• Ново
1 шише Артритис олеснување Маст, природата билки за лекување на Ревматоиден Артритис, Болки во зглобовите крем 4g

1 шише Артритис олеснување Маст, природата билки за лекување на Ревматоиден Артритис, Болки во зглобовите крем 4g

Оценка на клиентот:
DEN 32.64
DEN 24.00 -26 %

Износ
Залиха

Опис : Тигар главата ментол balm е Кинески хербален лек Одлична за олеснување на бронхијална метеж. Врз основа на camphor и ментол, ќе имаат парно акција која носи повеќе крв во областа. Мал волумен, лесно да се носат кога ќе излезе. Опис : Димензии : Дијаметар : 2.5 см, Висок : 0.8 cm Боја : Како што се гледа од сликите Состојка : Ментол, масло од Еукалиптус, Camphor, Карамфил масло итн. Чување : на Ладно место ( Тоа ќе се стопи над 40 Степен) Употреба : 1. Може да се применува на вашиот храмови кога ќе го претрпе главоболка. 2. За настинка, главоболка, топлина мозочен удар, движење болест, убоди од инсекти, итн. 3. Само бришење Тигар Balm на градите и покријте ја со топла крпа. 4. Тоа исто така може да се користи како воздух два во бањата. Напомена : 1. Тоа е само за надворешна употреба. 2. Ако било несакани реакции, ве молиме да прекине да ја користите. 3. Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци. 4. Ве молиме овозможи 2-3cm грешка. Answer : ___________________________ Note : Кога место нарачате, ве молиме изберете ја точната количина Пакет се вклучени : 1 x Суштинско значење Balm Масло 10 x Тигар Етерично Масло 50 x Тигар Етерично Масло Внимание : ве Молиме изберете ја точната количина пред купувањето, ние имате 2 опции за избор, 1 Pcs / 10 Pcs / 50 Pcs

Карактеристики

НЕТО-WT.:
1 Компјутери, 10 Компјутери, 50 Компјутери
Тип На Објект:
Етерично Масло
Бренд Име:
Aichun Убавина
Состојка:
суштината на коските
Земја/Регион на Производство:
Кина
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
Број На Модел На:
JY-04
сертификација:
WZBJZ

Производи во категоријата

Австралија Чиста Чајно Дрво Етерични Масла 25ml третман на акни, Отстранување намали порите лицето за нега на масло од чајно дрво моќен акни смена

1084.80 -34 % DEN 716.00

Масло од чајно Дрво Австралија е природен антисептик, Масло од Чајно Дрво е изведено од специјално избрани Чајно Дрво alternifolia лисја, фабрика роден на крајбрежните региони на северен Нов Јужен Велс и југоисточна Квинсленд, Австралија...

чисто растителна етерични масла Бергамот Масло Италија увозот Третманот за Белење на Мрсна Кожа, Акни Мозолчиња

1049.76 -35 % DEN 683.00

Име На Производ : БергамотАнглиски име : БергамотБотаничкото Име : Цитрус bergamiaЕкстракција Извор : ИзлупетеЕкстракција Метод : ДестилацијаПотекло : Италија[Преглед]За 3 до 4 метри висина од портокалот расте помали и cratered лунарната површината како овошни дрвја, од кора екстракт добиен, бидејќи на раст строги услови од портокалот, а и помал, значи Масло цена е околу три пати како портокали, нејзиниот вкус ќе остави повеќе домот, од портокалова цвеќиња, па оваа парична казна мириси најчесто се користи наместо на портокали, главно се одгледува во Италија и Мароко.[Ефект]Бронхитис, болки во грлото, флегма, dyspnea, белодробна туберкулоза, жолчни камења, да се зголеми апетитот, варење, надуеност, инфекции на уринарниот тракт антибактериски, цистит, белење, мазна кожа, мозолчиња, акни, херпес, промовирање на лекување на рани, егзема, ringworm , олеснување на депресија и анксиозност, возење off демони, ослободување на душата, тоник, антибактериски, стерилизација, deodorization[Нега на кожата]Би се капе 35 капки Масло од бергамот 30 ML лаванда цвеќиња во вода и да се распрска за долго акни на кожата, може да се прочисти кожа, антиинфламаторни astringent, им помага на акни лекување на рани.(2) Миење на лицето секоја вечер да се откажат од бергамот капки масло во миење на вода ќе помогне да се прочисти мрсна кожа, astringent и мирисна удобно.3 бергамот помеша со превозникот масла, масажа на лице, може да го подобри лицето акни, акни бактерии и спречување на ширењето на акни, спречување на појавување на акни.[Ароматерапијата бања]1, бања додадете 5 капки Масло од бергамот може да се ублажат напнатоста и помогне да се врати довербата.2, лето капење во туш гел беше додава 1 капка од Масло од бергамот, може да се ослободи од пот или други мириси, што капење стане релаксира, го намалите стресот уживање.3, во handkerchief капка 2 капки Масло од бергамот може ефективно да ве разбуди и да се зајакне духот.4, со разредена бергамот не нога масажа може да ви помогне да се опорави брзо.[Ароматерапијата]1 со бергамот Масло diffuser дека може да се зголеми расположението, погоден за дневно користење кога се работи за да им помогне на позитивни емоции.2, бергамот bactericidal ефикасноста и неговата прекрасна арома, судењето преку кадење да се подобри домашната средина...

Карамфил Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат За Потекло Ланка Автентикација Ароматерапијата Висок Квалитет Карамфил Масло 10ML

951.84 -38 % DEN 590.00

Информација За Производот : Бренд : LEOZOEВид : Карамфил Етерично МаслоЗемја На Потекло : Шри Ланка, Индонезија, МадагаскарПретпазливост За Употреба : Ве Молиме Да Се Држат Настрана Од ДецатаКапацитет : 10 ML,Б СетУпотреба : Спа,Масажа,АроматерапијатаЕфект : Ублажување на болката, стабилизирање на расположението, го елиминира воспаление, antisepsisЗа Карамфил (ЛАВZOE)Карамфил...

трговија на големо!!за нега на кожата, масло чисто растителна етерични масла француски увозот Здравец Масло Hemostasis Антибактериски Antiphlogistic

1245.60 -35 % DEN 810.00

Име На Производ : ЗдравецАнглиски име : ЗдравецБотаничкото Име : Pelargonium graveolensЕкстракт Извор : листЕкстракција Метод : ДестилацијаПотекло : ФранцијаПрегледОколу 60 см, розови цвеќиња, лист совет беше заострените и serrated, етерични масла, доаѓаат од дестилација мозаик, вкус, малку како рози, тоа е често го имитира се зголеми вкус, но парична казна мирис под здравец со вкус на лимон, соодветно...

познатиот бренд Јасмин етерично масло со екстракт око торба отстранување крем 10ml

97.92 -22 % DEN 76.00

Име на производ : Лаванда Етерични Масла 10ml се Етерични Масла се 10ml Лимон Етерични Масла 10ml Јасмин Етерично Масло 10ml Производ Ефикасност : Содржи Лаванда / роуз / teatree / екстракт, нека кожата да ги апсорбира влага и исхрана, климатизација кожа, нежна кожа тесни, одржување на кожата на влага рамнотежа, подобрување на кожата грубост предизвикана од недостаток на влага сувост, подобрување на хидратација на кожата, ја враќа еластичноста на кожата, оставајќи ја кожата розова сјај сјајни, еластична прецизен стара слава Повеќе намени : (1)Лицето за Нега на 13 капки во пена за чистење, вода, млеко, павлака, лицето маска и слично во комбинација за употреба (2)за Нега на Коса 5 капки во водата за миење на вашата коса, или пад во шампонот и балсамот се користи во, или директно да масажа на скалпот (3) Bady Грижа Меур бања, бања, или нозете, итн (4)Заштита на Животната средина може да биде како парфем спреј во средина Пакет содржина : 1 x Етерично Масло 10ml (ве Молиме изберете ја точната вкус) познатиот бренд Јасмин етерично масло со екстракт око торба отстранување крем 10ml

Бесплатни shopping чисто растителна етерични масла, ружино дрво Масло 5ml Навремено Одложување стареење на кожата Подобрување на сува Навлажнувачки

1624.80 -35 % DEN 1056.00

Ружино Дрво Ружино Дрво Масло МаслоПотекло : БразилБотаничкото Име : Aniba rosaeodoraЕкстракција сајт : вуди деловиМирис : вуди, флорални и удобно како полесни camphor арома.Својства : безбоен бледо жолта испарливи Масла.Густина : 0.8680.889Испарувањето курс : Среден БавноМетод : Бразилски ружино дрво растенија од усните на вуди делови мелени , натопени со водената пареа дестилација.Главни компоненти : linalool , terpineol , geraniol , nerol , cineole и така натаму.Природа : ефикасно да се стимулира клетките, регенерација на ткиво , подобрување на сувата , чувствителна кожа , антинавремено и анти стареењето на кожата , држи богатства, правото frigidity импотенција го зголеми учеството на резултатите.Кожата ефект : може да се подобри иритација на кожата, сува и алергиски за нега на кожата ; им овозможува на организациите да се стимулира регенерација на клетките и е погодна за лекување на рани ; има антинавремено и анти стареењето на кожата ефект.Телото Комунални : Може да deodorant, отпорност на бактериски , вирусни инфекции способност за ефективно подобрување на телото отпорност на болести , за бронхит, болки во грлото, нервозни многу ефикасни ; може да се промовира движења на дебелото црево , запек , за frigidity , импотенција подобрување ефект.Духот Комунални : регулатива, стабилна централниот нервен систем, луѓето што навиваат ; очигледен ефект на нервниот главоболка .Како да го користите : 1 , мириси : капе 34 капки на ароматерапијата темјан светилка или печка , загрева да исчезне дифузен во воздухот, може да се стабилизираат расположението , луѓето расположи , добро за респираторни проблеми.2 , бања : Истурете три капки етерично масло во резервоар полн со вода, околу една осмина , вознемирен прави масло рамномерно распоредени во вода, може да помогне во зајакнувањето на градите , стомакот имунитет.3 , Масажа : во 20ml на база на масло капки 5 капки етерично масло , кој според стрелките на часовникот нежно масажа на долниот абдомен може да се ублажат запек.Со етерични масла : лаванда, небото итн...

85ml shapers слабеење закрпи тело обвива губење на тежината Кафе Етерични масла во масти горење parches

275.04 -47 % DEN 146.00

Како тоа им помага да се намали целулитот? Тоа Интензивно го стимулира согорувањето на масните клетки, намалување на видливи знаци на Целулитот, како што се нерамнини на кожата со испакнатини на површината...

Бесплатно купување на Чисто растителна етерично масло масло од ѓумбир подобрување на ладно, акумулација на флегма, анти-губење на косата

1137.60 -35 % DEN 740.00

Англиски име : ЃумбирБотаничкото Име : Zingiber officinaleЕкстракт Извор : rootЕкстракција Метод : ДестилацијаМесто на Потекло : Кина[Забелешка]Се минимизира употребата на чувствителна кожа , така што нема да предизвика алергии[Историски употреба евиденција]Со векови, Индија, Кина и Јапонија, поради лековитите својства на ѓумбирот и карактеристики, како и широко се користат во традиционалните јадења на...

Четврток Плантажа Чајно Дрво Анти-Габични Помине Решение, контроли габични инфекции, олеснување на габични инфекции на ноктите

1099.20 -20 % DEN 879.00

Чајно Дрво АнтиГабични Помине Решение Фаќањето на антифунгални моќ на Масло од Чајно Дрво, оваа помине решение е за олеснување или лекување на габични инфекции на нокти и околната кожа со тематски апликација...

Dimollaure Чајно дрво Етерични Масла за Нега на Кожата мирис светилка овлажнител зачин Ароматерапијата етерични масла се Соочуваат со Масло за Масажа

205.44 -31 % DEN 142.00

DIMORE Чајно дрво Етерични Масла за Нега на Кожата Treatnent мирис светилка овлажнител зачин Ароматерапијата етерични масла се Соочуваат со Масло за МасажаПроизвод Ефикасност : Содржи екстракт од чајно дрво, нека кожата да ги апсорбира влага и исхрана, климатизација кожа, нежна кожа тесни,одржување на кожата на влага рамнотежа, подобрување на кожата грубост предизвикана од недостаток на влага сувост, подобрувањехидратација на кожата, ја враќа еластичноста на кожата, оставајќи ја кожата розова сјај сјајни, еластична прецизен стара славаПовеќе намени : (1)Лицето За Нега НаЗемете 25 капки етерично масло додадени тонер или лосион или крем за секојдневна лицето за нега на(2)За Нега На Коса5 капки во водата за миење на вашата коса, или пад во шампонот и балсамот се користи во, или директно да семасажа на главата(3)Целата Bady НегаЗемете 46 капки етерично масло да се приклучат на масажа на телото крем за тело масажа(4)Заштита На Животната СрединаТоа може да биде парфем спреј во животната средина(5)Бања&СпаДодадете соодветна количина на етерични масла во када, бања за 1520 минути, така што телото може да биде релаксирана(6)Нога НегаЗемете 3 до 6 капки етерично масло во топла вода, нозете се впие 1015 минути, го намалите стресот, да го промовира циркулацијата на крвта, физичката кондиција(7)Ароматерапијата миење на устатаСе 23 капки етерично масло во вода, миење на устата 1015 секунди, отстранување наслаги, имајте на ѕвонење свежи(8)АроматерапијатаВо ароматерапијата инструмент со додавање на 56 капки етерично масло, може да се прочисти воздухот, смирувачки релаксација

чисто растителна Хербална медицина масла Perilla лист билни масла Етерични масла традиционалната Кинеска медицина масло

1193.76 -35 % DEN 776.00

Име на производ : виолетова Perilla билка маслоАнглиски име : Perilla листНаучно име : Perilla argutaЕкстракција делови : листСексуална вкус и да се врати на : simba, млака, нетоксични...

Бесплатно купување во нега на кожата чисто растителна етерични масла Австралиската увозот Еукалиптус, Масло 100ml Ублажување на болка Antirheumatic

911.04 -35 % DEN 592.00

Име : Еукалиптус етерично маслоАнглиски име : ЕукалиптусИме : (еукалиптус) Еукалиптус radiataЕкстракција сајт : Дестилација зеленилоЗемја на Потекло : АвстралијаКвалитет : 100% Чисто Етерично Масло (100% чист етерични масла)Променливи : Брзо[Преглед]Главно во Австралија, со просечна висина од 30 метри или повеќе, вкус е малку Chongbi кул мирисот на camphor, дестилација слободно кану во облик на листови, соодветен принос, така цената е евтин, но чуда, може да се рече дека во сад работи евтини, на само жалење е дека тоа е многу тешко да се вклучите camphor женски парфем, беше транспарентен и безбоен форма.[Употреба Белешки]Еукалиптус, масло е моќен, па да бидат повеќе внимателни доза, хипертензија и епилепсија најдобро да се избегнуваат, би можел да стане "хомеопатски" третмани варење агент.[Ефект]Аналгетик, антиревматски, антиинфламаторни, антибактериски, антиspasmodic, антивирусни, стерилизација, со balsam карактеристики, промовирање на лузни, олеснување на конгестија (оток), прочистување, диуретик, треска, намалување на шеќерот во крвта, insecticide на кожата, црвенило, мотивација, anthelmintic, лек за рани...

чисто растителна Хербална медицина масло Плачејќи Forsythia билни масла Етерично масло Fructus forsythiae Phillyrin Forsythia suspensa

1433.76 -35 % DEN 932.00

2635529371785850 Убавина Оригинални Течност парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеИме на производ : forsythia билка маслоАнглиски име : Плачејќи ForsythiaНаучно име : Forsythia suspensa (Thunb.) vahl.Екстракција област : овошјеСексуална вкус и да се врати на : горко, ладно...

Бренд нови се етерични Масла се Анти Навремено Крем Против Стареење Навремено Зацврстување Нега на Кожата Увезените Суровини и Материјали на корејски за Нега на Л?

93.12 -12 % DEN 82.00

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолутна МАСЛО Доаѓа во 15ml килибар стакло етерично масло шише...

Бесплатно купување во нега на кожата чисто растителна етерични масла Цимет масло шри Ланка увозот Antibacteria Олесни варењето

954.72 -35 % DEN 621.00

Име : цимет маслоАнглиски име : ЦиметИме : (Cinnamomum) Cinnamomum zeylanicumЕкстракција сајт : Дестилација коратаЗемја на Потекло : Шри ЛанкаКвалитет : 100% Чисто Етерично Масло[Ефикасноста Убавина]Има благ astringent ефект, можете да се стегне доделување на кожата, отстранување брадавици подобро.[Употреба Белешки]Не може да се користи во високи дози , стимуланси , може да предизвика иритација на кожата или да предизвика гадење ;Бремени исклучен за да се избегне абортус.Опис : антибактериски, олеснување на дигестивниот и респираторниот тракт , намалување на менструални болки, вагинален исцедок третман , олеснување на мускулните спазми и ревматизам...

Познатиот бренд oroaroma природни сандаловина етерично масло болки во грлото Бронхитис Improv уринарниот систем сексуална сандаловина масло

439.68 -40 % DEN 264.00

Парична казна Сандаловина масло мора да бидат извлечени од Индија повеќе од 30 години старост на "јадро", обично од страна на девојката со десната рака за наводнување, како и ако се поклони на боговите...

Бесплатно купување во нега на кожата чисто растителна етерични масла Frankincense етерично масло Турција увозот Навремено Зацврстување Белење

1188.48 -35 % DEN 772.00

Име на производ : frankincense маслоАнглиски име : FrankincenseБотаничкото Име : Boswellia thuriferaЕкстракција Извор : КоратаЕкстракција Метод : ДестилацијаПотекло : ТурцијаПрегледНејзините етерични масла е изведено од кората отсечени жолта смола од, со потекло од Блискиот Исток, Либан и Иран, како и неодамнешните indiscriminate дрвја, извори стануваат ретки, екстремно скапи frankincense во моментов вреди да, во прилог на woodsy мирис, но сепак со малку овошен на ѕвонење, висина, како што маслиново масло боја е бледо жолта.[Магична формула]1 frankincense помеша лаванда може да се промовира клеточна активација.2 Во фондацијата 20ml масажа масло додадете 4 капки на frankincense етерични масла и 4 капки етерично масло од портокал може да ви помогне да се опуштите напната.3 ладен воздух се два : frankincense во 100ml вода, додадете 1 капка 1 капка Сандаловина4 за бремените жени и новороденчињатаА...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.