• Ново
училиште/градинка/парк/на заедницата пластични слајд опрема,отворено комбинирано слајд игралиште YLW023

училиште/градинка/парк/на заедницата пластични слајд опрема,отворено комбинирано слајд игралиште YLW023

Оценка на клиентот:
DEN 239040.00

Износ
Залиха


шумата серија забава на отворено игралиште YLW023 1065*665*455cm препорачува возраста на корисниците : 3-12 години капацитет : 25-45 лицата ве Молиме имајте во предвид : 1. Бидејќи игралиште е многу голема,тоа мора да биде deliveried од страна на морето, ако сте заинтересирани во оваа игралиште,може да се прилагоди на боја ви се допаѓа.производство треба 7-15days 2.Можете да контактирате со нас за да се здобијат со PDF Каталогот и Фактура и превозот цена во вашата земја 3.испорака на трошоците покажува онлајн не е конечната цена!ве молиме контактирајте со нас за конечната цена! YLW INT'L ЗАБАВЕН ОПРЕМА КОПРОДУКЦИИ,LTD е ангажирана во овој забавен индустрија за повеќе од 10 години. Ние се обидуваат нашите најдобри за снабдување деца во светот со подобра и од повеќето безбедна забава опрема, вклучувајќи игралиште за деца, затворен игралишта,фитнес опрема,гумени игри,тобогани,kiddie вози,idoor игри и други слични едукативни играчки. Материјали Опис : Пластични Елементи Пластични делови од нашите производи се произведени со ротациона лиење на LLDPE увезени од Samsung корпорација во Јужна Кореја. И дебелината на ѕидот на пластични делови се над 8мм. Главната Colums Сите главни столбови се изработени од поцинкуван челик, цевки со дијаметар од 114mm и дебелината на ѕидот од 2,2 mm. Квалитет и технички стандард ги исполнува барањата на Националниот стандард GB/T3091-2001 година. Платформи на Сите платформи се обликувани од пирсинг 2.2 mm-дебел ладно-roll челичен лим со забива на пречник од 6mm. Квалитетот и технички стандард се во согласност со Европската EN1176 стандард. Други Метални Делови Сите метални делови се изработени од поцинкуван челик, цевки со дијаметар од 60mm, 48mm, 38mm, 32-милиметри, 28mm и дебелината на ѕидот од 2,2 mm. Квалитет и технички стандард ги исполнува барањата на Националниот стандард GB/T3091-2001 година. Фитинзи за Сите метални делови се направени на висока јачина алуминиум легура на еден-време фрлија формирање. После полирање обработка, сите остри агли се заоблени и мазни. Сите шрафови се направени од не ' рѓосувачки челик 314, кој ги исполнува стандардот на GB/T1221-1992 година. Ве молиме контактирајте со нас пред вашата цел за конечната цена, ако не, каква било загуба предизвикана од страна на купувачот е одговорен за себе! !!!! Ви благодарам многу! Пратката може да се организира за да брод од страна на морето превоз ако стоката се премногу големи.Така,можеме да ги намали испорака трошоци! Нашата Мисија За сето она што го имаме не,ние го правиме и ние се случува да се направи,само за една цел,дека истиот со нашата МИСИЈА,која е да се направи сте сто проценти задоволни!

Карактеристики

боја:
целиот сет, само slide
Тип:
Игралиште За Деца
is_customized:
Yes
категорија:
Слајд/Комбинирани Slide
Возраст:
>3 Години
Број На Модел На:
YLW023
Материјал:
Пластични Игралиште
Големина:
1065*665*455cm
useage:
парк,училиште,заедница,центар
Сертификат:
CE, EN1176,TUV,ISO
Материјал:
Пластични Игралиште,gavanized челични цевки и нето
Име:
Игралиште За Деца

Производи во категоријата

година гумени маратон ѕид /гумени спортски кенгура комбо за продажба /двојно лејн гумени slide

135048.00 -5 % DEN 128296.00

2016 година гумени маратон ѕид / гумени спортски кенгура комбо за продажба / двојно лејн гумени slideголемина : 8m *8m *6mAnswer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многуПроизвод decribtion Објектвисок квалитет на надувување вода слајд за деца inflatble слајд за продажба на ПВЦ Материјал церада(пожарretardant,водоотпорен,нетоксични,УВ и стареењето отпор) Големина Обратете ни се на модел големина или прилагодено Дизајн Професионален дизајнер orcustomized Занаетите Двојно крои насекаде,reforcing дизајн во секој заеднички и агол Уметнички дела Дигитално печатење и iaminating за лого,карактер,тема на Соодветна возраст 315 години Користење место за Изнајмување на деловни,семејни употреба,расадник училишта,градини,вили,паркови,игралишта,трговски центри и така натаму...

9X7M Висок Пад Скокање Гумени Перница воздушното Перниче

139200.00 -5 % DEN 132240.00

Answer : ___________________________ NOTE : производот е превозот по море (одредиштето порта) Ве молиме проверете увозни давачки и сопствени даноци пред да нарачате.Ве молиме оставете порака за најблиското пристаниште во вашата земја по ставање на ред...

висок квалитет затворен забавен игралиште,прилагодена деца мека игра структура

DEN 728640.00

затворен Диносаурус Рај игралиште,деца мека игра структураСтруктура Материјал : високо квалитетни ПВЦ Инженер пластика со челични цевкиГолемина : 1100*750*400cm капацитет : 4070 лицаСертификат : CE,TUV, EN1176,SGSВе молиме имајте во предвид : ова игралиште за деца е многу голема,треба да се испораката од страна на морето,па ве молиме да не направи цел пред да контактирате со нас за финалето превозот цена од морето,ако сте заинтересирани во оваа игралиште,ве молиме контактирајте со нас!1.компонента : топката базени, брануваа, слајдови, синџир мост,брзинавреме тунели,мека скали,различни цевки, игра панели и така натаму.2.материјал : а,пластични дел : LLDPE(увезени од Кореја),ротациона мувла.b,метал дел : поцинкуван челик.c,мека дел : сунѓер,дрво,покриени со PVC.Ве молиме истакна : ние можеме да дизајнираме внатрешна игралиште според вашето место барање.На забавен затворен игралиште играчки основи на децата карактеристика на имотот, тоа не само што го прави децата среќен таму, но, исто така, го стимулира децата имагинација...

Нови пристигнување гумени слајд користи игралиште опрема гумени спорт

107040.00 -5 % DEN 101688.00

2016 година нови пристигнување гумени користи игралиште опрема гумени спорт;гумени слајд за деца ;големи гумени slideL : 8*W : 6*H5m,или L : 12x W : 6x H5mAnswer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многу

Гумени маратон ѕид скокање нешто големо за деца outdor игралиште игра

27840.00 -5 % DEN 26448.00

Answer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многуПроизвод decribtion Објектвисок квалитет на надувување вода слајд за деца inflatble слајд за продажба на ПВЦ Материјал церада(пожарretardant,водоотпорен,нетоксични,УВ и стареењето отпор) Големина Обратете ни се на модел големина или прилагодено Дизајн Професионален дизајнер orcustomized Занаетите Двојно крои насекаде,reforcing дизајн во секој заеднички и агол Уметнички дела Дигитално печатење и iaminating за лого,карактер,тема на Соодветна возраст 315 години Користење место за Изнајмување на деловни,семејни употреба,расадник училишта,градини,вили,паркови,игралишта,трговски центри и така натаму...

се прилагодите мека внатрешна трговија на Големо игралиште мека ЕП блокови мол игра област DIY пластични затворен големи пластични блок паркови YLW-EPP0325

DEN 4752.00

деца DIY ЕП блокови затворен мека игралиште опремаВе молиме истакна : цената се покажува по една квадратни метри,не целото игралиште цена.не направи цел на овој линк,ако не и било која загуба причина ќе биде одговорен од страна на купувачот!дали контактирате со нас пред вашата нарачка!Ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации околу ова ЕП игралиште,ние можеме да дизајнираме внатрешна игралиште според вашето место барање.Внатрешна игралиште основи на децата карактеристика на имотот, тоа не само што го прави децата среќен таму, но, исто така, го стимулира децата имагинација...

Нов дизајн Гумени Слајд со базен забавен парк гигант гумени островот Топла Продажба

110400.00 -5 % DEN 104880.00

Answer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многуЗошто Да Го Одберете Нас? Имаме искусен тим и високотехнолошки капацитети...

PVC гумени слајд со базен фабрички прилагоден гумени вода слајд спорт

45600.00 -5 % DEN 43320.00

големина на : 7*3.5*3.5 МAnswer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многуMOQ: 1pcМатеријал: ПВЦ церада 0.55 mm дебелина, вода доказ и оган retardant функции,да ги исполнуваат ASTM,EN71 & УВ сертификацијаБесплатни Додатоци: воздушен компресор, поправка комплет, песок торба и ноктите.OEM Услуга: Сопствени дизајни,бои, големини, логото на печатење и сл...

се извезуваат во Чиле отворен пластични игралиште опрема парк слајд игра structrue YLW-OUT171085

DEN 406080.00

YLW забава на отворено игралиште опрема за деца парк 1250*960*580cm препорачува возраста на корисниците : 312 години капацитет : 2545 лицата ве Молиме имајте во предвид : 1...

најдобар квалитет супер замокот гумени слајд со базен, игралиште за деца гумени вода базен slide

69600.00 -5 % DEN 66120.00

Answer : ___________________________ Note : оваа цена не се вклучени превозот ,Превозот diffrent земја ,различни порта,различни порта цена(about300500 USD)значи пред да нарачате,pls проверете со мене,во знаете море, превозот ,тоа е најдобра ,ако не'tclear,pls проверете со мене ,ти благодарам многуили како клиент побарувачкапроизвод describtion Објект топла производот, нов дизајн 2016 година inflatble слајд за продажба на ПВЦ Материјал церада(пожарretardant,водоотпорен,нетоксични,УВ и стареењето отпор) Големина Обратете ни се на модел големина или прилагодено Дизајн Професионален дизајнер orcustomized Занаетите Двојно крои насекаде,reforcing дизајн во секој заеднички и агол Уметнички дела Дигитално печатење и iaminating за лого,карактер,тема на Соодветна возраст 315 години Користење место за Изнајмување на деловни,семејни употреба,расадник училишта,градини,вили,паркови,игралишта,трговски центри и така натаму...

нова Фабрика директни Гумени фудбал областа Гумени песна KYG-93

DEN 110400.00

Yuelunya надувувањеМатеријал : најдобри 0.55 мм ПВЦ церада, Висока издржливост, УВтретирани, отпорни на оган, водадоказ и помина SGS сертификатcouleur : МултиCouleur, selon votre demandetaille : 15 L * 12 W * 3 Hm Personnalisé taillesЗа сертификација на : CE, EN14960, SGS, EN71, УЛ,MOQ : 1 парчеРок на плаќање : Т / T) или Western Union 50% депозит, рамнотежата, платени пред превозотВреме на испорака1018 денаventilateur220240 v / 110120 v CE / ULМесто на ПотеклоGuangdong, chineПратката термини : од Страна на море (околу 10 до 50 дена) од Страна на воздух (околу 58 ден) Од експрес (околу 36 ден)Употреба : добро поставена во паркови, плоштади, семејните градини, училишта, спортски арени, читање центри луѓето можат да играат заедно и да се забавуваат во супер прекрасна забава рај...

CE,ISO,TUV извоз на училиште игралиште структура деца пластични слајд деца играње опрема YLW-OUT171015

DEN 317520.00

YLW забава на отворено игралиште опрема за деца парк 1120*770*490cm препорачува возраста на корисниците : 312 години капацитет : 2545 лицата ве Молиме имајте во предвид : 1...

гумени кенгура замокот скокање куќа

DEN 57600.00

деца гумени кенгуранешто големо за продажбаГолемина : 4*3*3mMOQ : 1 парчекенгура тема може да биде изменетаCommericla гумени кенгурацртан филм гумени нешто големо за продажбаСупериорен квалитет и Конкурентна ценаГолемина4*3*3mMOQ : 1pcМатеријал0.55 mm Платон ПВЦПанелРазлични панел можете да изберете, како toy story, Дора на explorer, мики,kongfu panada,принцеза и така натаму.КомпресорCE или УЛ Потврдија воздушниот компресорВашиот дизајн Поздравуваме вашиот дизајн, ние може да произведе според вашето барањеДодатоципоправка колекции.материјал, лепак итн.Време на испорака714days Гаранција 2 години Користење за Роденден, ИзнајмувањеПакетPVC кеса , двојно мека пакувањеПлаќањеТТ(банкарски трансфер или преведување) / Western union

гумени еднорог жив куќа замокот

DEN 57600.00

деца гумени кенгуранешто големо за продажбаГолемина : 4*3*3mMOQ : 1 парчекенгура тема може да биде изменетаКомерцијални гумени кенгурацртан филм гумени нешто големо за продажбаСупериорен квалитет и Конкурентна ценаГолемина4*3*3mMOQ : 1pcМатеријал0.55 mm Платон ПВЦПанелРазлични панел можете да изберете, како toy story, Дора на explorer, мики,kongfu panada,принцеза и така натаму.КомпресорCE или УЛ Потврдија воздушниот компресорВашиот дизајн Поздравуваме вашиот дизајн, ние може да произведе според вашето барањеДодатоципоправка колекции.материјал, лепак итн.Време на испорака714days Гаранција 2 години Користење за Роденден, ИзнајмувањеПакетPVC кеса , двојно мека пакувањеПлаќањеТТ(банкарски трансфер или преведување) / Western unionПОВЕЌЕ ЕМИСИИ :

2017 Популарни отскокнување куќа гумени нешто големо за деца Гумени Замокот за Дворот со животински

DEN 38400.00

Почитувани купувачиВи благодариме за вашиот заинтересирани во нашите производи .ние сме фабриката ,па нашиот производ е прилагодено.Значи, ако имате големина на побарувачката, боја на побарувачката и логото на побарувачката , само кажи ми .Важни Информации : 1.Нормално превозот начин е преку море ,ние се единствените одговорни за транспорт на производот до пристаништето.Бидејќи различни превозот стапки за различни земја и области,нашиот бесплатен превозот е заснован на северна Америка,Европа,Австралија и Азија.ако не ви припаѓа на овие земји и области,ве молиме контактирајте со нас за да се потврди превозот цена пред да се направи исплата.2.Ве молиме да обрнете внимание дека увозните давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Ќе мора да ги собереш од пристаништето и да се направи сопствен царинење и плаќаат данок.Различни држави ,на различни порта , различен производ ,различни Порта цена (за 300usd1000 USD) .Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.3.Ако ви е потребен воздухот на превозот и да ги изразат испорака , контактирајте ме ,јас ќе ги провери цената за вас .Без разлика што , пред вашата нарачка , ве молиме слободно да контактирате со мене , јас ќе ги провери најдобри превозот начин за вас .Ви благодариме за вашиот вид разбирање.Оваа цена не се вклучени превозот ,пред да нарачате, ве молиме да ми кажете на вашата адреса...

луна-играње игра структура на парк/заедница/центар,големи комбинирано игралиште слајд за деца YLW-OUT17920

DEN 811200.00

училиште пластични игралиште за деца,забавен игра структура на парк / заедница / центар,големи комбинирано игралиште слајд за деца големина : 1770*1150*580cm препорачува возраста на корисниците : 312 години капацитет : 2540 лицата ве Молиме имајте во предвид : 2...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.