• Ново
Бакар Облечени Ламинатни Една Страна Плоча CCL 20x30cm 1.5 mm FR-4 Универзална Одбор Пракса PCB DIY Комплет 200*300*1.5 мм

Бакар Облечени Ламинатни Една Страна Плоча CCL 20x30cm 1.5 mm FR-4 Универзална Одбор Пракса PCB DIY Комплет 200*300*1.5 мм

Оценка на клиентот:
DEN 262.08

Износ
Залиха


Драг пријател,
ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме.
Бакар Облечени Ламинатни Една Страна Плоча CCL FR-4 Универзална Одбор Пракса PCB DIY Комплет уште Повеќе Информации на Купер Облечени Ламинатни Една Страна FR-4 20x30 15x20 10x15 Bakelite 7x10 10x15 20x30 10x20 Двојно Страна FR-4 7.5x10 20x30 15x20 10x15
Опис
CCL е основата на материјалот на електроника индустрија, главно се користи за производство на печатени кола (PCB), широко се користи во телевизии, радија, компјутери, компјутери, мобилни телефони и други електронски производи.

Карактеристики

Мин. Ширина На Линија:
20x30cm 1.5 mm FR-4 Универзална Одбор
Одборот Дебелина:
1.5 mm
База Материјал:
FR4 Стаклени Влакна
is_customized:
Yes
Мин. Дупка Со Дијаметар Од:
Бакар Облечени Ламинатни Една Страна Плоча
Бренд Име:
ЕК Купување
Број На Модел На:
20x30cm 1.5 mm FR-4 Универзална Одбор
Површина По Завршувањето:
бакар облечени
Мин. Линија Проред:
Пракса PCB DIY Комплет 200*300*1.5 мм
бакар дебелина:
0Z 18um
Функција:
Пракса Одбор Универзална DIY Комплет
Материјал:
FR-4
Големина:
DIY Комплет 200*300*1.5 мм

Производи во категоријата

бесплатен превозот 20.3*35.5 mm SOP28 трансфер одбор SSOP28 да DIP28 TSSOP28 patch да се НАТОПИ DIP прекинувач табла

840.00 -6 % DEN 790.00

Име : SOP28 SSOP28 SOP28 трансфер одбор (pin проред 0.65 mm / 1.27 mm) Големина : 20.3 * 35.5 mmУслуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.