• Ново
Aiyima Hifi 6j1 цевка аудио засилувач одбор LM1875T Слушалки засилувачи За DIY колекции Пред-засилувач audiophile

Aiyima Hifi 6j1 цевка аудио засилувач одбор LM1875T Слушалки засилувачи За DIY колекции Пред-засилувач audiophile

Оценка на клиентот:
DEN 768.00

Износ
Залиха

: 105d B
Зачестеност одговор : 14 Hz-100k Hz
Овој производ ги користи 6j1 цевка за пред-ниво lm1875 засилувач, со слушалки функција. звукот повеќе сладок, мек. Подобро ги слушаат од lm3886, tda7294 .
музика факс X-10 D коло принцип дизајн, и се оптимизира разумен на тоа, постабилна од оригиналот перформансите на машината, цевката да се игра зголемен за 10%.
Оваа машина се користи Двојна AC 18 V на текст, за да уживате во слабо напојување.
Моќ да Работат принцип : вклучете напојување, цевка со вжарено почнат да се загрее, а потоа зголемување од нула напон почнат да се зголеми, кога цевка со вжарено топла, на поттик е само поттик заврши, па ова е исто со жолчката исправање, 4pcs 470 UF capacitor филтерот е многу чиста, одлична напојување систем нема да бучава, DC 12 V напојување на филамент, треба двете цевка со вжарено е во серија, користење на DC филамент е, исто така, да се намали бучавата.
Слушалки засилувач/ Пред-засилувач излезна функција : 6j1 цевка пред повратен сигнал исто така, може да се вози слушалки, но малку помали од дигиталниот аудио звуци.
ќе го добив како што е прикажано по првата слика !

Карактеристики

DAC Модел:
LM1875T
Бренд Име:
Aiyima
DSD (Директен Стрим на Дигитални):
No
Излез Тип На:
Микро-USB
WIFI:
No
Канали:
2 (2.0)
Тип На Текст:
РКА
Се Препорачува Слушалки Максимална Отпорност:
Тело Материјал:
Пластични
Bluetooth:
No
Оперативна Засилувач Чипови Модел:
LM1875T
Број На Модел На:
6j1-LM1875T
Пакет:
Yes
Јачина На Бучава Сооднос:
105
Излезна Моќност:
20W
Вградената Батерија:
No
Тип:
Дома Засилувач
Управување со проектен циклус:
No
Излез Тип На:
Аудио
Тип На Текст:
Слушалки засилувач

Производи во категоријата

Бриз аудио и weiliangTT650 се Однесуваат на Леман amp коло засилувач Слушалки засилувач слушалка засилувач

4939.20 -5 % DEN 4692.00

бриз аудио и weiliang аудио Фабрика за директна продажба201838 version3За Леман архитектура колоОвој производ е референца од Леман коло засилувач, amp коло на познавач висока видливост, и Греам Slee Самостојна amp е околу 5000 јуани цена на познати модели (бренд)...

YAQIN MS-650B 15WPC 845 x 2 Вакуум Цевки Hi-End Цевка Интегриран Засилувач Злато/Сребрена

DEN 77232.00

YAQIN MS650 B 15 WPC 845 x 2 Вакуум Цевки HiEnd Цевка Интегриран Засилувач AMPТехнички Опис : Излезна Моќност : 15 W + 15 W(8Ω)Нарушување на Хармонично Бран + SNR : ≤1.5%(when10 W)Зачестеност Одговор : 10 Hz 32 KHz(2d B)Текст Чувствителност : ≤0.3 VЕлектрони Цевка : 845 × 2 12 AT7 × 2 12 AU7 × 4Оптоварување Отпорност : 4Ω 8ΩВлезна Моќност : 110 V240 V ДОСТАПНИГолемина Димензии : L 420mm x W 420mm x H 300ммТежина : 38 KGПакети : НА YAQIN MS650 BЦевки, Кабелот За Напојување, Далечински Управувач, Хексадецимален Копче

Дигитални Subwoofer 2.1 SMD Интегриран Засилувач Одбор Независни 2.0 Канал Излез Регионализација Функционална Засилувач Одбор

1915.20 -5 % DEN 1820.00

Дигитални Subwoofer 2.1 SMD Интегриран Засилувач Одбор Независни 2.0 Канал Излез Регионализација Функционална Засилувач ОдборНапредни SMD процесот на производство, Регионални и функционален дизајн...

НОВИОТ FX-АУДИО DAC-X6 МИНИ HiFi 2.0 Дигитален Аудио Декодер DAC Влез за USB/Коаксијален/Оптички Излез РКА/ Засилувач 24Bit/96KHz DC12V

DEN 3119.52

Црна : не вклучува РКА линија Сребро : не вклучува РКА линија Црна со РКА кабел : Вклучува 1 РКА кабел.Технички Спецификации : Стандардна Текст Интерфејс : USB PC / коаксијален, оптички влакна ( со поместување префрлатеСтандарден излез интерфејс : 6.35 mm приклучок за слушалки излез база линија стандард РКА конекториБоја : ЦрнаЛинија на ниво на излез : RMS 2 VСовршен возење 32Ω600Ω слушалкиИзлезна моќност : 90mw / 600Ω, 180mw / 300Ω, 450mw / 100Ω, 610mw / 62Ω, 910mw / 32Ω, 1000mw / 16ΩSNR : ≥105d BНарушување : ≤0.001%Зачестеност одговор : 20hz20khzАдаптер Напон : 100240 ACVМашина за вклучување / адаптер излезен напон : Dc12 V 1А погореМашина димензии : x 146mm 98mm x35mm ( вклучително и истакнатите делови) USBниво производители во Тајван со стабилни перформанси ПРЕКУ VT1630, висока резолуција, под широк опсег на фреквенција поддршка 24 BIT 44.1 К96k , Android 4.2.2 систем може да OTG поддршка на владата (треба мајчин систем), поддршка Applle телефон таблета, итн...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.