• Ново
REDAMIGO Мини Целосна HD1080p H. 264 MKV HDD HDMI Media Player Центар со HDMI/AV/VGA/ USB/SD/MMC со Далечински контролер HDD-3D

REDAMIGO Мини Целосна HD1080p H. 264 MKV HDD HDMI Media Player Центар со HDMI/AV/VGA/ USB/SD/MMC со Далечински контролер HDD-3D

Оценка на клиентот:
DEN 1631.52
DEN 1240.00 -24 %

Износ
Залиха


Мини 1080 P HD Media Плеер со HDMI/AV/VGA/ USB/SD/MMC - Црна
Авто игра функција кога на моќ.
Модел No : HD Media Center Преглед :
1).Full HD 1080 P мултимедијален плеер;
2).Plug and play поддршка за USB HDD складирање и MMC/SD/MS/SDHC картичка;
3).Поддршка најпопуларните датотеки, вклучувајќи HD филмови (1080p, итн.), MKV & Blue-ray DVD филмови;
4).Поддршка HDMI излез до 1080p;
5).Авто игра функција ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ од Филмови/Музика/Фотографии
6).Авто Игра DVD/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Карактеристики :
Најмалите висока дефиниција media player.
Уживајте во вашиот HD филмови, фотографии и музика.
USB ДОМАЌИН Функција : може да се вози надворешен USB мемориски уреди, како на пример USB HDD) или USB пенкало диск, и да играат или да управувате со датотеките на нив.
Full HD до 1080 P.
H. 264 дешифрира технологија со 1080 P резолуција.
SD/SDHC читателот : директно читање SD/SDHC картичка, и да играат или да управувате со датотеките.
Plug and play конекција со USB мемориски уреди за easy transfer.
Играат вашите омилени медиа датотеки директно на ТВ приемник користејќи HDMI или композитни AV пристаништа.
Поддржува HDMI/VGA и AV излези.
Спецификација :
- Боја : Црна
- Главниот Чипсет : Кутија Чип F10
- Компактен и пренослив дизајн
- Full HD до 1080 P
- Го поддржува HDMI и AV излез
- Го поддржува SD/MMC картичка до 32 GB
- Го поддржува MKV видео & Blu-ray филмови
- Го поддржува Е-Книга (TXT&LRC)
- Датотечниот систем : МАСТ/FAT32/NTFS.
- Аудио датотека : MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3, МАЈМУН итн.
- Аудио излез : стерео R/L, HDMI digital.
- Видео кодек : Х. 264,MKV,WMV9,MPEG1/2/4,DIVX HD, Xiv D, FLV, РМ/RMVB.
- Видео датотеки поддршка : MKV,TS,M2 TS,МЦ,WMV,IFO,ISO,VOB,DAT,AVI,MPG,MP4,MOV,РМ,RMVB,DIVX,XVID,FLV.
- Видео резолуција : RM/RMVB,Х. 264,MKV/WMV9,Т и Div X HD поддршка до 1920x1080p.
- Превод : СУБ, SMI, SSA, SRT, IDX+СУБ.
Јазик : англиски, Јапонски, корејски, Германија, Шпанија, франција, Италија, португалски, холандски, руски,полски, турски, чешка итн.
- Интерфејс : HDMI, AV, VGA,USB2.0 Домаќин, SD/MMC
- Димензии : 3.15 во x2.36in x 0.59 во (8.0 cm x6.0cm x1.5cm)
- Тежина : 2.43 оз (69 g)
- Влез : AC100-240 V, 50-60 Hz
- Излез : DC5.2 V, 2 A
Пакетот вклучува :
- 1 x Мини Full HD Media player
- 1 x 100-240 V Моќ адаптер
- 1 x AV кабел
- 1 x Далечински контролер
- 1 x Упатство
плаќање
-Ќе може да плаќаат со Western Union, Moneybookers, Виза, Мастеркард кредитни картички,банкарски трансфер.
-(Ако сте треба да се обрне на друг начин,ве молиме контактирајте со нас,ние wiill понуда друг метод на плаќање,ние, исто така, го прифати плаќање од страна на e-mail адреса)
-Ве молиме да се направи исплата во рок од 3 дена.
-Ако имате било каков проблем на плаќањето, ве молиме да не информирате.
Испорака
-Сите налози се постапува во рок од 7 работни денови, по што се добива плаќање,па ве молиме да обрнете тоа ПОБРЗО, така што можеме да брод од навремено откако ќе се направи нарачка.
-Предмети ќе се испраќаат преку Пост Воздух Mail, EMS, epacket, курирската служба DHL.
-Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот 's address кои се нудат од страна на купувачи, ве молиме да ја потврдите вашата адреса за плаќање.
-Online следење на располагање. Следење на број и webste ќе биде понуден еднаш предмети се испраќаат.
-Ве молиме овозможи 20-60 работни дена (зависи каде што се) за испорака (од датумот на испраќање), затоа што сите предмети ќе бидат испратени од нашиот магацин во Кина преку Воздух Mail.

Карактеристики

Број На Модел На:
HDP605
Оперативен Систем:
Microsoft Windows
Снимање:
No
Хард Диск Капацитет:
100 - 1000GB
Конектори:
HDMI
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Тип:
Висока Дефиниција
Далечинска Контрола:
Вклучени
Поддржани Формати:
MKV
Бренд Име:
REDAMIGO
Декодирање Способност:
1080P (Full-HD)
Резолуција:
1920x1080p
Поддржани Формати:
MKV,TS,M2TS,WMV,IFO,VOB,DAT,AVI,MPG,MP4,MOV,РМ,RMVB, DIVX,XVID,FLV
Поддршка За Мемориска Картичка:
Видео излез:
HDMI/AV
Јазик:
Англиски/Германски/Француски/Шпански/Португалски/Италијански/Холандски

Производи во категоријата

8ch 3 во 1 AHD & Аналогни Дигитални Видео Рекордер (DVR) & ONVIF Мрежа Видео Рекордер (NVR) со 10.1 Инчен TFT LCD Екран

6480.00 -22 % DEN 5054.00

Product overviewСеријата DVR е дизајниран специјално за безбедност и одбрана област што е одличен дигитални камери производ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.