• Ново
188F/190F лпг&CNG carburetor за БЕНЗИН-ТНГ КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ,ЛПГ конверзија комплет за Gasosline Мотор GX390 GX420 carburetor

188F/190F лпг&CNG carburetor за БЕНЗИН-ТНГ КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ,ЛПГ конверзија комплет за Gasosline Мотор GX390 GX420 carburetor

Оценка на клиентот:
DEN 4224.00
DEN 2112.00 -50 %

Износ
Залиха


188 F/190 F лпг&CNG carburetor за БЕНЗИН-ТНГ КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ,ЛПГ конверзија комплет за Gaosline пумпа за вода Мотор GX390 188 F/190 F carburetor
ГАС ГЕНЕРАТОР МАЛ МОТОР ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИ
ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ЗАМЕНА НА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ
BRAND NEW - КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ
ОВАА НАВЕДЕНИ ОБЈЕКТОТ Е ЗА РЕЗЕРВНИ ЗАМЕНА ЛПГ & ГАС ДВОЈНА НАМЕНА И ТИП НА КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ ЗА ХОНДА, 4 ~5 KW ГЕНЕРАТОР /GENSET S . ЌЕ ДОБИЕТЕ ТОЧНО ПОКАЖА НА СЛИКАТА ПОДОЛУ(S),ИМАМЕ ГОЛЕМА ДОВЕРБА СО КВАЛИТЕТОТ НА НАШИТЕ ДЕЛА . ИНСТАЛАЦИЈА НА ОВОЈ КОМПЛЕТ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ТЕЧЕН ГАС ИЛИ НА ГАС КАКО ГОРИВО НЕ СЕ ПРОМЕНИ НА БЕНЗИН КАКО ГОРИВО СЕ КОРИСТИ, МОТОРОТ НА НАФТА ,ГАС ДВОЈНА НАМЕНА ЕФЕКТ.
ГЛАВНАТА ФУНКЦИЈА НА ПРИТИСОК НА ГАСОТ НАМАЛУВАЊЕ НА ВЕНТИЛ Е НИЗОК ПРИТИСОК НА ГАС И ПОСТОЈАНОТО СНАБДУВАЊЕ НА COMUSTIBLE ГАС ОД ВИСОК ПРИТИСОК ПРОМЕНИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СЕ СТАНЕ ГЕНЕРАТОР. НА PRICIPLE Е ДЕКА ГЕНЕРАТОР Е ЗАПОЧНАТА,ПОНУДАТА ГЕНЕРАТОРИ НА НОРМАЛНА РАБОТА . КОГА ГЕНЕРАТОРОТ Е ИСКЛУЧЕН, ПРИТИСОК, НАМАЛУВАЊЕ НА ВЕНТИЛ ASLO ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ,ОТСЕЧЕНИ ГАС КАНАЛ ДА ЗАВРШИ ИСКЛУЧУВАЊЕ. ОВАА КОЛЕКЦИИ Е ИНСТАЛИРАН ,ГЕНЕРАТОР НЕ ВЛИЈАЕ НА ОРИГИНАЛНАТА ГЕНЕРАТОР НА МОЌ, НЕЈЗИНАТА МОЌ ЗАВИСИ ОД КВАЛИТЕТОТ НА ГЕНЕРАТОР СВОЈ КВАЛИТЕТ И СОГОРУВАЊЕ ГАСОВИ.
СЕ ВКЛОПУВА МОДЕЛ(S) GX390/420 CHINSE 1888 F 190 F И ПОВЕЌЕ МОТОР/МОТОР ,ЗА EC6500 C/CL /CX СЕРИЈА ГЕНЕРАТОР / GENSET.
КРСТОТ РЕФЕРЕНЦА :
ГО ЗАМЕНУВА ОЕМ ДЕЛ#(S) :
PACKEAGE ВКЛУЧУВА :
1 X ДВОЈНА ГОРИВО CARBURETOR СОБРАНИЕ (КАКО НА СЛИКАТА)
СЛИКИ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ШТО НИЕ МОЖЕМЕ ДА ,ОНА ШТО ГО ГЛЕДАТЕ Е ОНА ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ ,ВЕ МОЛИМЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА ТОА МОЖЕ ДА СЕ ВКЛОПИ ВО ВАШИОТ МОТОР BEFOR ЌЕ КУПУВАЊЕ НА ТОА.
DUAL ГОРИВО БЕНЗИН КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ MAUNAL ЗАДАВИ ЗА ХОНДА GX160 168 F 2500 2 KW ЛПГ БЕНЗИНСКИ ГЕНЕРАТОР & LIQUEFIELD 3 KW GENSET US$ 75.00 /парче
Генератор GAVR-12 A Универзална Brushless Генератор Avr 12 A Напон Стабилизатор Автоматски Регулатор на Напон Бесплатен Превозот САД$ 35.00 /парче
2kw ,3kw, од 2,5 kw, бензински мотор 168f, бензински генератор avr, автоматски напон ,електрични делови, генератор резервни делови US$ 20.00 /парче
Искра Приклучок За 168 F/170 F/188 F/190 F Бензински Генератор Резервни Делови (Бесплатен Превозот) САД$ 25.92 /многу
парчиња / многу
2-3 KW 168 F Бензински Мотор Палење Серпентина висок напон сет за Генератор резервни Делови 2500/3500 US$ 20.00 /парче
4 KW 5 KW 6 KW генератор 188 F 190 F Бензински генератор GX390 генератор филтер за воздух бесплатна испорака US$ 30.00 /парче
Одвратна Стартер и Стартер Pawl. одговара за EY20,RGX2400 бензински мотор,замена на висок модел US$ 28.00 /парче
950,1 E45,американски plug Собранието.Бензински генератор прибор,резервни делови, приклучоци за EC2500,SH2900, замена. САД$ 9.00 /set

Карактеристики

Бренд Име:
GENOUR
Број На Модел На:
188F/190F
is_customized:
Yes
dual гориво:
БЕНЗИН & LPG&CNG
Гориво:
бензински и на Течен нафтен гас
моќност:
4KW,5KW,6KW
Пакување:
со кутија
користат за:
лпг конверзија комплет
Место на Потекло:
Кина
Име На Модел:
ЛПГ&CNG
моторот:
ЗА ПУМПА ЗА ВОДА WP40

Производи во категоријата

Брза бесплатен превозот - ДИЗЕЛ ИСКЛУЧИ ЕЛЕКТРОМАГНЕТНИОТ 3990770 Електромагнетниот, Гориво Пумпа 12V SA-4931-12

DEN 3408.00

Брза бесплатен превозот ДИЗЕЛ ИСКЛУЧИ ЕЛЕКТРОМАГНЕТНИОТ 3990770 Електромагнетниот, Гориво Пумпа 12 V SA493112Напон : 12 V ОЕМ Бр.Дел Број 3990770Уп...

Нови Издувната цевка 3031187 За NTA855 Мотор

DEN 7920.00

Нови Издувната цевка 3031187 За NTA855 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Издувната ЦевкаБренд : Нови cid)Дел# : 3031187Применаза NTA855 МоторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Слободен Брод 35*50*10 дизел моторот 186F 186FA вратило нафта печат употреба на генератор или Tiller Cultivators и сите Кинески бренд

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Слободен Брод дизел мотор 186 F 186 FA вратило нафта печат 35*50*10 употреба на генератор или Tiller Cultivators и сите Кинески бренд

Нова Соларна Енергија Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори LCD CM6048 60A 48V

DEN 2832.00

Нова Соларна Енергија Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори LCD CM6048 60 A 48 VWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Соларна Енергија PanelМодел : CM5048Работа напон : 48 VНоминална Струја : 40 A 50 AГолемина : 130mmx188mmx62mmСпецификацијаМоделCM6048Номинална Струја40 A 50 AСоларен Панел Напон≤100 VПлови Полнење Напон54.8 VНизок Напон disconnecting42.8 VНизок Напон За Обновување50.4 VПолнење на чекањеPWMКабел со дијаметарТемпература на чување30~70работна температура20~50Влажност барањаГолемина130mm×188mm×62mmТежина590gПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

168F Генератор Гориво Петел,GX160 Мотор Гориво Вентил

480.00 -28 % DEN 346.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

188F Генератор Гориво Петел ,GX390 Мотор 13HP Гориво Вентил

576.00 -28 % DEN 415.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Пумпа за вода 4131E012 за Perkins Мотор 11004-4-F За Komatsu PC120-5K PC150HD-5K

DEN 5760.00

Пумпа за вода 4131 E012 за Моторот 110044F За PC1205 K PC150 HD5 KWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Броеви : PK4131 E012 4131 E012Примена : одговара за 110044 TLR 110044F Мотородговара за Багер PC1205 K PC150 HD5 K PC1305 KПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

TF035 турбополнач 49135-03110 за 4M40

DEN 9072.00

TF035 турбополнач 4913503110 за 4 M404913503110 турбополначTF035 турбополначME202012 турбополначTF035 турбополнач 4913503110 за 4 M40Модел : TF035ОЕМ БР : 4913503110Мотор : за 4 M40Модел TF035 ОЕМ број 4913503110 Апликација 4 M40 Тежина 8 KG Дел број ME202012ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Нова Пумпа за Масло Предната Маска 04507272 0450 7272 Одговара За BF6M1013 1013 Мотор

DEN 10080.00

Нова Пумпа за Масло Предната Маска 04507272 0450 7272 Одговара За BF6 M1013 1013 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : Нови cid)Дел Тип : Масло Пумпа Предната МаскаГо Заменува Дел Број : 0450 7272 04507272Применаза BF6 M1013 1013 МоторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

ОЕМ Квалитет! Филтер за воздух Елемент Тип В за L28/L32 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел Мотор

DEN 984.00

ОЕМ Квалитет! Филтер за воздух Елемент Тип В за L28 / L32 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L28 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

генератор резервен дел AVR EA04C автоматски регулатор на напон

DEN 2692.32

Avr за четки генератор за EA04 Cavr за четки генератор,генератор универзална avr,avr одборEA04 C е avr за generator,тоа исто така може да се користи во друг вид brushless генератор.EA04 CУреди Со Покажувач На ТекстНапон 300~550 VAC, Една ФазаФреквенција 50 / 60 Hz ИзборМоќност90~240 VAC, Една ФазаИзлезНапон Max...

ОЕМ Квалитет! Цилиндар Пакување/Глава Заптивка за L28 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел Мотор

DEN 696.00

ОЕМ Квалитет! Цилиндар Пакување / Глава Заптивка за L28 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L28 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

Нерѓосувачки Челик 152F 154F Генератор на Резервоар за Гориво Капа,168F 170F 188F 190F Генератор на Резервоар за Гориво Маска

384.00 -28 % DEN 276.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

ОЕМ Квалитет! Глава Заптивка, Цилиндар Пакување за L22 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел Мотор

DEN 696.00

ОЕМ Квалитет! Глава Заптивка, Цилиндар Пакување за L22 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L22 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

168F 170F Генератор Започнете со Брава и Клуч Делови Додаток

768.00 -28 % DEN 553.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Одвратна Стартер 168f Бензински Генератор Резервни Делови алатки

DEN 395.52

Име на производ : Одвратна Стартер;Моторот Дел НЕ : 168 FМатеријал : Метал, Пластика, НајлонБоја : Црвена;Вкупната Големина (Прибл.) : 17.5 x 3.5 cm / 6.9" x 1.4" (DT)Се Справи Со Димензии(Прибл.) : 6 x 5.7 х 1.9 cm / 2.3" x 2.2" x 0.75"(LWT);Дупка Кол...

168F Генератор Цилиндар Заптивка КОМПЛЕТ,GX160 Мотор Цилиндри Заптивка КОМПЛЕТ

480.00 -28 % DEN 346.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

5I7914 5I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064

DEN 4920.00

5 I7914 5 I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianЕдна Нова Резервни Замена Хидрауличен Багер Пригушувач која одговара : модел : 312 (До Серискиот Број 6 GK1396),Исто така, може да се вклопи : 311, E110 B, E120 BГо заменува Дел Броеви : 5 I7914, 5 I7911, 5l7914, 5l7911, 0858373, 0860014ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

ОЕМ Квалитет! Поврзување Прачка+Вратило Комп комплет за FS250/FS200/FS120 Четка Машина/Тример

DEN 1560.00

ОЕМ Квалитет! Поврзување Прачка+Вратило Комп комплет за FS250 / FS200 / FS120 Четка Машина / ТримерПогоден Модел : FS120 / FS200 / FS250Ние сме обезбедување на сите видови на резервни делови за FS120 / FS200 / FS250 Четка секачи вклучувајќи цилиндар,клипот, вратило, нафта печат, carburetor, спојки, тапани,кои работат на главата, трева главата,Гориво филтер и др.

генератор на Напон Регулаторот AVR AVC63-4 бесплатен превозот од dhl ,ups-от ,тнт ,fedex....

DEN 3984.00

генератор на Напон Регулаторот AVR AVC634AVC634 1 фаза 2 жицаC ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ 4 Adc на 63 Vdc max континуирано, 7 Adc на 100 Vdc една минута принудувајќи.(Принудувајќи со 240 Vac номинална текст) EXCITER ОБЛАСТА DC ОТПОР 15 ohms мин.;100 ohms max...

ОЕМ Квалитет! Клипот+Прстени/Pin+Circlip Комплет Одговара за FS120 Четка Машина/Тример

DEN 1128.00

ОЕМ Квалитет! Клипот+Прстени / Pin+Circlip Комплет Одговара за FS120 Четка Машина / ТримерПогоден Модел : FS120Ние сме обезбедување на сите видови на резервни делови за FS120 / FS200 / FS250 Четка секачи вклучувајќи цилиндар,клипот, вратило, нафта печат, carburetor, спојки, тапани,кои работат на главата, трева главата,Гориво филтер и др.

Генератор делови AS440 Автоматски регулатор на напон за генератор

DEN 2560.80

AS440КарактеристикиСе применува за само возбуден алтернатор, brushless генератор со фреквенцијата на 50 Hz или 60 Hz;Усвојување на Површинска Монтажа Технологија(SMT);Со Паралелна Работа Функција;Под Фреквенција Се Тркалаат Исклучување Заштита;Со Фреквенција Под LED Индикација;Со Текот На Побудување Заштита.Технички параметриИзгради Напон4 V ac @ AVR терминали .МоќностНапон100264 V acФреквенција5060 Hz (номинална)Уреди Со Покажувач На ТекстНапон100130 V или 170264 V Скокач ИзборФреквенција50 / 60 Hz Избор на СкокачИзлезНапонMax...

GX390 5kw188F Одвратна стартер assy се повлече стартер

1003.20 -10 % DEN 903.00

GX390 5kw188 F Одвратна стартер assy се повлече стартер​Димензија : Од дијаметар е 21.4 cmдупка со дијаметар е 20cm.Ние, исто така, се специјализираат во продажба на делови од Еден цилиндричен Дизел мотор и Бензински мотор ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.