• Ново
Nanguang NG-65C Камера Фото 65W 5400K Флуоресцентни Флеш Макро Прстен Светлина за Фотографија и Видео Студио Бесплатен Превозот

Nanguang NG-65C Камера Фото 65W 5400K Флуоресцентни Флеш Макро Прстен Светлина за Фотографија и Видео Студио Бесплатен Превозот

Оценка на клиентот:
DEN 6000.00

Износ
Залиха


Поврзани објекти :
Опис На Производот
Боја : NG-65 C Прстен Светлина
Спецификации :
Извор На Светлина : Флуоресцентни
Облик : Ring
Надворешниот Дијаметар : 19 во / 49 cm
Внатрешен Дијаметар : 15 на / 37 см
Тежина : 1282g
Светлост : 3166 LM
CRI : > 90
Моќност : 65 W (еквивалентно на 500 W на блескаво еден)
Температура на бојата : 5400 K
Напојување : 110 V AC, 60 HZ
Приклучок : САД
Забелешка : Светло застане не се вклучени.
Пакет Содржина :
1 x Прстен Флуоресцентни Блиц Светлина
1 x Флексибилни Gooseneck
Препорачуваме Производи Топла Производи

Карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
FotoPal

Производи во категоријата

TRUMAGINE 18 ИНЧЕН Фото Студио Led Прстен Светлина Фотографија Студио Прстен Осветлување Дигитални Светилка 55W 5500K 240V

3359.52 -31 % DEN 2318.00

Модел : 18 инчи LEDПриклучок Тип : НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот , ве молиме порака во ред , или ние ќе ги испрати по случаен изборВлезен Напон : Широк Напон (110 V240 V)Надворешно Напојување : 55 WLumens : 6500Прилагодување на Опсегот : Stepless на вредностаТемпература на бојата : 5500 KФлеш Индекс : RA≥90Внатрешен Дијаметар : 30cmНадворешниот Дијаметар : 46cmОбјектот Големина(со торба) : 50*48*11cm / 19.7*18.9*4.3 инчОбјектот Тежина(со торба) : 7.0 KGБоја ;како фотоПакет Листа : 1 * Црна 18inch Прстен LEDLight Тело 1 * бела покривка за LED Светло 1 * пластичен држач за LED светло 1 * Сметководствена Торба 1*топла чевли 1*телефон клип Забелешка : светлина стои не вклучувајќи

Fotopal 55W 5500K Дневните LED Прстен Светлина Светилка за Фотографија Камерата на Телефонот Видео Фото Сочинуваат Selfie Светлина Annular Светилка&Tripod

8160.00 -25 % DEN 6120.00

Fotopal 55 W 5500 K Дневните LED Прстен Светлина Светилка за Фотографија Камерата на Телефонот Видео Фото Сочинуваат Selfie Светлина Annular Светилка&TripodОпис : Dimmable 18" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%100% ...

Nicefoto ХС-600C Преносни 600W Голема Брзина 1/8000s Студио Флеш Strobe Светлина со Активирањето Далечински управувач За Canon dslr фото Камера

DEN 20640.00

Уп : Y17 (ХС600 C)Купувачот ќе приемник : 1 x 600 W Преносни Висока Брзина на Безжичен Контрола Студио Strobe Блиц Светлина1 x Bowens Планината Рефлектор Јадење1 x Diffuser Маска1 x Моќ Кабел со A / C Адаптер1 x Батерија (12 V 6000m Ah)1 x Случај Појас1 x 16 Канал 2.4 G Безжична Активирањето1 x футрола (39 x 26 x 29cm)Тежината на пратката е речиси 8.0 kgКарактеристики : * Изградена во 1 / 8000s hispeed sync активирањето* Изграденаво 3 групи, 7 канали* Вградена Liion Батерија* За Bowens планината Модел nflash HS400 C / N nflash HS600 C / N GN 56 68 Liion батерија 12v 6000m Ah Флеш пати (целосна моќ) 360 пати 320 пати Рециклирање време 0.1 3.5 s 0.1 5s Батеријаполнење на време 6 часа (со самозаштита) Моќ опсег Stepless прилагодување Висока брзина на синхронизација 1 / 8000s извор на Енергија Меѓусебно & memoryless батеријаполнење начин Plugin полнење тип на уред за Заштита Прегревање заштита Предизвикувајќи начин 100, со внатрешен 2.4 GHz далечински управувач LED Моделирање сијалица 5 W (manual ON / OFF) Зуи Yes (ON / OFF) Тежина (Со футрола) 6.2 Кг Боја температура 5500 K±200 K над datas се основа на 25°C внатрешна средина, како просек од 100 пати тест.Испорака Олово Време : Објектот ќе биде предаден, од врата на врата за испорака со DHL или UPS или Воздух Парцела преку Post officeНие ги користиме на курирската служба DHL или UPS или поштата за нашите меѓународни пратката.Ние ќе го избере најниска цена за вашите градови .Сите Батерија ќе биде испорачуван Воздухот се Регистрирате Пошта преку Малезија Post officeЗа Австралија, Велика Статус и Канада ....Тоа обично трае 68 Работни денаЗа Велика Британија, Франција, Германија, Италија,Белгија, Ирска, Шпанија, Португалија ....Тоа обично трае 68 Работни денаЗа Латвија, Полска, Латвија, Словачка, Словенија ....Тоа обично трае 1520 Работни денаЗа АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ, БЕЛОРУСИЈА, КОЛУМБИЈА, ЧИЛЕ, DOMINICA, ИСЛАНДИЗРАЕЛ, МОНАКО, МАРОКО, КАТАР, REUSION, РУСИЈА, SLOVAKA, СЛОВЕНИЈАЈУЖНА АФРИКА, СВАЗИЛЕНД, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ ....Тоа обично трае 2530 Работни денаВе молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание : Ние не нудат бесплатен превозот во некои подружница острови на Обединетото Кралство и сад,како што се Богородица островот велика БРИТАНИЈА, Џернси велика БРИТАНИЈА, велика БРИТАНИЈА Џерси, Девствени острови на САД и Гвам САД.ПОТВРДЕНО АДРЕСА ПРЕД ДА ГО ИСПРАТИТЕ : Ние ќе го испратите производот до Aliespress адреса .Ако купувачот мора да ги барање за промена на адреса за испорака.За безбедноста причина, Купувачот мора да обезбеди на Диск дозвола, Пасош I...

NanGuang CN-LUX3500 100V-240V 3200K/5600K Dimmer LED Светло во Видео Светилка За Canon Nikon, Sony Камери Camcorders

DEN 4752.00

Референца : Модел : Nan Guang CNLUX3500Моќност : 18.5 WТемпература на бојата : 3200 K / 5600 KМоќност : 7.212 V / 100240 V AC (адаптер продаваат одделно)Осветленоста Контрола : DimmerИзвор на енергија : за Sony NPF / NPFM / NPFH серија батеријата / за Panasonic CGRD серија на батеријата (батеријата не се вклучуваат во packge)(Се очекува НП F серија , други модели треба купи одделно батеријата tranfer носителот може да се користи.)Димензија : 185*55*175mmТежина : 1kgОсветлување : 2450 LMОсветлување : 1 M : 2935 Lux2 M : 765 Lux3 M : 345 Lux4 M : 205 Lux5 M : 145 Lux1* Nan Guang CNLUX3500 2* ФилтерПрепорачуваме Производи Топла Производи

5400K 28W дневна светлина Флуоресцентна Прстен Светилка Светлина за Мали Предмети Снимање Портрет Фотографија Осветлување

2832.00 -7 % DEN 2634.00

5400 K 28 W дневна светлина Флуоресцентна Прстен Светилка Светлина за Мали Предмети Снимање Портрет Фотографија ОсветлувањеПроизвод Вовед : Оваа светлина е идеален за студио за фотографија, видео studios, ТВ студијата, пристап на јавноста до studios, или било која ситуација каде што посебно осветлување ефект е потребно...

GODOX LEDM32 за Светло во Видео Mobilephone Литиум Батерија за Осветлување LED Прилагодува Осветленоста за Фотографија Телефони

DEN 811.20

GODOX LEDM32 за Светло во Видео Mobilephone Литиум Батерија за Осветлување LED Прилагодува Осветленоста за Фотографија ТелефониОпис на производот и Технички Податоци LED Светло : LEDM32 вградена Литиум Батерија : 3.7 V 300m A Литиум Батерија Моќност : Макс.1.4 W Боја Температура : 5200 K±300 K Светлината(ЛУКС) : >120(0.5 m) Боја Рендерирање Индекс : ≥95 TLCI : ≥94 Светлина Светлината Опсег : 10%~100% LED Монистра Количина : 32 Операција Температура : 10~50¡æ Димензија : 50mm*50mm*28mm Нето Тежина : 30g Пакет Оглас : 1x Mobilephone Осветлување LEDM32

Nanguang 100W LED Студио Светлина CN-P100WA Fresnel центарот на Вниманието за Фотографија и Видео Студио

20160.00 -5 % DEN 19152.00

Nanguang 100 W LED Студио Светлина CNP100 WA Fresnel центарот на Вниманието за Фотографија и Видео Студио WORLDWILD Слободни DHL / ФЕДЕКС / UPSот Shippiing!!!Производ Вовед : Користете 5600 K CRI 95 професионални КОЧАН LED ,компактни димензии, висока ефикасност и заштеда на енергија,висока осветленост...

KOLIVAR YONGNUO Американски Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN-600L серија YN300 II III YN216 YN360

1727.04 -34 % DEN 1140.00

YONGNUO Американски Стандард Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 L серија YN300 II III YN216 YN360 YONGNUO Американски Стандард Адаптер за Напојување Префрлување Полначот DC за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 L серија,YN300 III,YN168,YN216,YN1410,YN300 Air,YN160 III,YN360 опис на Производот Опис : Користете го овој AC адаптер за полнач за Yongnuo LED Светло во Видео YN600 AC Влез Детали : 1) AC Влезен Напон Спектар : 100240 V 2) AC Влез Струја : 1500m A 3) на Текст Фреквентен Опсег : 4763 Hz 4) Без Оптоварување Потрошувачка на Енергија : 6) се Одржи Време : 5ms Мин.at100 Vac влез и излез Max .Оптоварување...

Yuguang 5pcs 220V 150W E27 5500K Фотографија Осветлување Видео Сијалица бел ден Избалансирани E27 5500k Енергија-Заштеда Светилка фото студио

3072.00 -10 % DEN 2765.00

5pcs 150 W E27 5500 K CFL Фотографија Осветлување Видео Сијалица бел ден Избалансирани E27 5500k Заштеда на Енергија флуоресцентна Светилка фото студиоКарактеристики : Обезбедуваат светла животната средина за преземање на производот фото Компактен и лесно поставување на E27 Scoket одговара на повеќето стандардни фото тела Животен Век до 8000 Часа, Заштеда на Енергија и до 80% Ниски оперативни температура Без шум и без треперење Совршен за дигитална камера фотографија...

YONGNUO YN608 5500K LED Студио Прстен за Светло во Видео Безжичниот Далечински управувач Прилагодлив Осветленост за Светло во Видео CRI>95 со Далечински Контролер

DEN 11184.00

YONGNUO YN608 5500 K LED Студио Прстен за Светло во Видео Безжичниот Далечински управувач Прилагодлив Осветленост за Светло во Видео CRI>95 со Далечински КонтролерКарактеристики : ​Со екстраголеми annular изглед дизајн, кружни catchlights може да се преземат лесно, што го прави вашите очи да изгледаат како шармантна како ангел.YN608 усвојува сина светлина филтрирање softlight панел за заштита на вашите очи кога ова видео светлина е постојано да се користи.Тоа е удобен дека YN608 може да се користи со батерии...

Nanguang NG-22C прстен светлина фотографска опрема студио светилка постави фотографија светлина

DEN 2687.04

11066 Други Фотографски ОсветлувањеПрстен Флуоресцентни Светлина Фотографска ОпремаБрој на модел : NG40 CФлуоресцентни прстен светлина ,погоден за уште живот , портрет , интервју и advertisemeФункција : 1...

Godox SL60Y 60W LED Светло во Видео со Bowens Планината Континуирани Светлина,Жолта Верзија

DEN 8592.00

Спецификација : Godox SL60 Y Видео СветлинаМодел : SL60 Y Жолта ВерзијаAC Напојување : AC 100240 V 50 / 60 HzКанал : 16Група : 6(A,B,C,D,E,F)Излезна Моќност : 60 WТемпература на бојата : 3300+ / 300 Killuminance(ЛУКС) : 4100(1m)Прозрачна Флукс : 4500Боја Рендерирање Индекс : 9598R9 : 90TLCI(Ок) : 9092Светлина Од Светлината Опсег : 10%100% Операција Температура : 10 до 50Safe Температура : Секогаш Под 70Димензија : 23x24x14 CM(Не Светилка Капак)Нето Тежина : Околу...

Travor Нови Пристигнување FL-3060 Флексибилни LED Светло во Видео 448pcs Led диоди CRI95 5500K 2.4 G Далечински Contol за Снимање Фотографски

DEN 10079.52

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Travor Нови Пристигнување FL3060 Флексибилни LED Светло во Видео 448pcs Led диоди CRI95 5500 K 2.4 G Далечински Contol за Снимање ФотографскиОпис На Производот : Travor FL3060 направен со 448 супер светло монистра, 85 W висока моќност, max моќност до 8000 LM, CRI95, 5500 K Боја температура...

YongNuo YN308 Selfie Прстен LED Светло 3200K~5500K Bi-Температура на Бојата LED Светло во Видео Безжичен Далечински CRI95 w/се Справи со Притисокот

DEN 9168.00

Yong Nuo YN308 Selfie Прстен LED Светло 3200 K~5500 K BiТемпература на Бојата LED Светло во Видео Безжичен Далечински CRI95 w / се Справи со Притисокот Далечински КонтролерКарактеристики : Со екстраголеми annular изглед дизајн, кружни catchlights може да се преземат лесно, што го прави вашите очи да изгледаат како шармантна како ангел.YN308 усвојува сина светлина филтрирање softlight панел за заштита на вашите очи кога ова видео светлина е постојано да се користи.Тоа е удобен дека YN308 може да се користи со батерии...

YONGNUO YN360II 3200K-5500K 5200mAh Литиум Батерија RBG Рачни LED Светло во Видео за Samsang Huawei HTC iPhone ios 6 6s 7 8 Плус

DEN 5856.00

YONGNUO YN360 II 3200 K5500 K 5200m Ah Литиум Батерија RBG Рачни LED Светло во Видео за Samsang Huawei HTC i Phone ios 6 6s 7 8 Плус опис на Производот YONGNUO YN360 II е првиот LED светло во видео опремен со вграденво батеријата...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.