• Ново
Брзина Контролер 3098693

Брзина Контролер 3098693

Оценка на клиентот:
DEN 3244.32

Износ
Залиха

Брзина Контролер 3098693
контакт начин : skype id : guanelian whatsapp : +86 18768415518
Брзина Контролер 3098693
Ние можеме да снабдување вистински Електрични гувернерот (EFC) и Actuator за дизел.
Електрични гувернерот
Дел Број 3044195
Дел Број 3044196
Дел Број 3062322
Дел Број 3032733
Дел Број 3037359
Дел Број 3098693
Дел Број 3037359
Дел Број 4914090
Дел Број 4914091
Активатори
Дел Број 3408324
Дел Број 3408326
Дел Број 3408328
Ние ќе ви понудиме најдобра цена за овие висок квалитет на вистински дела.
Ние исто така снабдување на различни видови на генератор делови и додатоци.Добредојдовте да контактирате со нас за детали.
Плаќање
Кредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T/T и Western Union.
Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако ther
е било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.
Гаранција
Ние нудиме 1 година гаранција за овој производ. Ако производот е надвор од работниот ред под правилна употреба на
прирачникот во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас за да се добие производи, врати и кодот
превозот настава. Потоа, го испрати назад на вашиот трошоците за превозот.
По добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување. Сосема нов
замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашите гаранција барања .
Испорака
Обично, ние ги користиме FEDEX,DHL,TNT, или ЕМС да ја испорача стоката, и тоа земе околу 4-7 дена до
дестинациска адреса. Ако destiantion адреса е оддалечена област и FEDEX,DHL,TNT,ЕМС услуга не покрива
областа, ние ќе ги искористиме Кина пост воздух парцела, тоа ќе потрае 20-30 дена до вашите раце.
Осигурување се вклучени во Превозот и Ракувањето со трошоци што се платени.
Повратни информации
Вашето задоволство е наша цел,ве молиме оставете 4 или 5 ѕвезди на повратни информации .Многу благодарност однапред.
Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Неутрален повратни информации или Негативни повратни информации,ние ќе ви помогне да ги реши сите
проблем.Инаку ние не ќе обезбеди техничка поддршка, или други решенија.

Карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
3098693
квалитет:
Висок
испорака:
брзо
Акции:
Yes

Производи во категоријата

188F GX390 Генератор Carburator За 13HP ХОНДА Мотор

2304.00 -28 % DEN 1659.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Бесплатен Превозот 61MM дизел мотор 170F Одвратна Стартер се справи со почеток одговараат за kipor kama и сите кинески бренд

2544.00 -12 % DEN 2239.00

Бесплатен Превозот 61 MM дизел мотор 170 F Одвратна Стартер се справи со почеток одговараат за kipor kama и сите Кинески бренд Дизел Мотор

Нови Издувната цевка 3031187 За NTA855 Мотор

DEN 7920.00

Нови Издувната цевка 3031187 За NTA855 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Издувната ЦевкаБренд : Нови cid)Дел# : 3031187Применаза NTA855 МоторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

168F Генератор Цилиндар Заптивка КОМПЛЕТ,GX160 Мотор Цилиндри Заптивка КОМПЛЕТ

480.00 -28 % DEN 346.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

GX390 5kw188F Одвратна стартер assy се повлече стартер

1003.20 -10 % DEN 903.00

GX390 5kw188 F Одвратна стартер assy се повлече стартер​Димензија : Од дијаметар е 21.4 cmдупка со дијаметар е 20cm.Ние, исто така, се специјализираат во продажба на делови од Еден цилиндричен Дизел мотор и Бензински мотор ...

Дизел мотор/генератор батерија полнач CHR-2685 24VDC 3.5 ЕДЕН

DEN 2448.00

Дизел мотор / генератор батерија полнач CHR2685 24 VDC 3.5 ЕДЕНWhatsapp : +86 13676772098 skype : kristinzouАвтоматско плови полнач, батерија полнач,80250 V,50 / 60 HZ,излез 12 V / 24 V choosed,3.5 ЕденВлезен напон : 80 ~ 250 VAC (110 / 220 VAC Универзална),• Фреквенција 50 / 60 HzИзлезен напон 27.6 V(13.8 V) (целосно наполнета батеријата напон)• Номинална Максимална Струја : 3.5 Еден• Полнење режим : постојана напон силикон контролирани rectifierтип на тековната ограничување (плови тип)• Заштита : константен напон, струја граница, краток спој заштита• Ефикасност : полно оптоварување> 85%• Димензии : W 147 * D 82 * H 43 mmМеѓународни Купувачи Забелешка : Политика На Враќање·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите / размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма...

188F/190F лпг&CNG carburetor за БЕНЗИН-ТНГ КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ,ЛПГ конверзија комплет за Gasosline Мотор GX390 GX420 carburetor

4224.00 -50 % DEN 2112.00

188 F / 190 F лпг&CNG carburetor за БЕНЗИНТНГ КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ,ЛПГ конверзија комплет за Gaosline пумпа за вода Мотор GX390 188 F / 190 F carburetorГАС ГЕНЕРАТОР МАЛ МОТОР ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИВИСОК КВАЛИТЕТ НА ЗАМЕНА НА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИBRAND NEW КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТОВАА НАВЕДЕНИ ОБЈЕКТОТ Е ЗА РЕЗЕРВНИ ЗАМЕНА ЛПГ & ГАС ДВОЈНА НАМЕНА И ТИП НА КОНВЕРЗИЈА КОМПЛЕТ ЗА ХОНДА, 4 ~5 KW ГЕНЕРАТОР / GENSET S ...

Нови Стоп електромагнетниот 32A87-15100 За ECOMAT Лопата S4S-Z1DT61ES

DEN 1512.00

Нови Стоп електромагнетниот 32 A8715100 За ECOMAT Лопата S4 SZ1 DT61 ESWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Броеви : 32 A8715100Другиот дел # : 1752 ES РСВ КОМПЛЕТПримена : S4 SZ1 DT61 ES; За Лопата(за ECOMAT INDUSTRIE S...

188F 190F Шест Агол се Повлече Одвратна Започнете Собранието За ХОНДА, 5KW Генератор

1728.00 -28 % DEN 1244.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

ОЕМ Квалитет! Филтер за воздух Елемент Тип В за L28/L32 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел Мотор

DEN 984.00

ОЕМ Квалитет! Филтер за воздух Елемент Тип В за L28 / L32 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L28 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

Слободен Брод 35*50*10 дизел моторот 186F 186FA вратило нафта печат употреба на генератор или Tiller Cultivators и сите Кинески бренд

2016.00 -5 % DEN 1915.00

Слободен Брод дизел мотор 186 F 186 FA вратило нафта печат 35*50*10 употреба на генератор или Tiller Cultivators и сите Кинески бренд

Генератор делови брзина контролер EG2000 Електронски Мотор Брзина Гувернерот единица за контрола

DEN 3600.00

На EG2000 е универзален генератор гувернерот / моторот брзина контролер опремени со Чад Ограничување, & Неактивен Брзина.Погоден за дизел, гориво и природен гас мотори со Вграден & NonВграден Поени Пумпи, исто така, може да се користи со Ниска Струја, Електрични текот на Хидраулично Масло Пумпи Тип Гувернерот Активатори.* Работи на широк опфат на MPU / flywheel фреквенции* 15 Amp Max Излез* Погоден за сите видови на дизел и гориво мотори* Висока Чувствителност и стабилен при Ниска Фреквенција Варијации* Влага, вибрации, и ' рѓа заштитени, Епоксидни куќишта електроника* За Користење Со IsochronoГенератори & Автоматско Паралелно САЛАДИН контроли* Idle Брзина на Вредноста и конекции за Далечински Брзина ТЕНЏЕРЕОперативен Напон 12 или 24 VDC ±20% Излезна Струја 0.5 ~ 15 Кандидира Брзо Прилагодување опсег на Брзина на прилагодување Potentiometer (30 претвори); 4 Сегмент НатопиПрефрлете Се Прилагодливи Од 600 ~ 9500 Hz...

генератор резервен дел AVR EA04C автоматски регулатор на напон

DEN 2692.32

Avr за четки генератор за EA04 Cavr за четки генератор,генератор универзална avr,avr одборEA04 C е avr за generator,тоа исто така може да се користи во друг вид brushless генератор.EA04 CУреди Со Покажувач На ТекстНапон 300~550 VAC, Една ФазаФреквенција 50 / 60 Hz ИзборМоќност90~240 VAC, Една ФазаИзлезНапон Max...

ОЕМ Квалитет! Работни Главата Горниот Капак за BC3410/BC4310 Мали Бензин четка машина/Хеџ Тример/Pruner

DEN 648.00

ОЕМ Квалитет! Работни Главата Горниот Капак за BC3410 / BC4310 Мали Бензин четка машина / Хеџ Тример / PrunerПогоден Модел : BC3410 / 4310 Четка Машина,Хеџ ТримерНие сме обезбедување на сите видови на резервни делови за BC3410 / 4310 Хеџ Тример вклучувајќи fylwheel, палење калем, искра приклучокот, splasher главата, carburetor, кои работат на главата, спојки, тапани, цилиндар за полнење, клипот и прстени, одвратна стартер assy итн.

ОЕМ Квалитет! Клипот+Прстени/Pin+Circlip Комплет Одговара за FS120 Четка Машина/Тример

DEN 1128.00

ОЕМ Квалитет! Клипот+Прстени / Pin+Circlip Комплет Одговара за FS120 Четка Машина / ТримерПогоден Модел : FS120Ние сме обезбедување на сите видови на резервни делови за FS120 / FS200 / FS250 Четка секачи вклучувајќи цилиндар,клипот, вратило, нафта печат, carburetor, спојки, тапани,кои работат на главата, трева главата,Гориво филтер и др.

Новиот Шеф Заптивка 15354-03310 За L235 L2050 L2350 Трактори 3D76 D1102A Бесплатен Превозот

DEN 3192.00

Новиот Шеф Заптивка 1535403310 За L235 L2050 L2350 Трактори 3 D76 D1102 A Бесплатен ПревозотWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Раководител ЗаптивкаБренд : Нови cid)Дел# : 1535403310Примена743 3013 D76 D1102 A D1102 AE Дизел МоторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

188F Генератор Гориво Петел ,GX390 Мотор 13HP Гориво Вентил

576.00 -28 % DEN 415.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

5I7914 5I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064

DEN 4920.00

5 I7914 5 I7911 Хидрауличен Багер Пригушувач за Модел 311 312 Мотор 3064Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianЕдна Нова Резервни Замена Хидрауличен Багер Пригушувач која одговара : модел : 312 (До Серискиот Број 6 GK1396),Исто така, може да се вклопи : 311, E110 B, E120 BГо заменува Дел Броеви : 5 I7914, 5 I7911, 5l7914, 5l7911, 0858373, 0860014ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

ОЕМ Квалитет! Поврзување Прачка+Вратило Комп комплет за FS250/FS200/FS120 Четка Машина/Тример

DEN 1560.00

ОЕМ Квалитет! Поврзување Прачка+Вратило Комп комплет за FS250 / FS200 / FS120 Четка Машина / ТримерПогоден Модел : FS120 / FS200 / FS250Ние сме обезбедување на сите видови на резервни делови за FS120 / FS200 / FS250 Четка секачи вклучувајќи цилиндар,клипот, вратило, нафта печат, carburetor, спојки, тапани,кои работат на главата, трева главата,Гориво филтер и др.

ОЕМ Квалитет! Глава Заптивка, Цилиндар Пакување за L22 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел Мотор

DEN 696.00

ОЕМ Квалитет! Глава Заптивка, Цилиндар Пакување за L22 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L22 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

Стоп електромагнетниот 1700-2507 1751-12E7U1B1S1A исклучување на моторот

DEN 1583.52

Ние ги доставуваме 17002507 175112 E7 U1 B1 S1 A 12 V и 24 V електромагнетниот.ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

генератор на Напон Регулаторот AVR AVC63-4 бесплатен превозот од dhl ,ups-от ,тнт ,fedex....

DEN 3984.00

генератор на Напон Регулаторот AVR AVC634AVC634 1 фаза 2 жицаC ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ 4 Adc на 63 Vdc max континуирано, 7 Adc на 100 Vdc една минута принудувајќи.(Принудувајќи со 240 Vac номинална текст) EXCITER ОБЛАСТА DC ОТПОР 15 ohms мин.;100 ohms max...

Нова Пумпа за Масло Предната Маска 04507272 0450 7272 Одговара За BF6M1013 1013 Мотор

DEN 10080.00

Нова Пумпа за Масло Предната Маска 04507272 0450 7272 Одговара За BF6 M1013 1013 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : Нови cid)Дел Тип : Масло Пумпа Предната МаскаГо Заменува Дел Број : 0450 7272 04507272Применаза BF6 M1013 1013 МоторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.