• Ново
100Kits Schrader TPMS Услуга за Полнење Стил Гума Snap-In Вентил Произлегува големо За Citroen Ford Линколн 20008 LTQYFG-0005 FE3MAF4

100Kits Schrader TPMS Услуга за Полнење Стил Гума Snap-In Вентил Произлегува големо За Citroen Ford Линколн 20008 LTQYFG-0005 FE3MAF4

Оценка на клиентот:
DEN 4847.04
DEN 4605.00 -5 %

Износ
Залиха


ПОВЕЌЕ ОБЈЕКТ СПЕЦИФИКИТЕ
Производителот Дел Број :
20008, LTQYFG-0005, FE3 MAF4
Гаранција : Да, 1 година гаранција
Дел Материјал : Гума
Состојба За : -акции
Карактеристики & Придобивки : Висока точност, Hermetically запечатени, Мала големина
Апликации :
За Buick Chrysler Dodge На Ford Линколн
За GMC светски обединет Мицубиши Peugeot
За Кадилак Chevrolet Субару Citroen
Опис :
Овој комплет вклучува матични, капи,јадра. Кога вашиот вентил матични е оштетен имате два избори;
можете целосно да го замени сензор преку дилери, за $ 180, или се IVOK Авто Делови Продавница за вашите матични собранието.
Ве молиме имајте во предвид дека ова матични е замена за матични SCHRADER сензори.
Некои возила (дури и оние наведени во компатибилност табела) заврши со различни сензори во зависност од фабриката таа излезе на. Единствениот начин да бидете 100% сигурни дека овој дел се вклопува вашето возило е физички да ги прегледате вашиот сензор (која бара демонтирање на гуми од тркала) или имаат техничар комуницира со сензор со посебна алатка. Вашиот дистрибутер може исто така да биде во можност да се погледне до вашиот ВИН# и да дознаете.
Јас сум секогаш тука да помогне, па ве молиме да се побара ако не сте сигурни за ништо.

Карактеристики

Бренд Име:
LTHJT
Име На Модел:
FE3MAF4, За Buick Chrysler Dodge на Ford Линколн
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
0mm
Објектот Ширина:
0mm
Објектот Висина:
0mm
Објектот Тежина:
0kg
Материјал Тип:
За GMC светски обединет Мицубиши Peugeot
Специјални Функции:
За Кадилак Chevrolet Субару Citroen
Напон:
12V
Тип На Објект:
Алармни Системи & Безбедност
Тип Име:
Гуми Притисок Сензор TPMS Вентил Произлегува
Поставување на Возило:
Лево, Десно, Напред, Заден
Производителот Дел Број:
20008, LTQYFG-0005, FE3MAF4

Производи во категоријата

4Pcs/Пакет 2.0 Бар 30PSI Автомобил Пневматик Гуми Притисок Вентил Матични Капи Сензор за Следење на Очите Предупредување со Аларм на Автомобил Стил на Воздухот Алатки за

228.96 -25 % DEN 172.00

Објектот Се Опише : 100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : Метал ChromedЕдноставно инсталирање на воздушни вентилСпоред признае боја за да се прикаже на притисок на гумиОдговара на било стандардна големина постојните вентилот на гумата матичниВизуелно ве предупредува кога гумата притисок е низок да помогне да се избегнат предвремени гуми носат или blowouts од подпреголеми гумиСе пеат тоа го прави на гуми на вашиот автомобил повеќе безбедностЛесно да се контролира и да ја инсталиратеГуми Притисок : 2.0 Бар 30 PsiБоја : Како на сликата шоуГолемина : Прибл...

Најновите 2 парчиња Црна Лизгачки Вратата Контакт Switch За Ван Централно Заклучување Системи Автомобил Алармот

81.60 -11 % DEN 73.00

Црна Лизгачки Вратата Контакт Switch За Ван Централно Заклучување Системи Автомобил Алармот▲ СпецификацијаБоја : црнаТежина : 28gГолемина : како на сл шоуКоличина : 2 компјутери▲ Функција1...

Бесплатен превозот Magicar М5 LCD дисплеј за Две начин автомобил алармот систем MAGICAR SCHER-КАН 5 далечински контролер Magicar 5 екранот

119.04 -10 % DEN 107.00

Бесплатен превозот Magicar М5 LCD дисплеј за Две начин автомобил алармот систем MAGICAR SCHERКАН 5 далечински контролер Magicar 5 екранот

YAOPEI Нови TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем За Ford F2GT-1A180-CB / F2GT-1A150-БЛАГАЈНИЧКИ 2014-2020

959.04 -17 % DEN 796.00

Нови TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем За Ford F2 GT1 A180CB / F2 GT1 A150БЛАГАЈНИЧКИ 20142020​Fitment : За Форд : 20152016 За Ford Работ2016 Година За Ford Explorer20152016 За Ford F15020152016 За Ford Mustang2016 година За Линколн MKXСлика Покажува на TPMS Сензор : услуга Однапред попродажбата на услугата 1.ве молиме мора да бидете сигурни дека вашата оригинална дел број истиот оној оем број на нашиот производ линк...

4Piece TPMS Гуми Вентили За Land Rover Алуминиумски Цевки Вентил за Пневматик Притисок Систем за Следење Сензор Вентил Матични Поправка на Комплет

383.52 -11 % DEN 341.00

4 Piece TPMS Гуми Вентили За Land Rover Алуминиумски Цевки Вентил за Пневматик Притисок Систем за Следење Сензор Вентил Матични Поправка на КомплетДетали на сликатаКлиенти Повратни ИнформацииНашите Услуги 1...

YAOPEI 4pcs НОВ Висок Квалитет TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем за Fiat 53104671 433MHZ

3613.44 -14 % DEN 3108.00

4pcs НОВ Висок Квалитет TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем за Fiat 53104671 433 MHZFitment За АЛФА ROMEO GIULIETTA 01 / 201412 / 2016 За АЛФА РОМЕО MITO 955 08 / 201312 / 2016 За CHRYSLER ГРАДОТ ЗЕМЈА 01 / 201112 / 2016 За CHRYSLER VIPER 12 / 201212 / 2016 За CHRYSLER ВОЈАЏЕР 01 / 201112 / 2016 За CITROEN го НЕМО 10 / 200712 / 2015 За DODGE DURANGO 01 / 201112 / 2016 За DODGE ГРАНД КАРАВАН 01 / 201112 / 2016 За DODGE ПАТУВАЊЕ JC 01 / 201112 / 2016 За DODGE RAM меморија СЕРИЈА DS / DJ 2010 2013 За DODGE VIPER ZD 12 / 2012 06 / 2015 За ФИАТ 500 L 312 / 330 05 / 2007 06 / 2016 За FIAT DOBLO 223 12 / 2012 12 / 2016 За FIAT LINEA 323 03 / 2007 12 / 2015 За FIAT QUBO 225 10 / 2007 12 / 2016 За FIAT STRADA 178 01 / 2012 12 / 2016 За JEEP GRAND CHEROKEE WK2 01 / 2011 12 / 2015 За JEEP WRANGLER JK 09 / 2010 12 / 2016 За "ОПЕЛ" ОПЕЛ КОМБО D (15") Комбо D 03 / 2011 12 / 2016Слика Покажува на TPMS Сензор :

ONEWELL 2.2 Бар Автомобил Гуми Гуми Притисок Матични Покривајте Сензорот Сигнализација Гуми Притисок Мониторинг на Алатката

DEN 107.04

Ако ви се допаѓа овој објект ,ве молиме да го додадете во вашите "wish list" ^^ Ако ви се допаѓа оваа продавница ве молиме да го додадете во вашите "сакаат продавница" ^^ ви БлагодаримеONEWELL 2.2 Бар Автомобил Гуми Гуми Притисок Матични Покривајте Сензорот Сигнализација Гуми Притисок Мониторинг Алатка Карактеристики : Одговара на било стандардна големина постојните гуми матични Визуелно ве предупредува кога гумата притисок е низок да помогне да се избегнат предвремени гуми носат или blowouts од подпреголеми гуми...

YAOPEI Нови Гуми Притисок Сензор 407001AA0D За Nissan Infiniti TPMS Сензор 315MHZ

1069.44 -18 % DEN 877.00

Нови Гуми Притисок Сензор 407001 AA0 D За Nissan Infiniti TPMS Сензор 315 MHZFitmentЗа Infiniti FX35 (20082007)За Infiniti FX45 (20072008 година)За Infiniti G35 (2007)За Infiniti M35 (20102009)За Infiniti M37 (20112012)За Infiniti M45 (20102009)За Infiniti M56 (20122011)За Infiniti Q45 (2006)За Infiniti QX56 (20102007)За Nissan 350 Z (20092007)За Nissan Altima (20112006)За Nissan Армада (20142005)За Nissan Cube (20142009)За Nissan Граница (20142005)За Nissan GTR (20152009)За Nissan Maxima (20142007)За Nissan Murano (20122007)За Nissan Pathfinder (20142004)За Nissan Потрагата (20092004)За Nissan Непријателските (20142008)За Nissan Sentra (20142007)За Nissan Титан (20142004)За Nissan Обратно (20142007)За Nissan Xterra (20142006)

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.