• Ново
Нова Соларна Енергија Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори LCD CM6048 60A 48V

Нова Соларна Енергија Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори LCD CM6048 60A 48V

Оценка на клиентот:
DEN 2832.00

Износ
Залиха


Нова Соларна Енергија Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори LCD CM6048 60 A 48 V
Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelian
Опис :
Тип : Соларна Енергија Panel
Модел : CM5048
Работа напон : 48 V
Номинална Струја : 40 A 50 A
Големина : 130mmx188mmx62mm
Спецификација
Модел
CM6048
Номинална Струја
40 A 50 A
Соларен Панел Напон
≤100 V
Плови Полнење Напон
54.8 V
Низок Напон disconnecting
42.8 V
Низок Напон За Обновување
50.4 V
Полнење на чекање
PWM
Кабел со дијаметар
Температура на чување
-30~70
работна температура
-20~50
Влажност барања
Големина
130mm×188mm×62mm
Тежина
590g
Плаќање
Кредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T/T и Western Union.
Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.
Гаранција
Ние нудиме 1 година гаранција за овој производ. Ако производот е надвор од работниот ред под правилна употреба на прирачникот во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас за да се добие стока се врати шифрата и превозот настава. Потоа, го испрати назад на вашиот трошоците за превозот.
По добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување. Сосема нов замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашите гаранција барања.
Испорака
Со DHL/ФЕДЕКС/ТНТ(Кина Express),ако сакате да користите други,ве молиме контактирајте со нас.
Царинската ќе биде помалку веројатно да се наметнат даноци / должности на мали парцели. Сепак, тоа ќе биде во вашата трошоци ако настане.
Осигурување се вклучени во Превозот и Ракувањето со трошоци што се платени.

Карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CM6048
Состојба:
Нови
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Тип:
на наполнетост на батеријата контролер
Гаранција:
Yes
Превозот начин:
Fedex , DHL , или ЕМС
цена:
Конкурентна
Трговија на големо:
Yes
Акции:
Yes
Дел Број:
CM6048
Производителот Дел Број:
CM6048

Производи во категоријата

TF035 турбополнач 49135-03110 за 4M40

DEN 9072.00

TF035 турбополнач 4913503110 за 4 M404913503110 турбополначTF035 турбополначME202012 турбополначTF035 турбополнач 4913503110 за 4 M40Модел : TF035ОЕМ БР : 4913503110Мотор : за 4 M40Модел TF035 ОЕМ број 4913503110 Апликација 4 M40 Тежина 8 KG Дел број ME202012ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

ОЕМ Квалитет! Спојката Тапан за CHTZ6010/HTZ7510 Мали Бензин четка машина/Хеџ Тример/Pruner

DEN 1080.00

ОЕМ Квалитет! Спојката Тапан за CHTZ6010 / HTZ7510 Мали Бензин четка машина / Хеџ Тример / PrunerПогоден Модел : CHTZ6010 / HTZ7510 Четка Машина,Хеџ ТримерНие сме обезбедување на сите видови на резервни делови за CHTZ6010 / HTZ7510 Хеџ Тример вклучувајќи fylwheel, палење калем, искра приклучокот, splasher главата, carburetor, кои работат на главата, спојки, тапани, цилиндар за полнење, клипот и прстени, одвратна стартер assy итн.

Генератор делови брзина контролер EG2000 Електронски Мотор Брзина Гувернерот единица за контрола

DEN 3600.00

На EG2000 е универзален генератор гувернерот / моторот брзина контролер опремени со Чад Ограничување, & Неактивен Брзина.Погоден за дизел, гориво и природен гас мотори со Вграден & NonВграден Поени Пумпи, исто така, може да се користи со Ниска Струја, Електрични текот на Хидраулично Масло Пумпи Тип Гувернерот Активатори.* Работи на широк опфат на MPU / flywheel фреквенции* 15 Amp Max Излез* Погоден за сите видови на дизел и гориво мотори* Висока Чувствителност и стабилен при Ниска Фреквенција Варијации* Влага, вибрации, и ' рѓа заштитени, Епоксидни куќишта електроника* За Користење Со IsochronoГенератори & Автоматско Паралелно САЛАДИН контроли* Idle Брзина на Вредноста и конекции за Далечински Брзина ТЕНЏЕРЕОперативен Напон 12 или 24 VDC ±20% Излезна Струја 0.5 ~ 15 Кандидира Брзо Прилагодување опсег на Брзина на прилагодување Potentiometer (30 претвори); 4 Сегмент НатопиПрефрлете Се Прилагодливи Од 600 ~ 9500 Hz...

GX390 Моторот Клипот Pin,188F 190F Генератор Клипот Pin За ХОНДА EC6500 Генератор

576.00 -28 % DEN 415.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Гориво Исклучување Запре Електромагнетниот 125-5772 1255772 24V за 3114 3116 Мотор

DEN 2832.00

Опис : Тип : Гориво Shutoff Електромагнетниот Дел број : 1255772 1255772 Напон : 24 V Забелешка : Ние сега снабдување оваа електромагнетниот 12 V или 24 V,ве молиме да не контактирате доколку ви треба.Ние сме autoparts ОЕМ производството во Кина.Сите предмети од мојата продавница е нов бренд оние со висок квалитет со разумна цена...

Бесплатен Превозот 1/2 20mm Пригушувач Воздушниот Компресор вклучите Автоматскиот филтер за воздух одговараат за Исклучителен JAGUAR

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Бесплатен Превозот 1 / 2 20mm Пригушувач Воздушниот Компресор вклучите Автоматскиот филтер за воздух одговараат за Исклучителен JAGUAR

Автоматски Регулатор на Напон AVR За KUBOTA J310 J312 J315 J320 J324 Генератор XWJ

DEN 7200.00

Спецификација : Број на модел : AVR J310380 V 50 HZ 3 PhaseПримена : за Kubota KUBOTA J310 J312 J315 J320 J324 380 V Генератор GensetПакет тежина : 0.35 kgПакет Големина : 16cm x 15cm x 8cm (6.30 во x 5.91 во x 3.15 во)

Бесплатен Превозот 90 Клипот Pin 25mm Воздушниот Компресор Автоматско одговараат за Исклучителен JAGUAR и Сите Кинески бренд

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Бесплатен Превозот 90# Клипот Pin 25mm Воздушниот Компресор Автоматско одговараат за Исклучителен JAGUAR и Сите Кинески бренд

188F GX390 Генератор Carburator За 13HP ХОНДА Мотор

2304.00 -28 % DEN 1659.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

188F Генератор Гориво Петел ,GX390 Мотор 13HP Гориво Вентил

576.00 -28 % DEN 415.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Бесплатен Превозот 55 клипот прстен Воздушниот Компресор Автоматско одговараат за Исклучителен JAGUAR и Сите Кинески бренд

1968.00 -5 % DEN 1870.00

Бесплатен Превозот 55# клипот прстен Воздушниот Компресор Автоматско одговараат за Исклучителен JAGUAR и Сите Кинески бренд

ОЕМ Квалитет! Трева Splasher Главата за BC3410/BC4310 Мали Бензин четка машина/Хеџ Тример/Pruner

DEN 1435.20

ОЕМ Квалитет! Трева Splasher Главата за BC3410 / BC4310 Мали Бензин четка машина / Хеџ Тример / PrunerПогоден Модел : BC3410 / 4310 Четка Машина,Хеџ ТримерНие сме обезбедување на сите видови на резервни делови за BC3410 / 4310 Хеџ Тример вклучувајќи fylwheel, палење калем, искра приклучокот, splasher главата, carburetor, кои работат на главата, спојки, тапани, цилиндар за полнење, клипот и прстени, одвратна стартер assy итн.

5I7914 5I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064

DEN 4920.00

5 I7914 5 I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianЕдна Нова Резервни Замена Хидрауличен Багер Пригушувач која одговара : модел : 312 (До Серискиот Број 6 GK1396),Исто така, може да се вклопи : 311, E110 B, E120 BГо заменува Дел Броеви : 5 I7914, 5 I7911, 5l7914, 5l7911, 0858373, 0860014ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Бесплатен Превозот 61MM дизел мотор 170F Одвратна Стартер се справи со почеток одговараат за kipor kama и сите кинески бренд

2544.00 -12 % DEN 2239.00

Бесплатен Превозот 61 MM дизел мотор 170 F Одвратна Стартер се справи со почеток одговараат за kipor kama и сите Кинески бренд Дизел Мотор

EA350 само возбуден brushless тип genset регулатор на напон

DEN 2661.60

EA350 само возбуден brushless тип genset напонски регулатор е соодветна замена за Маратон SE350 регулатор и Basler AVC634 D регулаторот.КарактеристикиНапонот ПрописСпецификацииУреди Со Покажувач На ТекстНапон 120(90~132) / 240(171~264) VAC DIP прекинувач изборФреквенција 50 / 60 Hz изборИзлезНапон Max...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.