• Ново
ИСТОК СВЕТОТ 16 Нов Дизајн Килибар Хривнија/Ѓердан Бебе Teething Природен Килибар Бисери на Жените Накит за Подарок Килибар Добавувачи 100 Стилови

ИСТОК СВЕТОТ 16 Нов Дизајн Килибар Хривнија/Ѓердан Бебе Teething Природен Килибар Бисери на Жените Накит за Подарок Килибар Добавувачи 100 Стилови

Оценка на клиентот:
DEN 383.04
DEN 337.00 -12 %

Износ
Залиха

Ние сме Моделот на Природен Килибар .
На килибар ѓердан должина е околу 32cm да 38cm за бебето, 45and 50cm се за возрасни.
На килибар хривнија должина е околу 14cm да 20cm, 14cm е за бебето, 18cm и 20cm се за возрасни.
Нашите килибар монистра се сите од Балтичките. и носење на ПРИРОДЕН килибар ѓердан има многу добри ефекти се како што е подолу :
Природен аналгетик, килибар ќе ви помогне да ги смири бебето, без прибегнување кон лекови. Килибар е фосилизирано смола, не некој камен. Затоа е пријатна на допир,како и многу удобен и лесен за носење. Облечен Балтички килибар ѓердани на кожата може да имаат благотворно и смирувачки ефект на teething бебиња и мали деца. Кога килибар се носи на кожата, кожата е топлина се ослободува miniscule количини на лекување масла од килибар кои потоа се апсорбира преку кожата во крвотокот. Килибар е анти-воспалителни и терапевтски својства се исто така признати од страна allopathic медицина. Во Австрија, Швајцарија и Германија, ќе се најде килибар teething ѓердани се продаваат во локалните аптеки.
БЕЗБЕДНОСТ
Килибар teething ѓердани се направени за носење, не се за џвакање.
Отстрани Килибар teething ѓердан кога вашето бебе е без надзор, како што се во текот на ноќта.
Начини за да го пробате дома :
Постојат неколку методи кои се користат за да се идентификувате вистински природен килибар. Ние сме наведени 3 лесно начини подолу .
Солена Вода Тест
Килибар е многу лесен и не ќе имаат тежина на стакло лежиште или дури и дека на цврсти пластични мушка. Да се тестираат оваа сопственост на Балтички Килибар, се создаде saltwater со мешање заедно еден дел сол со два дела вода. Вистински килибар монистра треба да се плови во saltwater, додека стакло или пластика монистра потоне.
Визуелна Инспекција
За да се разликуваат вистински килибар монистра од пластични или стаклени монистра на жолто боја, погледнете за природни недостатоци. Килибар може да има мали воздушни меурчиња или пукнатини во тоа. На монистра, исто така, не сите треба да бидат совршено круг или на иста големина. Килибар, исто така, ќе се чувствува пријатна на допир, наместо на студ од стакло.

Карактеристики

Должина:
45cm adult, 33cm baby, 35cm baby, 38cm baby, 50cm adult, 14cm baby, 18cm for adult, 20cm for adult
Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Парична казна
Страна Камен:
Други Natrual материјал
Pendant Големина:
4mm--5mm
Certificate Type:
GIC
Сертификат Број:
килибар за бебе жени
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Број На Модел На:
EA005201
Обликотшема:
Круг
Стил:
Тренди
Бренд Име:
ИСТОК СВЕТОТ
Главниот Камен:
Килибар
Ѓердан Тип:
Chokers Ѓердани
Повод:
Годишнина
Метали Тип:
Никој
Пол:
Унисекс
Други бои/должина:
Контактирајте со нас, 100 стилови
монистра форма:
Круг
Полиран или Суровини:
Полиран
Оригиналниот Килибар:
балтички
Килибар Монистра Големина:
4mm--5mm
Пакет Се Вклучени:
сертификат за автентичноста со јута вреќа
хривнија должина:
14cm за бебето, 18cm--20cm за возрасни
должина на ѓердан:
32cm да 38cm за бебе ѓердан
трговија на големо цена:
Контактирајте со нас, најдобра цена
боја:
16 бои

Производи во категоријата

Природни Топаз Pith Ахат Круг тока Pendant Ѓердан Џемпер Синџир Накит за Подарок трговија на Големо

DEN 758.40

Природни Топаз Pith Ахат Безбедност PendantПриродни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

Goro е Takahashi S925 Sterling Silver Врежани Месинг Летање Птица Ознака Ретро Тајландски Сребрен Ѓердан Орел Pendant Мажите И Жените

DEN 1642.56

ИМЕТО НА СКАПОЦЕНИ : Ретро Жените Ѓердан Тајландски Сребро Личност Накит за Девојка Мода Гроздобер Фунта Сребрен Ѓердан за Мажите и Жените МЕТАЛ : 925 Sterling Silver СПЕЦИФИКАЦИЈА : Pendant и Синџирот вклучени , Поставете ѓердан ПОСЕБНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Тајландски Сребро, гроздобер стил, ретро накит

CLUCI морнарица бисери neckalces 3pcs/пакет црна/кафеава јаже Ѓердан Јака Ѓердан Ѓердан За Жените бебе сини накит, циркони

DEN 753.60

Оваа наведени цена е за 3 парчиња школка бисер ѓердани, подарок кутија, НЕ е вклучена Над $150 може да се добие бесплатен превозот од UPS или DHL, само за нашиот накит...

Висок Квалитет на Модата бела Долга Бисер Ѓердани Барок Природните Слатководни Бисер Бисер Накит За Жените Ѓердан Додатоци

1431.36 -35 % DEN 930.00

Име на производ со Висок Квалитет Мода бела Долга Бисер Ѓердани Барок Природните Слатководни Бисер Бисер Накит За Жените Ѓердан Додатоци Бисер ФормаБарокот бисер форма Бисер Големина1011mm слатководни бисер Должина околу 90cm Бисер квалитет ААА Бисер боја бела бисер боја Пакет накит кутија.

900mm долго бисер ѓердани жените свадба вистински Слатководни,сребро 925 природни булчински бел бисер ѓердани мајка за девојки накит

2144.16 -36 % DEN 1372.00

Име на производ You Noble Свадба вистински Слатководни бисер долго мајка ѓердан жени,бели вистински природен булчински бисер ѓердани тело за девојка накит Lenght / Материјал 90cm слатководни бисербела / multicolor Бисер големина910мм

Природни црни бисери Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка капка жените партија Накит

3168.00 -16 % DEN 2661.00

Природни црни бисери Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка капка жените партија НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Природен рубин црвена гем Домот цвеќиња Ѓердан Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан 925 sliver жените Девојка подарок свадба Накит

46992.00 -16 % DEN 39473.00

Природен рубин црвена гем Домот цвеќиња Ѓердан Природни скапоцен камен Pendant Ѓердан 925 sliver жените Девојка подарок свадба НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Dormith бесплатен превозот 925 Sterling silver создадени blue&зелен оган опал fishstar pendant ѓердан накит

715.20 -47 % DEN 379.00

Dormith бесплатен превозот 925 Фунта морска ѕвезда во Круг зелена Опал Pendant и Ѓердан Синџир со Родиум Позлата накитИнформација За Производот : Метал печат : S925+DORMITHМетал : Стерлинг Сребро.Крај : Родиум ПозлатаГем Тип : ОпалПоставување : Prong Settingsбоја : Сина,ЗеленаPendant Ширина : 22mmPendant Висина : 24mmДебелина : 2mmДолжина : можат да бидат прилагодливи до 18 инчиСинџир : ЈажеЗатворач : lobsteноктотзатворачPendant Тежина : За 3,7 ГрамаЃердан Тежина : 2.35 ГрамаВкупната тежина : 6.05 Грамаоблик / шаблон : Star Риба во КругГлавниот Камен Информации : Главниот на камења : Опал Камендруги камења : ААА Кубни ЦиркониБрој на камења : 6Главниот Камен Облик : Star Риба во КругГлавниот Камен Создавање Methond : СоздаденаКамен Методот На Третман : Висока Температура ЗагреваПакување Информации : Пакет : Делукс Медиум КутијаКутија Големина : 89mmx89mmx36mmКутија Тежина : За 47,3 ГрамаИндикација : АнтиалергискиЗа нас : Шенжен р ивон Убавина Technology co.,Ltd е професионална накит производителот ,ние сме нашиот брендDORMITH.Нашите производи ги вклучува : прстени,обетки,ѓердани, нараквици и wathes.Материјалот е 925 фунта сребро и месинг,амбиент со Срце и стрела кубни циркони,Природен камен и swarvoski.Ние сме директни фабрика бидете сигурни конкурентна цена и висок квалитет и испорака на време,исто така, ние може да се направи ОЕМ и ODM.Ние ќе се обидеме потрудиме да услуга за вас.ние може да се направи накит според клиентот, фотографија,цртеж или примерок.Превозот : Ние само брод вашата потврди адреса , Кина пост за пошта е бесплатно...

Природните Бела Druzy Ахат Петокрак Облик Pendant Поврзани Синџири Ѓердан Мода Жена Накит

369.60 -8 % DEN 340.00

Природните Бела Drusy Ахат Камен Груба Минерални Ѕвезда Pendant Поврзани Синџири ЃерданОписи : Материјал Природни Drusy АхатБојакако слики / Златна боја позлатаPendant Големиназа 20mm / 18 инчи должина синџириПовеќе Деталиќе добиете 1pc neckalceЗа ПроизводитеКвалитет гарантиран Сите стоки ќе бидат во добра состојба,ако не сте задоволни со стоката што доби,ве молиме слободно контактирајте со нас!Фотографии Белешки Сите слики биле однесени во светлина кутија,поради различни компјутерски екрани .светлината изложеноста итн,бојата може да биде малку поинаква..Големина на Белешки неколку објекти во нашите продавници се единствени по големината и обликот(како што се drusy камен приврзоци),па големината е приближна мерка.Марко 1...

Природни зелени diopside Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Модата, Домот, полу-кружни круг на жените Накит

1776.00 -19 % DEN 1439.00

Природни зелени diopside Ѓердан природни скапоцен камен Pendant Ѓердан S925 сребро Модата, Домот, полукружни круг на жените НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

слатководни бисер и школка цвет ponk/црна/црвена/бела 18inch ѓердан трговија на големо природата монистра FPPJ

DEN 1344.00

метал : школка цветоблик : цветбоја : види сликадолжина 18inch,бисер лице има некаков раст на самото место ,неговата природа .ве молиме видете на слика детали

LAMOON Двојно 2 Срца Pendant Ѓердан За Жените 0.6 кт Природни Црвени Гранат 925 Фунта Сребрен Накит Љубов Подарок NI005

1226.88 -40 % DEN 736.00

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА ГРАНАТ >>>【Бренд】 : LAMOON【Item Type】 : Granet Срцето Синџир Ѓердан【Главниот Камен】 : 5mm Круг Црвено Гранат【Meterial】 : 925 Sterling Silver【Позлата】 : Роза Злато Позлатен【Прилики】 : Забава / Свадбена / Подарок / Дневно / Годишнината / ДатираСертификат број : P1612013519поддршка за проверка на следната веб : Ние обезбедуваме бесплатен превозот со сите видови на превозот метод, како пост воздух mail, DHL, Aramex, Fed Ex, EMS и така натаму, зависи од земјата на дестинација и цел износ, Ако сакате да го одредите за испорака метод, ве молиме да обрнете превозот цена, Подолу е проценка испорака брзина за вашиот референца,Ви Благодариме!Превозот НачинПроценето Време на Испорака за Следење на Вебсајтот на Превозот Начин Проценува Време на Испорака за Следење на вебСајт Пост Воздух Mail 15~60 Дена 17track.net DHL Express 3~10 Дена dhl.com Epacket 7~20 Дена ЕМС Изразуваат 5~15 Дена 17track.net Ali Express Стандард Превозот 16~60 Дена global.cainiao.com СФ Изразуваат 5~20 Дена www.sfexpress.com Posi Финска Економија 15~60 Дена Fedex Експрес 5~15 Дена fedex.com Хонгконг Пост Воздух Mail 15~45 Дена hongkongpost.hk Продавачот"s Превозот Метод 15~60 Дена global.cainiao.com Aramex 5~15 Дена aramex.com?Над испорака брзина само за референца, зафатен сезона, лошите временски услови може да предизвика одложување.?Пост воздух mail на ИсточноEruopean земји, Јужна Америка земји може да потрае подолго од 60 дена.?Exress обично има сопствени даночни прашања, во тој случај, ве молиме да соработува обичај да плаќаат данок.? За одржување : Сите накит ќе слабее, како што минува времето, добра одржување може да помогне да се задржи подолго! ИЗБЕГНУВАЈТЕ ПОТ СЕ ИЗБЕГНЕ БАЊА ИЗБЕГНУВАЈТЕ СПИЕЊЕ СЕ ИЗБЕГНЕ ХЕМИКАЛИИ И ОДРЖУВАЊЕ НА

ИСТОК СВЕТОТ Килибар Ѓердан за Жените рачно изработени Мајка Ден Подароци Заврзана Природни скапоцен камен Балтички Килибар Монистра Јака Мама Накит

810.24 -22 % DEN 632.00

Ние сме Моделот на Природен Килибар .Ова е за Мајка ми дизајн, сите килибар накит може да се направи за бебето и мама...

Koraba Парична Казна Накит Кина Природни Obsidian Jade Guan Гонг Guan Ју Pendant Ѓердан Амајлија Бесплатен Превозот

DEN 1248.00

Препорачана Меѓународен Превозот На Располагање! Бродови од Нашиот Магацин во Кина, тој ќе Пристигне во рок од 1530 ДенаВнимание : Секој објект ќе биде обложена со течна масло и завиткани многу добро кога ќе го примите објект...

1pc Вистински. 925 Sterling Silver Јасно Бели CZ камен поставени длабоко V Геометриски Приврзоци Ѓердан Шарм, GTLX768

532.80 -12 % DEN 469.00

ДРУГИ УБАВИНА НАКИТИме : 1pc Вистински 925 Sterling Silver Јасно Бели CZ "V" Приврзоци Ѓердан ЗНАК, GTLX768Материјал : 925 Sterling SilverБелег : S925Големина : PENDANT,16 MM15 MM синџир 18"Кутија Wraped : ДаВетено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест2.100% Вистински 925 Sterling silverПревозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.1.НИ Купувачот, 1018days2.Други Земјата на Купувачот,2538days3...

92 Сребрен Ѓердан ААА Циркон Кристал Писма DIY Pendant Ѓердан Мажи & Жени Накит

763.20 -49 % DEN 389.00

Секој Има Некое Писмо На Нивните Сопствени, Изберете Вашиот Букви Да се Купи, Сите Ние Имаме Ѓердан Заедно, Како Фото Модел Изгледа Поради врската не може да се покаже 26 SKU, имаме две врски прикажани, можете да одберете 26 ѓердан во нашата продавница класификација на екранот, ви Благодариме!

Природни peridot камен Ѓердан природни olivine Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка жени, девојки парична казна Накит

2160.00 -19 % DEN 1750.00

en Jewe Natural peridot камен Ѓердан природни olivine Pendant Ѓердан S925 сребро Мода Домот пеперутка жени, девојки парична казна JewelrylryНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Природната Убавина На Пинк Ахат Jade Medullary Рачно резбани се Зголеми Pendant Ѓердан Накит за Подарок трговија на Големо

DEN 1248.00

Природната Убавина на Пинк Ахат Jade Medullary Рачно резбани се Зголеми PendantПриродни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

Koraba парична Казна Накит Уникатната Прекрасна Природна Розова Мраз Калцедон Рачно резбани Ruyi Pendant Ѓердан Бесплатен Превозот

DEN 1248.00

Препорачана Меѓународен Превозот На Располагање! Бродови од Нашиот Магацин во Кина, тој ќе Пристигне во рок од 1530 ДенаВнимание : Секој објект ќе биде обложена со течна масло и завиткани многу добро кога ќе го примите објект...

Koraba Парична Казна Накит На Уникатните Природни Бела Калцедон Ахат Кинески Змеј Ruyi Pendant Ѓердан Бесплатен Превозот

DEN 912.00

Препорачана Меѓународен Превозот На Располагање! Бродови од Нашиот Магацин во Кина, тој ќе Пристигне во рок од 1530 ДенаВнимание : Секој објект ќе биде обложена со течна масло и завиткани многу добро кога ќе го примите објект...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.