• Ново
Ukulele Capo за 6 String Ukulele Акустична Класичните Електрични Guitarra Подесување Менгеме Музички Инструмент Додатоци

Ukulele Capo за 6 String Ukulele Акустична Класичните Електрични Guitarra Подесување Менгеме Музички Инструмент Додатоци

Оценка на клиентот:
DEN 176.64
DEN 106.00 -40 %

Износ
Залиха


Ukulele Capo за 6 String Ukulele Акустична Класичните Електрични Guitarra Подесување Менгеме Музички Инструмент Додатоци
Функција :
Изработени од ПВЦ,работи на Ukulele гитара додатоци
Лесни,преносливи и издржливи.Лесен за употреба,брзо ослободување гитара додатоци
Лесно да се ре-позиција со една рака,да ги задржи сите стрингови совршено се притисне и секогаш во мелодија.
Висок Квалитет на меки Силиконски Подлога Штити вашиот ukulele вратот против било гребнатини или оштетување.
Работи совршено на ukulele Стрингови Со рационализација дизајн и исклучителна изведба.
Класичен дизајн,исклучителна заврши на површината (без гребнатини и боја испаѓање ).
Спецификации :
Тело Материјал : ПВЦ
Пролет Материјал : Високи перформанси Челик Пролет
Заштитни Влошки : меки Силиконски
Боја : Црна,Бела
Бруто Тежина : 14g
Пакет :
1* ПВЦ Ukulele capo
Ukulele capo
Гитара Capo

Карактеристики

Бренд Име:
Татковина
Тип:
Capo
Број На Модел На:
M359
Име на производ:
Гитара Ukulele Capo

Производи во категоријата

KAISH 5x B250K Големи Линеарни Гитара Садови 15mm Краток Сплит Вратило 250K Potentiometers

297.60 -11 % DEN 265.00

Линеарни Коси B250 K Гитара СадовиКраток Сплит вратило со крупни knurlingВратило Вкупна Должина : околу 15mmСплит Бунари со Дијаметар : за 5.8 mmБаза Дијаметар : за 24mmАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.B250 K Садови x 55 Орев и 5 за МиењеПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Црвено Бисер ST SSS Pickguard со Назад сет

614.40 -11 % DEN 547.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црвена БисерМатеријал : ПластикаНа pickguard поставени само се вклопува во Американската / Мексиканската Стандард Фендер Strats, не за Squier, Увоз Strats или Било кој друг Обичај StratsВе молиме бидете сигурни да проверите на нашата опис сериозно да се потврди целиот комплет може да се вклопи во вашиот гитара совршеноStrat Pickguard x 1Strat Задната Плоча x 1Хром Сосема Нов Pickguard Завртки x 20Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Lefty 6 Внатрешно Tuning Keys Гитара Приемници Лево Раце Машина Глави Хром

535.20 -11 % DEN 476.00

Боја : ХромТешки внатрешни опремаДобро дизајниран За Strat или Теле ГитариКвалитетот запечатени машина главиLefty Подесување Штипки x 6Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Сет од 4 ЛП Гитара Брзо Бирање Копчиња за Контрола на Копчиња Црна/Злато

479.04 -11 % DEN 426.00

Бренд нови, никогаш не се користат воВнатре тенџере дупка со дијаметар : 6mmОдличен квалитет Обичај копчиња за извршување санкции PaulsОдговара на повеќето Gibson,Epiphone,СЕКРЕТАР или слични гитари кои имаат пречник од 6mm садови4pcs KnobПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Хром Pickguard Стапка Нула Плоча Заградата w/ Завртки одговара на ЛП Гитара

185.76 -11 % DEN 165.00

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ХромОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Хром Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

4pcs Блек Метал ЛП Врвот Шапка Бел Копчиња Бас Гитара Knob за Метрички 5.8 mm Садови

613.92 -11 % DEN 546.00

Метал Бел Топ Шапка Копчиња ХромБоја : ЦрнаМатеријал : Метал, а не ПластичниПритисни на вклопуваат копчиња, без да го поставите заврткаОбјектот се вклопува гитари или басови со метрички 5.8 mm сплит вратило лонци, не се вклопуваат Американски навој или било кој друг поголем дијаметар садови Метални Копчиња x4Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 100 Компјутери Хром Humbucker Пикап Прстен Завртки ЛП Пикап Рамка Опкружувачки Завртки

325.44 -11 % DEN 289.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ХромГолемина : 2,5 mm навој дијаметар x 18mm должина100 ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 2 парчиња Мерка М4 МЕТАЛ ЛП Гитара за да се Префрлате Switch Совет 3 Начин се Префрлите Knob за Увоз ЛП

240.48 -11 % DEN 214.00

Боја : НикелМатеријал : Метал (не Пластични)Мерка М4 switch совети, одговара на повеќето (Не СИТЕ) увоз лес Пол прекинувачи направени во Кина / Јапонија (кои се префрлите вратило навој дијаметар од околу 3.7 mm до 3.8 mm)Тие НЕ се вклопуваат метрички М3.5 оригинални Epiphone прекинувачи, или заеднички САД тема Gibson Les Paul прекинувачи (но некои Gibson Студио и Почит модели може да се користи мерка М4 toggle switch, како и)Ве молиме бидете сигурни да се потврди thead тип вашиот прекинувач и мерка на навој дијаметар на вашиот switch пред да ги нарачате на објектот2x М4 Метал СоветиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Сет од 3 Црвени со Бели ST Гитара Копчиња Јачина на звук & Tone Knob

185.76 -11 % DEN 165.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрвенаСе вклопува Strat гитари кои имаат метрички пречник од 6mm садови1 Обем; 2 Тон На КопчињаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Метрички ЛП Гитара 3 Начин за да се Префрлате Switch w/ Блек Метал Совет

278.88 -11 % DEN 248.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел, Со Црн Метал СоветОдличен КвалитетМетрички големина за Epiphone,СЕКРЕТАР или други Увоз ЛП Гитари1x ЛП / Исклучи Префрлате1 Блек Метал СоветПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

1xM3.5 1xM4 МЕТАЛ ЛП Гитара за да се Префрлате Switch Совет Никел 3 Начин се Префрлите Knob за ЛП

213.60 -11 % DEN 190.00

Боја : НикелМатеријал : Метал (не Пластични)Метрички М3.5 switch совет, се вклопува најоригиналните Epiphone лес Пол прекинувачи направени во Кореја (што се префрлите вратило навој дијаметар е за 3.3 мм на 3,4 mm), а не копирање или лажни Epiphone прекинувачиМерка М4 switch совет, одговара на повеќето (Не СИТЕ) увоз лес Пол прекинувачи направени во Кина / Јапонија (кои се префрлите вратило навој дијаметар од околу 3.7 mm до 3.8 mm)Овие се метрички големина совети; Тие НЕ се вклопуваат заеднички САД тема Gibson прекинувачи (но имајте предвид некои Gibson Студио и Почит модели може да се користи мерка М4 toggle switch, како и...

Солидна Црна 1 Ply 29x43cm Празно Pickguard Нула Плоча Материјал на Состојба

826.08 -11 % DEN 735.00

Боја : Црна 1 Ply43cm(должина) x 29cm(ширина) x 2.2 mm(дебелина)Може да се сече на 2 Strat Pickguards или 2 Теле Pickguards или 2 Џез Бас pickguards или 1 Стр Бас pickguardВе молиме проверете ја големината внимателно пред да нарачате1 Празно Ги Собереш Guard Материјал ЛистПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Стр Бас Pickguard PB Нула Плоча на Возраст Бисер Одговара на Прецизност Бас Гитара

696.00 -11 % DEN 620.00

Сосема нов, не се користи.Објектот 100% како на сликата покажува.Боја : Возраст Бисер(3 Ply)Објектот само се вклопува Стандард 13 Дупка Фендер Стр Бас направени во САД или Мексико, не Squier Стр Бас или било какви други видови на Стр Басови направени и во сите други земји...

СЕКРЕТАР Стандард Полно Лице Гитара Pickguard Нула Плоча на Возраст Бисер 3 Ply w/ Завртки

451.20 -11 % DEN 402.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Возраст Бисер 3 PlyСе вклопува во Целосната Лице Стандард Gibson СЕКРЕТАР ГитариКвалитетот е голема...

5 Групи Алис Позлатен Челик Електрична Гитара String Светлина Тензија Убоди од 1-6 (.010-.046)

492.96 -11 % DEN 439.00

За Електрични гитари; Светлина напнатостОбложено челик; Челик Јадро; Никел Легиран РанаНикелОбложено Топката КрајНикел легиран серија стрингови...

ЛП Pickguard Празнина Опфаќа Turss Род Покрие Сет за Epiphone Лес Пол Транспарентен

651.36 -11 % DEN 580.00

ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род МаскаБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни во собата, не оригинални сетОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offДебелина : за 2.9 mmВажна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите целОбјектот не одговара Gibson Les PaulsВе молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е неbeveled работ ЛП Решетка Род Покрие x 1ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 3x Пурпурна Огледало Гитара Еден Калем Пикап Опкружувачки Прстен за Големина Пикап

273.60 -11 % DEN 243.00

Опис на производот : Боја : Виолетова Огледало Материјал : Пластични, не Метал пикап дупки се сечат за да одговараат Strat големина магнети треба да лупам надвор од пластична фолија за да се остави на објектот стане огледало на Пакетот вклучува : Подигнување Прстени x 3

Гроздобер 5 Дупка TL Стил Гитара Pickguard Бел Бисер се Вклопува TL 3 Ply

442.08 -11 % DEN 394.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Бела бисерОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

KAISH ST Стил Зелена Гитара Пикап Опфаќа Копчиња и СВЕТИ Switch Совет Капа

278.88 -11 % DEN 248.00

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЗеленаМатеријал : Пластика3x Пикап Опфаќа Пол Проред : 52mm (ве Молиме потврдете пол проред на вашиот 3 магнети е 52mm)Должина на Слотот на Вклучите Совет : за 3,5 мм (не одговара НИ направи Даб или CRL прекинувачи со Голема Ножеви)На копчиња одговара метрички пречник од 6mm садовиВе молиме да ги проверите големините сериозно пред да ги нарачате на објектот; пакетот не вклучуваат префрлувањеStrat Пикап Покрива со Пластична Фолија x 3Strat Копчиња (1 Јачината 2 Ѕвонење) x 1Вклучете Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.