• Ново
Godox SL60Y 60W LED Светло во Видео со Bowens Планината Континуирани Светлина,Жолта Верзија

Godox SL60Y 60W LED Светло во Видео со Bowens Планината Континуирани Светлина,Жолта Верзија

Оценка на клиентот:
DEN 8592.00

Износ
Залиха


Спецификација :
Godox SL-60 Y Видео Светлина
Модел : SL-60 Y Жолта Верзија
AC Напојување : AC 100-240 V 50/60 Hz
Канал : 16
Група : 6(A,B,C,D,E,F)
Излезна Моќност : 60 W
Температура на бојата : 3300+/-300 K
illuminance(ЛУКС) : 4100(1m)
Прозрачна Флукс : 4500
Боја Рендерирање Индекс : 95-98
R9 : 90
TLCI(Ок) : 90-92
Светлина Од Светлината Опсег : 10%-100%
Операција Температура : -10 до 50
Safe Температура : Секогаш Под 70
Димензија : 23x24x14 CM(Не Светилка Капак)
Нето Тежина : Околу. 161kg
Далечински Управувач : РК-А5
Напојување : 3 V (ААА*2)(Не се Вклучени)
Безжична Фреквенција : 433 MHz
Растојание(празнина) : Над 20 милиони
Канал : 16
Група : 6(A,B,C,D,E,F)
Време во мирување : во Текот на една година
Операција Температура : -10 до 50
Димензија : 120mmx38x15mm
Нето Тежина : 30g
Пакет Содржина :
1 x Godox SL-60 Y Видео Светлина
1 x Светилка Маска
1 x RC-А5 Далечинскиот
1 x Кабелот за Напојување
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, Т/Т. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно .плаќања заповед се заврши во рок од 3 дена.
3.Ве молиме слободно контактирајте со нас ако ви треба било каква помош
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние ќе ги испрати сите пакети во 3 работни дена.и само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
Време на испорака
Објектот
Област
Време на испорака
Време на испорака
Во Шпицот На Сезоната
Стандард
Сад,Канада
15-20 календарски дена
25-30 календарски дена
Австралија,Нов Зеланд,
Сингапур, Виетнам,
Малезија, Израел, Индонезија,
турција
20-25 календарски дена
30-35 календарски ден
Русија, Велика Британија,
Франција,Шпанија,Германија,
Холандија,Украина,Јапонија,
Белгија,Данска
25-30 календарски дена
35-40 календарски ден
Италија,Бразил,Аргентина,Чиле,
Мексико
30-40 календарски дена
40-50 календарски дена
Приоритет
Русија, сад, Велика Британија, земјите од ЕУ
7-15calendar дена
15-25 календарски дена
Експрес
3-7 календарски дена во светот
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.

Карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox

Производи во категоријата

YONGNUO YN360II 3200K-5500K 5200mAh Литиум Батерија RBG Рачни LED Светло во Видео за Samsang Huawei HTC iPhone ios 6 6s 7 8 Плус

DEN 5856.00

YONGNUO YN360 II 3200 K5500 K 5200m Ah Литиум Батерија RBG Рачни LED Светло во Видео за Samsang Huawei HTC i Phone ios 6 6s 7 8 Плус опис на Производот YONGNUO YN360 II е првиот LED светло во видео опремен со вграденво батеријата...

YONGNUO YN608 5500K LED Студио Прстен за Светло во Видео Безжичниот Далечински управувач Прилагодлив Осветленост за Светло во Видео CRI>95 со Далечински Контролер

DEN 11184.00

YONGNUO YN608 5500 K LED Студио Прстен за Светло во Видео Безжичниот Далечински управувач Прилагодлив Осветленост за Светло во Видео CRI>95 со Далечински КонтролерКарактеристики : ​Со екстраголеми annular изглед дизајн, кружни catchlights може да се преземат лесно, што го прави вашите очи да изгледаат како шармантна како ангел.YN608 усвојува сина светлина филтрирање softlight панел за заштита на вашите очи кога ова видео светлина е постојано да се користи.Тоа е удобен дека YN608 може да се користи со батерии...

Fotopal 55W 5500K Дневните LED Прстен Светлина Светилка за Фотографија Камерата на Телефонот Видео Фото Сочинуваат Selfie Светлина Annular Светилка&Tripod

8160.00 -25 % DEN 6120.00

Fotopal 55 W 5500 K Дневните LED Прстен Светлина Светилка за Фотографија Камерата на Телефонот Видео Фото Сочинуваат Selfie Светлина Annular Светилка&TripodОпис : Dimmable 18" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%100% ...

Nanguang NG-22C прстен светлина фотографска опрема студио светилка постави фотографија светлина

DEN 2687.04

11066 Други Фотографски ОсветлувањеПрстен Флуоресцентни Светлина Фотографска ОпремаБрој на модел : NG40 CФлуоресцентни прстен светлина ,погоден за уште живот , портрет , интервју и advertisemeФункција : 1...

YongNuo YN308 Selfie Прстен LED Светло 3200K~5500K Bi-Температура на Бојата LED Светло во Видео Безжичен Далечински CRI95 w/се Справи со Притисокот

DEN 9168.00

Yong Nuo YN308 Selfie Прстен LED Светло 3200 K~5500 K BiТемпература на Бојата LED Светло во Видео Безжичен Далечински CRI95 w / се Справи со Притисокот Далечински КонтролерКарактеристики : Со екстраголеми annular изглед дизајн, кружни catchlights може да се преземат лесно, што го прави вашите очи да изгледаат како шармантна како ангел.YN308 усвојува сина светлина филтрирање softlight панел за заштита на вашите очи кога ова видео светлина е постојано да се користи.Тоа е удобен дека YN308 може да се користи со батерии...

Nanguang 100W LED Студио Светлина CN-P100WA Fresnel центарот на Вниманието за Фотографија и Видео Студио

20160.00 -5 % DEN 19152.00

Nanguang 100 W LED Студио Светлина CNP100 WA Fresnel центарот на Вниманието за Фотографија и Видео Студио WORLDWILD Слободни DHL / ФЕДЕКС / UPSот Shippiing!!!Производ Вовед : Користете 5600 K CRI 95 професионални КОЧАН LED ,компактни димензии, висока ефикасност и заштеда на енергија,висока осветленост...

GODOX LEDM32 за Светло во Видео Mobilephone Литиум Батерија за Осветлување LED Прилагодува Осветленоста за Фотографија Телефони

DEN 811.20

GODOX LEDM32 за Светло во Видео Mobilephone Литиум Батерија за Осветлување LED Прилагодува Осветленоста за Фотографија ТелефониОпис на производот и Технички Податоци LED Светло : LEDM32 вградена Литиум Батерија : 3.7 V 300m A Литиум Батерија Моќност : Макс.1.4 W Боја Температура : 5200 K±300 K Светлината(ЛУКС) : >120(0.5 m) Боја Рендерирање Индекс : ≥95 TLCI : ≥94 Светлина Светлината Опсег : 10%~100% LED Монистра Количина : 32 Операција Температура : 10~50¡æ Димензија : 50mm*50mm*28mm Нето Тежина : 30g Пакет Оглас : 1x Mobilephone Осветлување LEDM32

Водоотпорен Висока Моќност Dimmable LED Видео POV Флеш Пополнете Светлината Ноќ Светлина за GoPro Херој 4 3+ 3 за xiaomi Yi Акција Камера

DEN 976.80

Подводни Нуркање 30m Водоотпорен Камера светлина Висока Моќност Dimmable 1200m Ah се Изгради Во Батеријата LED Видео POV Флеш Пополнете Светлината Ноќ Светлина за Go Pro Херој 4 3+ 3 2 1 Акција Камера со Go Pro Додатоци за Xiaomi Yi sprot КамераКомпатибилен со Go Pro Херој 4 / 3+ / 3 / 2 / 1, може да се работи со други Go Pro додатоци како рака зафат.Компатибилен со SJCAM SJ4000, SJ5000Компатибилен со Xiaomi Yi КамераФункции : Водоотпорен до 30m / 98.4 ft...

Travor Нови Пристигнување FL-3060 Флексибилни LED Светло во Видео 448pcs Led диоди CRI95 5500K 2.4 G Далечински Contol за Снимање Фотографски

DEN 10079.52

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Travor Нови Пристигнување FL3060 Флексибилни LED Светло во Видео 448pcs Led диоди CRI95 5500 K 2.4 G Далечински Contol за Снимање ФотографскиОпис На Производот : Travor FL3060 направен со 448 супер светло монистра, 85 W висока моќност, max моќност до 8000 LM, CRI95, 5500 K Боја температура...

Yuguang 5pcs 220V 150W E27 5500K Фотографија Осветлување Видео Сијалица бел ден Избалансирани E27 5500k Енергија-Заштеда Светилка фото студио

3072.00 -10 % DEN 2765.00

5pcs 150 W E27 5500 K CFL Фотографија Осветлување Видео Сијалица бел ден Избалансирани E27 5500k Заштеда на Енергија флуоресцентна Светилка фото студиоКарактеристики : Обезбедуваат светла животната средина за преземање на производот фото Компактен и лесно поставување на E27 Scoket одговара на повеќето стандардни фото тела Животен Век до 8000 Часа, Заштеда на Енергија и до 80% Ниски оперативни температура Без шум и без треперење Совршен за дигитална камера фотографија...

KOLIVAR YONGNUO Американски Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN-600L серија YN300 II III YN216 YN360

1727.04 -34 % DEN 1140.00

YONGNUO Американски Стандард Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 L серија YN300 II III YN216 YN360 YONGNUO Американски Стандард Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 L серија,YN300 III,YN168,YN216,YN1410,YN300 Air,YN160 III,YN360 опис на Производот Опис : Користете го овој AC адаптер за полнач за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 AC Влез Детали : 1) AC Влезен Напон Спектар : 100240 V 2) AC Влез Струја : 1500m A 3) на Текст Фреквентен Опсег : 4763 Hz 4) Без Оптоварување Потрошувачка на Енергија : 6) се Одржи Време : 5ms Мин.at100 Vac влез и излез Max .Оптоварување...

5400K 28W дневна светлина Флуоресцентна Прстен Светилка Светлина за Мали Предмети Снимање Портрет Фотографија Осветлување

2832.00 -7 % DEN 2634.00

5400 K 28 W дневна светлина Флуоресцентна Прстен Светилка Светлина за Мали Предмети Снимање Портрет Фотографија ОсветлувањеПроизвод Вовед : Оваа светлина е идеален за студио за фотографија, видео studios, ТВ студијата, пристап на јавноста до studios, или било која ситуација каде што посебно осветлување ефект е потребно...

Tolifo Pt-12b Тенок Ултра Тенок Bi Боја Led Видео Камера Светло со Допир на Прекинувач и Сенка, Невидлив за Бебе Фотографија

1535.52 -9 % DEN 1397.00

Ако сакате да се купи моќно камера светло за полнење, ве молиме кликнете на овој линкTolifo Pt12b Тенок Ултра Тенок Bi Боја Led Видео Камера Светло со Допир на Прекинувач и Сенка, Невидлив за Бебе ФотографијаОпис : LED видео камера светло PT12 B, го прави лесно да се рекордно високо квалитетни видео записи со својата уникатна карактеристика на shadowless извор на светлина...

Nicefoto ХС-600C Преносни 600W Голема Брзина 1/8000s Студио Флеш Strobe Светлина со Активирањето Далечински управувач За Canon dslr фото Камера

DEN 20640.00

Уп : Y17 (ХС600 C)Купувачот ќе приемник : 1 x 600 W Преносни Висока Брзина на Безжичен Контрола Студио Strobe Блиц Светлина1 x Bowens Планината Рефлектор Јадење1 x Diffuser Маска1 x Моќ Кабел со A / C Адаптер1 x Батерија (12 V 6000m Ah)1 x Случај Појас1 x 16 Канал 2.4 G Безжична Активирањето1 x футрола (39 x 26 x 29cm)Тежината на пратката е речиси 8.0 kgКарактеристики : * Изградена во 1 / 8000s hispeed sync активирањето* Изграденаво 3 групи, 7 канали* Вградена Liion Батерија* За Bowens планината Модел nflash HS400 C / N nflash HS600 C / N GN 56 68 Liion батерија 12v 6000m Ah Флеш пати (целосна моќ) 360 пати 320 пати Рециклирање време 0.1 3.5 s 0.1 5s Батеријаполнење на време 6 часа (со самозаштита) Моќ опсег Stepless прилагодување Висока брзина на синхронизација 1 / 8000s извор на Енергија Меѓусебно & memoryless батеријаполнење начин Plugin полнење тип на уред за Заштита Прегревање заштита Предизвикувајќи начин 100, со внатрешен 2.4 GHz далечински управувач LED Моделирање сијалица 5 W (manual ON / OFF) Зуи Yes (ON / OFF) Тежина (Со футрола) 6.2 Кг Боја температура 5500 K±200 K над datas се основа на 25°C внатрешна средина, како просек од 100 пати тест.Испорака Олово Време : Објектот ќе биде предаден, од врата на врата за испорака со DHL или UPS или Воздух Парцела преку Post officeНие ги користиме на курирската служба DHL или UPS или поштата за нашите меѓународни пратката.Ние ќе го избере најниска цена за вашите градови .Сите Батерија ќе биде испорачуван Воздухот се Регистрирате Пошта преку Малезија Post officeЗа Австралија, Велика Статус и Канада ....Тоа обично трае 68 Работни денаЗа Велика Британија, Франција, Германија, Италија,Белгија, Ирска, Шпанија, Португалија ....Тоа обично трае 68 Работни денаЗа Латвија, Полска, Латвија, Словачка, Словенија ....Тоа обично трае 1520 Работни денаЗа АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ, БЕЛОРУСИЈА, КОЛУМБИЈА, ЧИЛЕ, DOMINICA, ИСЛАНДИЗРАЕЛ, МОНАКО, МАРОКО, КАТАР, REUSION, РУСИЈА, SLOVAKA, СЛОВЕНИЈАЈУЖНА АФРИКА, СВАЗИЛЕНД, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ....Тоа обично трае 2530 Работни денаВе молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание : Ние не нудат бесплатен превозот во некои подружница острови на Обединетото Кралство и сад,како што се Богородица островот велика БРИТАНИЈА, Џернси велика БРИТАНИЈА, велика БРИТАНИЈА Џерси, Девствени острови на САД и Гвам САД.ПОТВРДЕНО АДРЕСА ПРЕД ДА ГО ИСПРАТИТЕ : Ние ќе го испратите производот до Aliespress адреса .Ако купувачот мора да ги барање за промена на адреса за испорака.За безбедноста причина, Купувачот мора да обезбеди на Диск дозвола, Пасош I...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.