• Ново
Smart Дигитални Автомобил TPMS Системи Безжични Гуми Притисок Систем за Следење 12v Со 4 Практикантот Авто Гуми Притисок Монитор За Форд ФОЛКСВАГЕН

Smart Дигитални Автомобил TPMS Системи Безжични Гуми Притисок Систем за Следење 12v Со 4 Практикантот Авто Гуми Притисок Монитор За Форд ФОЛКСВАГЕН

Оценка на клиентот:
DEN 4845.12
DEN 3973.00 -18 %

Износ
Залиха


75% од несреќи се случи на автопатот предизвикани од гума-пукна!
Вообичаено се смета дека високо гуми притисок е причина што предизвика гуми пукна. Всушност воздух истекување предизвикани од ноктите и намалувања е причината зад себе. Ако воздухот истекување не е откриен и возилото работи о gh брзина.
Јас ти европската асоцијација за институционално истражување истекување не е откриен и возилото работи на висока speedl Тоа ќе cuse повеќе гуми носат и потоа да предизвикаат висок гуми temperaure потоа Води кон гуми биста.
На повеќето од возилата, информации како што се брзина, брзина на ротација, температура на водата, моторно масло, државните појас, ABS и слично ќе бидат прикажани на контролната табла, но нема гуми притисок не гуми температура.
TPMS не може да онлај проверете дали sater возење , но, исто така, може да refuce потрошувачка на гориво adn продолжување на гуми живот
Главни Карактеристики
- LCD екран, истовремено може да се покаже четири гуми притисок и температура
- Мониторот може да биде директно вклучен во запалка приклучок, лесна за употреба
- Температура, прекумерен притисок алармот, итен течење алармот
- PSI / БАР два притисок единица
-Со USB Приклучок, може да полнење за телефони,MP3 итн
-IPX7 Водоотпорен дизајн, Подолг што в
-Откривање спектар е 0-9bar, Додека другиот е 0-3.5 бар
-Капацитетот на батеријата : запалка приклучок за suppply моќ
-Запалка приклучок за приклучок дизајн,convient да се види,не't окупираат автомобил внатре простор
-LCD екран,HD точни дисплеј; покаже 4 гуми притисок & температура исто време
Вграден-во вода-отпорни сензори, признаат едни на други
- 4 внатрешните сензори, секој од нив има независна ID код
Спецификации :
Сензор
сензор тежина :
Притисок опсег : 0bar-9.0 бар/0psi-131 Psi
Батеријата модел : CR1632
Животниот век на батеријата : >3 години
Статична струја :
Оперативен Актуелни :
Оперативен Температура : -20~+110°
pressur Грешка : +0.1 Бар/+1 Psi
Температурата Читање Точност : +2
Оперативен Влажност : 5-98%
Екранот
Влезен Напон : 12+3v
Работна Температура : -40~+85°
Работат На Струјата :
Работна Влажност : 8-98%
Пакет Содржина :
1 x автомобил гума притисок следење + Додатоци
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.(Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од Проценува дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да добијат backto вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
1. ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).

Карактеристики

Бренд Име:
Urbanroad
Име На Модел:
Сите Автомобили
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
61mm
Објектот Ширина:
36mm
Објектот Висина:
33mm
Објектот Тежина:
0.5kg
Материјал Тип:
ABS
Специјални Функции:
Водоотпорен
Напон:
12V
Тип На Објект:
Алармни Системи & Безбедност
автомобил гума притисок сензор:
автомобил гума притисок аларм за следење на системот
автомобил авто гуми притисок монитор:
авто гуми притисок аларм систем
tmps гуми притисок:
автомобил tpms гуми притисок систем за следење на безжичниот
дигитални гуми притисок систем за следење:
tpms системи гуми притисок систем за следење
безжична гуми притисок систем за следење:
tpms гуми притисок систем за следење со 4 практикантот
авто гуми притисок монитор:
tpms системи гуми притисок

Производи во категоријата

5pcs CNPAM Слободни Автомобил Копче Клон Чипови JMA TPX4 Transponder Чип (Замена на TPX3 Чип)

3315.84 -5 % DEN 3150.00

5pcs CNPAM Слободни Автомобил Копче Клон Чипови JMA TPX4 Transponder Чип (Замена на TPX3 Чип)Здраво,Пријатели, За даночни,ние не сме сигурни колку треба да се плати, додека пакетот помине вашата земја царината,она што можеме да го направиме е да се обидуваме се потрудиме да помогне да се избегнат или да плаќаат помалку плаќање,но не се 100% сигурни во ред,пред да се направи плаќање ве молиме сигурни пакетот е во ред да се помине царината,било екстра такса помине царинската ќе се плати,ве молиме да се разбере во врска со ова, Ако вашата адреса е оддалечена област,јас ќе ти каже, да додадете превозот надомест или промена на друг начин,за да се сигурни дека можете да ги примите порака во време,оставете ги на мејл и ќе бидат корисни,и исто така можете да го проверите со себе прво Среќна Нова година 2018! Нашите Пролетниот Фестивал доаѓа,јас ќе се вратам дома по 5ти февруари,и за враќање на работа 23th февруари,па на цел од 5ти Февруари...

Руската верзија ZX910 lcd дисплеј за Шериф ZX910 Lcd далечински две начин автомобил далечински стартер бесплатен превозот

168.00 -12 % DEN 148.00

Руската верзија ZX910 lcd дисплеј за Шериф ZX910 Lcd далечински две начин автомобил далечински стартер бесплатен превозот

YAOPEI 4pcs НОВ Висок Квалитет TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем за Fiat 53104671 433MHZ

3613.44 -14 % DEN 3108.00

4pcs НОВ Висок Квалитет TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем за Fiat 53104671 433 MHZFitment За АЛФА ROMEO GIULIETTA 01 / 201412 / 2016 За АЛФА РОМЕО MITO 955 08 / 201312 / 2016 За CHRYSLER ГРАДОТ ЗЕМЈА 01 / 201112 / 2016 За CHRYSLER VIPER 12 / 201212 / 2016 За CHRYSLER ВОЈАЏЕР 01 / 201112 / 2016 За CITROEN го НЕМО 10 / 200712 / 2015 За DODGE DURANGO 01 / 201112 / 2016 За DODGE ГРАНД КАРАВАН 01 / 201112 / 2016 За DODGE ПАТУВАЊЕ JC 01 / 201112 / 2016 За DODGE RAM меморија СЕРИЈА DS / DJ 2010 2013 За DODGE VIPER ZD 12 / 2012 06 / 2015 За ФИАТ 500 L 312 / 330 05 / 2007 06 / 2016 За FIAT DOBLO 223 12 / 2012 12 / 2016 За FIAT LINEA 323 03 / 2007 12 / 2015 За FIAT QUBO 225 10 / 2007 12 / 2016 За FIAT STRADA 178 01 / 2012 12 / 2016 За JEEP GRAND CHEROKEE WK2 01 / 2011 12 / 2015 За JEEP WRANGLER JK 09 / 2010 12 / 2016 За "ОПЕЛ" ОПЕЛ КОМБО D (15") Комбо D 03 / 2011 12 / 2016Слика Покажува на TPMS Сензор :

Нови Пристигнување FX-5 LCD дисплеј флексибилен кабел за KGB FX-5 далечински контролер FX5 дисплеј со Зебра Ленти Бесплатен превозот

165.60 -10 % DEN 149.00

Нови Пристигнување FX5 LCD дисплеј флексибилен кабел за KGB FX5 далечински контролер FX5 дисплеј со Зебра Ленти Бесплатен превозот

4Pcs/Пакет 2.0 Бар 30PSI Автомобил Пневматик Гуми Притисок Вентил Матични Капи Сензор за Следење на Очите Предупредување со Аларм на Автомобил Стил на Воздухот Алатки за

228.96 -25 % DEN 172.00

Објектот Се Опише : 100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : Метал ChromedЕдноставно инсталирање на воздушни вентилСпоред признае боја за да се прикаже на притисок на гумиОдговара на било стандардна големина постојните вентилот на гумата матичниВизуелно ве предупредува кога гумата притисок е низок да помогне да се избегнат предвремени гуми носат или blowouts од подпреголеми гумиСе пеат тоа го прави на гуми на вашиот автомобил повеќе безбедностЛесно да се контролира и да ја инсталиратеГуми Притисок : 2.0 Бар 30 PsiБоја : Како на сликата шоуГолемина : Прибл...

LARATH 4 Копчиња Smart Далечинскиот Клуч Празно Со Клуч Со Нож ФОБ Копче Случај За Рено Koleos

277.44 -19 % DEN 225.00

LARATH 4 Копчиња Smart Далечинскиот Клуч Празно Со Клуч Со Нож ФОБ Копче Случај За "Рено" Koleos100% Сосема НовТреба потврдете ја вашата моментална smart key изгледа иста со нашата.Ако имате носи & скршени smart клуч, вие треба само да се земе внатрешни електроника (вклучуваат immobilizer / transponder чип) од оригиналниот далечински и место нив на нашиот далечински школка,а потоа се сече на сечилото од locksmith да се одговара со вашиот автомобил.Ако сакате дополнителен далечински управувач,ќе треба да купите друга панел и програма од страна на locksmith / дилерот.Овој објект не е далечен,тоа е само Копче Случај школка.СпецификацијаБоја : ЦрнаГолемина (millimeter) : 90 (L) x 55 (W) x7.5 (T)Големина (инчен) : 3.5 (L) x 2.1 (W) x 0.3 (T)Клучни Празно : ДаБатон : 2 КопчињаПогодни за : "РЕНО" KoleosTransponder чип : никојElectronice / Батерија : немаЗабелешка : ве Молиме споредете ја големината и обликот со вашиот стар копчето, пред да ги купите.Ве молиме имајте во предвид НЕМА внатрешни работи (remote / електроника / transponder чипови) единица внатре.Пакетот Вклучува : 1 х smart cark школка

Најновите 2 парчиња Црна Лизгачки Вратата Контакт Switch За Ван Централно Заклучување Системи Автомобил Алармот

81.60 -11 % DEN 73.00

Црна Лизгачки Вратата Контакт Switch За Ван Централно Заклучување Системи Автомобил Алармот▲ СпецификацијаБоја : црнаТежина : 28gГолемина : како на сл шоуКоличина : 2 компјутери▲ Функција1...

LARATH Floding Флип Копче Случај За Рено Clio Kangoo Megane Модус Со Неисечени NE72 206 Неисечени Сечилото Копче Школка Фоб Маска

212.64 -19 % DEN 172.00

Floding Флип Копче Случај За "Рено" Clio Kangoo Megane Модус Со Неисечени NE72 206 Неисечени Сечилото Копче Школка Фоб МаскаСостојба : 100% Сосема НовБоја : ЦрнаБатон : 2 КопчеКлучни Празно : ДаTransponder Чип : НикојЕлектроника / Батерија : НемаТежина : 43gГолемина (millimeter) 105 (L) x 34.5 (W) x 18.5 (T)Големина (инчен) 4.1 (L) × 1.4 (W) x 0.7 (T)Карактеристики : 1.Најдобра замена за некое копче со скршени копчиња или носење на клучните случај.2...

100Kits Schrader TPMS Услуга за Полнење Стил Гума Snap-In Вентил Произлегува големо За Citroen Ford Линколн 20008 LTQYFG-0005 FE3MAF4

4847.04 -5 % DEN 4605.00

ПОВЕЌЕ ОБЈЕКТ СПЕЦИФИКИТЕПроизводителот Дел Број : 20008, LTQYFG0005, FE3 MAF4Гаранција : Да, 1 година гаранцијаДел Материјал : ГумаСостојба За : акцииКарактеристики & Придобивки : Висока точност, Hermetically запечатени, Мала големинаАпликации : За Buick Chrysler Dodge На Ford ЛинколнЗа GMC светски обединет Мицубиши PeugeotЗа Кадилак Chevrolet Субару CitroenОпис : Овој комплет вклучува матични, капи,јадра...

YAOPEI Нови TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем За Ford F2GT-1A180-CB / F2GT-1A150-БЛАГАЈНИЧКИ 2014-2020

959.04 -17 % DEN 796.00

Нови TPMS Сензор Гуми Притисок Мониторинг Систем За Ford F2 GT1 A180CB / F2 GT1 A150БЛАГАЈНИЧКИ 20142020​Fitment : За Форд : 20152016 За Ford Работ2016 Година За Ford Explorer20152016 За Ford F15020152016 За Ford Mustang2016 година За Линколн MKXСлика Покажува на TPMS Сензор : услуга Однапред попродажбата на услугата 1.ве молиме мора да бидете сигурни дека вашата оригинална дел број истиот оној оем број на нашиот производ линк...

YAOPEI 1805BA0131N-НОВИ Гуми Притисок Сензор TPMS Сензор За светски обединет Bolero Шкорпија

1151.52 -18 % DEN 944.00

Детали За Производот1805 BA0131 NНОВИ Гуми Притисок Сензор TPMS Сензор За светски обединет Bolero ШкорпијаНашите Услуги : Еден на еден професионален продажните услуги на клиентите 12 месеци гаранција на Нафта Сензори за Притисок и услуги за постојан на советување имаме професионална сообраќајно претпријатие, од производство до дестинацијата добра услуга за вас, Ние може да обезбеди професионална ОЕМ и ODM.Гаранција : Секој објект е строго се тестираат пред пратката...

4Piece TPMS Гуми Вентили За Land Rover Алуминиумски Цевки Вентил за Пневматик Притисок Систем за Следење Сензор Вентил Матични Поправка на Комплет

383.52 -11 % DEN 341.00

4 Piece TPMS Гуми Вентили За Land Rover Алуминиумски Цевки Вентил за Пневматик Притисок Систем за Следење Сензор Вентил Матични Поправка на КомплетДетали на сликатаКлиенти Повратни ИнформацииНашите Услуги 1...

Бесплатен превозот Magicar М5 LCD дисплеј за Две начин автомобил алармот систем MAGICAR SCHER-КАН 5 далечински контролер Magicar 5 екранот

119.04 -10 % DEN 107.00

Бесплатен превозот Magicar М5 LCD дисплеј за Две начин автомобил алармот систем MAGICAR SCHERКАН 5 далечински контролер Magicar 5 екранот

ONEWELL 2.2 Бар Автомобил Гуми Гуми Притисок Матични Покривајте Сензорот Сигнализација Гуми Притисок Мониторинг на Алатката

DEN 107.04

Ако ви се допаѓа овој објект ,ве молиме да го додадете во вашите "wish list" ^^ Ако ви се допаѓа оваа продавница ве молиме да го додадете во вашите "сакаат продавница" ^^ ви БлагодаримеONEWELL 2.2 Бар Автомобил Гуми Гуми Притисок Матични Покривајте Сензорот Сигнализација Гуми Притисок Мониторинг Алатка Карактеристики : Одговара на било стандардна големина постојните гуми матични Визуелно ве предупредува кога гумата притисок е низок да помогне да се избегнат предвремени гуми носат или blowouts од подпреголеми гуми...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.