• Ново
10Gb/s USB 3.1 Тип-C до mSATA SSD Куќиште USB-C до мини SATA Хард Диск адаптер за Надворешни HDD Мобилната гласачка Кутија

10Gb/s USB 3.1 Тип-C до mSATA SSD Куќиште USB-C до мини SATA Хард Диск адаптер за Надворешни HDD Мобилната гласачка Кутија

Оценка на клиентот:
DEN 3216.00
DEN 3055.00 -5 %

Износ
Залиха

Име на производ : USB3.1 Тип-C до MSATA SSD Куќиште Чипсет : ASM1351 Внатрешни интерфејс : MSATA*1 Излезен интерфејс : USB3.1 Тип C брзината на Трансфер : 10 Gbps Куќиште материјал : алуминиум-легура на магнезиум Производ мерка : L67 x W39 x H9.5mm Боја верзија : Злато Производ тежина : 45g Применува SSD верзија : 30*30/30*50mm UASP Поддршка OS поддршка : Сите WINDOWS/ Linux / Mac (слободен возачот)
Карактеристики :
USB 3.1 супер брз и висок капацитет за пренос на податоци решение.
Тип C конектор кабел за да се вклопи во новата MAC Книга и PC
Согласност за USB 3.1 спецификација.
Трансфер на податоци го оценувате до 10 Gbps за USB 3.1.
C ompliant за SATA 3.2 спецификација.
Трансфер на податоци го оценувате до 6.0 Gbps за SATA 3.2.
Стабилна чипсет Asmedia-ASM1351
Поддржува UASP.
Поддржува 27mm половина висина & 50mm целосна висина SSD.
LED моќ индикатори на располагање.
Лесен за инсталација и без возач потребен.
Нема дополнителни моќ е потребно.
Поддршка за подигање функција.
Поддржува Plug & Play и Топла-Замена.
Поддржува било кој оперативен СИСТЕМ како Windows, Трепне, Mac и Linux и др.
Забелешка :
Ве молиме имајте предвид дека таа го поддржува m SATA Мини PCI-E SATA SSD само. Тоа НЕ поддржува Мини PCI-E PATA, 1.8" Микро SATA & Airbook SSD.
Пакет Содржина :
1.m SATA SSD Куќиште *1pcs
2.USB3.1 Тип -C машки Да Type-C машки кабел *1pcs
3.Шрафцигер*1pcs
4. Завртки *4set

Карактеристики

Случај Материјал:
Алуминиум
Поддршка На Хард Диск Капацитет:
2TB
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
IOCREST
Надворешен Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Големина:
1.8
Број На Модел На:
CC-UBC-MSATA-001
Внатрешни Интерфејс:
MSATA

Производи во категоријата

Uneatop 3.5 dual-bay USB3.0/eSATA алуминиум случај 3.5-инчен SATA III топло-swappble Хард Диск надворешни hdd куќиште со UASP/RAID

4804.80 -15 % DEN 4084.00

ОписНадворешни Куќиште за 3,5 во SATA хард дискUSB 3.0 и eSATA ИнтерфејсUSB 3.0 трансфер стапка до 5.0 GbpseSATA трансфер стапка до 6.0 GbpsАлуминиум случајПоддржува Топла SwapВграден НапојувањеHDD лесна инсталација дизајнПоддршка RAID 0 / RAID 1 / JBOD / SPANВентилаторот за ладење вклучениLED индикатори за HDD Пристап и МоќПрименливи за КОМПЈУТЕР,Лаптоп и Mac2 Bay HDD СлотUASP Поддршка СпецификацијаТочка 3.5 во Надворешни HDD Куќиште Модел UT6520 U3 M Боја Црна Материјал Алуминиум Случај HDD Поддршка 2*3.5 во SATA HDD HDD Капацитет 2 x 8 TB по HDD е поддржан Интерфејси USB3.0 (Max...

En-Лаборатории eSATA да USB 3.0 Интерфејс Адаптер w/ LED Светло,USB 3.0 да eSATA Надворешни Мост Адаптер Конвертор за 2.5 3.5 HDD

354.72 -18 % DEN 291.00

Карактеристики USB 3.0 да e SATA Надворешни SATA 3 Gbps Конвертор Адаптер за 2.5"и 3.5" HDD Поддржува Mass Storage Class Диск Трансфер стапка на СуперSpeed USB 3.0 интерфејс може да биде до 3 Gb / сек (Макс) Поддржува ТоплоЗамена и Plug and Play функција Согласност со Serial ATA Спецификација Ревизија 2.6...

ORICO 2 Bay 3.5 Тип-c Алуминиум Хард диск Диск Надворешни Куќиште USB3.1 да SATA3.0 HDD Случај Поддршка 5Gbps UASP 12V4A 20TB

7905.12 -15 % DEN 6720.00

ORICO 2 Bay 3.5 Типc Алуминиум Хард диск Диск Надворешни Куќиште USB3.1 да SATA3.0 HDD Случај Поддршка 5 Gbps UASP 12 V4 A 20 TBСпецификации : Материјал : Алуминиум легура + пластикаЧип : JMS561 U+ASM1542Излезен интерфејс : ТипВПреносот го оценувате : 5 GbpsНапојување : 12 V 4ААдаптерИндикатор : СинаКапацитет : 10 ТБ * 2Карактеристики На Производот : Алатка за слободен , можете да го инсталирате без алатки .Маса на капацитетот на еден диск со 10 ТБ за Складирање , поддршка 20 TB Max , погодно за резерви, како и размена .Надгради 100 V230 V широк напон и 48w напојување , бидете преносот на податоци или пишување на повеќе стабилни или посигурно .Поддршка UASP , пренос стапка до 5 Gbps .Со vented дизајн во задниот дел на таблата , одлична за топлина dispassion...

целосна алуминиум зрачи hdd куќиште USB 3.1 хард диск случај тип C пренослив хард диск caddy 2.5 sata десктоп хард диск случај

1020.48 -37 % DEN 643.00

целосна алуминиум зрачи hdd куќиште USB 3.1 хард диск случај тип C пренослив хард диск caddy 2.5" sata десктоп хард диск случајОпис На ПроизводотБоја : СребренаСлучај материјал : Целосна алуминиумВнатрешни Интерфејс : SATAПоддршка 2.5" SATA HDD SSD до 4 TBБарања на системот : за Macintosh OS 9.0 или подоцна,Linux, Windows 98 SE / ME / 2000 / XP / 7 / 8 / 10 / VistaСлучај големина : 121*80*17mm (одговараат за хард диск со дебелина помала од 10мм)Љубезно ве молиме да напомена : Тоа е само еден хард диск случај,не се вклучени на хард диск,ви благодариме !!!

Високо Квалитетни Резервни 2.5 SATA САС KG7NR HDD Дискот Фах Caddy За R900 R730XD R730 R720 R520 R320 T430 T630

431.52 -5 % DEN 410.00

Високо Квалитетни Резервни 2.5" SATA САС KG7 NR HDD Дискот Фах Caddy За R900 R730 XD R730 R720 R520 R320 T430 T630P / N : KG7 NR, компатибилен со G176 JAnswer : ___________________________ Note : Ние сме професионална снабдувач на серверот хард диск и додатоци...

Новиот надворешен хард диск случај usb 3.0 2.5 Sata hdd caddy ssd 9.5 mm hdd случај 2.5 carcasa став диско duro sata usb hdd куќиште

283.20 -5 % DEN 269.00

Новиот надворешен хард диск случај usb 3.0 2.5 Sata hdd caddy ssd 9.5 mm hdd случај 2.5 carcasa став диско duro sata usb hdd куќиштеОпис На Производот : Име : hdd случајТип : U23 TМатеријал : алуминиумБоја : црнаТранспорт интерфејс : USB3.0Транспорт тип : HDD ,SSDПоддршка hdd : 2.5" sata ( 79.5 mm)Транспорт брзина : до 6 GbpsПоддршка на систем : Windows , Linux , MAC OS , 10.6.2Ве молиме забелешка : ова е само за hdd кутија и не содржи хард дискот.usb flash,cle usb,usb флеш диск,флеш диск,cle usb 32gb,флеш usb,hdd caddy,hdd кутија,usb 64gb,usb 32gb,8gb usb,usb 16gb,64gb,usb флеш 3.0,usb стик 128gb,flashdisk,disque dur externe 2,usb,usb 3.0,hdd,адаптер dvd hdd,cle usb 3.0,хард диск,usb 2.0,sata во usb,диско duro externo 1tb,hdd докинг станица,hdd 2.5 sata,usb hdd,hdd куќиште,usb флеш диск 3.0,диск,надворешен хард диск 1tb,диско duro,usb 3.0 64gb,sata usb 3.0,докинг станица,hd externo 1tb,надворешен хард диск 2tb,sata usb,стап,usb 3.0 32gb,usb sata,3.0,usb 3.0 стик,хард диск esterno,usb 3.0 hdd,usb флеш 3.0,memoria externa,надворешни hdd 2tb,cdr,1tb хард диск,usb диск,надворешни hdd,usb 1tb,usb 3.0 sata,хард диск 2tb,hd externo 1 тб,sata,hdd 2.5,dock станица,32gb usb,1 tb,esata,преносни хард диск,метал,hdd sata 3.5,*,на логото,топла,на големо,прилагодено лого,hdd 1tb,хард диск 1tb,3.5,hd 1tb,таблет,1tb,usb3.0,usb флеш диск 1tb,надворешни хард дискови 1tb,harddisk,***,промотивни подароци прилагодено лого,usb 3,надворешна hd 1tb,wifi usb,hd 1 тб,многу од 20 usb стик,2tbusb флеш диск,msata sata,2016 година,hd 2tb,harici диск,2 тб,hd externo 2tb,хард диск куќиште,пенкало, у диск,надворешни hdd,2015 година,1 tb хард диск,пен диск 4gb,hdd залив,1tb usb пенкало диск,микро usb flash,cle usb 1 да,пен диск carro,dock станица hdd,обичај,pendrive,пен диск,pendrive 8gb,pendrive 64gb,memoria usb,pendrive 32gb,флеш диск,usb клуч,пен диск 64gb,pendrives,pendrive 16gb,надворешен хард диск,пен диск 32gb,chiavetta usb,диско duro externo,memory stick,pendriver,funda диско duro externo 2.5,optibay,usb креатура,пен диск потчинети,пен диск 16gb,boitier disque dur 2.5 usb 3.0,pendrive 128gb,диск на копче,chiavette usb,пен диск homem де ферро,диско duro externo 2tb,usb флеш диск 64gb,pendrive iron man,usb memory stick,pendrive 4gb,usb диск,пен диск iron man,пен диск 8gb,cle usb 64gb,memorias usb,disque dur externe,пенкало usb,usb otg,clef usb fantaisie,пен диск personalizado,penna usb,флеш bellek,флеш меморија,suntrsi,usb дрво,пен диск 3.0,pendrive 3.0,пен диск 128gb,disque dur externe 1,2.5 hdd куќиште usb 3.0,usb стик 64gb,usb bellek,мини пенкало диск,пречекоруваат,orico,cle usb 128gb,hd externo,usb флеш диск 512gb,iron man usb,мини usb,флеш картичка,usb флеш диск 32gb,usb стик 32gb,usb флеш диск 128gb,disque dur,usb otg,пен диск став celular,cle usb voiture,пенкало возачот,пенкало дискови,usb пенкало диск,usb флеш диск,usb меморија,iodd,usb 4gb,pendrive otg,мини pendrive,usb pendrive,usb 128gb,otg usb флеш диск,хард диск,usb 3.0 стик,iflash диск,disque dur externe 500gb,iflash,r2d2,ide,дрвени usb,cle usb fantaisie,pendrive personalizado,usb пенкало,пен диск 512gb,мини usb флеш диск,пен диск otg,usb iron man,usb мини,usb 3.0 128gb,memoria usb 32gb,усб,usb цртан филм,harde schijf,usb картичка,usb флеш диск 16gb,свадбен подарок usb,iflashdrive,usb 512gb,надворешен хард диск 500gb,мобилни багажник,pendriv,2tb флеш диск,externe harde schijf,pendrive usb 3.0,евтини pendrive,пен диск, usb 3.0,диско externo,pendrive 1tb,пен диск 1tb,ете mas vendido,мемории,adata,clef usb,usb флеш меморија,дрво usb,chiavette usb цртан филм,usb флеш 64gb,свиња,автомобил,vara,koala,пен диск, usb,симпатична usb,usb логото,usb флеш диск mfi,gadgets,usb флеш диск мини,дрво,автомобил копче usb,gadget,flamengo,garfield,messi,dragon ball,флеш,моќ банка,коринтјаните,nas,1tb usb флеш диск,pendientes,atacado,usb пенкала,дрвени,револвер метал pistola,madera,metallica,1tb флеш диск,rx200,usb стик 1tb,месо usb,пен диск 2tb,микро usb,Компјутер&Статистика ,Компјутерски периферни уреди,десктоп,лаптоп,таблет,windows,usb,usb хаб,моќ банка,wifi,usb 3.

Висок Квалитет Не Жешка Plug Rahmen 3.5 652998-001 SAS/SATA ProLiant Gen8 HDD Дискот Фах Caddy за ML310e ML350e

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Висок Квалитет Не Жешка Plug Rahmen 3.5" 652998001 SAS / SATA Pro Liant Gen8 HDD Дискот Фах Caddy за ML310e ML350eP / N : 652998001Answer : ___________________________ Note : Ние сме професионална снабдувач на серверот хард диск и додатоци...

За 1tb Хард Диск wifi мрежа за складирање hdd куќиште ssd hdd докинг станица поддршка ТФ-картичка читателот се користи за hdd sata 3.5 2.5'

2577.12 -30 % DEN 1804.00

За 1tb Хард Диск wifi мрежа за складирање hdd куќиште ssd hdd докинг станица поддршка ТФкартичка читателот се користи за hdd sata 3.5" 2.5'Опис на производот Боја : бела&црн Материјал : пластични Сертификати : CE,FCC,Ro HS Димензија : 13.5*7.9*6.5(CM) Бруто тежина : околу 0.62 кг Производ функција 1.HDD читателот : поддршка на usb кабел поврзете начин и безжични поврзете начин...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.