• Ново
девојки фустани летото 2017 корејски Везени тексас фустан детска облека децата облека Q218

девојки фустани летото 2017 корејски Везени тексас фустан детска облека децата облека Q218

Оценка на клиентот:
DEN 761.28
DEN 670.00 -12 %

Износ
Залиха


Можеби како овие :
ГОЛЕМИНА ЗА
големина
должина
биста *2
Sleeve
Се препорачува висина
7
43
27
-
90-100
9
46
28.5
-
100-110
11
49
30
-
110-120
13
52
31.5
-
120-130
15
55
33
-
130-140
забелешки Делта МОРА да се ПРОЧИТА
Бидејќи на различни мерни методи, мерења им овозможува на 2-3cm Внатрешна грешка, оваа ситуација не е голем квалитет проблем ;
Две бојата на облека може да се должи на светлина бидејќи разлика со оригиналната боја, еден производ во вид преовладуваат

Карактеристики

Дете НИ Големина:
24M, 4T, 5T, 6T, 3T
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Декорација:
Вез
Вграден Градник:
No
Бренд Име:
JUXUAN
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Силуета:
А-Линија
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Стил:
Повик
Материјал:
Памук
Шаблон Тип:
Печати
Број На Модел На:
528856751939
Јака:
О Деколте
Sleeve Стил:
Редовни
НЕМА.:
Q218
Снабдување категорија:
Стоки на залиха
Место на Потекло:
жеџијанг
погодни за возраста:
Средината и за мали деца (2-7 години)
Погоден Сезона:
Пролет Лето
Боја:
Сини фармерки, голем број на превозот

Производи во категоријата

BKLD Нови Есенски 2017 Секси Перспектива Мрежа Фустан Шупливи Надвор Bodycon Плажа Партија Краток Фустан Долг Ракав Turtleneck Клуб Vestidos

575.52 -30 % DEN 403.00

BKLD Нови Есенски 2017 Секси Перспектива Мрежа Фустан Шупливи Надвор Bodycon Плажа Партија Краток Фустан Долг Ракав Turtleneck Клуб VestidosМатеријал : Lanon,АкриликБоја : Каки,ЦрнаГолеминаS должина 89cm,биста 82.5 cm,половината 68.5 cm,колковите 83cm,рамо 35cm.M должина 90cm,биста 87.5 cm,половината 73.5 cm,колковите 88cm, рамо 36cm.L должина 91cm,биста 92.5 cm,половината 78.5 cm,колковите 93cm, рамо 37cm.XL должина 92cm,биста 97.5 cm,половината 83.5 cm,колковите 98cm, рамо 38cm.има 13cm грешка,ве молиме да се разбере.

Нови Деца Бебе Деца Девојка Памук Фустан Војска Зелена Долг Ракав Партија Принцеза Фустани Vestidos Деца Облека

257.28 -20 % DEN 206.00

ОписНајновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Најновите Бебе Дете Девојка Деца Памучна Облека, Облека Топ Лак-јазол Plaids Фустан 0-3 Години

232.32 -13 % DEN 202.00

Спецификации : Големина на : S, M, L (ве Молиме да Обрнете Внимание за да Подолу Големина на Табелата, Благодарение!!)Боја : Сина PlaidsМатеријал : ПамукСостојба : Нова Без ОзнакиОбјектот Вклучува : 1* Детска ОблекаWeigth : 110(приближно)Опис : Бебе Дете Девојка Деца Памук Топ Лакјазол Plaids Фустан Облека Облека 03 ГодиниОзнака бр.Се Препорачува За ДевојкиГрадитеФустан ДолжинаS01 Years24cm45смМ12 Години28cm47cmL23 Години28cm50cmXL34 Години30cm52cm

2 Парчиња Лето Канцеларија Бела Долг Ракав V деколте, Лице Завој Гроздобер Секси Мини Фустани Женска 2017 Vestidos Де Феста Возеле Femme

2025.12 -38 % DEN 1256.00

Мерење Во CM Големина Биста Половината Рамо Колковите Тело, Должина на Ракав Фустан Должина S 88 64 39 86 56 55 40 М 92 68 40 90 57 56 41 L 96 72 41 94 58 57 42Мерење Во Инчи Големина Биста Половината Рамо Колковите Тело, Должина На Ракав Фустан Должина S 34.6 25.2 15.4 33.9 22.0 21.7 15.7 М 36.2 26.8 15.7 35.4 22.4 22.0 16.1 L 37.8 28.3 16.1 37.0 22.8 22.4 16.5[xlmodel][фото][0000]

BACHASH Гроздобер Летен Фустан Патент Канцеларија Vestidos Феста Молив Жените Облека Секси Bodycon Комбинација Текстил, Облека Партија Фустани

1103.52 -45 % DEN 607.00

Големина(cm) S M L XL XXL 3 XL Биста 82 87 92 97 102 107 Половината 66 71 76 81 86 91 Рамо 34.5 35.5 Е 36,5 37.5 38.5 39.5 Хип 85 90 95 100 105 110 Должина 94 95.5 97 98.5 100 101.5 Прирачник за мерење може да постои 13cm разлика.

Нова Мода Лето Романтична Жените Флорални Секси Ретро Фустан 2017

DEN 1005.12

Име На ПроизводНова Мода Лето Романтична Жените Флорални Секси Ретро Фустан 2017Општи Информации 1.Објектот Нова Мода Лето Романтична Жените Флорални Секси Ретро Фустан 2017 2.Материјал Spandex,Полиестер 3.Бои како што се покаже 4.Пакет секој корсет стави во 1opp кеса, потоа го ставаат во тетрапак 5.Големина S2 XL 6.ЛоготоODM стилови не лого.ОЕМ стилови може да биде приспособен...

2017 Vestidos Нерегуларни Летен Фустан Со Појас Фустани Без Ракави V Деколте, Цврсти Розова Облека За Жени Плажа Носат Големи Димензии Фустан

1092.48 -29 % DEN 776.00

1.100% НОВ БРЕНД.2.Достапни бои : розова,зелена,сина3.Големина : S M L XLВе молиме овозможи 13cm разлики поради прирачник за мерење, бидете сигурни да проверите вашето тело мерење навистина натпревари на оваа група (Сите мерења во см и ве молиме имајте во предвид 1cm=0.39 инчи)ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да се споредат детали големини со твое пред да ја купите!!!Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

2017 Мода Женска Чипка Партија Коктел Мини Фустан Дами Лето Кратко Sleeve Skater Фустани Топла Продажба July0728

781.92 -35 % DEN 508.00

Женска Чипка Партија Коктел Мини Фустан Дами Лето Кратко Sleeve Skater ФустаниОбјектот спецификитеПол : ЖенитеСезона : ЛетниПовод : СекојдневниотМатеријал : Полиестер&ЧипкаДекорација : НикојОблека Должина : МиниШаблон Тип : ЦврстиSleeve Стил : РедовнаСтил : МодаЈака : O ДеколтеДолжина На Ракав : КратокТежина : SXL(265295g)Пакетот вклучува : 1 PC Фустан Големина Детали(1"=2.54 см)1.За да Бидете сигурни дека ќе го добиете вистинскиот големина,ве молиме погледнете на нашата големина на табелата пред купување,ако не сте сигурни за големината,pls ни email на вашиот точната тело мерење ,па ние може да ви даде некој предлог за тоа како да се избере вистинската големина,ви благодариме за вашето разбирање2.Mansual мерење може да exsit 1~3cm разлика Азија Големина : S НАС Големина : 4 велика БРИТАНИЈА Големина : 8 ЕУ Големина : 34 Биста : 86cm / 33.8" Должина : 84.5 cm / 33.2" Азија Големина : M НАС Големина : 6 велика БРИТАНИЈА Големина : 10 ЕУ Големина : 36 Биста : 92cm / 36.2" Должина : 86cm / 33.8" Азија Големина : L НИ Големина : 8 велика БРИТАНИЈА Големина : 12 ЕУ Големина : 38 Биста : 98cm / 38.5" Должина : 87.5 cm / 34.4" Азија Големина на : XL НИ големина : 10 велика БРИТАНИЈА Големина : 14 ЕУ, Големина : 40 Биста : 104cm / 40.9" Должина : 89cm / 35.0"Трговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени...

CWLSP 2017 Топла Продаде Лето облека за Жени Солидна Мрежа Сплит Жените бал Фустан Длабоко V Деколте, backless vestido де феста QZ2092

1164.48 -30 % DEN 815.00

Големина Биста Половината Рамо Хип Ракав Должина CM ВО CM ВО CM ВО CM ВО CM ВО CM ВО S 74 28.86 60 23.40 152 59.28 М 78 30.42 64 24.96 153 59.67 L 82 31.98 68 26.52 154 60.06 XL 86 33.54 72 28.08 155 60.45 Measuerd лежи рамно, не може да биде 1~2inch разлики.Сите големина е Азија големина,не НИ / Европска големина,ќе има 12 големина помалаБојата може малку да се разликуваат поради различните екранот поставувањеЗАБЕЛЕШКА : Ако сакате да се вратите на објект за размена(без квалитет проблем ) , ние нема да се плати за враќање превозот1.Трговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени.За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат.За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно, без нашите информации.2...

Pudcoco Sequins Принцеза Деца Бебе Цвет Девојка Се Облекуваат Bowknot Backless Свадба Партија Фустани Gown

459.36 -18 % DEN 377.00

ОписНајновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Секси Жена Црна, Сина Backless Ракави Мини Летни Фустани Комбинација Мрежа Возбудува Облекуваат Женски Лица Облека Vestido

747.36 -13 % DEN 650.00

Големина На Табелата Големина / CM Биста / Градите, Половината Хип НИ ЕУ cm инчен cm инчен cm инчен S 8489 33"35" 62 24" 8792 34"36" 46 3436 М 8893 35"37" 66 26" 9297 36"38" 810 3840 L 9297 36"38" 70 28" 96101 38'40" 1214 4244 XL 96101 37"40" 74 29" 100105 39"41" 1618 4648 XXL 100105 39"41" 78 31" 104109 41"43" 2022 5052 3 XL 104109 41"43" 82 32" 108113 43"45" 2426 5456 4 XL 108113 42"44" 86 34" 112117 44"46" 2830 5860 5 XL 112117 44"46" 90 35" 116121 46"48" 3234 6264 6 XL 116121 45"48" 94 37" 120125 47"49" 3638 6668 Една Големина 8893 35"37" 66 26" 9297 36"38" 810 3840 "Големина на мери од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 2cm." Answer : ___________________________ Note : 1...

Cupcake Applique Девојки Роденден Туту Поставува Чипка Romper Фустан Headband Нога Warmers Чевли Бебе Девојка Облека Дете Роденден Облека

DEN 810.72

Cupcake Applique Девојки Роденден Туту Поставува Чипка Romper Фустан Headband Нога Warmers Чевли Бебе Девојка Облека Дете Роденден Тимови 1 Set = 4pcs = Чипка Romper Фустан + Headband + Нога Warmers + Креветчето Чевли Големина : S(03М), M(36 M), L(612М), XL(1224 M) Боја : РозеваГолемини се илустрирани со конкретни мерења во детални спецификации...

2018 Секојдневен Домот, Жените Лето Chiffon се Облекуваат Секси V Вратот без Ракави Цвет Облечи Голема Големина 7XL Облека femme ete Vestido longo

1295.52 -15 % DEN 1101.00

2017 Секојдневен Домот, Жените Лето Chiffon се Облекуваат Секси V Вратот без Ракави Цвет Облечи Голема Големина 7 XL Облека femme ete Vestido longoПоради мерење алатки и мерни методи не се исти, не може да биде 13cm грешка, за повикување само.Како различни компјутери екранот боите различно,бојата на самиот објект може да се разликува малку од следниве слики,ви благодариме за вашето разбирање.

2017 Секси Strapless Vestido Де Феста Curto Црна Clubwear Мини Bodycon Молив Клуб Секојдневен Чипка Партија Фустани W436098

DEN 559.20

Големина На ТабелатаГолемина / CMБиста / ГрадитеПоловинатаХипНАСЕУcmинчcmинчcmинчS848933"35"6224"879234"36"463436M(OS)889335"37"6626"929736"38"8103840L929736"38"7028"9610138'40"12144244XL9610137"40"7429"10010539"41"16184648XXL10010539"41"7831"10410941"43"202250523 XL10410941"43"8232"10811343"45"242654564 XL10811342"44"8634"11211744"46"283058605 XL11211744"46"9035"11612146"48"323462646 XL11612145"48"9437"12012547"49"36386668Answer : ___________________________ Note : 1...

Bayan Elbise Година Пролет, Есен Плус Големина Жените Се Облекуваат Памук, Лен Фенер Плажа Облечи Секојдневен Макси Фустан Abiti Eleganti Lunghi

1944.48 -20 % DEN 1556.00

Bayan Elbise 2016 Година Пролет, Есен Плус Големина Жените Се Облекуваат Памук, Лен Фенер Плажа Облечи Секојдневен Макси Фустан Abiti Eleganti LunghiПоради различни сечење позиција, моделот на позицијата на секој фустан е различен...

Мало 2-8 години се облекуваат девојка носи лето Везени цвеќиња

773.28 -20 % DEN 619.00

**екстра точка ќе добиете дополнителни 3% off најголемиот дел цена!***Фабрика Директни Локален Бренд Со*Ние обично го користат тенок и лесен материјал како пластика кеса да пакет на стока, така што ќе може да го спаси цената на превозот да си дозволат нашите клиенти повеќе поевтина цена.Големина на табелата(CM; отстапување : 13 CM)Децата НИ ГолеминаРеферентна ВисинаДолжина На ЗдолништеБиста2 T9051283 T10054294 T11057305 T6 T12060317 T8 T1306332Пред употреба, ве молиме да се мијат со топла вода...

Топла Мало Бебе Капчиња Туту Фустан Девојки рачно изработени 1Layer Корсет Балет Tulle Tutus со 4 Daisy Цвет Деца Евтини Партија Фустани

DEN 191.04

1piece=1piece фустан +1piece цвет клипови (НЕ HEADBAND)1.големина : 0 / 18month,6inch капчиња цевка на врвот,2.Материјал : мека tulle за бебе3.Боја : 32different бои да се избере4.moq=1piece5.U може да се избере бои во една многу, само pls отсуство на бои за нас, или ние ќе ги меша боите за u, благодарам многуБоја Детали Слики : сите бои се во паркМодел Стилови : Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Бесплатен Превозот Boshow 2018 Нова Мода Лето Жените Цвет Печати Chiffon Црвено Едно парче Долго Макси V деколте, Висок Половината Фустани S-XL

DEN 4224.00

На купувачотДраги Пријатели, добредојдовте на нашата продавница, pls се однесуваат на големината прво кога ќе се купуваат, бидејќи кина големина е различна со Европа големина...

2017 Најновите Летни Завој Се Облекуваат Жените Славна Личност Партија Црвено Шпагети Рака Tassel Секси Ноќ Се Облекуваат Жените Bodycon Vestidos

2202.24 -49 % DEN 1123.00

2017 Најновите Летни Завој Се Облекуваат Жените Славна Личност Партија Црвено Шпагети Рака Tassel Секси Ноќ Се Облекуваат Жените Bodycon Vestidos

Лето се Облекуваат Жените Солидна Јака Круг Јака Обичните Девојки Носат Дама Канцеларија Елегантна Облека Mujer Плажа Облечи Vestidos WS1357E

566.40 -15 % DEN 481.00

Лето Жените Плажа Облечи Солидна Јака Круг Јака Обичните Девојки Носат Дама Канцеларија Елегантна Облека Mujer VestidoГолеминабиста(cm)Рамо(cm)Должина(cm) Ракав(cm)S9237 86 40М9638 87 41L 10039 88 42XL 10440 89 43Како различни компјутери екранот боите различно,бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики.ви благодариме за вашето разбирање"Големината мери од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."Реалната слика шоуПакување листаЖените Фустани*1

GUYUNYI Boho стил долг фустан жени Надвор рамо плажа летни фустани strapless chiffon бела макси фустан vestidos де феста CX585

1384.80 -41 % DEN 817.00

Мерење cm конверзија инчи : 1 cm = 0.3937 Инчен S : Биста : 84 cm ; Половината : Еластична ; Должина : 125 см М : Биста : 88 cm ; Половината : Еластична ; Должина : 126 см, L : Биста : 92 cm ; Половината : Еластична ; Должина : 127 cm XL : Биста : 96 см ; Половината : Еластична ; Должина : 128 см Забелешка : Прирачник за мерење лесно може да води до 13 см грешки.Можете да ги пратите на вашиот парцела на следниве вебсајт со користење на вашиот следење на number : www.17track.net / en (Копирани на пребарувачот за да ја отворите) 1.Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете ги вашите postive повратни информации и 5 ѕвезди...

2018 жените high-end нова мода домот vestidos bodycon тенок симпатична повик пистата лето чипка секси Chiffon се облекуваат бела tassel

1728.00 -32 % DEN 1175.00

започнетекрајотЗа боја разлика : ние сите предмети се за вистинска снимање; За технологија, прикажување,светлина, еколошки причини може да биде мало отстапување феномен, ве молиме во kindprevail.нашата продавница само го продаде висококвалитетни фустан,сите сиромашни се облекуваат,ние никогаш продажба,weclome да palce цел.Pls дозволете 23cm грешка поради прирачник за мерење на Големината / cm Должина Биста половината S 98 82 66 М 99 86 70 L 100 90 74Плаќање Само се чувствуваат сигурни да се плаќаат преку Ali Express Зачувам Преку Кредитна Картичка,Visa,Master Card,QIWI,Western Union, Банкарски Трансфери...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.