• Ново
Најновите measy w2h мини HDMI безжичен пренос extender отворено безжична се прошири до 15 МИЛИОНИ HDMI ™ безжична видео предавател и

Најновите measy w2h мини HDMI безжичен пренос extender отворено безжична се прошири до 15 МИЛИОНИ HDMI ™ безжична видео предавател и

Оценка на клиентот:
DEN 6719.52

Износ
Залиха


Најновите measy w2h мини HDMI безжичен пренос extender отворено безжична се прошири до 15 МИЛИОНИ HDMI ™ безжична видео предавател и приемник
Вовед
Овој HDMI ™ Безжична extender користи Безжична HD технологија која овозможува голема брзина, високо ниво на перформанси на безжична комуникација меѓу електроника,компјутерските и мобилни уреди. Работи во uncrowded 60 GHz фреквенциски опсег,тоа не е предмет на пречки од страна на Wi Fi сигнали,микробраново зрачење, или cordless телефон. Тоа е комбинација на висок пропусен опсег капацитет да стабилна грешка-поправните установи да се достави некомпресирани HD видео, мулти-канален опкружувачки звук. Тоа го поддржува највисока резолуција до [email protected] Hz,и предавателна растојание на безжични може да биде до 10m.
Карактеристики
1. Поддршка HDMI 1.4 верзија
2. Поддршка за 3 D видео формат
3. Поддршка HDCP1.4
4. Поддршка на највисоката резолуција до 1920x1080/60 Hz
5. Поддршка на највисоките го оценувате 1.485 G и ТМД часовникот до 148.5 Mhz
6. Поддршка некомпресирани пренос
7. Работи во 60 GHz фреквенциски опсег, тоа не е предмет на пречки од страна на Wi Fi сигнали, микробраново зрачење, или cordless телефони
8. Најдолго растојание може да се 30m кога резолуцијата е 1080p
9. 5 V/1А моќ адаптер
Конекција и Работа :
1 : Поврзете го HD извор на влезот на безжичниот extender TX со 1 hdmi кабел
2 : Поврзете го излезот на безжични extender RX да дисплеи со 1 hdmi кабел
3 : Поврзете 5 V/1А адаптер за TX и RX.
4. Копчето за ресетирање : тоа е reset копчето за систем за ресетирање,можете да притиснете на копчето за околу 10 секунди за враќање на фабричките Поставки
Answer : ___________________________ Note :
1. Таа работи во uncongested 60 GHz фреквенциски опсег pls не става пречки помеѓу TX и RX да им даде на игра на најдобри перформанси.
2. TX и RX треба да се совпадне да се користи, кога ќе се направи TX и RX за враќање на фабричките подесувања, тоа ќе заврши појавување автоматски.
Пакетот вклучува :
1. HDMI Предавателот & HDMI Приемник
2. Адаптер
3. Упатство

Карактеристики

Должина:
10m
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Бренд Име:
measy
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
Надворешниот Дијаметар:
Wireless HDMI
Примена:
Мултимедијални
Број На Модел На:
Measy W2H Мини
оклопна:
60GHz
Пол:
Машко-Женски
Конектор тип:
HDMI
HDMI Vertiong:
1.4
Тип:
безжична hdmi
Конектор Боја:
Црна

Производи во категоријата

(100pieces/многу) 90 Степен До Агол & Надолу Аглеста HDMI Машки Да HDMI Женски Тип Рамен Кабел за Продолжување Кабли 30cm 1ft 1.4 v

DEN 15360.00

90 Степен До Агол & Надолу Аглеста HDMI Машки Да HDMI Женски Тип Рамен Кабел за Продолжување Кабли 30cm 1ft 1.4 vКарактеристики : Конектор А : HDMI машки аглестаКонектор Б : HDMI ЖенскиДолжина : 30cmКонектор материјал : 24k злато позлатенМатеријал : Висока чистота кислородfree) бакарна + PVC (заштита на животната средина)HDMI 1.4 верзија , Ethernet, 1080 P highdefinition дигитален формат.Примена : Главно се користи во компјутерот со HDMI интерфејсот, PS3 / XBOX, BD bluray машина, дигитални ТВ,плазма ТВ, LCD TV, засилувач, проектор, камера, DV камера, ТВ settop кутии, AV процесор, конзоли за игри,DVD плеер ,итнAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме проверете ги вашите HDMI порт тип пред да ја купите оваа точка.

Measy W2H Безжична HDMI 1080P 3D 60GHZ безжична hdmi extender со аудио extractor вклучуваат предавателот и приемникот се прошири 30M

DEN 10320.00

Measy W2 H Безжична HDMI 1080 P 3 D 60 GHZ безжична hdmi extender со аудио extractor вклучуваат предавателот и приемникот се прошири 30 MВоведОвој HDMI ™ Безжична extender користи Безжична HD технологија која овозможува голема брзина, високо ниво на перформанси на безжична комуникација меѓу електроника,компјутерските и мобилни уреди...

HDMI USB KVM Extender со Lossless и Не Латентност 60m KVM Extender Над Еден Cat5e/6 UTP Кабел HDMI USB KVM Extender со rj45

5584.32 -30 % DEN 3909.00

HDMI USB KVM Extender со Lossless и Не Латентност 60m KVM Extender Над Еден Cat5e / 6 UTP Кабел HDMI USB KVM Extender со rj45 Вовед Овој HDMI USB KVM Extender уред може да се прошири FULL HD HDMI сигнал до 100 метри преку една МАЧКА кабел, без било видео на косата и време на чекање...

HIPERDEAL 4K*2К HDMI Repeater 40 Метри HDMI Сигнал Засилувачи/Extender Женски Женски

312.00 -32 % DEN 212.00

4 K*2К HDMI Repeater 40 Метри HDMI Сигнал Засилувачи / Extender Женски ЖенскиФункција : 100% сосема нов и висок квалитет.Тоа регенерира дојдовни HDMI сигнал од страна на декодирање и повторно шифрирање на нова стандарден HDMI сигнал, така што може да се прошири пренос опсег без деградација.Се протега 1080p / UXGA до 40 метри пренос на далечина (пониска резолуција сигнал може да се пренесе и подолго).Место repeater блиску до средината на растојание за најдобри резултати (25 метри на Текст страна и 15 метри на Излезната страна е идеална подесување).Нема Моќ, Plug and play, лесно да се инсталира.Поддршка HDMI 1.4 бПоддршка за 3 D, 4 K*Во согласност со HDCP 1.4Работата фреквенција до 340 MHzHDMI податоци го оценувате : 3.4 Gbps(Еден линк)Влез / излез резолуцијаHD : , , , .Димензии : 5cm*2.5 cm*1cmНето тежина : 12gПакет Содржина : 1 PC 4 K*2К HDMI Repeater

AIXXCO HDMI 2x4 2 Внесување 4 Излез v1.4 4K HDMI Splitter/Прекинувач Switcher HDMI Порт за PS3, PS4 за Xbox 360 PC влез за DV DVD HDTV 1080P

DEN 2236.80

HDMI 2x4 2 Внесување 4 Излез 2.0 4 K HDMI Splitter / Прекинувач Switcher HDMI Порт за PS3, PS4 за Xbox 360 PC влез за DV DVD HDTV 1080 Pопис на производот : HDMI 2 X4 switch splitter може да поврзете два HD извори истовремено четири HD дисплеи...

STEYR HDMI да HDMI Extender 40M ,HDMI Repeater,130ft Extensor HD 1080P HDMI Repeater Кутија Extender Бустер Адаптер за Антена

1076.64 -35 % DEN 700.00

STEYR 40m HDMI да HDMI Repeater Extender 130ft Extensor HDMI 1.3 б Extender Поддршка за 1080 P Метал Случај за HDTV BlurayВовед : STEYR 40m HDMI да HDMI Repeater Extender 130ft Extensor HDMI 1.3 б Extender Поддршка за 1080 P Метал Случај за HDTV BlurayОва е еден вид на надградба на HDMI Repeater...

DisplayPort Display Port Мини дп да HDMI Машки да се Женски Адаптер Кабел За Apple Mac Macbook Pro Воздух За iMac Thunderbolt

DEN 8544.00

Карактеристики 1.100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Конвертор.2.Поврзете се за Mac, за Mac Books, PC лаптопи да се следи,HDТелевизори, и проектори.3.Компатибилен со за Mac компјутери, за Mac Books опремени со Мини Display Port.4.Во согласност со Mini Display Port 1.1 a, HDMI 1.3 б.5.Поддршка резолуции до 1080p (Full HD) и 1920 x 1200, без компромис во видео квалитет.6.Поддршка DTS / DTSHD, Dolby Digital / Dolby True HD, и Линеарни PCM (LPCM).7.Боја : Бела (во согласност со вашиот за Apple компјутери).8.Производ Нето Тежина : 19 g9.Пакет Тежина : 30 g10.Линија должина : 15cm11.Portable, и лесно да се носат...

HIPERDEAL Мини USB 2.0 802.11 n 150Mbps Wifi Мрежа Адаптер за Windows Linux PC

240.00 -32 % DEN 163.00

Мини USB 2.0 802.11 n 150 Mbps Wifi Мрежа Адаптер за Windows Linux PCКарактеристики : Супермала големина компактен дизајн кој се вклопува во вашиот компјутер преку USB порта, со минимални издаденост што го прави идеално за користење при патување или во преполната workspace Обезбедува одлично решение за вршење на секојдневните активности, како на префрлување на датотеки, пребарувате Интернет и симнување музика. Во согласност со безжична 802.11 n стандарди Податоци стапка до 150 Mbps Го поддржува 64 / 128 bit WEP, WPA енкрипција Доаѓа со софтвер на CDМетод на пренос : Директна Секвенца се Шири Спектар (DSSS)Фрекфенција : 2.4~2.4835 GHzЕфективната Работа на Далечина : 100 метри најдалеку затворен и 150 метри најдалеку отворено (варира поради средина)Поддршка на Систем со Windows Vista / XP / 2000 / 7 / со MAC os / LinuxДимензии : 0.71 во x 0.59 во x 0.24 во (18 мм x 15 mm x 6 мм)Нето Тежина : 0.07 оз (2g)Пакет Тежина : 2 G / 0.07 УнциПакет Димензии (L*W*H) : 80*20*30 ММ / 3.15*0.79*1.18 ИнчиПакетот Вклучува : 1 x Wifi Мрежа Адаптер

HDCP 4K HDMI Splitter Full HD 1080p Видео HDMI Преклопник Switcher 1X2 Сплит 1 in 2 Out Засилувач Двоен Дисплеј За HDTV DVD PS3, Xbox

600.48 -30 % DEN 420.00

започнетекрајот HDCP 4 K HDMI Splitter Full HD 1080p Видео HDMI Преклопник Switcher 2 Сплит 1 in 2 Out Засилувач Двоен Дисплеј За HDTV DVD PS3, XboxОпис : HDMI Splitter 1x2 нуди HD видео решение за супермаркети, трговски центри, HDTVs, STB, Двд, лцд проектор фабрики, податоци за контрола центри, центри за дистрибуција на информации, конференциски сали презентација, образование и обука, корпорација изложбените салони, домашни театри и повеќе.Карактеристики : Еден HDMI влез сигнал се подели на два HDMI потоне уреди Поддршка Full HD, Целосна 3 D Поддршка до 1080 P / 60 Hz Поддршка на CEC Поддршка длабоко боја 30bit, 36bit Поддржува BlueRay 24 / 50 / 60fs / HDDVD / xv YCC Дигитален аудио формат, како и DTSHD / Dolbytrue HD / DTS / DolbyAC3 / DSD / ХД(HBR) Поддршка сигнал retiming Поддршка на текст до 15metres AWG26 стандарден HDMI кабел должина, капацитет до 20metres AWG26 кабел должина Без губење на квалитетСПЕЦИФИКАЦИИ : HDMI верзија : HDMI 1.4 на HDMI resolution : ДО 1920*1080 / 60 Hz Поддршка видео боја формат : 24bit / длабоко боја 30bit,36bit Поддршка аудио формат : DTSHD / Dolbytrue HD / DTS / DolbyAC3 / DSD HD(HBR) Макс...

(100pcs/многу) 5Ft 1.5 м премиум HDMI 1.4 V машки да се женски HD продолжување кабел води Злато Позлатен 1080P 3D за LCD ТЕЛЕВИЗОР, проектор, DVD

DEN 30480.00

5 Ft 1.5 м премиум HDMI 1.4 V машки да се женски HD продолжување кабел води Злато Позлатен 1080 P 3 D за LCD ТЕЛЕВИЗОР, проектор, DVDКарактеристики : Конектор А : HDMI МашкиКонектор Б : HDMI ЖенскиДолжина : 1.5 мКонектор материјал : 24k злато позлатенМатеријал : Висока чистота калај кислородfree) бакарна + PVC (заштита на животната средина)Производ заштитен : Алуминиумска фолија + мултислој заштитен антимешање на материјали.Предности на производите : лесен за поврзување, приклучок и играHDMI 1.4 верзија , Ethernet, 1080 P highdefinition дигитален формат.Примена : Главно се користи во digital highdefinition ТВ, плазма ТВ, LCD TV, задна проекција ТВ, проектор, DVD снимка / проектор и дигитални аудио уреди , видео и аудио сигнал на пренос .Answer : ___________________________ Note : Ве молиме проверете ги вашите HDMI порт тип пред да ја купите оваа точка.

HSV891-IR (1 Испраќачот и 2 Корисници) HDMI 1080P Extender IR Над Rj45 Cat5/Cat5e/Cat6 120m Со Аудио Extractor HDMI Преку IP

10078.56 -40 % DEN 6047.00

HSV891IR (1 Испраќачот и 2 Корисници) HDMI 1080 P Extender IR Над Rj45 Cat5 / Cat5e / Cat6 120m Со Аудио Extractor HDMI Преку IPИстакна:На HSV891МО поддршка 1 buc на Испраќачот да 253 компјутери на примачите над switch...

НОВ Висок Квалитет HDMI VGA Машки Адаптер за Да Famale Конвертор Адаптер 1080P Дигитални да Аналогни Аудио Видео За КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Таблет

191.52 -8 % DEN 176.00

Ќе ја избришете поврзани маркетинг образец логото, ве молиме притиснете CTRL + Z undo измените се задржи дефиницијаНОВ Висок Квалитет HDMI VGA Машки Адаптер за Да Famale Конвертор Адаптер 1080 P Дигитални да Аналогни Аудио Видео За КОМПЈУТЕР, Лаптоп, ТаблетПодржува резолуции до 1080 P (1080p Full HD), вклучувајќи и 480 P / 576 P / 720 P за HD монитори или проекториПогоден за сите HDMI влез и VGA излез интерфејс уредиВграденво конверзија чип ја подобрува компатибилностPlug and Play дизајн, без посебно подесување

2/5PCS HDMI машки да HDMI женски кабел адаптер конвертор extender 90 степени агол за 1080P hd телевизор

79.20 -19 % DEN 64.00

Прав Агол HDMI V1.4 Машки да HDMI V1.4 Б Женски Злато Позлатен Кабел Адаптер од 90 степени HDTV 1080 P HDMI Кабел КонекторПремиум високи перформанси десен агол HDMIHDMI адаптер за употреба со HDTV, за домашно Кино, за Play Station 3 и повеќе....

HDMI Тип на Микро HDMI Тип Д До & Долу Аглеста Лактот Кабел 30cm 1ft Злато Позлатен 3D 4K 1080p MicroHDMI Аудио за Таблет Камера

95.04 -15 % DEN 81.00

Аголот на Лактот Micro HDMI (Тип D) да HDMI (Тип А) Кабел 30cm 1ft Злато Позлатен 3 D 4 K 1080p Micro HDMI Аудио за Таблет КамераHDMI кабел, поддржува 3 D, UHD, ЛАК, Ethernet и сите други достапни HDMI функции...

PLayvision SCART да HDMI аудио Scaler Кутија Скали до SCART да HDTV резолуција до to1080p Поддршка на текст видео системи NTSC/PAL

DEN 2006.40

Ви благодариме за купување на овој производ За оптимални перформанси и безбедност, ве молиме прочитајте ги овие инструкции внимателно пред секое поврзување, оперативни или приспособување на овој производ...

Lungfish Висока-брзина на РАМЕН HDMI кабел Поддржува 3D Резолуција Ethernet 1080P Аудио Врати 0.3 M 1M 1.5 M 2M 3M 5M 7.5 M 15 милиони 10M

68.16 -34 % DEN 45.00

Опис на производотДолжина : 0.3 M 1 M 1.5 M 2 M 3 M 5 M 7.5 M 15 милиони 10 MНа Lungfish Highspeed HDMI кабелот е Категорија 2 HDMI кабел и ќе се пренесува кристално јасни дигитални видео, мултиканален сараунд аудио, и напредна контрола податоциHDMI ™ технологија пренесува кристално јасни дигитални видео, мултиканален сараунд аудио, и напредна контрола на пренос на податоци преку еден кабел...

HSV378 HDMI Extender Не Латентност Време и Видео Lossless 100 HDMI 1080p Испраќачот, Примачот TX RX Над Еден Cat5e/5 Кабел rj45

DEN 4319.52

HSV378 HDMI Extender Не Латентност Време и Видео Lossless 100 HDMI 1080p Испраќачот, Примачот TX RX Над Еден Cat5e / 5 Кабел rj45Вовед : Овој производ се прошири FULL HD HDMI сигнал до 120 метри над една МАЧКА кабел, без било видео на косата и време на чекање...

HDMI Машки VGA Женски Видео Конвертор Адаптер Кабел Бакар Core HDMI VGA Адаптерот Кабли Кабелот Жица Линија

170.88 -26 % DEN 126.00

Карактеристики : Пренесува HDMI сигнал до VGA излез;Поддршка на дигитален сигнал да аналоген сигнал конверзија;Поддржува HDCP 1.2 / 1.0 / 1.1;Вграденво конверзија чип;Поддршка топла приклучок;Брза инсталација, едноставна операција и нема потреба од прилагодување;Спецификации : Име на производ : 1080 P HD Multimedia Интерфејс VGA Адаптер Кабел Конвертор КабелотТип : адаптер кабелИнтерфејс : HDMI VGAКабел должина : 0.17 метри / 6.69"Целосна должина : 0.25 метри / 9.84"Јадрото на кабел : бакарHDMI видео влезот формати : 480 I / 576 I / 480 p / 576 стр / 720 p / 1080 I / 1080 pVGA видео излез формати : 480 I / 576 I / 480 p / 576 стр / 720 p / 1080 I / 1080 pAnswer : ___________________________ Note : Таа не поддржува аудио излез.1 X HD Multimedia Интерфејс VGA Адаптер Кабел1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.