• Ново
Бриз аудио и weiliangTT650 се Однесуваат на Леман amp коло засилувач Слушалки засилувач слушалка засилувач

Бриз аудио и weiliangTT650 се Однесуваат на Леман amp коло засилувач Слушалки засилувач слушалка засилувач

Оценка на клиентот:
DEN 4939.20
DEN 4692.00 -5 %

Износ
Залиха


бриз аудио и weiliang аудио Фабрика за директна продажба
2018-3-8 version3
За Леман архитектура коло
Овој производ е референца од Леман коло засилувач, amp коло на познавач висока видливост, и Греам Slee Самостојна amp е околу 5000 јуани цена на познати модели (бренд). Леман amp беше познат како Зајнхајзер HD650 најдобар партнер во играта играч, во Европа и сад изложба и професионална аудио студио е, исто така, рече дека имал добра репутација, и е исто така многу познавач како Ролс-Ројс amp, засилувач со слушалки сигнал на излез две 6.35 mm дијаметар интерфејс, со Леман во 300 ohm кога ги користите слушалките излез моќ е 200m W, на излезна енергија може да достигне 400m W со 60 ohm отпорност на слушалката се употребува, и фреквенција се движи помеѓу 10 Hz-35k Hz и биполарно однос може да достигне повеќе од 95d B, на исклучителни перформанси на квалитетот на звукот е во согласност високи пофалби
Постојат две верзии на трансформатор, според акции случаен испорака.
Лево РКА Аудио влез, право РКА Аудио излез.
За материјали Трансформатори : нови Британски потекло Talema или NORATEL , повеќе деликатна природни. Главниот филтер електролиза : нови PHILPS оригиналот (РС извори) 40 V 4700u F. Набавната цена намалување на до 45 јуани, други бизниси во целина ќе биде заменет од страна на електролиза или друг бренд PHILPS compaq. Текст спојка capacitor : нови SIEMENS не пол аудио capacitor, многу мала загуба (MKP МКТ не се споредливи) Други мал капацитет кондензатори : нови WIMA electrodeless capacitor, извори од редовни агенти Транзистори : РС извор на нови оригинални BD139 BD140; 550 П.Н.Е. BC560, и поврзан со тестер. Отпор : нови Британски WEL без чувство на отпор, отколку другите продавници обичните ДЕЈЛ VIS отпор потранспарентни Други : оригинални АЛПИТЕ RK27 potentiometer; Neutrik 6.35 слушалки излез седиште; TYCO само за обновување на осигурување Врска : увезени 4 N кислород слободни бакар аудио сигнал линија Ние сме производител, за некои електронски компоненти ќе продолжи да се надополни, ние имаме право да го промените компонента тип. Тоа е нормално ако имате компоненти кои не се исти како оние на сликата. Квалитетот на звукот ќе се зголеми без да паѓа. За користење Прво мора да разбере навика за користење на правилен систем за звук, со засилувач исклучување државата, обемот knob во близина на минимум, прв отворен код, отворете го засилувач, а потоа постепено да се зголеми јачината на звукот, така и избегнување на влијанието до моментот на започнување на слушалки Не е нова опрема во текот на процесот на стареење, сугерираше дека новиот машината се полни со енергија во текот на неделата, општи 2~3 може да влезе во подобра состојба. ОП избор : Леман на оригиналната машина е употребата на OPA2134 PA Двојна OP AMP, нашата фабрика е стандарден op amp. Ние го конфигурирате засилувач коло приклучок, корисниците може да се обиде да го замени други Двојна OP AMP (не приклучок во спротивна насока) Добиваат избор : amp factory default settings 10d B добивка. HD650/600 препораки поставено на 10 DB, специфични за одделни смисла на слух, преовладуваат. Топло совет : постави најдобро време за да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, а јачина на звук надолу до минимум
Пакување листа : приклучок за слушалки засилувач 1pcs (не содржат моќта линија и сигнал линија).

Карактеристики

боја:
115V, 230V
DSD (Директен Стрим на Дигитални):
No
WIFI:
No
Канали:
2 (2.0)
Тип На Текст:
РКА,ЛИНИЈА ВО (AUDIO IN)
Оперативна Засилувач Чипови Модел:
OPA2134PA
Бренд Име:
weiliang аудио
Јачина На Бучава Сооднос:
95
DAC Модел:
no
Број На Модел На:
lm1
Димензии (WxHxD):
117*48*315
Излезна Моќност:
600mW
Се Препорачува Слушалки Максимална Отпорност:
51-64 Ohm
Bluetooth:
No
Пакет:
Yes
Тело Материјал:
Метал
Вградената Батерија:
No
Излез Тип На:
ЛИНИЈА ОД (АУДИО ИЗЛЕЗОТ)
Тип:
Дома Засилувач
Управување со проектен циклус:
No
Излез Тип На:
РКА
Тип На Текст:
РКА

Производи во категоријата

YAQIN MS-650B 15WPC 845 x 2 Вакуум Цевки Hi-End Цевка Интегриран Засилувач Злато/Сребрена

DEN 77232.00

YAQIN MS650 B 15 WPC 845 x 2 Вакуум Цевки HiEnd Цевка Интегриран Засилувач AMPТехнички Опис : Излезна Моќност : 15 W + 15 W(8Ω)Нарушување на Хармонично Бран + SNR : ≤1.5%(when10 W)Зачестеност Одговор : 10 Hz 32 KHz(2d B)Текст Чувствителност : ≤0.3 VЕлектрони Цевка : 845 × 2 12 AT7 × 2 12 AU7 × 4Оптоварување Отпорност : 4Ω 8ΩВлезна Моќност : 110 V240 V ДОСТАПНИГолемина Димензии : L 420mm x W 420mm x H 300ммТежина : 38 KGПакети : НА YAQIN MS650 BЦевки, Кабелот За Напојување, Далечински Управувач, Хексадецимален Копче

НОВИОТ FX-АУДИО DAC-X6 МИНИ HiFi 2.0 Дигитален Аудио Декодер DAC Влез за USB/Коаксијален/Оптички Излез РКА/ Засилувач 24Bit/96KHz DC12V

DEN 3119.52

Црна : не вклучува РКА линија Сребро : не вклучува РКА линија Црна со РКА кабел : Вклучува 1 РКА кабел.Технички Спецификации : Стандардна Текст Интерфејс : USB PC / коаксијален, оптички влакна ( со поместување префрлатеСтандарден излез интерфејс : 6.35 mm приклучок за слушалки излез база линија стандард РКА конекториБоја : ЦрнаЛинија на ниво на излез : RMS 2 VСовршен возење 32Ω600Ω слушалкиИзлезна моќност : 90mw / 600Ω, 180mw / 300Ω, 450mw / 100Ω, 610mw / 62Ω, 910mw / 32Ω, 1000mw / 16ΩSNR : ≥105d BНарушување : ≤0.001%Зачестеност одговор : 20hz20khzАдаптер Напон : 100240 ACVМашина за вклучување / адаптер излезен напон : Dc12 V 1А погореМашина димензии : x 146mm 98mm x35mm ( вклучително и истакнатите делови) USBниво производители во Тајван со стабилни перформанси ПРЕКУ VT1630, висока резолуција, под широк опсег на фреквенција поддршка 24 BIT 44.1 К96k , Android 4.2.2 систем може да OTG поддршка на владата (треба мајчин систем), поддршка Applle телефон таблета, итн...

Дигитални Subwoofer 2.1 SMD Интегриран Засилувач Одбор Независни 2.0 Канал Излез Регионализација Функционална Засилувач Одбор

1915.20 -5 % DEN 1820.00

Дигитални Subwoofer 2.1 SMD Интегриран Засилувач Одбор Независни 2.0 Канал Излез Регионализација Функционална Засилувач ОдборНапредни SMD процесот на производство, Регионални и функционален дизајн...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.