• Ново
Порцелански Спиење Ангел Кукла и Сфера Минијатурни Figurine Уметност и Занает, Украс Додатоци за Пред Соба и Спална соба Оркестарот

Порцелански Спиење Ангел Кукла и Сфера Минијатурни Figurine Уметност и Занает, Украс Додатоци за Пред Соба и Спална соба Оркестарот

Оценка на клиентот:
DEN 1056.00
DEN 898.00 -15 %

Износ
Залиха


1. Опис : Порцелански Спиење Ангел Кукла и Сфера Минијатурни Figurine Уметност и Занает, Украс Додатоци за Пред Соба и Спална соба Оркестарот.
2. Материјали : Керамика глина.
3. Боја : Многоцветни .
4. Големина(cm) : Околу 6(Висина)*7( Ширина)*8( Должина)/Парче.
5. N.W. : За 0.05 кг/Парче.
6. Изработка : рачно изработени резба, gilt, насликани и печка отпуштен од работа .
7. Примена : Декорација, уметничка колекција, благодарност, подарок, роденден, Денот на Вљубените, свадба, бракот годишнина, сувенири и на фестивалот, слави итн.
8. Место на Потекло : Кина.
Сликите Ги Покажуваат :
За повеќе фигурини и скулптури, те молам !
За пакување :
Опкружен со стиропор и меур кеса во тетрапак што е завиткан со селотејп.
За превозот :
Ако имате било какви прашања и/или барања на превозот и/или превозот дефиниција, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас без било двоумете се.
За замена или враќање на објектот :
Ве молиме проверете го објектот што е можно поскоро по добивањето на пакетот. Ако објектот е скршен, ве молиме ги споделите со нас и го испрати на слика во рок од 48 часа( бидејќи сте знак на приемникот копија од express). Ние ќе го замени за вас без да се двоуми. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
Како за враќање на објектот. Како што знаете, таму е imaging разлика во различни монитори, па боја на објектот можеби отстапува малку. И, исто така, светлината отстапува кога преземање на фотографии можеби отстапува бојата на објектот. На тој начин, ние треба да одбие да ја прифати вашата враќање на предметот ако rerurning причина е два услови што е наведено погоре или со еден од нив.
P. S. : Враќање причина што ние не прифаќаме исто така вклучува и дека објектот е различна од очекувањата слика во вашиот ум, пред да се добијат точка.
Белешки : што не се споменати погоре ќе се решаваат пријателски преку пријателски преговори! Без разлика кои прашања или тешкотии сте се сретнале пред продажба, во продажба или по продажба на, ве молиме слободно да контакт. Нашиот бизнис принцип е присутна ќе претставува прекрасно шопинг искуство.
Како што знаеме дека не е ништо совршен во светот. Овој пар не е совршен, има можеби неколку точки и точки на нерамна боја се шири, но ова е само гламур на рачно изработени занаетчиски и секој рачно изработени занаетчиски е единствен во светот. Но, јас сум сигурен дека тоа ќе биде совршена за вас во вашиот почитување на очите!

Карактеристики

Големина:
M
Материјал:
Керамички & Глеѓ
Тема:
Ангел
Бренд Име:
ZHENGHAN
Стил:
Народната Уметност
Големина:
About 8cm*7cm*6cm/Piece
N.W.:
За 0.05 кг/парче
Боја:
Многоцветни
Изработка:
Рачно изработени Резба, Gilt, Насликани и Печка Отпуштен
Функција:
Украс, Подарок, Уметноста Колекција и Сувенири и сл.
Апликацијата Место:
Дом, Канцеларија, Кафе, Бар, Хотел, Продавница Прозорецот и Ресторан итн.
Апликацијата Позиција :
Countertop
кориснички:
Yes

Производи во категоријата

flatback смола Школка cabochons kawaii за DIY Embellishments 25мм 100pcs YZR558

1123.20 -18 % DEN 921.00

ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Големина : 25мм Количина : 100pcs ве молиме оставете боја и количеството што го сакате,инаку ramdon да брод ЗА ПРЕВОЗОТ ЦЕНА : нашата цена е бесплатен превозот за кина пост,ако цел големи или над определен износ, ние ќе се обидеме потрудиме да брод од страна на побрзо пост,како epacket или dhl express....

flatback смола сјајот Ангелските Крилја cabochons kawaii за DIY Embellishments 33*18mm 30pairs YZR555B

672.00 -18 % DEN 551.00

ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Големина : 33*18mm Количина : 30pairs ве молиме оставете боја и количеството што го сакате,инаку ramdon да брод ЗА ПРЕВОЗОТ ЦЕНА : нашата цена е бесплатен превозот за кина пост,ако цел големи или над определен износ, ние ќе се обидеме потрудиме да брод од страна на побрзо пост,како epacket или dhl express....

керамички мандарина патка љубители дома декор занаети соба декорација керамички порцелански украс на животните фигурини свадба декорација

DEN 1669.44

Производ Descri pt јони : Материјал : керамички Техника : рачно изработени Големина : 10*15*7cm / 9*14.5*7cmПроизводот Picture ShowЗабелешки : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Античкиот QingDynasty рачно изработени бакар Рамнотежа скали 6,Рачно резбани занаети,најдобро е колекција& украс,Слободни sHiping

5520.00 -15 % DEN 4692.00

Оваа точка е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника...

Ретро Гроздобер Unpainted Дрво Даб Врежан Бран Цвет Onlay Decal Агол Applique за Дома Мебел Врата Оркестарот Декоративни Занаети

1283.52 -30 % DEN 899.00

1Карактеристики : 100% Сосема Нов.Убава дрво декоративни цвет одбор, кои може да се користат за декорација на ѕидови,врати, кабинети, итн.Може да се додадат на кабинети, прозорци, огледала, исто така, може да се користи како декоративни врати.Силен Европски стил, врежан јасно.Исклучителна резба модели убава, дебели класичен вкус.Се создаде убава и елегантна Европски стил за вашиот дом.Ви даде повеќе рафиниран и удобен живот.Материјал : Дабово Дрво.Големина : како фотографија .Пакет листата : Резба Decal Агол...

10pcs/многу Исклучителна DIY Занаетчиски Ракотворби Птица Умре Сечење Дрво Агол DIY Бележник Дрво Занаети Додатоци MQ 013

75.84 -8 % DEN 70.00

Опис : Член име : Птица ЗанаетМатеријал : дрвоБоја : како прилогГолемина : прибл 65x40x2mmЕдиница тежина : околу 15g / многуAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

12Pcs 22mm AB Смола 3D Тебе Боја на Цвет Flatback Камен Свадба Diy Дизајн Мода Облека, модни Додатоци R113

DEN 95.04

Големина : 22mmHight : 11mmБоја : како на сликатаТопло Совет : 1.Ве молиме оставете малку се разликува поради прирачник за мерење,над димензии се само за референца...

12cm Вештачко дрво, Дрвени букви Пеперутка круна срцето прстен Дигитални Број за Дома свадба декорација Подарок и Детето име

DEN 127.68

12cm Вештачко дрво, Дрвени букви Пеперутка круна срцето прстен Дигитални Број за Дома свадба декорација Подарок и Детето имеОваа опис на производот е направен од Вештачко дрво, не се цврсто дрво...

5Pcs Unpainted DIY Празно Дрвени Ембриони руската Гнездење Кукла Matryoshka Играчка Подарок

192.96 -5 % DEN 183.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Дрво Боја : Како на сликата покаже DIY добар избор.побрзајте да се купи назад своето сега...

Кина исклучителна зелена jade палецот прстен (2.0 mm) палецот прстен

671.52 -27 % DEN 490.00

добредојдовте во мојата продавницаКина исклучителна зелена jade палецот прстен (2.0 mm) палецот прстенСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи...

Сина, розова зелена бел песок шише микро пејзаж екологија природни кварцен песок сина Песок Декоративни Песок кои Сакаат Шише трговија на Големо

61.44 -50 % DEN 31.00

песок шише микро пејзаж екологија природни кварцен Песок Сина Песок Декоративни Песок кои Сакаат ШишеПроизвод Параметри1...

Симулација папагал полиетилен&furs папагал модел смешно подарок за 9cmx20cm

1872.00 -47 % DEN 992.00

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно ако се дружите во нашата продавница.имаме многу различни серии на кадифен играчки,животински модели играчки , и ние мора да понуди најдобра цена и со најдобар квалитет.опис : Симулација на папагалСпецификација на производот : 9cmx20cm40324466863

Античкиот бронза занаети Месинг Месинг Teapot тенџере врежан слика осум Минг Xuande години систем

3359.52 -29 % DEN 2385.00

добредојдовте во мојата продавница> Антички бронза занаети Месинг Месинг Teapot тенџере врежан слика осум Минг Xuande години систем [име] : бебе осум тенџере [бебе големина] : 14*11 см или па [бебе тежина] : За 653 грама [бебе материјал] : Месинг [бебе стил] : Ретро Бебе детали табеларен приказ : Слика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следи...

40cm Вештачко дрво, Дрвени букви Пеперутка круна срцето прстен Дигитални Број за Дома свадба декорација Подарок и Детето име

384.00 -35 % DEN 250.00

40cm Вештачко дрво, Дрвени букви Пеперутка круна срцето прстен Дигитални Број за Дома свадба декорација Подарок и Детето имеОваа опис на производот е направен од Вештачко дрво, не се цврсто дрво...

10pcs/лот 2 инчен Дрвени Срцето Картон Деца Роденден Материјали DIY Бележник Свадба на Божиќ Украси Дрво Занает MQ 014

66.24 -8 % DEN 61.00

Опис : Член име : Срцето ЗанаетМатеријал : дрвоБоја : како прилогГолемина : прибл 45x56x2mmЕдиница тежина : околу 15.5 g / многуAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

8CM - 2018 Денот на Вљубените Љубовник sweethearts се Зголеми Figurine романтична 3D Кристална топка статуа-- најдобри Роденденски подарок фестивал

2352.00 -5 % DEN 2234.00

тоа е ограничено издание , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите ГОЛЕМИНА : 8 СМ Испорака метод : 1 : ние ќе ги провери и пакет внимателно и да ги испратите вашата нарачка за пост станица во текот на 2 дена по примање на уплатата .2 : ве Молиме да се разбере дека International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација...

Елаборат античка Кина Стариот стил на бакар лилјак статуа gourd покрие среќен teapot

3167.52 -11 % DEN 2819.00

Големина : 14.5 cm * / 5.71 инчи 12.5 cm * / 4.92 7 инчи cm / 2.75 инчи Тежина : 490 грама / 1.07 фунтиЗа ОбјектотСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

Свадба Љубов Знак , ПВЦ Писма, Свадба оркестарот, Полица Оркестарот свадба декорација писма

DEN 1199.52

Свадба Љубов ЗнакИдеален за декорација на вашата свадба, или може да биде како подарок.Знак на љубов е страна се намали од ПВЦ, рака изшкуркан и насликани со водата базирани на бои.Мерки : 20 cm (7,8 инчи) високи и 1,5 cm (1 / 2") дебелина.* * * Ако сакате други бои или други зборови, правни основи convo мене*****Ако сакате повисоки писма ве молиме да побарате од нас, дека ние може да се пресмета цена***Ви благодариме за посетата на нашата продавница.

Црна И Црвена Симпатична Teeny Мали покер flatback смола cabochons за DIY Embellishments 8мм 100pcs YZR58

633.60 -18 % DEN 519.00

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ : 1).Количина : 100pcs(25pcs секој дизајн) 2).Изберете реден број и количина сакате или мешан стил на бродот ЗА ПРЕВОЗОТ ЦЕНА : нашата цена е бесплатен превозот за кина пост,ако цел големи или над определен износ, ние ќе се обидеме потрудиме да брод од страна на побрзо пост,како epacket или dhl express....

50Pcs Прекрасна Пеперутка Кристал Свадба Фаворизира Роденден Корист Со Подарок Кутија Бебе Туш Подароци Оркестарот Бесплатен Превозот ZA1209

6000.00 -5 % DEN 5700.00

Име : Кристал Пеперутка Свадба Фаворизира Пакет : Еден Подарок Кутија MOQ : 50 PCS / Многу Материјал : Кристал Боја : Јасно Големина на : 8.5*5.5*4 СМ (Вклучувајќи Кутијата)Ние нормално ќе ја процесира вашата нарачка во рок од 2472 часа, но ние не може да гарантира испорака време поради различни сопствени закони и меѓународни mail сообраќај...

Бесплатен превозот!поставете 5pcs 3D смола lollipop.мешани бои.Смола 3d lollipop Cabochon за телефон/клучни синџир декорација,DIY56x30mm. жешка!

DEN 234.24

Материјал : смолаголемина : 33*17mmконверзија : 1mm=0.0394 инчен 1inch=25.4 mmБоја : како на сликатаОбјектот useage : широко се користи во разубавувањето ...

50pcs / Wodden шарени загатка/ подароци на децата/ образование алатка/ home игра /DIY/Убави подароци/

DEN 352.80

Производ ДеталиИме : Дрвени шарени загаткаМатеријал : ДрвоГолемина : За 30ммБоја : Како СликаКоличина : Ќе добиете 5 0 Pcs на овој објект во листата ценаДел Бр.W601S hipping Опис : Некој ќе предмети се во акции, и ќе бидат испратени до вас во рок од 7 дена од денот на уплатата се примени и потврдена...

Метал Глеѓ Паун Пен Носителот Име Држачот На Свадба Оркестарот Гостинската Карта Носителот Бесплатен Превозот

DEN 1295.52

Метал Глеѓ Паун Пен Носителот Име Држачот На Свадба Оркестарот Гостинската Карта Носителот Бесплатен ПревозотСпецификации : М aterial : pewter легури ,rhinestones ,емајл масло ,магнети Големина : 13 *7*4cm Тежина : 181.2 G боја : златна плоча со multicoloured глеѓ различни дизајни се достапни ОЕМ добредојде клиенти дизајни добредојдовте злато кромид во прав опфатениКарактеристики : Оваа ставка е прецизно направена од казна pewter, е страна емајлирани и потоа lavishly инкрустирани со кристали од страна на квалификувани занаетчии...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.