• Ново
18MHz Радио FM Бенд Проширувач Конвертор Фреквенција за Nissan

18MHz Радио FM Бенд Проширувач Конвертор Фреквенција за Nissan

Оценка на клиентот:
DEN 816.00

Износ
Залиха


Автомобил Радио FM Бенд Проширувач Фреквенцијата Промена Конвертор shifter Јапонија на Светот 18 MHz За Nissan Висок квалитет на кристали во сите наши фм бенд expanders да бидете сигурни дека вие само го слушате квалитет на звук, а не евтини еден !
Во Јапонија, радија се направени за да се добијат фреквенција 76 Mhz да 90 Mhz. Но, во други земји треба колку што 108 Mhz. Нашиот електронски фм бенд проширувач ПРОШИРУВА опсегот на Јапонски е радио за автомобил до 108 Mhz.
Можеби како што се :
Инсталација :
За да се постигне максимална ефикасност од вашата единица, ве молиме да ги следат едноставни инструкции за инсталација подолу :
1. Отстранување радио од цртичка или да добиете јасен преглед на антенски приклучок за внесување на радио.
2. Исклучете го кабелот од антената на задниот дел на вашиот автомобил радио.
3. Приклучокот за антена доведе во женски контактот на ФМ Бенд Проширувач.
4. Приклучок на машки plug од ФМ Бенд Проширувач во антенски приклучок на радио.
5. Поврзете на црвениот моќ доведе од ФМ Бенд Проширувач на +12 volt напојување на вашиот автомобил со користење на црна брз допрете конектор обезбедени. По можност, користете го додатокот храна што ги обезбедува радио.Ова ќе осигура дека моќта е обезбеден додека радиото е во работењето.
NB. Вашиот FM Бенд Проширувач е earthed преку постоечката антена. Ве молиме да се обезбеди единица е јасно на секој движат педали, грејач контроли итн. Ако вашето возило е опремено со Разновидност антенски систем со кој се поврзете на Бендот Проширувач на главниот антенски и да се исклучите под - антенски, но ние препорачуваме да вклучите Бенд Проширувач на секоја антенски текст.
FQA : Наведени подолу се голем број на често поставувани прашања .
1. Дали е важно да се кандидира Бенд Проширувач на 12 Volts?
Бендот Проширувач е дизајниран да работи на 12 Volts. Таму се достапни 24 Volts Бенд Expanders, исто така, повеќето 24 Volts возила имаат 24 Volt до 12 Volt конвертор да се кандидира на стерео систем.
2. Што се Радио Станица Двојно-Ups?
Заеднички за сите ФМ Бенд Expanders се Радио Станица Двојно-Упу предизвикани од менувањето на 20 Mhz на пропусен опсег во 14 Mhz на пропусен опсег ( 88 Mhz to108 Mhz префрли во 76 Mhz да 90 MHz ) и се преклопуваат, Јапонски бенд ФМ Бенд и Меѓународни ФМ Бенд ( 88 Mhz да 90 Mhz ), на пример : Радио Станица 105.4 Mhz и 95.4 Mhz ќе и се вклучите во на е радио за автомобил на 85.4 Mhz.
3. Што се Радио Фреквенција Празни Места?
Заеднички за сите Бенд Expanders фреквенција хармоници ќе го генерирани од страна на Кристално осцилатор. Оперативен добро подолу примање на фреквенции за производство на празно-дамки на фреквенција подесување спектар. За 10 Mhz frequency shift Празни Места се 90 и 100 Mhz за 12 Mhz shift тие се 96 и 108 Mhz for14 Mhz shift 98 Mhz за 16 Mhz shift 96 Mhz и 18 Mhz смена 90 and108 Mhz.
4. Дали Бендот Проширувач промените е Радио за Автомобил Екранот
Не Бендот Проширувач не ја менувате радио екранот, тоа се само промени на оригиналот фреквенција еднаш наместени, програма во пред-изберете memory (меморија).
5. Се ФМ Бенд Expanders сите се исти ?
Не, тие не се сите исти. Тие можат да работат, но не може да биде или голем број на незадоволително перформанси проблеми.

Карактеристики

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
НИШ-18A
Бренд Име:
RINSON

Производи во категоријата

5PCS Високи перформанси GNSS антена Поддршка три систем седум фреквенцијата на примање на GPS L1, L2, ГЛОНАСС G1 G2, БДС Б1, Б2, Б3

DEN 68400.00

Е колекција од BD Б1 & Б2 & Б3 и GPS L1 & L2 и ГЛОНАСС L1 & L2 Samsung Qifeng авијација антена, може да се широко се користат во воздухопловството, морски и други прилики...

2.4 G Безжичен Предавател и Приемник Колекции се Поставува за GPS за во Автомобил Обратна Rear View Camera висок квалитет бесплатен превозот топла продажба

DEN 490.08

2.4 G БЕЗЖИЧЕН Модул адаптер 2.4 G безжичен предавател 2.4 G безжичен ресивер за Автомобил GPS преносни GPS Рачни GPS назад до Обратна Rear View CameraНапомена : Овој оглас е за безжичен модул само...

Бесплатен превозот ! 5M Кабел ISDB-T ДИГИТАЛНА-Т Автомобил Дигитални ТВ Активна Антена со SMA Конектор, Засилувач Бустер, ТВ Антенски

DEN 709.92

Добредојдовте на нашата продавница ! Уживајте во вашата шопинг !!!Најверојатно, исто така, треба следниве производи : Бесплатен превозот ! 5 M Кабел ISDBT ДИГИТАЛНАТ Автомобил Дигитални ТВ Активна Антена со SMA Конектор, Засилувач Бустер, ТВ АнтенскиСПЕЦИФИКАЦИИ Фреквенција : VHF / UHF Стекнат : 20 d B Отпорност : 50 Ω Конектор : SMA или Прилагодување SMA Конектор : МЕСИНГ Кабел : RG174 Коаксијален Кабел должина на Кабел : 5 M Напојување : 12 V (Посебно напојување и сигнал за влез во две различни кабли, на 12 V моќ доаѓа од надворешни) Работен Напон : DC10.5~16 V Работат на струјата : 10~35m A Работна Температура : 35 C°~ +75 C° Држиме до предниот или задниот шофершајбнатаФОТО ГАЛЕРИЈАПревозот : Нормално вашата цел ќе биде предаден во рок од 35 дена по плаќањето е одобрен од страна на Ali Express.Љубезно ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за испорака и други информации за контакти во вашата нарачка се ТОЧНИ, следење на број ќе бидат пополнети во редот, веднаш штом нарачката е испраќаат надвор.Обично ние брод од DHL, UPSот, Fed Ex, EMS, Кина Пост и Хонг Конг Пост, времето за испорака е подолу ( ЗА РЕФЕРЕНЦА САМО ) : Испорака методВреме На Испорака (Дена)233771010202030>30UPSотБезбедно И Брзо10%80%10%DHLFast & Ниска Тарифа5%80%15%FEDEXSafe & Економски5%60%35%EMSSafe & Ниска Тарифа5%30%50%15%Кина Пост / HK ПостЕвтини но Бавно10%30%60%Превозот стапка се пресметува врз основа на дестинација нормална испорака...

20x Автомобил Антенски Stubby Хеликс Спирален Loop Антена За Hyundai Акцент Tucson ix35 i30 Kia

1727.52 -10 % DEN 1555.00

Име На Производ : АнтенаАнтена Модел : Stubby Хеликс Спирален Антена АнтенскиБоја : ЦрнаДимензија : 18cmТежина : 45gПроизводителот Дел Број : 86309AA042Осветленост Дел Број : 8630904020, 863090 C020Опрема (За референца) : За Hyundai Акцент 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013За Hyundai Elantra 2008, 2009, 2010, 2011, 2012За Hyundai I30 2012, 2013За Hyundai Tucson 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013

Универзал е Радио за Автомобил Aerials Авто Автомобил FM Антена Засилувач на Сигналот Amp Бустер 12V FM Радио за Автомобил Брод

191.52 -5 % DEN 182.00

Подобрување на радио сигнал и да се намали бучавата Бакар сигнал жица, силна антимешање, обезбедување подобар сигнал...

Се применува на RTK GNSS антена, воведување на кора GPS антена, конектори за кабелот за RG58, чист бакар кабел TNC connectorsTNC 10 метри,

DEN 1080.00

Кабел Спецификации : TNC да TNC Кабел должина : 10 метри Кабел спецификации : RG58 чист бакар кабел Жица со дијаметар : 5.0 mm Отпорност : 50 ohms Тежина : 0.35 kg

TOPGNSS Високи перформанси GNSS антенски антена GPS L1, L2, ГЛОНАСС G1 G2, БДС Б1, Б2, Б3 три систем седум фреквенција за да примате

DEN 87600.00

На антенски антената се состои од пасивен антена, dielectric филтер, ниско ниво на бучава засилувач, АНТЕНСКИ приклучок и други делови, за примање на GPS L1, L2 и БДС Б1, Б2, Б3 ГЛОНАСС L1 L2 бенд сигнал...

Црн Автомобил Покривот AM/FM Антена Polarlander Антенски Јарболот со База за Полнење За Форд Фокус 2000-2007 XS8Z18919AA

DEN 238.08

Polarlander Црн Автомобил Покривот AM / FM Антена Антенски Јарболот со База за Полнење За С / ord F / ocXS8 Z18919 AAОбјектот спецификитеПредмет Тип : AerialsОбјектот Тежина : 0.08 kgИме на модел : за с / ord кровна антена јарболотОбјектот Должина : 54cmСпецијални Функции : за с / ocкровна антена јарболотОбјектот Висина : 0inchFrequence Опсег : ДругиАвтомобил Производител : за С / ordОбјектот Ширина : 0cmМатеријал Тип : ДругоНадворешни Тестирање и Сертификација : CEМодел Година : 20002007Опис На ПроизводотFeatrues : · 100% сосема нов и висок quanlity· Замена на Покривот AM / FM Антена Јарболот+База на Комплет· Формирање на База на & Јарболот е Директна Замена за Антена која дојде со вашето возило· Оваа База често се крши кога ќе се фрли автомобил мие и отстранување на снегот и е многу едноставна за да се замениСпецификација : · Fitment : за С / ocСите Модели 20002007· Производител Дел Број : XS8 Z18919АА XS8 Z18919 AA· Осветленост Дел Број : 98 BZ18 A886АА 98 BZ18 A886 AA· Употреба : Антена / Антенски Замена· Должина : околу...

SKYLAB SKG12BL MT3337 Ниска Моќност GPS Модул Поддршка NMEA Излез GGA GSA GSV RMC VTG GLL

DEN 1555.20

Име : SKYLAB SKG12 BL MT3337 Ниска Моќност GPS Модул Поддршка NMEA Излез GGA GSA GSV RMC VTG GLLМодел Бр : SKG12 BLНа SKG12 BL е комплетен GPS мотор модул, кој карактеристики супер чувствителност, ултра ниска моќност и мала форма на фактор...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.