• Ново
Резолуција Т GPS модул

Резолуција Т GPS модул

Оценка на клиентот:
DEN 3359.52

Износ
Залиха


Резолуција Т GPS модул
Независно мерење за да се подобри точноста време
Висока прецизност 1 PPS излез со GPS или UTC синхронизација грешка помалку од 15ns (1 сигма)
Колку време одложување може да се отстранат со кабел одложување надоместок зависи од кабел должина помеѓу антената и приемник
• приемник доаѓа со целосна следење за да се обезбеди висок интегритет на PPS
Грешка известување дополнително ја подобрува локалната приемник точноста
Поддршка 3 V и 5 V антени
Согласност со најновите стандарди Ro HS
Целосно функционална, ниска цена, со вграден GPS модул
Резолуцијата Т приемник е сите временски услови, паралелно, 12 канал следење вграден GPS приемник, дизајнирана да обезбеди прецизни времето на GPS или UTC времето и синхронизација за многу статични времето апликации. Висока прецизност На мерењето точност ќе се обезбеди за вашите тековни потреби со многу headroom за идни барања. време репер ќе ви даде широк спектар на простор за идни апликации.
Оваа ниска цена, високо точни и веродостојни приемник му овозможува на системот integrators прецизен тајминг и синхронизација за да се пробие сајтот, трошоците или волумен ограничувања. Дали самостојно или во оддалечените места, дури и во лоша средина, сега ќе може да се добие точно време (синхрони), Наместо споделување време од една времето извор, со resultant застои и губење на прецизноста, сега можат да имаат одредено време (синхронизација) на секоја локација, без оглед на тоа како изолирани или далечински. наместо од еден извор, време, точност е предизвикана од одложување и губење делење на време.
Функционална флексибилност и софтвер
Обезбеди GPS времето примачот на вистински софтвер управувано, бидејќи повеќето од функциите се трајно заклучени во хардвер дизајн, ажурирање карактеристики и нови функции, за Резолуција Т приемникот може лесно, модуларен дизајн, исто така може да се намали интеграција време и двете низок ризик операција состојба.
Резолуцијата Т приемник излези со висока прецизност 1 PPS времето сигнали, со GPS или UTC синхронизација, грешки помалку од 15ns (1 сигма).
3 V да 5 V антена компатибилен
Поддршка 3 V или 5 V компатибилен со антена, основните напојување е 3.3 V еднонасочна струја. Резолуцијата Т конектор I/O, исто така, обезбедува посебна pin за напојување на активна антена. Активна антена напон доставени од страна на корисникот е од 3 V до 5.5 V DC.
Resolution-Т технички индекс
Независно мерење подобрува време точност. Грешка известување дополнително ја подобрува локалната точноста
Висока прецизност 1-PPS излез, со GPS или UTC синхронизација грешка помалку од 15ns (1 сигма)
На време на одложување што кабел одложување на надомест на штета може да се елиминира зависи од кабел должина помеѓу антената и приемник
Примачот доаѓа со целосна следење за да се обезбеди висок интегритет на PPS
Поддршка 3 V и 5 V антени.
Перформанси
Индикатор
основна функција
L1 (1575.42 MHz) фреквенција, В/шифра, 12 - канален, континуирано следење, DSP архитектура
Ажурирање стапка е TSIP1 Hz; NMEA1 Hz
Точноста на ниво :
Вертикална :
Брзина : 0.06 M / sec
PPS : GPS/TUC 15ns (1, Сигма)
Го оставите време :
Топло подигање на :
Топло подигање на :
Ладно започнете :
Ладно почеток не бара неискористеност.

Карактеристики

Бренд Име:
MLLSE

Производи во категоријата

USB32 патот стекнување на податоци картичка (12 32-патека АД 16) /3 коло counter

DEN 23466.24

Погоден за бавно колекција (10 KS / s)Дел I, производ апликацијаUSB32 картичка е еден вид на стекнување на податоци картичка врз основа на USB автобус, може да биде директно поврзан со компјутер со USB интерфејс, лабораторија, квалитетот на производот центар за тестирање и од други области на стекнување на податоци, бранови анализа и обработка на системот...

ICP адаптер за Полнење за Digimaster 2/3 Digimaster

DEN 1439.52

Добредојдовте дојде Возило дијагностички алатка OBD Посебна продавница !Продажбата на нашата продавница Bald eagle, Xuan Ју автомобил Динг, Јуани Zheng И други брендови на автомобили инспекција опрема и околните производи, обезбедување техничка поддршка и гаранција услуга!Да се преземат голем број на надворешната трговија наредби, ако повеќе производи се потребни, ве Молиме контактирајте со нас!ICP Адаптер за Digimaster 2 / 3 DigimasterРаботи со digimaster 2 или digimaster 3, направи вашата работа полесна.Пакет Листата : 1pc x ICP Адаптер

NOYOKERE Црна Тврда Пластика Планината Носителот База Лулка Клип за Garmin Nuvi 50 50LM 50LMT GPS топла продажба

DEN 167.52

Опис На Производот : Сосема нов и висок квалитет.Лесна инсталација.Одлична замена за оригиналната заградата.Направен од природни ABS пластика, материјал,безбеден и еколошки.Боја : црна.Материјал : пластика.База дијаметар : за 56 mm.Топка со дијаметар : за 17 mm.Клипот големина : околу 9.3 x 3.5 cm.Карактеристики : Лесно да се инсталира на ветробрани или dashboards.Силна вшмукување инсталација.Топката и приклучок тип,лесно да се прилагоди.GPS може да биде лесно да се прилагоди на саканата склоност агол.Применливи GPS модели : Garmin Nuvi 50 серија GPS : Garmin Nuvi 50.Garmin Nuvi 50 LM.Garmin Nuvi 50 LMT.Пакетот вклучува : 1 x GPS планината носителот база

IDoing Посебни TPMS Најновата технологија Автомобил Гума Дијагностички-алатка со мини Внатрешен сензор Авто поддршка Бар и PSI

4127.52 -10 % DEN 3715.00

IDoing Посебни TPMS Најновата технологија Автомобил Гума Дијагностичкиалатка со мини Внатрешен сензор Авто поддршка Бар и PSIТоа ги има следниве карактеристики : 1...

275MHz четири каналот high-speed АД модул 12 висока прецизност сериски ADC RM3-AD4

DEN 9599.52

Опис На Производот : Тоа може да соработуваат со основната платформа за да се заврши дизајн на висока брзина на стекнување на податоци и сигнал генерација...

STM32 развој одбор, минимум систем, WIFI модул, безжичен рутер, RM04 модул, сериски порт, WiFi

DEN 1439.52

1, shopkeeper работи краткоТочење според работното искуство, проектот искуство во програмирање постојат некои посебни вештини да го споделам со вас, ако не се разбере, може да се разговара со shopkeeper...

CC-PIN phlx зрачење детектор на метал детектор визуелна доза го оценувате метар CX1601

DEN 4799.52

CCPIN, упатство за користење на серија на phlx зрачење детекториЕден, краток воведХит CCPIN сериски phlx зрачење детектор е нов тип на зрачење детектор модул дизајниран од страна на нас...

USB 9 pin сериски линија USB COM USB USB, RS232 за извоз девет 232340 чип

DEN 479.52

Име на производ : USB да сериски линија (COM)Видови на стоки : Девет сериски конверзија линијаОпсегот на примена : (ве молиме да се види јасно и купи О, погрешно купи може да се потроши.)Овој производ може лесно да се трансформира на компјутер, USB интерфејс за универзален сериски порт, да обезбеди брз пристап за компјутери без сериски порти, и да го користите овој производ за да се трансформира традиционалната сериски уреди во plug and play USB уреди.Карактеристики на производот : Лесна инсталација, без надворешно напојување и физички дискНа компјутер или лаптоп за USB портПоддршка на USB1.0 / 1.1 спецификација, компатибилни со USB2.0 спецификација, како и поддршка за целосна брзина на пренос на владата 12 MBPSПоддршка на Win98, 98 SE, Me, 2000, XP, Mac OS8.6 или повисока верзииRS232 компатибилен уред листата : Надворешни MODEMISDNТАДигитална камераСтандарден сериски глувчетоБар код читање опремаОпшти читач на картичкаPlam III&V PalamCOM порта етикета печатач СМО порта присуство машинаЕтикета писател ЧекаСледново е вистински шут Пакување фотографии Watch out за 9 бода Изработката е многу добра линија многу дебела линија должина 70 CM не содржи USB глава

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.