• Ново
Бесплатен Превозот ,со Висок Квалитет,Винил сечење печати плотер

Бесплатен Превозот ,со Висок Квалитет,Винил сечење печати плотер

Оценка на клиентот:
DEN 17712.00
DEN 16826.00 -5 %

Износ
Залиха

Добредојдовте на нашата продавница
модел : LIW-360
Хартија храна ширина : 360mm
ВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)
Опис На Производот :
Бесплатен превозот налепница сечење machiner/винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 360mm/630mm/780 MM/1000 MM/1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL/DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110-220 V,50/60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g-500g 10 Сечење Брзина : 10-800 MM/S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум/челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици. 3.Намалување дефиниција за sandblasting, итн. 4.Заговор за архитектонски дизајн, итн. 5.Мислите на вашите сопствени или побарате од нас да се види дали се работи за вашите цели. ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M Мотор Тип : Чекор Моторни
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Користи НИ професионално интегрирани circut со висока прецизност и висока брзина
2. Во време регулација на брзина и сила,поставување на потекло точка на дискреција,со оглед на клиенти во секое време
3. Напредни алуминиум легирање структура,одлична изработка,долго време се користи живот и издржливост.
4. Домашните популарни заговор јазик,поддршка на многу популарни видови на софтвер на пазарот.
5.Потекло увезени голема брзина повлекува мотор,ниско ниво на бучава,сечење, поточно.
6. сериска порта,USB факултативна
7. Итни стоп се префрлате и ниска бучни
Гаранција : 12 месеци
Резервни Делови : USB Кабел, сериски порт кабел,Моќ линија кабел,Софтвер : Artcut,3 лопати,
1 пен носителот,1 сечилото носителот,упатството, гаранциона картичка
Опис :
Модел На Објект
YH360
YH720
YH870
YH1100
YH1350
Max.ширина на хартијата
365mm
720mm
870mm
1100mm
1350mm
Max.заговор ширина
275mm
630mm
780mm
1000mm
1260mm
Сечење Брзина
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
Капацитет На Баферот
1 M
1 M
1 M
1 M
1 M
ПРОЦЕСОРОТ
8-битен ПРОЦЕСОР
Работата на животната средина
Температура : 0 C-35 C Релативната влажност : (30%-50%), Без кондензација
Интерфејс
Сериски ,USB Факултативна
Алатка за сечење
Увезени цврстина легиран челик сечилото
LCD
YES
Јазик формат
DMPL/HPGL
Напојување
AC90 V-AC260 V
Негативниот притисок Адсорпција
Yes
Сечење нож меки слетување
Yes
Потекло точка поставување
Yes

Карактеристики

Макс Хартија Siz:
360MM
Сечење Должина:
Без лимит
Повторете Сечење:
Yes
Кеш Капацитет:
1-4 МИЛИОНИ
Сечење Ширина:
360MM
Хартија Храна Ширина:
360MM
Големина:
69*35*43
Број На Модел На:
LIW-360
Возачот:
стрмни
Интерфејс Тип:
USB
Напон:
90-240V
Тип:
Dot-matrix
сечење брзина:
0-800MM/S
Машина Притисок:
10-500g
Машина Притисок:
50-500G
Возачот:
излегувајќи
Напон:
90-260V
USB:
Yes
Сечење Должина:
по ваше барање
Број На Модел На:
360
Повторете Сечење:
Yes
LCD:
Yes
боја:
сребро сива и црна
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

Ширина 49cmx100cm преносот на Топлината Винил Филм МИЛЕНИЧЕ Метал светлина Огледало Заврши за Текстилни Печатење

432.00 -10 % DEN 389.00

49x100cm МИЛЕНИЧЕ Метал светлина преносот на Топлината ВинилОвој објект е за 49x100cm винил (6 бои : Сребрена, Златна, Црвена, Сина, Зелена, Црна)...

Оригиналната За Teneth сечење плотер САИ Flexistarter Контура Сечење Плотер Flexi Стартер Софтвер може да верзија

3696.00 -5 % DEN 3511.00

контура сечење плотер Flexi стартер софтвер може да верзијаИме на производFlexi стартер софтвер за контура сечење плотерОписоригинални и растворувачХС844390000Печатач компатибилностсечење плотерСега сите Саи Flexi и Саи photoprint се надоврзува на можеле да систем кој нуди неколку веббазирана апликација и услуга на корисниците.На софтвер, вклучувајќи и ЦД за Саи Flexi...

контура сечење плотер кина сагата бренд слободни брод Израел

47952.00 -5 % DEN 45554.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 720 IPКонтура сечење плотер 630mm со Flexi 10 софтверAnswer : ___________________________ Note : кинески тастатура плоча и LCD се покаже кинески јазик,другите исто англиски машина.Опис На Производот1...

сечење плотер возачот 720 плотер печатење и машина за сечење на контура сечење плотер

22032.00 -5 % DEN 20930.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : XIY720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : Овој линк за слободен брод за НАС,во близина на кина место,ако се далеку од кина место,цена можеби додадете повеќе.За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut може да се користи прозорец 7 и прозорец 8.....

најдобри сечење плотер најдобрите електронски technology co., ltd.кина graphtec машина плотер кинески трговија на големо добавувачи цпу сечење

20112.00 -5 % DEN 19106.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

2017 сагата кина Stepper Сечење Плотер со контура се намали функција слободни брод Stepper/Серво 420/720/1350/1750 720IIP БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

76752.00 -5 % DEN 72914.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 720 IIPКонтура сечење плотер 720mm со Dragoncut софтвер насока за употреба на софтверAnswer : ___________________________ Note : кинески тастатура плоча и LCD се покаже кинески јазик,другите исто англиски машина.Dragoncut софтвер : КАРАКТЕРИСТИКИ : 1...

Ласерски контура сечење плотер,Рекламирање машина, со висока прецизност GC-48ASF ,серво мотор машина плотер

59472.00 -5 % DEN 56498.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 720 IIСечење плотер 720mm со Flexi 10 софтвер Flexi 10 софтвер или Dragoncut софтвер основните верзии ,купувачот може да leaver порака за софтвер кој ви се допаѓа.Answer : ___________________________ Note : кинески тастатура плоча и LCD се покаже кинески јазик,другите исто англиски машина.Answer : ___________________________ Note : серво,како и обично на Stepper моторни сечење плотер е црна боја,и серво мотор машина е сива боја; но ако купувачот треба црна боја или друга боја за серво машина,ние може да го Прилагодите за вас,но, тоа е, треба повеќе денови може да се испрати;ние немаме акции серво сива боја;и Stepper моторни сечење плотер е црна боја,се надевам, ќе може да се разбере.Машина фото : Пример : Опис На Производотвинил контура машина за сечење,нов сечење плотер со оптички сензор,винил машина плотер,винил знак машина плотер,USB машина плотер,мали Винил машина за сечење,Винил машина за сечење,Винил машина плотер,Сечење плотер машина,stepper моторни сечење плотер,имаме две модел плотер со оптички ,еден модел е во раце се обликуваат сечење ,еден е контура сечењеавтоматски ,тоа е еден раце се обликуваат сечење ...

Сечење Плотер со контура се намали функција за сечење плотер/винил машина машина бесплатен превозот

41232.00 -5 % DEN 39170.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 720 IСечење плотер 630mm со Flexi 10 софтвер или Flexi 11 софтвер или Dragoncut софтвер основните верзии ,купувачот може да leaver порака за софтвер кој ви се допаѓа.Answer : ___________________________ Note : кинески тастатура плоча и LCD се покаже кинески јазик,другите исто англиски машина.Опис На Производот1...

usb порта за сечење плотер ниска цена бесплатен превозот Германија доаѓаат со artcutsoftware

19152.00 -5 % DEN 18194.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

сечење плотер USB порт, LCD екран слободни брод на чиле со експлицитна

27792.00 -8 % DEN 25569.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

2018 резервни делови главата машина за сечење плотер користат сите кина плотер

2400.00 -5 % DEN 2280.00

Плотер Превозвинил машина плотер превозMchine фото : Пакување вклучуваат : Софтвер : Забелешка : За софтвер еден artcut софтвер е стари верзии,тоа;s достапна за windows 95 / 98,Windows 2000,Windows XP,Windows Vista,windows 7 32bit,друг систем не може да се користи.Оваа стари верзии ние бесплатно ви ги даде,други еден artcut се нови верзии,овој нови верзии освен може да се користи за windows 95 / 98,Windows 2000,Windows XP,Windows Vista,windows 7 32 малку,друг систем alocan употреба,како прозорец 7 64bit ,прозорец 8 и така натаму,оваа нови верзии на софтверот цената е 50 долари,ве молиме да знаат тоа.

Seron-1350 голема големина САГА - 1350IIP серво Мотор Сечење Плотер Најновиот Модел на Плотер,Максимална сечење size1260 mm

95952.00 -5 % DEN 91154.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 1350 IIPКонтура сечење плотер 1350mm со Dragoncut софтвер насока за употреба на софтверDragoncut софтвер : КАРАКТЕРИСТИКИ : 1...

сечење плотер бесплатен превозот за Романија

23472.00 -5 % DEN 22298.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : XIY720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : Овој линк за слободен брод за НАС,во близина на кина место,ако се далеку од кина место,цена можеби додадете повеќе.Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

До 2015 нов модел висок квалитет ,евтини A3 големина Сечење плотер,ласерски плотер,сечење Плотер, резба машина за слободни брод Филипини

18192.00 -5 % DEN 17282.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW360Хартија храна ширина : 360mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 360mm / 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

година Кина висока прецизност лесно да се работи, плотер машина за сечење/винил плотер машина за продажба

23952.00 -5 % DEN 22754.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

Преносот на топлината винил сечење плотер/плотер сечење

23952.00 -5 % DEN 22754.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

облека винил налепница сечење плотер 720 Топла продажба &Најдобра цена облека шема

20112.00 -5 % DEN 19106.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

винил плотер сечење плотер винил машина со слободни artcut софтвер 2009 1100mm YH1100

29712.00 -5 % DEN 28226.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : XIY1100Хартија храна ширина : 1100mmЗабелешка : Овој линк е бесплатен превозот во индонезијаКАРАКТЕРИСТИКИ : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.