• Ново
6pcs Чиста Коска Акустична Гитара Мост Pin Мост Копчиња w/ 3мм Бисер Школка Dot

6pcs Чиста Коска Акустична Гитара Мост Pin Мост Копчиња w/ 3мм Бисер Школка Dot

Оценка на клиентот:
DEN 399.84
DEN 356.00 -11 %

Износ
Залиха

Опис на производот : Материјал : Коска со Бисер Точка Должина : околу 30мм Глава дијаметар : за 7.85 mm Заеднички големина за повеќето акустични гитари Пакетот Вклучува : Мост Иглички X 6

Карактеристики

Бренд Име:
KAISH
Број На Модел На:
Нут
Функција:
со Dot
Тип:
Нут

Производи во категоријата

Гроздобер 5 Дупка Гитара Pickguard Бело/Црна Школка за TL

442.08 -11 % DEN 394.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна / Бела ШколкаОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

Црна Бас Гитара Барел Џек Цилиндар Влез Излез Џек 3 Столбови Моно

185.76 -11 % DEN 165.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрнаВнатре дупка со дијаметар : 1 / 4" (6.35 mm)Навој дијаметар : 11.8 mmДолжина без столбови : 38.5 mmВкупна должина, вклучувајќи столбови : 48.2 mm3 Столбови може да се користи како МоноДоаѓа со орев и за миење1 Џек ПлочаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

1xM3.5 1xM4 МЕТАЛ ЛП Гитара за да се Префрлате Switch Совет Никел 3 Начин се Префрлите Knob за ЛП

213.60 -11 % DEN 190.00

Боја : НикелМатеријал : Метал (не Пластични)Метрички М3.5 switch совет, се вклопува најоригиналните Epiphone лес Пол прекинувачи направени во Кореја (што се префрлите вратило навој дијаметар е за 3.3 мм на 3,4 mm), а не копирање или лажни Epiphone прекинувачиМерка М4 switch совет, одговара на повеќето (Не СИТЕ) увоз лес Пол прекинувачи направени во Кина / Јапонија (кои се префрлите вратило навој дијаметар од околу 3.7 mm до 3.8 mm)Овие се метрички големина совети; Тие НЕ се вклопуваат заеднички САД тема Gibson прекинувачи (но имајте предвид некои Gibson Студио и Почит модели може да се користи мерка М4 toggle switch, како и...

Гитара Prewired Жици се Подигнат Алфа 250K 24mmЛонци 1 том 1 на Ѕвонење 3-Начин Прекинувач за Теле Гитари

511.68 -11 % DEN 456.00

1 Том 1 Тон / 3 Начин На Копчињата / 1 Џек SocketДоаѓа со 2 вистински Алфа садови 1x A250 K и 1x B250 KСадови база е за 24mm; Бунари со дијаметар е за 8мм и вратило должина е околу 18mmКвалитет на Жици се Подигнат за повеќето единствен калем магнети комбинација, не се полоши од Жици се Подигнат направени во евтини фабрикиВе молиме консултирајте се со вашиот локален luthiers ако не знаете како да го инсталирате ожичување ТемпераментОжичување Темперамент Комплет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Гроздобер 5 Дупка TL Стил Гитара Pickguard Бел Бисер се Вклопува TL 3 Ply

442.08 -11 % DEN 394.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Бела бисерОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

Хром Затворени ST Пикап Опфаќа w/ Гитара Копчиња и 5 Начин се Префрлите Совет

695.52 -11 % DEN 619.00

Боја : Хром ПозлатенМатеријал : Пластични, не Метал3 Пикап Опфаќа Димензија : Топ должина(69.8 mm) x Дното Должина(82mm) x Ширина(17.8 mm) x Висина(13.4 mm)Растојанието помеѓу пикап опфаќа монтажа завртки (центар до центар) : 75.6 mmДолжината за изрез на Вклучите Совет е околу 4.8 мм (Тоа само се вклопува во САД направен Strat Прекинувачи со поголеми ножеви, тоа не се вклопуваат Squier или Увоз Strat прекинувачи со помали ножеви)На копчиња одговара пречник од 6mm садовиВе молиме проверете ги опис сериозно пред да можете да го објектот за да ги потврдите за полнење ќе се вклопи во вашиот гитара.5 начин се префрлат во описот е само за референца, ве молиме имајте во предвид пакетот не вклучуваат префрлување.Хром Затворени Strat Пикап Опфаќа x 3Хром Strat Копчиња (1 Јачината 2 Ѕвонење) x 1Хром Switch Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

72mm Чиста Гитара Коска Седло Акустична Гитара Коска Мост Седло 72x3mm

204.48 -11 % DEN 182.00

Боја : Бела (Рамно Дно)Димензија : 72x3x8 / 10 / 9 (mm)За Акустични ГитариВажна забелешка : можеби ќе треба да песок и полски Седлото кога ќе го инсталирате.1x Коска СедлоПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Сет од 4 ЛП Гитара Брзо Бирање Копчиња за Контрола на Копчиња Црна/Злато

479.04 -11 % DEN 426.00

Бренд нови, никогаш не се користат воВнатре тенџере дупка со дијаметар : 6mmОдличен квалитет Обичај копчиња за извршување санкции PaulsОдговара на повеќето Gibson,Epiphone,СЕКРЕТАР или слични гитари кои имаат пречник од 6mm садови4pcs KnobПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Хром Делукс Подесување Штипки Копчиња ЛП Гитара Приемници Машина Глави 3L3R

642.24 -11 % DEN 572.00

Гарантира Гитара Машина ГлавиНаправен од Метал со Зеленото КопчеОвие tuning keys одговара помали 8мм тјунер дупки, не 10мм тјунер дупкилево Гитара Машина Глави x 3Право Гитара Машина Глави x 3Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Натоварени Prewired ST Strat Pickguard со Alnico Подигнување на Возраст од Бела за САД Фендер

1795.20 -11 % DEN 1598.00

На возраст од Белата 3 Ply со Крем Копчиња и Магнети за ПолнењеНа pickguard одговара на Мексиканската / Американски Стандард Фендер Strats, не други видови на strats...

Пакет од 20 Црна Meric Humbucker Пикап Висина Завртка Прилагодување Завртки

282.72 -11 % DEN 252.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрнаДобар Квалитет на Евтини ЦенаЗавртка вкупна должина : околу 28mmНавој дијаметар : околу 2,6 mmВе молиме имајте предвид овие се метрички навој завртки, тие не се вклопи во било кој Американски навој магнетиHumbucker Пикап Висина Завртки x 20Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Квалитетот Сет од 2 Вилкинсон Lic Зебра Humbucker Магнети

1489.92 -11 % DEN 1326.00

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ЗебраПол Проред : 50mmDCОтпор : 7.2 К отпор(Вратот); 13.6 К отпор (Мост)2 Зебра Humbucker МагнетиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Солидна Црна 1 Ply 29x43cm Празно Pickguard Нула Плоча Материјал на Состојба

826.08 -11 % DEN 735.00

Боја : Црна 1 Ply43cm(должина) x 29cm(ширина) x 2.2 mm(дебелина)Може да се сече на 2 Strat Pickguards или 2 Теле Pickguards или 2 Џез Бас pickguards или 1 Стр Бас pickguardВе молиме проверете ја големината внимателно пред да нарачате1 Празно Ги Собереш Guard Материјал ЛистПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

10pcs Црна Овална Вовлечен Електрична Гитара Излез Џек Плоча

575.52 -5 % DEN 547.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

KAISH ST Стил Зелена Гитара Пикап Опфаќа Копчиња и СВЕТИ Switch Совет Капа

278.88 -11 % DEN 248.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЗеленаМатеријал : Пластика3x Пикап Опфаќа Пол Проред : 52mm (ве Молиме потврдете пол проред на вашиот 3 магнети е 52mm)Должина на Слотот на Вклучите Совет : за 3,5 мм (не одговара НИ направи Даб или CRL прекинувачи со Голема Ножеви)На копчиња одговара метрички пречник од 6mm садовиВе молиме да ги проверите големините сериозно пред да ги нарачате на објектот; пакетот не вклучуваат префрлувањеStrat Пикап Покрива со Пластична Фолија x 3Strat Копчиња (1 Јачината 2 Ѕвонење) x 1Вклучете Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

5 Групи Алис Позлатен Челик Електрична Гитара String Светлина Тензија Убоди од 1-6 (.010-.046)

492.96 -11 % DEN 439.00

За Електрични гитари; Светлина напнатостОбложено челик; Челик Јадро; Никел Легиран РанаНикелОбложено Топката КрајНикел легиран серија стрингови...

Стр Бас Pickguard PB Нула Плоча на Возраст Бисер Одговара на Прецизност Бас Гитара

696.00 -11 % DEN 620.00

Сосема нов, не се користи.Објектот 100% како на сликата покажува.Боја : Возраст Бисер(3 Ply)Објектот само се вклопува Стандард 13 Дупка Фендер Стр Бас направени во САД или Мексико, не Squier Стр Бас или било какви други видови на Стр Басови направени и во сите други земји...

Злато Бисер Strat Pickguard,Trem Покрие со Крем Пикап Опфаќа,Копчиња,Вклучете Совет

721.92 -11 % DEN 643.00

Боја : Злато Бисер со Крем ПоставиМатеријал : Пластика (Pickguard и Задната Плоча се покриени со Оригинални Заштитни филмови )Pickguard и Задната Плоча се 3 ply Бел Бисер3 Пикап Опфаќа Пол Проред : 52mmTrem Покрие Големина : Должина е околу 146mm и Ширина е за 93.5 mmДолжина на Слотот на Вклучите Совет : за 4mmНа Pickguard поставени само се вклопува НИ Модерен Стандард Крилата...

Гроздобер 5 Дупка TL Стил Гитара Pickguard Blue Pearl се Вклопува TL 3 Ply

442.08 -11 % DEN 394.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Сина бисерОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

ЛП Pickguard Празнина Опфаќа Turss Род Покрие Сет за Epiphone Лес Пол Транспарентен

651.36 -11 % DEN 580.00

ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род МаскаБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни во собата, не оригинални сетОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offДебелина : за 2.9 mmВажна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите целОбјектот не одговара Gibson Les PaulsВе молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е неbeveled работ ЛП Решетка Род Покрие x 1ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Сребро Искра 5 String Џез Бас J Бас Pickguard Нула Плоча за Фендер

689.76 -11 % DEN 614.00

Материјал : Пластични, не МеталНа pickguard има пластични заштитни филмови на тоаОбјектот само се вклопува во Американската / Мексиканската стандард Фендер 5 String Џез Бас , но не Squier Џез Бас или било какви други модели на Џез БасовиКвалитетот е одличен! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

KAISH 100 Компјутери Хром Humbucker Пикап Прстен Завртки ЛП Пикап Рамка Опкружувачки Завртки

325.44 -11 % DEN 289.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ХромГолемина : 2,5 mm навој дијаметар x 18mm должина100 ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

2 парчиња Хром Притисни На Гитара Abalone Топ Кап Купола Копчиња Бас Knob Telecaster Knob

DEN 397.44

Боја : ХромAbalone топ ова е природен материјал, така knob да knob може да има варијацииНадворешен дијаметар : околу 18.2 mmВкупна висина : околу 18mmНа дното централна дупка е 6mm кој може да се вклопи во повеќето метрички садови со дијаметар помал од 6mm, овие копчиња не се вклопуваат 1 / 4" Американски вратило садовиВисок квалитет на копчиња со faultless завршиГитара Копчиња x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 5x B250K Големи Линеарни Гитара Садови 15mm Краток Сплит Вратило 250K Potentiometers

297.60 -11 % DEN 265.00

Линеарни Коси B250 K Гитара СадовиКраток Сплит вратило со крупни knurlingВратило Вкупна Должина : околу 15mmСплит Бунари со Дијаметар : за 5.8 mmБаза Дијаметар : за 24mmАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.B250 K Садови x 55 Орев и 5 за МиењеПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.