• Ново
DIY CNC 4 Ротари Оска F-тип за CNC Рутер, ЦПУ Гравирање Машина #SM620 @SD

DIY CNC 4 Ротари Оска F-тип за CNC Рутер, ЦПУ Гравирање Машина SM620 @SD

Оценка на клиентот:
DEN 9787.20

Износ
Залиха

DIY CNC 4 Ротари Оска F-тип за CNC Рутер, ЦПУ Гравирање Машина Пакет се вклучени : 1 x CNC 4 Ротари Оска F-type Ако ви треба CNC Tailstock Чак 80mm, можете да купувате од нашата продавница или контактирајте ме. Купување Tailstock Чак 80mm тука : Параметри : 1. Димензии (mm) : 115 * 130 * 72 2. Дијаметар 50 MM вилица авто-центрирање картичка дриблинг комплетен прибор 3. Чак центар висина : 49 MM 4. Пренос односот на 1.3 (600 пулсира / револуција) синхронизација опрема редуктор 5. 42 * 48 дебели 1.5 A4 голем вртежен момент 2-фаза stepper моторни 6. Нерѓосувачки челик прашина маска 7. Производ бруто тежина 3 KG 8. Обработка на оптоварување 10 KG 9. Изглед елоксирани рѓа третман 10. 4-pin авијација конектор 1 = A +, 2 = A-, 3 = B +, 4 = Б - MACH3 инструкции за прилагодување : 1 степен потребен Пулсот На формула е : 360 / subdivision повлекува агол * Вози * Пренос сооднос / 360 = MACH3 Пулсот Електрични својства (собна температура Tj = 25 целзиусови степени часот) :
Влезна Моќност
24 V DC напојување
Излезна Струја
Возачот 2 A
Вози режим
Биполарно постојан струја PWM вози излез.
Вози мотор
42 * 48 stepper мотори, две-фаза 4-жица stepper мотор)
Тежина
За 3 KG излезна интерфејс функции : Детали на интерфејс означен во графиконот :

Карактеристики

Бренд Име:
Argedo
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови

Производи во категоријата

Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc Ангел 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Религија 

288.00 -36 % DEN 184.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc Ангел 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека РелигијаОваа 3 D модел е 135 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 267.085 mmY оските : 400.503 mmZ оските : 27.051 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Кина High-end Преносни Точка Peen Означување Машина,рачни метал гравирање машина,исто така, целосно пренослив за вин означување

DEN 105600.00

CNC Преносни Точка Peen Означување на МашинаНаслови • Преносни – лесен за напредок дека едноставно бара електрична конекција • Големи означување област – или 140mm x 60mm (ХСPE01), или 70mm x 20mm (ХСPE02) • Разноврсна – во Можност да работат со двете индустриски одделение метали и тенки пластични, па дури и да го обележите нерамни површини Вовед Heat Sign е ХСЈП спектар на рачни метал гравирање машина нуди одлично решение за многу метал означување задачи...

Ксенија на Петербург 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Ксенија на Петербург 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 82.3 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 356.625 mmY оските : 450.25 mmZ оските : 39.866 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Крстот на Исус

384.00 -36 % DEN 246.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека Крстот на ИсусОваа 3 D модел е 300 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 1569.061 mmY оските : 2498.205 mmZ оските : 146.988 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Рекламна индустрија Метал ласерско сечење mahcine за 1-2mm, СКОПЈЕ лист

DEN 348000.00

Рекламна индустрија Метал ласерско сечење mahcine за 12mm, СКОПЈЕ листЛасерски машина за сечење метал опис : Item / МоделRDJ1390 MРаботна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150 W / 180w / 280wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Мини CNC рутер машина 300W CNC 1313 DIY дрво engraver машина работна површина 130*130mm

DEN 23904.00

Мини CNC рутер машина 300 W CNC 1313 DIY дрво engraver машина работна површина 130*130mmCNC1313 користење на МАХ систем за контрола, соодветни за паралелниот порт десктоп, оперативниот систем XP стабилност, не се препорачува за лаптоп.Карактеристики На Производот : 1...

Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc MP_OV со Рамка 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Религија 

432.00 -36 % DEN 276.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc MP_OV со Рамка 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека РелигијаОваа 3 D модел е 68.5 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 480.125 mmY оските : 480.125 mmZ оските : 30.937 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

woodpecker 3d модел cnc гравирање машина за cnc дрвени сувенири гравирање машина

DEN 259200.00

woodpecker 3d модел cnc гравирање машина за cnc дрвени сувенири гравирање машинаПараметри : Работна Површина1500*3000*200mmПатување Прецизноста На Позиционирањето±0.03 / 300ммRepositioning Точноста±0.03 mmТабелавакуум & Тслот ТабелаРамкаЗаварени СтруктураX, Y оскаспирален рек 1.25 М, Hiwin 20# Железнички Линеарна ИмајќиZ оскатаHiwin Железнички 20# Линеарна Имајќи & Тајван TBI Топката ЗаврткаMax...

Агенти бара влакна означување на машина

DEN 199224.00

Агенти бара влакна означување на машинаПредностВлакна ласерски означување машина е новата генерација на ласерски означување систем развиен од страна на нашата компанија, со напредна ласерска техника...

Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc Cruce 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Религија 

192.00 -36 % DEN 123.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc Cruce 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека РелигијаОваа 3 D модел е 70.6 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 266.375 mmY оските : 449.875 mmZ оските : 20.805 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

400x400mm работи големина гравирање алуминиум бакар cnc/мини cnc 3d мелење машина

DEN 129600.00

400x400mm работи големина гравирање алуминиум бакар cnc / мини cnc 3d мелење машинаКарактеристика на мини cnc 3d фреза : 1.Машината тело структура донесе леано железо, на ригидност е добро, не е лесно да се деформирани, за да бидете сигурни дека машината е стабилноста.2.Добро компатибилност : компатибилен за софтвер на CAD / CAM, како што се type3 / artcam / JDPaint / proe / ug.rtc3.Тешки вчитување, недеформација, усвојување увезени двојно орев завртка за да се обезбеди брзина гравирање...

AKJ1390H co2 машини машина за нерѓосувачки челик /везови печ ласерски машина за сечење направени во Кина за иверица пластика

DEN 345600.00

AKJ1390 H co2 машини машина за нерѓосувачки челик / везови печ ласерски машина за сечење направени во Кина за иверица пластикаКарактеристики на везови печ ласерски машина за сечење : 1 .Леднамалување на : металод не ' Рѓосувачки челик, јаглероден челик и неметалакрил, одбор2.Висока прецизност : Увезени серво мотор со увезени топката завртка tansmission голема мера да ги подобрат реакција брзина и сечење прецизност на опрема, се прошири на времето на користење.3.Постојана светлина систем : На машина користи постојана светлина, постигнување на висока прецизност сечење на целата област.4.Висока прецизност и Добра стабилност : Со прецизност топката завртка да се приближат и оптимизиран nc систем за контрола, што може да се сретне на прецизност делови обработка,стабилна динамични перформанси,исто така, може да се работи за долги часови.5...

Должност за слободни да RU CNC 6040Z-USB 4 оска мини CNC гравирање машина со mach3 далечински управувач мелничката струг

DEN 96768.00

Должност за слободни да RU CNC 6040 ZUSB 4 оска мини CNC гравирање машина со mach3 далечински управувач мелничката стругВоведОва е многу добар област, во минатото ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне да заштедите на трудот, подобрување на производството и обработка на ефикасност, да се направи повеќе профит.Тоа може да ви помогне да се направи прототип производи брзо, го скрати дизајн циклус.Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

Двојно вретено stepper моторни USB cnc рутер машина цена со вакуум маса

DEN 343248.00

Опис на производот Двојно вретено stepper моторни USB cnc рутер машина цена Краток Вовед за cnc рутер машина цена1 Солидна подемен, добро структура на струг кревет,стабилна струг табела.2...

4x8ft co2 laser гравирање машина цена евтини ласерски машина за сечење на метал хартија, дрво акрилик

DEN 468000.00

4x8ft co2 laser гравирање машина цена евтини ласерски машина за сечење на метал хартија, дрво акриликexport18 / на / acctekgroup.comwhatsapp : +86 18615658712Параметри на евтини ласерски машина за сечење на металНЕМА.МоделAKJ1325 H21Ласерски медиумCO22Работна површина1300*2500mm3Работната масаНожот табела4Ласерски моќReci 150 W и Reci 80 W ласерски цевка / 280 W / 300 W Yongli метални ласерски цевка5Напојување220 V / 50 Hz, 110 V / 60 Hz6Мин ширина на линија≤0.15 mm7Positon точноста0.01 mm8Повторување на точноста0.02 mm9Сечење брзина400mm / s10Водич железничкиHiwin квадратни од Тајван11Метод на преносПојас Пренос12Вози системЈапонија Panosonic серво за Z оската;Leadshine возачот и stepper мотор13Систем за ладењеВода за ладење14Систем за контролаRdcam контролер15Контрола на софтверотCoreldraw, Photoshop, Auto CAD, Tajima16Графички формат поддршкаPLT, DXF, BMP, JPG ,ПИ ,и др17Работна средина045℃,18Оперативен Влажност595%19Нето тежина950kg20Бруто тежина1100kgКарактеристики на евтини ласерски машина за сечење на метал1.Леднамалување на : металод не ' Рѓосувачки челик, јаглероден челик и неметалакрил, одбор2.Висока прецизност : Увезени stepper мотор или серво мотор со увезени топката завртка tansmission голема мера да ги подобрат реакција брзина и сечење прецизност на опрема, се прошири на времето на користење.3.Постојана светлина систем : На машина користи постојана светлина, постигнување на висока прецизност сечење на целата област.4.Висока прецизност и Добра стабилност : Со прецизност топката завртка да се приближат и оптимизиран nc систем за контрола, што може да се сретне на прецизност делови обработка,стабилна динамични перформанси,исто така, може да се работи за долги часови.5...

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3 D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 72.8 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 367.625 mmY оските : 479.875 mmZ оските : 31.066 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Иконата Matrona на Москва 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Иконата Matrona на Москва 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 47.9 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 333.375 mmY оските : 481.125 mmZ оските : 25.975 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

мини ЦПУ струг 3040 Т-DJ cnc фреза дрво алуминиум PCB резба

DEN 39229.92

3040 ТDJ CNC Гравирање Машина за cnc рутер за дупчење и фреза за дрво, резбаcnc машина Технички ПараметриCNC3040 TDJ гравирање машина дел параметри : Машина Димензии, 615×485×390mmРек материјал, 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина, 400 X300mmZОската Мозочен Удар, 55мм, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина, ≤70mmЖелезнички тип, Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Вид на завртка, 1204 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаВретено мотор, 230 W / 11000r / мин((Многу мал шум))Collet тип, ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и се вози, двофаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A / ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина, 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето, 0.04 mmКомуникациски интерфејс, Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability, Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда кодот G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина, 28kgНе можете да додадете 4та оска;cnc рутер Пакување листа : 1× Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

1008.00 -37 % DEN 635.00

14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Исус сите сцени начин на крстот 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека--патот на тага 3

240.00 -36 % DEN 154.00

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

AccTek топла продажба машина за сечење плазма cnc 1325 струг машини за лим сечење и гравирање

DEN 246672.00

Acc Tek топла продажба машина за сечење плазма cnc 1325 струг машини за лим сечење игравирањеКарактеристики на машина за сечење плазма cnc цена : 1.Дебели ѕидови плоштадот цевка е целокупната заварување вештачко стареење третман кревет ,здрав, без деформација, добар ригидност2.ЗАПОЧНЕТЕ систем за контрола со автоматско прилагодување на висината систем ,може да се изедначи сечење во случај на висок и низок материјал3.Совршен и разумни макара дизајн, нека клиенти се движат дебела плоча полесно да се качи и празнење материјали разумен падина на мозоци материјал дизајн, обработка на работното парче и остатоци заедно падина надолу за да се страни на рек заврши нозе, безбеден и удобен.4.Целокупната stepper мотор со висока прецизност решетката и крило, за да се осигура нејзината мала бучава, мазна, прецизни координатите на мобилен перформанси.5.Сечење совршен и работ чисти,без паднатите скршените делчиња така се избегне обработка повторно.6.Одговараат за : алуминиум, поцинкуван лим, нерѓосувачки челик,железо плоча, титаниум лист , итн.7.Нумеричката контрола на конфигурацијата на системот е поголем,усвојување на автоматско лак впечатлива и стабилни перформанси,успехот односот на лак впечатлива може да биде над 95%.Параметри за машина за сечење плазма cnc цена : МоделAKP132563 A машина за сечење плазма cnc ценаЗа ФакултативнаРаботна површина (XY)1300*2500mm1500*3000mm, 2000*3000mm2000*4000mmРаботен материјалЖелезо, Челик, Алуминиум листови,Поцинкуван лим,Титаниум ПлочиРаботни Дебелина0.530 ммСечење Брзина06000mm / минМоќност8.5 kwВлезен Напон380 V 50 HZ220 V 60 HZПлазма Тековната63 A45 A / 100 A / 160 A / 200 AНачин На ПоврзувањеUSBРаботен РежимНедопрени лак впечатливаЛадење методСо вода се пумпа и резервоар обезбедициркулација на вода за ладењеZ оската патување070mmАвтоматско еластична подигне05mmЖелезнички упатствоПрецизност работа кругПренесува начинТајван увезени топката заврткаРаботата јазикКинески или на англиски јазикКомандаGкод, *uoo, *mmg, *pltОпционални деловиАмерика HyperthermЕлектрична енергија млазницата и Вода јакнаРотари уредYASKAWA Серво диск системПроизводи примерок за машина за сечење плазма cnc : Примената Материјали : Нерѓосувачки челик, лесна челик, месинг, бакар, алуминиум, лим, пролет челик, злато, сребро, итнАпликацијата Индустрија : S heet метал, прибор, компоненти, украси индустријаСо ПроизводотПакување & ИспоракаПакување : 1.Надвор пакет : Стандард морски извоз иверица случаи2.Внатрешниот пакет : Рашири филм и пластичен филм за влажностПревозот : Поморски транспорт,воздушен транспорт,копнен транспорт и логистика, транспортНие може да според вашето барање за пакување и испорака!По продажба на услуги1...

3 оска cnc рутер 4030Z-800W Mach3 софтвер со USB порта за алуминиум камен метал cutting

DEN 69264.00

3 оска cnc рутер 4030 Z800 W Mach3 софтвер со USB порта за алуминиум камен метал cuttingТехнички ПараметриCNC4030 Z800 W USB 3axis гравирање машина параметри : Машина Димензии: 675 X540 X500mmРек материјал: 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили)Max...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.