• Ново
Keyestudio ЛЕСНО plug Сина Piranha ПРЕДВОДЕНИ од Модулот за Arduino

Keyestudio ЛЕСНО plug Сина Piranha ПРЕДВОДЕНИ од Модулот за Arduino

Оценка на клиентот:
DEN 158.40

Износ
Залиха


Вовед
Ова е посебен ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Кога ќе го поврзете на ARDUINO, по програма, тоа може да емитираат убава зелена светлина. Се разбира, можете, исто така може да се контролира со користење на PWM. Тоа ќе биде како светулки во ноќта. Не е тоа кул? Ние, исто така може да се комбинираат со други сензори за да го направите различни интересни интерактивни експерименти.
Забелешка : овој модул треба да се користи заедно со ЛЕСНО plug одбор за контрола. Исто така можете да изберете и други LED да емитираат различни бои на светлината како сина, црвена, жолта и бела.]
Линк :
Спецификација
Интерфејс : plug Лесно
Тип на сензор : дигитални
Работен Напон : 5 V
Pin Теренот : 2.54 mm
Големина : 34*20mm
Тежина : 3.9 g
Конекција Дијаграм :
Примерок Код :
int led Pin = 11; // се дефинира дигитални pin 11
празнина setup()
{
pin Mode(led Pin, ИЗЛЕЗ);// се дефинира LED pin, како излез
}
празен циклус()
{
analog Write(led Pin,255); //поставете го ДОВЕДЕ на, регулирање на светлина од светлината, кои се движат од 0-255, 255 е најсветлиот
задоцнување(1000); // се чека за една секунда
digital Write(led Pin, НИЗОК); // поставете го LED off
задоцнување(1000); // се чека за една секунда
}

Карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ЛЕСНО приклучок
Бренд Име:
keyestudio

Производи во категоријата

1206 SMD LED Црвено Емитуваат Светлина Диоди SMD Led диоди SMT Цевка Прозрачна 100 КОМПЈУТЕРИ/1 Број

95.04 -15 % DEN 81.00

1206 SMD LED Црвено Емитуваат Светлина Диоди SMD Led диоди SMT Цевка Прозрачна 100 КОМПЈУТЕРИ / 1 БројОпис : име на Производ : 1206 SMD led димензии за Инсталација : 3.2 mm x 1.5 мм, итн производот дебелина : 1.0 mm, 1.1 мм, итн Емитуваат светлина бои : црвена светлина бранова должина : 615635 nm Карактеристики на Производот : 1, calorific вредност е мал, висока осветленост 2, слаба светлина неуспех : 3000 часа просек слабеењето 3, долг животен век (повеќе од 50000 часа) 4, инстант светлина (помалку од 100 nanoseconds) 5, одлична електростатско заштита 6, процесот договор со Ro HS стандардот На поле на примена : светло, LCD заднинско осветлување, итн 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

1000pcs/многу F3 LED 3ММ Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бели долги Нозе, 17MM

DEN 239.52

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата, компанијата на "угледот прв, прв клиент" принципот, со пофалби и довербата на голем број клиенти дома и во странство...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.