хонда VFR800 20062015 Хонда VT400 20092014 Хонда VT750 C 20072016 Хонда VT1300 20102016 Хонда VT750 S 20072009 Хонда XL125 V 20072014 Хонда XL700 V 20082014 Хонда XL1000 V 20032012 Хонда CB500 X 20132017 Хонда CB400 F 20132015 Хонда CRF250 Сите Години Хонда CB1100 20102013Напомена : Еки приклучок во директна планината, нема потреба да се направи ремонтирам, само треба да го поставите тоа со брзина на промена на степен на пренос индикатор за progamming право опрема број...

Камион Морски Водоотпорен Брод Мотор Voltmeter Мерач Тековната Тестер Ammeter Led Дигитални Voltmeter Ammeter Мотоцикл 12V-24V

620.16 -34 % DEN 409.00

Морски Лед Voltmeter Тековната Тестер Круг Дигитални Водоотпорен Брод Мотор Voltmeter Мерач Мотоцикл Дигитални Ammeter 12 V24 VПредности На Производите1.LED voltmeter, покажува моменталната батеријата напон, може да се утврди во секое време напон услови за да се спречат несреќи.2.LED ammeter, може да биде поврзан на било електрична опрема погоре, загрижени за употребата на електрични моменталната ситуација во секое време .3.ABS, антипламен retardant висока температура еколошки материјали, highend атмосфера, безбедно и издржливи, подолг живот.Производ материјал : ABSДупка со дијаметар : 3cmВлезен напон : 1224 VИзлезен напон : 1224 VПогоден за моделиМотоцикли, автомобили, RVs, чамци, ЏИП,итнНапон откривање спектар : 630 VИнсталација советиПроизвод позитивни поврзува позитивни на моќ и електрични апарати,производот негативни напојување негативни линија,Производ средната линија се поврзете негативни линија на електрични апарати.Совети1.Во реално време следење на батеријата напон, се направи употреба на батеријата во нормалниот оперативен напон, се прошири и заштити ја батеријата и моторот живот.2.Мотоцикли во нормални околности, на напонот е над 12.5 V е нормално.3.Мотоцикл започне, генератор на напон во нормален вредност на 13.5 v14.5 v, напон е премногу висок или премногу ниски се погрешни, препорачливо е да се поправка продавница за поправка.Пакет се вклучени : 1 PC x led voltmeter мотоцикл1...

Тркала Сензор Скутер Брзинометар Вози Опрема Електричен Скутер Мопед Метри заби Tacho Брзина Контра MC Пад на Превозот

614.40 -6 % DEN 577.00

Youcheng моторни специјализирана во извоз на Скутер делови,GY6 мотор делови,АТВ моторот и делови од 50cc да 800cc Ние ја следиме начело на првата и најдобра услуга, и има стекнато добар имиџ во меѓународната трговија за својата богата сила, строги управување и внимателен услуга.Нашата компанија се наоѓа во taizhou град, кој е famouse како скутер и да се скутер делови производителот.Нашите делови би можеле да бидат поврзани со брендот на BAOTIAN, BASHAN, BENZHOU, CFMOTOR, ШАРМАНТНА, DAYANG, DINLI, FUXIN, GEELY, GILERA, HANGLONG, HAOJIN, HAOJUE, HONGZHOU, HUATIAN, JIAJUE, JIANSHE, JINLUN, JMSTAR, JONWAY, KAITONG, KEEWAY, KINROAD, KYMCO, LIFAN, LINGBEN, LINGTIAN, LINHAI, LINTEX, LONCIN, LONGJIA, MAWI, MEIDUO, MOTORRO, PIAGGIO, QINGQI, RHON, RIEJU, САКС, SHINERAY, SKYGO, SUKIDA, TAOTAO, ВЕСПА, VONROAD, WANGYE, WONJAN, XINGYUE, XINLING, XINTIAN, YIBEN, YINGANG, ZHONGYU, ZNEN, ZONGSHEN JINLANG, итн.Важни Забелешки : Ве молиме испратете ни го вашето целосно Име и презиме и Адреса на англиски јазик!(Купувачи од руската Федерација треба да ни обезбеди целосна 3 зборовите име на англиски јазик)Телефонски број исто така е многу важни информации за да ја испратите преку Express! Купи со Доверба : Ние сме професионални Мото Делови Добавувач за повеќе од 10 години!Ние имаме повеќе од 1000 видови на Мотоцикл Делови! Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако сте во потрага за некои делови за вашиот велосипед! Превозот : Ние ќе брод објектот надвор во рок од 39 работни дена откако ќе се потврди плаќањето и адреса. Сервисот За : Ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас, прво пред да замине било неутрален или негативен фидбек...

VST 3во 1 12V/24V Дигитални Автомобил Voltmeter Термометар Температура Метар Батеријата Следи Б Метар Тестер Монитор + електронски Часовник

DEN 260.64

2844024264216288 Топла Продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче100% Сосема нов и висок квалитет...

Сината/Црвената Универзална Мото Додатоци Термометар Инструменти Вода Temp Температура Мерач Метар За Трки И Scootor

455.52 -9 % DEN 415.00

Сината / Црвената Универзална Мото Додатоци Вода Temp Температура Мерач Метар Термометар Инструменти Опис : Состојба : 100% сосема нов Објект име : Мотоцикл Универзална Температура Тежина : 0.1 КГ Извор на Светлина : Сината / Црвената Материјал Тип : Пластични и LED Објект Должина : 11.5 cm / 4.53 инчен Објект Ширина : 7cm / 2.76 инчен Објект Висина : 4cm / 1.57 инчен 100% Сосема нов и висок квалитет...

Мотоцикл LCD Електроника 6 Брзина 1-6 Ниво на Опрема Индикатор Дигитална Опрема Метар За Ducati Чудовиште 796 Corse Шари Не ABS / ABS

5532.00 -26 % DEN 4094.00

Кликнете тука за да видите повеќе : Ако тоа е погодно, ве молиме да се соберат нашата продавница, со цел подобро да се добиваат нови информации за производот и промотивни информации~~ Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Црна светла Боја : Сина 16 Опрема екранот Не Plug ИграFitment : За Ducati Чудовиште 796 Corse Шари Не ABS Сите Години За Ducati Чудовиште 796 Corse Мрачно ABS Сите ГодиниНапомена : Еки приклучок во директна планината, нема потреба да се направи ремонтирам, само треба да го поставите тоа со брзина на промена на степен на пренос индикатор за progamming право опрема број...

Мотоцикл LCD Електронски 6 Брзина 1-6 Ниво на Опрема Индикатор Дигитална Опрема Метар За Хонда CRF250L CRF 250L CRF 250 L CRF250M Мото

3144.96 -23 % DEN 2422.00

Кликнете тука за да видите повеќе : Ако тоа е погодно, ве молиме да се соберат нашата продавница, со цел подобро да се добиваат нови информации за производот и промотивни информации~~ Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Црна светла Боја : Црвена / Сино / Зелено 16 Опрема екранот ABS верзија не бара употреба на приклучок; Само четири на производи поврзан со линија, можете исто така да го користите нормалноFitment : За Хонда CB250 F 2015 година За Хонда CB300 F 20152018 За Хонда CB400 SF 20082017 За Хонда CB400 X 20132016 За Хонда CB400 F 20132015 За Хонда CB500 F 20132018 За Хонда CB500 X 20132018 За Хонда CB600 F Hornet 20072013 Година За Хонда CB650 F 20142018 За Хонда CB1000 R 20082018 За Хонда CB1300 S / С 20032015 За Хонда CBF600 20082012 За Хонда, NC700 X S / X 2017 За Хонда VFR800 X 20112014 За Хонда NC750 S / X 20142018 За Хонда CBF600 20042012 За Хонда CBF1000 F / ФА 20062015 За Хонда Statellne 20102017 За Хонда CBR300 R 20152018 За Хонда CBR400 R 20132015 За Хонда CBR500 R 20132018 За Хонда CBR600 RR 20032018 За Хонда CBR250 R 2015 година За Хонда CBR600 F 20112013 За Хонда CBR650 F 20142018 За Хонда CBR1000 RR 20042011 За Хонда Crossrunner 20112014 За Хонда CTX700 20142017 За Хонда NC400 X 20132015 За Хонда, NC700 S / X 20122018 За Хонда NT700 V 20062015 За Хонда VTX1800 20052012 За Хонда VFR800 20062013 За Хонда VT400 FI Модел 20092014 За Хонда VT750 C FI Модел 20072017 За Хонда VT1300 20102016 За Хонда VT750 S FI Модел 20072009 Година За Хонда XL125 V Varadero 20072014 За Хонда XL700 V Transalp 20082014 За Хонда XL1000 V Varadero 20032012 За Хонда CB1100 20102013 За Хонда CMX300 Бунтовнички 2017 / 01 За Хонда CMX500 2017 За Хонда CRF250 L / M СИТЕ ГОДИНИ За Хонда Бес 20102018 За Хонда Меѓудржавни 20102016 За Хонда Sabre 20102012 Година За Хонда TRX atv настана FI Модел Сите ГодиниНапомена : Еки приклучок во директна планината, нема потреба да се направи ремонтирам, само треба да го поставите тоа со брзина на промена на степен на пренос индикатор за progamming право опрема број...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.