• Ново
За Chrysler Градот & Земјата До 2015 Година Автомобил Head Up Display Saft Возење Екран Проектор - Refkecting Шофершајбната

За Chrysler Градот & Земјата До 2015 Година Автомобил Head Up Display Saft Возење Екран Проектор - Refkecting Шофершајбната

Оценка на клиентот:
DEN 3288.00
DEN 2696.00 -18 %

Износ
Залиха

Автомобил Head Up Display (#A800)
- Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната -
- Saft Возење Екран Проектор -
За Chrysler Градот & Земјата До 2015 2016 Година
Автомобилот со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD. Оваа HUD е наменета да се одрази на вашите возила компјутер информации на вашиот шофершајбната, нудејќи побезбедно возење искуство ден на ден, како и што е уште поважно при високи брзини и во текот на ноќно возење. Како што се отстранува потребата возачот да се натопи нивната глава за да ја видите инструмент табла. Инсталирањето на оваа единица правилно ќе се овозможи поефикасно да се следи вашата брзина, ова е корисно за почетниците возачи, како и искусни возачи во потенцијално избегнување на забрзување прекршоци. Нашите HUD користи најмногу до датум за технологија во текот на двете својот хардвер и софтвер, како и естетички дизајн фали уникатен и елегантна форма во својот естетски конечниот собранието. HUD Главни Карактеристики : 1. Plug and Play поврзување со било OBDII или EUOBD способен возилото; 2. 2 D визуелен ефект 3. 5.5" екран 4. Повеќе боја дизајн го прави екранот полесно да се чита нагласат важните детали за брзо гледање; 5. Употребата на нанотехношка да се елиминираат несаканите рефлексии изработка на информации полесно да се чита; 6. Способност да се прикаже голем број на автомобил статистики, вклучувајќи : брзина, моторот ротациона брзина, температура на водата, батеријата напон, моментален потрошувачка на гориво, просечната потрошувачка на гориво, локално време,еден возење време,километражата мерење, shift потсетување, fatigued возачот потсетување, низок напон аларм, аларм за висока температура, брзина алармот, моторот грешка алармот, грешка на кодот елиминација, способност да се промени единици на пр. Километар/миле 7. Автоматско вклучување и исклучување со возило 8. Автоматско и рачно светлината прилагодување на владата. HUD Екран : HUD инсталација постапка 1.Се осигура вашето возило е OBDII компатибилен или EUOBD. а. Проверете околу областа под воланот за OBD plug б. Контактирајте со вашиот возило, производителот или да пребарувате на интернет c. Отворете ја хаубата и се погледне за OBDII компатибилен налепница (ова НЕ е за сите OBDII компатибилен автомобили, затоа не е одлучувачки фактор) 2.Лоцирање на 16 pin дијагностички врска (видете слика 2). Ова е обично се наоѓа во областа под воланот. 3.Започнете со возило на моторот и да се обезбеди прекинувач е во позиција. 4.HUD ќе се вклучи со моторот а. Ако HUD прикажува возило напон, потрошувачка на гориво, брзина и ротациона брзина на единица е инсталиран правилно. б. Неуспехот на погоре : Почекајте до една минута за софтвер за синхронизација и потврди OBD кабел е вклучен во правилно.

Карактеристики

Бродови Од:
Кина
Бренд Име:
Liandlee
Номинална моќност:
4X45W
Фрекфенција:
Главата Горе Екранот
Големината На Името:
125MM/75MM/15MM
Жица или Безжично:
Жица

Производи во категоријата

4F OBDII Автомобил HUD Шофершајбната Проектор Hud Екран На Ford Тојота Бенц OBD2 Авто Head Up Display KM/H ЈУГ Гориво Overspeed Затоплување

2047.20 -29 % DEN 1453.00

Добредојдовте на Нашата Продавница Потсетат : ако сеуште може да не се сигурни дали вашиот автомобил е OBDii или не, pls контактирајте со нас пред да се купуваат, тоа може да не работат со JOBD и obdi интерфејс,благодарение Compatibled со повеќето од Eurpean и САД бренд автомобил по 2006 година се произведени,како Audi,Buick,ford,Peugeot и слично, Најмногу брендот "фолксваген" Автомобил не Може да се compatibled.Како ПОЛО,Бора,Jetta,Lavida итн., тоа може да не работат со ЏИП,Џип,камион,Автобус,за јапонија и Кореја бренд автомобил,повеќето од автомобил не може да се compatibled,како Kia, Ssong Yong итн...

S7 Head up display Smart 5.8 HD Дигитален Напон Ometer Overspeed аларм OBD+GPS Систем Шофершајбната Проектор HUD екран

DEN 2411.04

Главата Горе ЕкранотМодел : S7HUD краток за Глава До Екранот.Тоа покажува возење datas на предната шофершајбната, како што се брзината,rpm, потрошувачка на гориво,температура на водата,напон;избегнување на возачите unsafety бидејќи од гледањето на инструмент додека возите.Драјвери може да го прочитате возење информации, и секогаш може да ги задржи најдобрите државата на начин со HUD.HUD Главните Функции и Карактеристики : 1...

возило за патување порака Проектор Екран За Мерцедес Бенц C Класа W203 2001~2007-Одразуваат да шофершајбната автомобил е HUD head up display

3120.00 -25 % DEN 2340.00

Автомобил Head Up Display (#E300) Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната Saft Возење Екран Проектор За Мерцедес Бенц C Класа W203 2001~2007 автомобил со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD...

Автомобил Информации за Проектирање на Екранот За SEAT Ibiza 6L 6J SC MK3 MK4 2002~2014 Возење Refkecting Шофершајбната HUD Head Up Display

3120.00 -25 % DEN 2340.00

Автомобил Head Up Display (#E300) Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната Saft Возење Екран Проектор За SEAT Ibiza 6 L 6 J SC MK3 MK4 2002~2016 година автомобил со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD...

За Рено Clio 4 2014~2015 - да Добијат Важни Информации се Одрази на шофершајбната автомобил е HUD главата горе екран проектор

3120.00 -25 % DEN 2340.00

Автомобил Head Up Display (#E300) Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната Saft Возење Екран Проектор За "Рено" Clio 4 2014~2015 автомобил со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD...

Автомобил HUD Главата Горе Екранот За TOYOTA Land Cruiser Prado J90 J120 J150 1996 ~ 2015 Возење Екран Проектор Refkecting Шофершајбната

3120.00 -25 % DEN 2340.00

Автомобил Head Up Display (#E300) Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната Saft Возење Екран Проектор За TOYOTA Land Cruiser Prado J90 J120 J150 1996 ~ 2015 автомобил со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD...

Универзален Мобилен Телефон GPS Навигација Заградата HUD Главата Горе Екранот За Паметен Телефон Автомобил Планината Стојат Телефон Носителот Безбедно Адсорпција

DEN 832.80

Бесплатен Превозот Автомобил Hud Главата Горе на Екранот на Носителот ,Универзална паметен Телефон Навигација Заграда ,6 Inch HUD Автомобил Носителот На Топли Sellling

За Mazda MX 5 2015 - Безбедно Возење Екран Посебни Автомобилот HUD Head Up Display Проектор Refkecting Шофершајбната

3120.00 -25 % DEN 2340.00

Автомобил Head Up Display (#E300) Refkecting Автомобил Информации на Шофершајбната Saft Возење Екран Проектор За Mazda MX 5 2015 2016 година автомобил со OBD Конектор Над Брзина Алармот, Возење Замор Алармот, Километражата Време Sataistics Вовед ви Благодариме за купувањето на нашите HUD...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.