• Ново
YIHUA 853D 5A 3 Во 1 DC Напојување Топол Воздух Пиштол за Лемење Железо Rework Станица за Лемење со Дар За Заварување Поправка 110/220V

YIHUA 853D 5A 3 Во 1 DC Напојување Топол Воздух Пиштол за Лемење Железо Rework Станица за Лемење со Дар За Заварување Поправка 110/220V

Оценка на клиентот:
DEN 13392.00
DEN 12455.00 -7 %

Износ
Залиха


Почитувани :
Ви благодарам многу за вашата посета на нашата продавница! Ние ќе се потрудиме да ви помогнеме! Ви благодариме повторно пред да ја купите, треба да се знае : 1-за Русија клиенти : со цел да се добие производ успешно andsoon, кога ставање на твојот ред, ве молиме осигурајте се дека името на корисници isyour полно име. ви благодариме за вашата соработка 2-од Јужна Кореја клиенти : При изборот на Fedex-односно превозот начин,ве молиме потврдете го вашиот поштенски код е 5-цифрен поштенски код, причина, инаку, Fedexyou може да не испорака! ви благодариме за соработката! 3-над далечинскиот област : Ако вашата адреса е оддалечена област на DHL или Fedex или други превозот начин, ве молиме имајте во предвид : DHL или Fedex пост или други превозот ќе наплаќаат оддалечена област такса, но, тука цената доза не вклучува оддалечена област такса! ќе мора да плати дополнителни оддалечена област такса! тој одреден број на оддалечени такса, ве молиме, контактирајте со нас. ви благодариме на соработката! Руски царинските : 1 : Најновите Царинење Политика на руската Обичаи : Логистика Локални Трговци, ќе ве контактираме преку SMS и телефонски број, ќе треба да се обезбеди вашите лични пасош информации, како и на даночните бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА.
2 : ве Молиме да се осигурате дека е предвидено личните мобилен број е точен
Тарифа : Нашиот производ цената не вклучува тарифи, кога ќе купите добра локација за подигнување на ПРОЗОРЦИ FEDEX Превозот Метод Кога стоката помине царинската да мора да плати царински Ако треба да се промени декларираната вредност, ве молиме контактирајте со нас!
Производ напон : Јапонија, сад, Канада, Мексико и на други земји што default за да ја испратите 110 V напон, НИ приклучокот, други Европски земји, ние испрати напон 220 V ЕУ приклучокот, ако имате специјални барања, ве молиме да ни даде порака!
Пред купување, треба да знаете :
YIHUA 853 D 5 A 3 Во 1 Rework Станица Со Dc Напојување Работат Заедно Главната Функција
1 : Лемен, топол воздух rework и DC моќност во еден метал случај. Подобрување на вашата работна ефикасност. Подобро да се организираат.
Заштеда на време, да зачувате простор и заштеда на енергија. На трите сектори (делови) имаат свои прекинувачи, можат да работат самостојно или заедно.
2. Срцето на оваа станица е Dual-core microcomputer процесор и ПИД технологијата да пронајдат температури на воздухот пиштол и железо во реално време и надомести temp прецизно и брзо со вграден-во ПИД за контрола на програмата. Така одржување на температура стабилност во рок од 1 о В и брз температура зголемувањето на за да прилагодите вредност. ESD дизајн за лемење железо дел може да се заштити чувствителни компоненти.
3. Дизајниран за SOIC, ЧИП, QFP, PLCC, BGA и температура-чувствителни компоненти. Лемење железо со анти-статички дизајн за да се спречи електростатско оштетување на одреден SMA компоненти.
Многу добро за електроника производи, како што се мобилни телефони, и паметни телефони поправка.
4. Снабдувањето со електрична енергија е со висока прецизност DC напојување со Константен Напон и Струја, излезен напон : 0-30 V DC прилагодливи, излезна струја : 0-5 A прилагодливи,
Напојување со заштита од преоптоварување, висока точност, сигурност, наменети за научни истражувања, развој на производот, лаборатории, училишта, пренослив компјутер поправка, електроника линии за производство и др.

Карактеристики

боја:
110V, 220V
Излезна Температура:
100-480
Бренд Име:
YIHUA
Излезна Моќност:
1000W
Текст Voltagle:
110V/220V
Димензии:
34*25*32
Температурата Стабилност:
добро
Број На Модел На:
853D 5A
Број На Модел На:
853D 5A

Производи во категоријата

Нова Жешка 5V8W Мини Преносни USB Електричен Погон Лемење Железо Пенкало Совет Допир Switc 5V DC / 8W

417.60 -16 % DEN 351.00

Карактеристики : 2015 Топла Продажба Мини Преносни USB 5 V 8 W Електричен Погон Лемење Железо Пенкало / Совет на Допир се Префрлат во Светот Топла Капка 100% Сосема нов и висок квалитет! Овој компактен, целосно функционирање USB напојува лемење железо е совршен за хобисти! Брзо се загреваат и ладење значи дека ќе може да функционира ефикасно и брзо...

USB Лемење Железо Професионални Електрични Лемење Песна Брзо Греење Алатки За DIY Лемење Работи Со Светлосен Индикатор

383.52 -8 % DEN 353.00

Висок Квалитет !!! Професионални Безбедност на Преносни Моќност Електрични USB Лемење Железо Алатки за SMD Работа DIY Лемење работни МестаОпис : Целосно Функционирање USB напојува лемење железо...

Лемење Железо Совети T12-Б Б3 Б2 B4 BC1 BC2 BC3 за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

205.92 -10 % DEN 185.00

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

QUICK499D површината тестер на отпорност електростатско тестер на површината тестер на отпорност

DEN 7526.40

Карактеристики1 Мерење на површината коефициент и заземјување отпор на антистатички материјали, материјали за изолација и други објекти.2...

Оригиналниот БРЗ 201B ESD електрични вшмукување калај пиштол QUICK201B расклопување статични електрични вшмукување калај пумпа 90W

DEN 11952.00

QUICK201 B ESD Уривање на електростатско вшмукување калај пиштолQUICK201 B електрични вшмукување калај пиштол Карактеристики : * Антистатички дизајн за да се спречи оштетување на PCB поради статички електрицитет и истекување.* Вграден во Јапонија увезени вакуум пумпа, вшмукување поцврсти.* Системот за греење користи сензор затворена јамка за контрола на температурата, температурата е точна.* Грејач 36 VAC нисканапон на напојување, и мрежа целосно изолирани, безбеден и сигурен.* Дигитален LED дисплеј, притисни на копчето термостат, и факултативниот автоматско спиење функција.* Користете дигитален температурна калибрација да се подобри сигурноста.* Вшмукување калај и топлинска цевка специјално дизајнирани, дури и ако лемење во стопена состојба, исто така може да бидат вовлечени во филтер без редовно одржување, висока ефикасност.* Со антижешка вакум црево, за да се спречи контакт со греење делови биле уништени.* Домаќин користи leadfree лемење дизајн, додека употребата на олово слободно вшмукување млазницата може да биде навистина leadfree ниска температура уривање заварување.Вшмукување калај пумпа моќ 12 V / 2 AТоплинска моќ 90 WВшмукување калај температура 200 C450 CВшмукување калај пумпа дијафрагматаВакуум степен 600mm HgОтпорност на земјата отпор

Лемење Железо Станица 900m-т Замени Лемење Железо Совет За Hakko 936 937 969

431.52 -18 % DEN 354.00

Лемење Железо Станица 900mт Замени Лемење Железо Совет За Hakko 936 937 969A : ВКЛУЧУВАЈЌИ 900 MTI 5 PCSБ : ВКЛУЧУВАЈЌИ 900 MТК 5 PCSC : ВКЛУЧУВАЈЌИ 900 MTI X1 PC 900 MТК X 1 PC 900 MТB X 1 PC 900 MТ1.0 B X 1 PC900 MТSK X 1 PC 900Т0.8 D X 1 PC 900 MТ1.2 D X 1 PC 900 MТ2.4 D X 1 PC900 MТ3.2 D X 1 PC 900 MТ1 C X 1 PC 900 MТ2 C X 1 PC 900 MТ3 C X 1 PC900 MТ4 C X 1 PC 900 MТSI X 1 PC 900 MТ1.5 К

30W 220V 493 Лемење Железо Апсорбер на Чад Fume Extractor Лемење Железо Работа Филтер за Воздух Чад Фан Алатка ЕУ Приклучок

2477.76 -31 % DEN 1710.00

220 V 493 Апсорбер на Чад Лемење Железо Дома Fume Extractor Пушењето Смена ИнструментПреносни 30 W 493 Лемење Железо Апсорбер на Чад за Воздух Филтер за Пушење Фан Машина Кујнски ПриборСпецификации : Напон : AC 220 / 240 V 50 HZПотрошувачка на енергија : 30 WНапојување : 220 VAC : 50 / 60 HzПотрошувачка на енергија : 30 W (50 / 60 Hz)Пакување големина : 300 X 230 X 170 мм / 11.81 X 9.06 X 6.69 воТежина : Околу...

Слободен Испорака на Високо Квалитетни 150W Температура Контролирана Лемење Тенџере Топење Калај Тенџере Метални Конзерви Со ЕУ Приклучок

DEN 671.52

Висок Квалитет на Бесплатен Превозот 150 W Температура Контролирана Лемење Тенџере Топење Калај Тенџере Метални Конзерви Со ЕУ Plug Ставка опис : 100% Сосема нов и висок квалитет...

Нови Висока Моќност Метал Железо Збор Нерѓосувачки Челик Збор Калај Заварчик Рекламирање Збор за Заварување Збор Електрични Лемење Песна 220v 80W

614.40 -5 % DEN 584.00

Нови Висока Моќност Метал Железо Збор Нерѓосувачки Челик Збор Калај Заварчик Рекламирање ЗборЗаварување Збор Електрични Лемење Песна 220v 80 WЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш наколет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Опис : Име на производ : заварување на електрични железоНапон : 220 vМоќност : 80 WГолемина : 31 * 21.5 * 5cmТежина : 0.3 KG

10Pcs Жолта Чистење на Сунѓерот Почиста fr Траен Електрично Заварување Лемење Железо

48.48 -11 % DEN 43.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Сунѓерот Боја : Жолта Големина : 5.1*3.5 cm / 2.01"*1.38" се Користи за : Отстранете лемење остатоци , одржување на PCB компоненти чисти...

1PC DC / AC 12V 6 ВАТИ Лемење Железо за автомобил Цигара напојува преку штекер лемење

674.88 -14 % DEN 580.00

5044.99 100% нов брендколичина : 1 PCS 12 V 6 W Лемење ЖелезоСите продажни се конечни Ве молиме проверете го објектот јасно откако сте го добиле на производот...

T12-BC1Z BC2Z BC3Z BC4Z BZ B2Z BCF1Z Лемење Железо Совети за Hakko Лемење Rework Станица FX-951 FX-952 бесплатен превозот

DEN 205.92

Лемење Железо Совети T12 серија за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Tntegrated Лемење Железо Совети T12за Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Answer : ___________________________ Note : кога ќе го поставите цел, ве молиме љубезно ве молиме оставете порака за да кажете ни која големина сакате, ние ќе го организира на пратката, како на вашите барања...

Rework Станица SAIKE 8310D 220v или 110v лемење станица на топол воздух станица за лемење железо Загрејте станица 3 во 1

DEN 8068.80

Rework Станица SAIKE 8310 D 220v или 110v лемење станица на топол воздух станица за лемење железо Загрејте станица 3 во 1pricture покажува : Describtion : Карактеристики 1, со користење на микропроцесор програмабилни ПИД контрола на температурата технологија, процедурите за откривање на циклуси на секои 20 милисекунди вистинската температура на греење на елемент, и брза корекција...

Најдобро Продаваните 220V 8586 2in1 Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Лемење Железо подобро од ATTEN 1pc

DEN 2016.00

Најдобро Продаваните 220 V 8586 2in1 Rework Станица на Топол Воздух Пиштол + Лемење Железо подобро од ATTEN 1pcRework Станица Работен Напон : AC220 V ± 10% 50 Hz Излезна Моќност : 700 W Температура Опсег : 100°C~500°C Температурна Стабилност : ±5°C, Проток на Воздух : 120 L / min (макс) Лемење Станица Работен Напон : AC 26 V 50 Hz Излезна Моќност : 50 W Температура Опсег : 200°C480°C Температурна Стабилност : ±2°C(статични) Земјата Отпорност : Земјата Напон : Пакет се вклучени : * 1x 8586 2 во 1 Лемење Станица( целосен сет)

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.