• Ново
Бесплатен Превозот DYL002U Swan Силиконски Калап 19mm - Bakeware Полимер Глина Sugarcraft Минијатурни Храна Калапи, Памук Бонбони Мувла

Бесплатен Превозот DYL002U Swan Силиконски Калап 19mm - Bakeware Полимер Глина Sugarcraft Минијатурни Храна Калапи, Памук Бонбони Мувла

Оценка на клиентот:
DEN 61.92
DEN 57.00 -8 %

Износ
Залиха


Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината на мувла слика.
Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.
Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.
Мувла боја по случаен избор.
Мувла Материјал : Храна Безбедно Силикони
Нема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.
Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..
Вкрстена Контаминација Предупредување.
Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.
Мувла clean-up е лесно со топла сапун вода.

Карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,LFGB,CIQ,ФДУ
Број На Модел На:
DYL002U
Бренд Име:
UIE
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,

Производи во категоријата

Танчерка девојка Силикони Фондан Торта Декорирање Алатки Кујна Калапи за Печење Балет Бонбони Глина Смола Чоколадо Gumpaste Габи T1002

186.72 -15 % DEN 159.00

Опис на Производ големина Должина : 8.5 cm ширина : 8.5 cm дебелина : 0.9 cm тежина : 68g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

Никол Силиконски Калап Банана Форма Природни Рачно Изработени Сапун Чоколадни Бонбони Мувла Занает Смола Глина Украсување Алатка

461.76 -30 % DEN 323.00

Добредојдовте на Никол ! Силиконски Калап ЕкспертИнформации за производот Бренд : Никол Материјал : Храна Одделение Силиконски Спецификација(приближно) : x 7.2 5.5 x 5 cm Внатрешна Големина : 5.5 x x 4.2 4.1 cm во Калап Тежина : 103g Крајниот производ Тежина : 49g Боја : Случајни Карактеристики : Флексибилни и НеСтап ,Лесно да се Demould и чисти , Издржливи во употреба Објект Бр...

freeshipping Капитал /Мала буква силиконски калап фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо gumpaste мувла глина мувла

249.60 -15 % DEN 212.00

Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации Опис на Материјал : Силикон Случаен Боја : розова или бела Оценка на температура : 40 centigrde на+210 centigrade Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба

Силика гел силиконски калап Ретро dragonfly Мулти-месо Flowerpot Куќа Градина декорација цемент глина мувла

1367.52 -10 % DEN 1231.00

Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за сапун мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Креативни 3D Свиња Силиконски Калап Sugarcraft Торта Декорирање Алатка Фондан Глина Сапун Уникатен SQ14170

335.52 -20 % DEN 268.00

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 80mm*58mm*40mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

Рамка Силиконска Гума Флексибилни Храна Безбедно Мувла Мувла - смола, чоколадо силикони глина мувла заболување на паста Бр.F002 арома камен габи,

383.52 -10 % DEN 345.00

мувла големина about10 *12cm Чипка Големина : 10.2 * 9 дното на мала кутија 5.5 * 7 Средно производот 4 * 3Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Остава Чипка Торта Мувла Торта Декорирање Алатки Силиконски Калапи Фондан Полимер Глина Смола Бонбони Fimo Супер Sculpey F0918

128.64 -47 % DEN 68.00

Различни стилови, идејата е роман, добредојдовте дојдовни примерок сопствени Специфики : Серија : печење серија, сапунска серија Материјал : храна одделение силиконски Апликација : микробранова, фурна, ладилник, steamer перат варени дезинфекција answer : ___________________________ Note : да се Чува далеку од отворен пламен, ножеви Карактеристики : 1...

GYL164U 23.3 mm Половина Срце Macaron Силиконски Калап - Фондан, Десерт, Печење Алатки, Cabochon, Смола Полимер Глина, Чоколадо, Бонбони

66.24 -8 % DEN 61.00

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

5.5*4.1*3.5 cm Силиконски калап мини Куче форма смола глина занает мувла Фондан чоколадо торта декорација мувла DIY алатки

DEN 431.52

Опис : Модел : AA002Материјал : висок квалитет со силиконска мувлаМувла Боја : СлучајниСертификација : SGS.ФДУМувла Тежина (g) : Околу 60Мувла Големина (cm) : За 5.5 * 4.1 * 3.5Заврши Големина (cm) : За 5.5 * 4 * 3.5Карактеристики : мека, прекрасен изглед , роман , различни ленти, лесно да се работи!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер , итн.Еднократно, нестап мувла .Температурата 50 250 ° C* 100% сосема нов и во добра состојба* Тоа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож* Лесен за употреба и чиста.* Лесно да се добие, мирис и вкус далеку* Обновливи, нестап* packgae се вклучени : 1 компјутер од мувлаПревозот : Вашата цел ќ се испрати во рамките на 25 работни дена преку регистрирани Кина, воздухот еmail или YW глобален стандард mail...

воз форма силикони сапун глина играчка мувла Фондан торта калап за Печење мувла DIY алатки

DEN 671.52

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ мувла Големина : една рунда 35.5*24.6*5.2 cm Заврши големина за 8.0*5.0*4.5 секој cm♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Luyou DIY Ножици силикони Фондан Мувла,Смола Глина Чоколадни Бонбони Силикони Торта Мувла,Фондан Торта Декорирање Алатки FM1261

316.80 -5 % DEN 301.00

Мин Нарачката е 7 ДОЛАРИ! Може Да Се Меша Цел.Ако вашата цел е помалку од $7, Ние ќе биде предаден, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

BJ002 3D Големо Дрво Трупецот Силиконски Калапи Божиќ Фондан Торта Декорирање Алатки Чоколадо Глина Бонбони Калапи Кујна Печење

1440.00 -10 % DEN 1296.00

Опис : Точка БР : BJ002Материјал : висок квалитет со силиконскаМувла боја : автоматскиКонтрола на квалитет : SGS.ФДУКалапи Тежина (g) : за 786Сапун Тежина (g) : околу 1000Мувла спецификација (cm) : за 19*17*6.5Заврши спецификација (cm) : за 15.3*14.2*5.4Карактеристики : Висока издржливост и флексибилност.Таа ќе се одржи форма за години.Еднократно, нестап.Лесен за употреба и чиста.Рејтинг на температура : 50°c до +250°cПред да ја купите било производи од нашата продавница, ве молиме проверете ја ГОЛЕМИНАТА внимателно, благодарам многу.

3pcs силиконски калап такси/училиште/полиција/брза помош/Оган Инженеринг Автобус форма фондан торта чоколадна мувла смола глина занает мат

DEN 719.52

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ Мувла Големина : Како што е прикажано во горниот слики.♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 3 еез .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

П-218 БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ коноп јаже Twine околу работ на торта декорација торта со силиконски калап глина мувла храна одделение мувла

DEN 264.00

Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации Опис на коноп јаже Twine околу работ на торта декорација торта со силиконски калап Материјал : Силикон Производ во Боја : розова Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба...

Никол Силиконски Калап Сапун Домати Форма за Природни рачно изработени Занаетчиски Смола Глина Чоколадни Бонбони Мувла

363.36 -30 % DEN 254.00

Добредојдовте на Никол ! Силиконски Калап ЕкспертИнформации за производот Бренд : Никол Материјал : Храна Одделение Силиконски Спецификација(приближно) : 6.5 х 5.4 x 3.7 cm Внатрешна Големина : 4.8 x 3.6 x 3 cm во Калап Тежина : 68g Крајниот производ Тежина : 38g Боја : Случајни Карактеристики : Флексибилни и НеСтап ,Лесно да се Demould и чисти , Издржливи во употреба Објект Бр...

П-1010 вкусен растенија серија силиконски калап фондан торта декорација мувла глина мувла чоколадо мувла

230.40 -15 % DEN 196.00

Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации.Опис на Материјал : Силикон Случаен Боја : розова или транспарентни Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.